İçeriğinizi Bu Ücretsiz Yapay Zeka Görüntü Oluşturucularla Dönüştürün

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İçeriğinizi Bu Ücretsiz Yapay Zeka Görüntü Oluşturucularla Dönüştürün

Pahalı stok fotoğraflar için ödeme yapmaktan veya görseller oluşturmak için saatler harcamaktan bıktınız mı? Görüntü oluşturmak için ücretsiz yapay zeka araçlarından başkasına bakmayın! Yapay zekadaki ilerlemelerle, bu araçlar saniyeler içinde çarpıcı ve benzersiz görüntüler üretebilir. Sıkıcı ve genel görsellere veda edin ve sınırsız yaratıcı olanaklara merhaba deyin. Görüntü oluşturmak ve içeriğinizi bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi ücretsiz yapay zeka araçlarını keşfedin.

Stable Diffusion aracından popüler Bluewillow ve Bing AI seçeneklerine kadar, emrinizde olan yenilikçi kaynakların hiçbir sıkıntısı yoktur. Görüntü oluşturmak ve içeriğinizi bir sonraki seviyeye taşımak için en iyi ücretsiz AI araçlarını keşfedin!

Ayrıca Bakınız: Text Free 2023’ten Yapay Zeka Görüntüleri Nasıl Oluşturulur

Görüntü Oluşturmak İçin Ücretsiz Yapay Zeka Araçları

otomatik1111

Automatic1111, kullanıcıların herhangi bir kurulum gerektirmeden makine öğrenimi modellerini en iyi donanımla çalıştırmasını sağlayan kullanıcı dostu bir web arayüzüdür. Web arayüzünde önceden yüklenmiş eklentiler bulunur, bu da tek tıklamayla kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca videolar ve animasyonlar oluşturmak için metin istemlerinin kullanımını destekler ve istemi bir görüntüden tahmin edebilen bir CLIP sorgulayıcı düğmesine sahiptir.

Kullanıcılar Automatic1111’e Google Colab, Windows veya Mac’ten erişebilir. Kullanılabilir çok çeşitli ayarlarla, kullanıcılar görüntünün içeriğini kontrol edebilir, bir AI üst ölçekleyici kullanarak bir görüntüyü yükseltebilir ve ayrıca görüntüleri toplu olarak işleyebilir.

Automatic1111’deki başka bir web arayüzü olan Stable Difüzyon, hızlı düzenleme, toplu işleme ve estetik gradyanlar genişletme gibi çok çeşitli özelliklere sahiptir. Kullanıcılar ayrıca havuza kod ekleyerek projeye katkıda bulunabilirler. Proje için belgeler, projenin wiki’sinde kolayca bulunabilir.

Kararlı Difüzyon

Stable Diffusion, 2022’de kullanıma sunulan bir metinden görüntüye derin öğrenme modelidir. Bu model, metin girişine dayalı olarak fotogerçekçi görüntüler üretebilir ve milyarlarca görüntü üzerinde eğitilmiştir. Benzer modellerle karşılaştırılabilir sonuçlar üretme yeteneğini göstermiştir. Stable Diffusion, görüntü oluşturmaya ek olarak, bir metin istemi kullanarak iç boyama, dış boyama ve kılavuzlu görüntüden görüntüye çeviriler gibi görevleri gerçekleştirebilir. Model çevrimiçi olarak ücretsizdir ve Python kullanılarak bir bilgisayarda çalıştırılabilir.

Abluka Laboratuvarları 360’lar

Blockade Labs 360’s, metin istemlerinden saniyeler içinde 360° skybox deneyimleri oluşturabilen yapay zeka destekli bir Skybox Lab aracı sunar. Şirket, teknoloji ve yaratıcılık arasındaki engelleri yıkmaya odaklanıyor. Ayrıca, Stable Diffusion ve ControlNet kullanarak eskizleri 360° görüntülere dönüştürebilen, üzerinde çalışılan bir çözüm geliştirdiler. Kullanıcılar, sosyal medya ve çevrimiçi forumlarda macera oyunu iş akışları için Skybox 360° AI görüntü oluşturucu ile olumlu deneyimlerini paylaştılar.

Tavsiye Edilen:  2023'te Ücretsiz Yapay Zeka Görüntü Oluşturma için Bing Image Creator Nasıl Kullanılır?

