Houston, Teksas’ta İşe Yarayan Küçük İşletme Pazarlama Stratejileri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Houston, Teksas’ta İşe Yarayan Küçük İşletme Pazarlama Stratejileri

Houston, Teksas büyük bir şehirdir ve küçük bir işletmeyi yürütmek için ülkedeki en rekabetçi pazarlardan biridir. Houston birden fazlasına ev sahipliği yapıyor 100.000 küçük işletme. Bu kadar çok rekabetin olduğu bir ortamda sadık müşteriler bulmak gerçekten zor olabilir.

Houston’da pazarlama stratejisi yardımı arıyorsanız WIX ekibinin bu tavsiyesi işinize yarayacaktır. Houston’da 40 yıldır pazarlama stratejisi sağlıyoruz ve aşağıdaki altı yöntemi faydalı bulacağınızdan eminiz.

Houston, Teksas’taki Küçük İşletmeler için 6 Pazarlama Yöntemi

Houston, Teksas’ta işe yarayan küçük işletme pazarlama stratejilerine ve bunları kendi şirketinizde nasıl uygulayabileceğinize bakalım.

1. Yerel sosyal medya pazarlaması

Houston, Teksas’ta küçük işletme pazarlama fikirleri söz konusu olduğunda akla gelen ilk düşünce sosyal medya pazarlaması olmalıdır.

Küçük bir işletme işletiyorsanız hizmetlerinizi tanıtmak ve insanlara sorunlarını çözebileceğinizi bildirmek için önemli bir dijital varlığa ihtiyacınız olacak. Bir zamanlar işletmeler, işletmelerin internetteki varlığını sürdürüp sürdürmemeyi seçebiliyordu. Günümüzde bu bir zorunluluktur.

Sosyal medya pazarlaması, kullanım oranları nedeniyle Houston, Teksas’taki en popüler pazarlama stratejisi örneklerinden biridir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal platformları (diğerlerinin yanı sıra) kullanan çok sayıda insan nedeniyle, dijital pazarlama stratejisi uygulamak her zamankinden daha önemli. Sosyal medyanın iş dünyası için yararlarına dair birkaç örnek var.

Facebook’un hiper hedefli reklam platformu, Houston’daki küçük işletme pazarlamanızın neden sosyal medyayı içermesi gerektiğine dair harika bir örnektir. Bu reklamlar ideal müşterinizi şehre, gelire, ilgi alanlarına ve daha fazlasına göre hedeflemenize olanak tanır.

Örneğin, “Houston bölgesinde yaşayan ve yılda 100.000 dolardan fazla kazanan yaşlıları” hedef alan bir Facebook reklamı oluşturabilirsiniz.

Reklamınız kabul edilip onaylandıktan sonra reklamınızı görecek kişiler yalnızca yukarıdaki parametrelere uyan müşteriler olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Kanban panosu nedir?

Hangi sosyal medya platformunu kullanırsanız kullanın, Houston’da yaşayan ve sosyal medya pazarlamasının gücüyle ulaşılabilecek potansiyel milyonlarca müşteri vardır.

2. Geleneksel pazarlama

Her ne kadar çevrimiçi pazarlama günümüzün dijital dünyasında ilgi odağı olsa da, geleneksel pazarlama birçok küçük işletme için hala geçerli bir seçenektir. Reklam panoları, gazeteler, televizyon ve dergi reklamları gibi yerel pazarlama yöntemleri hâlâ yerel topluluğa ulaşmanın harika yollarıdır. Bununla birlikte geleneksel pazarlamanın bazı tuzaklarına da değinelim.

Birincisi, geleneksel pazarlama maliyetli olabilir. Facebook reklamları 5$ veya daha az ucuz olabilir ancak yine de binlerce kişiye ulaşma kapasitesine sahiptir. Karşılaştırıldığında, TV ve billboard reklamları size binlerce dolar kazandırabilir.

Ayrıca, geleneksel reklamlar döngüler halinde yayınlanır. Reklam döngünüz normal seyrini tamamladıktan sonra artık işletmenizi tanıtamayacaksınız ve Houston’ın iyi insanları rakiplerinizden birine yönelecek. Dedikleri gibi, gözden ırak, gönülden ırak. İşletmenizi tekrar haritaya koymak için tamamen yeni bir döngü yürütmeniz gerekecek.

Tuzaklarına rağmen geleneksel pazarlama, Houston merkezli birçok küçük işletme tarafından hâlâ etkili bir şekilde kullanılıyor. O gelince senin İşinizde ödevinizi yapın ve hangi geleneksel pazarlama stratejilerinin işe yarayıp hangilerinin yaramadığını görmek için deneyler yapın.

3. İçerik Stratejisi

Bugün insanların her şeyden çok istediği bir şey varsa o da taze içeriktir. Sosyal medyadaki aralıksız makale, video ve resim yağmuruna o kadar maruz kaldık ki, insanlar aralıksız yeni içerik akışına bağımlı hale geldi. Bu nedenle iyi bir içerik stratejisi, Houston, Teksas’taki herhangi bir küçük işletme için en iyi pazarlama yöntemlerinden biridir.

