Hukuk Firmaları İçin Başarılı Dijital Pazarlama Stratejileri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Hukuk Firmaları İçin Başarılı Dijital Pazarlama Stratejileri

En iyi dijital pazarlama stratejisi nedir?

Dijital pazarlamada kurallar bir gecede değişebilir ve değişikliklere ayak uyduramıyorsanız, tüm çabalarınıza rağmen sonuçlar elde edilemez. Hukuk firmalarının dijital pazarlamadaki en son trendler konusunda çok dikkatli olması gerekiyor çünkü çoğu hukuk firması en son trendleri hâlâ hafife alıyor.

İşte hukuk firmaları için birkaç basit dijital pazarlama ipucu

İnsanlar ürünler veya hizmetler hakkında bilgi ararken arama motoru sonuçlarına güvenmeye devam ettikçe, SEO hala değerli bir hedefli trafik kaynağıdır. Yerel SEO’nuzu güçlendirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Optimizasyonu

Hukuk firmanız için Google Benim İşletmem sayfanız yoksa en kısa zamanda edinin ve GMB’niz varsa öncelik sırasına göre optimize edin. GMB sayfanız, arama sonuçlarında görünen sizin GMB’niz olduğundan, organik sıralama stratejinizi şekillendirmede çok önemli bir rol oynayabilir. GMB’nizi “3’lü paket” veya ilk 3 listede alabilirseniz, diğerlerine göre avantaj elde edebilirsiniz.

GMB Hukuk Hizmetiniz İçin Neden Önemli?

Hukuk firmaları için Google Benim İşletmem iki nedenden dolayı daha önemli hale geliyor. Birincisi, tüm avukatlar GMB sayfalarını ciddiye almıyor ve ikincisi, Google GMB sayfalarına dikkat ediyor.

Çoğu hukuk firmasının kendi GMB sayfaları vardır, ancak Google dışındaki diğer sosyal medya kanallarına geçiş süresi verirler. GMB sayfalarını korumaz ve optimize etmezler ve Google Benim İşletmem listelerinden gelen sonuçları da ölçmezler. Diğerleri GMB’ye odaklanmadığından, GMB sayfanızı güçlendirerek ve ilk 3 listede yer alarak diğerlerinin önüne kolayca geçebilirsiniz.

Google, kimlerin optimizasyon yaptığını izliyor GMB dikkatleri üzerine çekmek için en yeni hizmetler ve resimler içeren sayfa. GMB sayfanızı düzenli aralıklarla yenileyerek Google ile etkileşiminizi artırmalısınız.

Google’da İşletme Profilinizi nasıl ekleyebilir veya talep edebilirsiniz?

İşletmenizi Google Haritalar aracılığıyla ekleyin

 1. Bilgisayarınızda oturum açın Google Haritalar.
 2. İşletmenizi 3 şekilde ekleyebilirsiniz:
  • Arama çubuğuna adresinizi girin. Soldaki İşletme Profilinde, İşletmenizi ekleyiniz.
  • Haritada herhangi bir yeri sağ tıklayın. Ardından, tıklayın İşletmenizi ekleyiniz.
  • Sol üstte Menü’yü tıklayın. İşletmenizi ekleyiniz.
 3. İşletme Profilinize kaydolma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.
Tavsiye Edilen:  Şirketinizin Blogunu Büyütmek için 11 Uzman İpucu

Google Haritalar aracılığıyla işletmenize sahip çıkın

 1. Bilgisayarınızda, açın Google Haritalar.
 2. Arama çubuğuna işletme adını girin.
 3. İşletme adını tıklayın ve doğru olanı seçin.
 4. Tıklamak Bu işletmeyi sahiplen Şimdi yönet.
  • Farklı bir işletme seçmek için tıklayın Başka bir işletmenin sahibi veya yöneticisiyim.
 5. Bir doğrulama seçeneği belirleyin ve ekrandaki adımları izleyin.

GMB Sayfanızdaki İncelemeleri Arayın

Olumlu bir inceleme, hizmetiniz için bir oydur ve bu oy, Google’daki ilk 3 listedeki konumunuzu güçlendirebilir. En büyük arama motoru, ziyaretçilerden sürekli yorum alan kişileri ödüllendiriyor. GMB incelemeleri, müşterilerinizin kim olduğunu ve bu müşterilerin neden diğerlerine göre sizin hizmetlerinizi seçtiklerini göstererek hizmetinizin büyümesine yardımcı olabilir.

Ziyaretçileri GMB’niz Hakkında Yorum Bırakmaya Nasıl Teşvik Edebilirsiniz?

İnceleme almak için ilk şey, GMB’nizin ilk 3 listede yer almasını sağlamaktır, böylece ziyaretçiler hizmetinizi fark edebilir ve sunduklarınız hakkında fikir sahibi olabilir. İlk 3’e girip izlenme aldıktan sonra, yorum almak için farklı fikirler deneyebilirsiniz.

Örneğin, müşterilerinizi bir sebep vererek yorum bırakmaya teşvik edin. Onları hizmetinizi gözden geçirmeye ikna etmek için doğrudan mesaj, e-posta, sosyal medya veya doğrudan iletişim yoluyla onlarla iletişim kurun.