Akış Çerçeveleri

FlowFrames, videoların kare hızını artırmak için AI çerçevelerini kullanan ve daha doğal görünen bir çıktı sağlayan bir video enterpolasyon uygulamasıdır. Uygulama açık kaynaklı bağış yazılımıdır ve Patreon’da erken erişim döneminden sonra itch.io’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Kullanıcıların FlowFrame’leri kullanmaya başlamasına yardımcı olmak için YouTube’daki çeşitli eğitimler, kurulumu ve kullanımı hakkında rehberlik sağlar.

EbSynth

EbSynth, videoyu tek bir kare üzerinde boyayarak dönüştüren bir yazılım aracıdır. Ana amacı, doku tutarlılığını, kontrastı ve yüksek frekanslı ayrıntıları korurken elle boyanmış bir anahtar karenin stilini bir kaynak videoya aktarmaktır. EbSynth, GitHub’da ücretsizdir ve kullanıcıların onu nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri için YouTube’da öğreticiler vardır.

civitai.com

Civitai, istikrarlı difüzyon modelleri, yerleştirmeler ve hiper ağlar içeren özelleştirilmiş AI sanat modelleri sağlayan bir web sitesidir. Kullanıcılar, Discord veya GitHub ile oturum açarak kendi modellerine erişebilir ve bunları paylaşabilir. Civitai ayrıca takipçilerini resmi modelleri ve sanatçılarla yaptıkları işbirlikleri hakkında bilgilendirdikleri bir Twitter hesabına sahiptir. Web sitesi, onu model dosyalarını güvenli bir şekilde taramak ve indirmek için bir platform olarak nitelendiren Easy With AI tarafından kabul edildi. Civitai’nin modellerine ve metinsel ters çevirme yerleştirmelerine GitHub depolarından erişilebilir.

Büyücü alanı

Mage.space, görüntüler oluşturmak için kararlı difüzyon yapay zekası kullanan web tabanlı bir görüntü oluşturucudur. Platform, sınırsız görüntü oluşturma, gizlilik ve iyileştirme içeren ücretsiz bir plan ve birden çok aktif oturum ve reklamsız kullanım sağlayan aylık 4 ABD doları karşılığında temel bir plan sunar. Ek olarak, mage.space kullanılarak üretilmiş NSFW görüntülerini paylaşmaya ve tartışmaya ayrılmış bir alt dizin topluluğu vardır.

argil.ai

Argil.ai, yeni başlayanların iş ihtiyaçları için yapay zekayı kullanmalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış bir yazılım geliştirme şirketidir. Platformları, kullanıcıların AI’yı herhangi bir kodlama gerektirmeden kullanım durumları hakkında öğretmelerini sağlar. Ayrıca basit bir arayüzde entegrasyonları eğitmek, denemek ve yönetmek için özellikler sağlar. Kullanıcılar yaratıcı varlıklarını yükleyebilir ve bunları daha fazla içerik oluşturmak ve AI yeteneklerini genişletmek için bir temel olarak kullanabilir. Ayrıca ekiplerinin kullanması için şablonlar oluşturabilirler. Argil.ai, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya platformlarında yer almaktadır.

Yapay Zekayı Çağır

InvokeAI, görsel medya oluşturmak ve oluşturmak için Kararlı Yayılma modellerini ve yapay zeka odaklı teknolojileri kullanan bir yazılım araç takımıdır. Kullanıcı dostu bir WebUI sunar ve bir komut satırı arabirimi aracılığıyla kullanılabilir. Yazılım açık kaynak olarak mevcuttur ve kolayca indirilebilir ve kurulabilir. En son yapay zeka odaklı teknolojileri kullanarak görsel medya oluşturmak için profesyoneller, sanatçılar ve meraklılar tarafından yaygın olarak kullanılır. InvokeAI, kendini sanatçılar ve yaratıcı ekipler için yeni nesil araçlar oluşturmaya adamış bir uzman ekibi tarafından geliştiriliyor. Güncellemeleri paylaştıkları ve kullanıcı topluluklarıyla etkileşime girdikleri Twitter ve Discord gibi sosyal medya platformlarında güçlü bir varlığa sahipler.