İşletmenizi Houston, Teksas’ta çevrimiçi olarak pazarlamak için gerçekten bir web sitenizin olması gerekir. Müşterilerinize değer sağlayan bir web sitesi blogu başlatmak, müşterilerin ilgisini çekmenin ve kendinizi alanınızda uzman olarak tanıtmanın harika bir yoludur. Kendi blogunuzu yönetecek bant genişliğiniz olmasa bile, dijital varlığınızı büyütmenize yardımcı olacak içerik pazarlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  2023'te İçerik Oluşturucu Eğitimcileri için 7 Çevrimiçi Öğrenme Trendi

Ayrıca, uygun bir SEO stratejisi kullanırsanız ve iş için blog yazarken ilgi çekici içerik ortaya koyarsanız, işletmeniz ile müşterileriniz arasında sonuçta daha fazla dönüşüme yol açacak bir bağ oluşturacaksınız.

Potansiyel erişim ve düşük oluşturma maliyeti nedeniyle içerik pazarlaması, küçük işletmeler için en iyi pazarlama fikirlerinden biridir.

4. E-postayla pazarlama

E-posta pazarlamaya gelince, her guru aynı şeyi söylüyor; listede para var. Houston, Teksas’ta harika bir dijital pazarlama stratejisi, bir e-posta listesi oluşturmak ve büyütmektir. Bu, binlerce işletmenin potansiyel müşterileri ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için kullandığı etkili bir taktiktir.

Bunu düzenli olarak bir bülten yayınlayarak yapabilirsiniz. Bu çok fazla iş gibi görünebilir, ancak Houston e-posta pazarlamasında yeniyseniz, üç ayda bir e-posta göndererek yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Daha sonra bunu aylık ve hatta haftalık bir e-posta dizisine çıkarabilirsiniz.

Bir e-posta listesi oluşturmak zor değil. Tamamen çevrimiçi bir e-posta listesi oluşturuyorsanız, potansiyel müşterileri web sitenizdeki bir açılış sayfasına yönlendirebilir ve burada değerli bir şey karşılığında e-postalarını talep edebilirsiniz. Uygun açılış sayfasını nasıl oluşturacağınızdan emin değilseniz ihtiyacınız olanı sunabilecek bir web tasarımcısını nasıl bulacağınızı öğrenin.

Örneğin: “Houston’daki küçük işletmenizi nasıl büyüteceğinize dair ücretsiz bir e-Kitap için e-postanızı girin.” Çoğu durumda, müşteriler değerli bir bilgi karşılığında e-postalarını bırakırlar.

Fiziksel bir mağaza işletiyorsanız, müşterilerinizden e-postalarını bizzat isteyebilirsiniz. Bu durumda, bir çekiliş düzenlemek onların katılımını teşvik etmenin harika bir yoludur. Houston’da e-posta pazarlama stratejisi yardımı için, WIX ile bugün iletişime geçin.

5. İş Ortaklıkları

Houston, Teksas’ta harika bir yerel pazarlama stratejisi, iş ittifakları oluşturmaktır. İdeal olarak iş ittifakları, ilgili tüm işletmeler için yönlendirmelere yol açacaktır. İttifaklar, tamamlayıcı veya tamamlayıcı hizmetler sunan şirketler için en iyi B2B pazarlama stratejileri arasındadır.

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletmeler İçin 8 Sosyal Medya Pazarlama İpucu

Bir tavsiye; asla bencil bir zihniyetle iş ittifakına girmemelisiniz. Verebildiğiniz kadar vermeye çalışın ve karşılığında çok az şey bekleyin. Sonuç olarak, ittifakınızdaki diğer işletmeler muhtemelen sizin onlara fayda sağladığınız kadar size fayda sağlamaya çalışacaklardır. Sonunda herkes kazanır.

6. Bir yönlendirme programı başlatın

Yönlendirmelerden bahsetmişken, bir yönlendirme programı başlatmak da Houston, Teksas’ta harika bir ticari pazarlama planıdır. Bir tavsiye programı başlatmak, müşteriye bir kartvizit verip, arkadaşlarını tavsiye etmesini istemek kadar basit olabilir.

Ayrıca müşterilerinize işletmenize bir müşteri yönlendirmeleri için teşvikler de sunabilirsiniz. Örneğin bir müşteri, bir arkadaşını tavsiye ederse bir sonraki alışverişinde %10 indirim kazanabilir. Daha sonra aynı indirimi az önce yönlendirilen kişiye de teklif edebilirsiniz. Amaç, ailelerine ve arkadaşlarına tavsiyede bulunan bir müşteri zinciri oluşturmaktır, bu da işletmeniz için sürekli bir trafik akışı anlamına gelir.

Küçük işletmenizi Houston, Teksas’ta pazarlamak için çok çeşitli stratejiler mevcuttur. Bir işletmeyi başarılı bir şekilde pazarlamanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Pazarlama bilgisine sahip olsanız bile, bazen işin ağır yükünü profesyonellere bırakmak en iyisidir.

WIX, markalaşma, web tasarımı, SEO, PPC ve çok daha fazlasını içeren çeşitli hizmetler sunan tam hizmetli bir pazarlama ajansıdır. Houston merkezli bir firma olarak şirketinizin rekabet denizinde öne çıkmasını sağlamak için ne gerektiğini biliyoruz.

Bugün bizimle iletişime geçin işinizi bir sonraki aşamaya taşımak için.