Yerel İçerik Pazarlaması

Pek çok şey SEO sıralamalarını yükseltir ve bunlardan en önemlisi içeriktir. Ancak içerik insan trafiğine uygun hazırlanmalıdır. Düşündürücü olmalıdır. Sorumlu bir hukuk firması olarak içeriğin kalitesinin bilincinde olmalısınız. Hukuki yardım arayan izleyiciler için faydalı olacaktır.

Video pazarlama, hukuk firmaları için Google Benim İşletmem listelemenizle aynı nedenlerle önemlidir. Çoğu hukuk firması video pazarlamaya öncelik vermediğinden, minimum rekabetten faydalanabilir ve video aramalarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Video, Facebook, TikTok, YouTube ve Instagram gibi platformlarda öncelikli olduğundan, hukuk büronuzun video pazarlama stratejileri uygulaması zorunlu hale gelir.

Tavsiye Edilen:  Maksimum Etkileşim için İçerik Dağıtımınızı Bölümlere Ayırmanın Önemi

TikTok Varlığınızı Güçlendirin

1,2 milyar aktif kullanıcısı olan TikTok, sosyal medya kanalları arasında bir dev. Ancak TikTok’un asıl gücü genç izleyici kitlesinde yatmaktadır. Kullanıcılarının %25’i 19 yaşının altında. TikTok size başka hiçbir platformdan bekleyemeyeceğiniz erişimi sağlayabilir. Strateji, yaratıcılık ve kaliteli içerik içeren TikTok pazarlamasına hazırlanın. Güçlü bir TikTok varlığı oluşturmak için takipçiler oluşturun, içeriğinizin görüntülenme sayısını artırın ve izleyicileri içeriği paylaşmaya teşvik edin. Ayrıca, yerel bir kitleye ulaşmak için etiketler ve yerel anahtar kelimeler kullanın. Ayrıca TikTok videolarınızı zaten iyi bir takipçi kitlesine sahip olduğunuz Facebook, Instagram ve YouTube’da paylaşabilirsiniz.

Google reklamları, küçük hukuk firmanıza büyük bir bedele mal olabilir, ancak bu fikri bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. YG’nizi artırmak için odaklanmış anahtar kelimeler ve açılış sayfaları üzerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca, daha uygun maliyetli pazarlama seçenekleri arayabilirsiniz.

Yerel Hizmet Reklamları

Google’ın Yerel Hizmet Reklamları, istenen sonuçları vaat etmesine rağmen, hukuk sektöründe hâlâ yeterince kullanılmayan bir yoldur. Yerel hizmet reklamlarını kullanan hukuk firmaları, olası satış hacmi ve olası satış başına maliyet şeklinde büyük temettüler bildirir. Uygun bir coğrafi konumu hedeflemek ve arama hacmi daha yüksekken bütçenizi artırmak, hedeflenen müşterilere erişiminizi genişletmenize yardımcı olabilir.

Yerel Hizmet Reklamlarının Faydaları

 • Google’da üst sıralarda görünün.
 • Sağladığınız hizmetleri arayan ve rezervasyon yapma olasılığı en yüksek olan potansiyel müşterilerle bağlantı kurun.
 • Başlamanıza ve kişiselleştirilmiş bir profil oluşturmanıza yardımcı olacak basit araçlardan yararlanın.
 • Müşterilerle istediğiniz zaman iletişim kurmak için mobil uygulamayı kullanın (yalnızca İngilizce).
 • ile güven inşa edin Google Garantisi veya Google Tarafından İncelendi .
 • Yalnızca işinizle ve sunduğunuz hizmetlerle ilgili olası satışlar için ödeme yapın.
 • Müşteriler sizi seçer: Yalnızca profilinizi diğerlerinden özel olarak seçen müşterilerden haber alırsınız.
Tavsiye Edilen:  Startup Kurucuları İçin Mentorluğun Önemi

Diğer Platformları Hedefleyin

Halihazırda güçlü bir TikTok varlığınız varsa, bir TikTok reklam stratejisi geliştirmeye çalışmalısınız. Ve TikTok pazarlamasının Facebook pazarlamasıyla birçok benzerliği olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Büyük bir izleyici kitlesine sahip olan TikTok, diğerlerinden daha umut verici görünüyor.

Facebook ve Instagram da hedefleme ve reklam yerleşimlerini iyileştirmek için platformlarını geliştiriyor. 2021’de hukuk firmaları, daha başarılı olmalarına yardımcı olan haberci reklamlarında ve hikayelerinde büyük bir artış bildirdi. Ayrıca, daha fazla medya kanalı, sınırlı bütçeye sahip küçük hukuk firmalarına uygun maliyetli pazarlama seçenekleri sunmaktadır.

Son düşünceler

Blogda tartışılan tüm adımları aşağıdaki gibi takip etmeye çok az ihtiyaç vardır ve onu profesyonelce çivilemek işi yapabilir. Rahat ettiğiniz birini seçin ve yavaş başlayın. Sonuçlar beklendiği gibi olacak, ancak dijital pazarlama stratejinizin çalışmasına izin verecek sabrınız olması gerekiyor. İçerik pazarlamasında iyiyseniz, içerik için gidin ve video yapmakta iyiyseniz, video pazarlamasında ilerlemelisiniz.