Tavsiye Edilen:  Kendi e-posta etki alanınızı ücretsiz olarak nasıl oluşturabilirsiniz?

beatbot.fm

Beatbot.fm, kısa şarkılar oluşturmak için yapay zeka kullanan bir web uygulamasıdır. Müziği oluşturmak için Splash ses döngülerini kullanır ve ChatGPT, metin istemlerine dayalı olarak şarkı sözlerini oluşturur. Kullanıcılar kendi şarkı sözlerini girebilir veya önceden hazırlanmış istemler arasından seçim yapabilir ve yapay zeka benzersiz bir şarkı üretir. Beatbot.fm, Product Hunt ve Hacker News gibi popüler çevrimiçi topluluklarda yer aldı.

mavisöğüt

BlueWillow, yapay zeka tarafından oluşturulmuş orijinal ve büyüleyici görüntüler üreten bir yapay zeka sanat oluşturucusudur. Discord’da kullanıcıların sanat, resim ve tasarımlar oluşturabileceği gelişen bir topluluğa sahiptir. Platform, kullanıcı dostu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve her beceri düzeyine ve geçmişe sahip kullanıcılara hitap eder.

LeonardoAi

Leonardo.ai, kullanıcıların yapay zeka teknolojisini kullanarak oyun varlıkları oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir üretken yapay zeka araçları paketidir. Kullanıcılar, web sitelerinden platforma erken erişim için kaydolabilir ve uygulama aracılığıyla platforma erişebilir. Şirket, ürünleri hakkında güncellemeler ve bilgiler sağlayan Twitter da dahil olmak üzere sosyal medyada aktiftir. Ek olarak, YouTube’da Leonardo.ai’nin özelliklerinin nasıl kullanılacağını açıklayan eğitim videoları mevcuttur.

Senaryo_gg

Scenario_gg, oyun geliştiricileri ve dijital sanatçılar için oyun varlıkları oluşturmak üzere yapay zekadan yararlanan bir platformdur. Kullanıcılar, birkaç istem sağlayarak oyunları için özel, yüksek kaliteli ve stille tutarlı varlıklar oluşturabilir, onlara zaman kazandırabilir ve yaratıcılıklarını teşvik edebilir. Kısa bir süre önce Scenario_gg, platformunu daha da geliştirmek için 6 milyon dolarlık tohum fonu topladı. Şirket ayrıca, kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurabileceği aktif bir Discord topluluğuna sahiptir. Ancak, WolframAlpha’da “scenario_gg” araması yapıldığında ilgili hiçbir bilgi bulunamadı.

oyun alanı.ai

Playground AI, kullanıcıların sanat, sosyal medya, sunumlar, posterler, logolar ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için AI kullanarak resimler oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz bir çevrimiçi platformdur. Kullanıcılar, platformun yapay zeka tabanlı araçlarını kullanarak hayal edebilecekleri herhangi bir görüntüyü oluşturabilir. Bu arada Playground Technologies, gerçek zamanlı yapay zeka ürünleri oluşturmak için araçlar sunarken Playgrounds, NLP ve Vision modelleri için bulutta barındırılan ücretsiz oyun alanları sağlar.

Tavsiye Edilen:  Tanrı Modu Otomatik GPT: Yapay Zeka Otomasyonda Nasıl Devrim Yaratıyor?

Bing AI

Bing AI, Microsoft’un arama motoru Bing tarafından kullanılan yapay zeka teknolojisini tanımlamak için kullanılan terimdir. Microsoft, kullanıcılara daha doğru arama sonuçları, kişiselleştirilmiş öneriler ve doğal dil işleme sağlamak için Bing’in arama algoritmasına yapay zekayı dahil etmiştir. Bing ayrıca görüntü ve video arama sonuçları, çeviriler ve sesli arama yetenekleri sağlamak için yapay zekayı kullanır. Bing AI, Android için SwiftKey klavyesi gibi diğer Microsoft ürünlerine de entegre edilmiştir. Şirket kısa süre önce, iOS ve Android cihazlarda Bing uygulaması aracılığıyla erişilebilen Bing Chat AI adlı bir sohbet robotu özelliği tanıttı. Bing Image Creator, özel görüntüler oluşturmak için üretken AI araçlarını kullanan başka bir özelliktir.

crayon.com

Craiyon, kullanıcıların metin istemleri girerek görüntüler oluşturmasına olanak tanıyan, yapay zeka destekli bir görüntü oluşturucu sunan bir web sitesidir. Araç daha önce Dall-E Mini olarak biliniyordu. Kullanıcılar kişisel, akademik veya ticari kullanım için sınırsız görsel oluşturabilir, ancak şirket, ücretsiz kullanıcıların kullandıkları görsellere atıfta bulunmasını ister. Görüntü oluşturucuya ek olarak, Craiyon web sitesinde oynanabilecek bir çevrimiçi oyun da sunmaktadır.

Çözüm

Ücretsiz AI görüntü oluşturma araçları, içerik oluşturucular ve işletmeler için oyunun kurallarını değiştirir. Yapay zekadaki gelişmelerin yardımıyla bu araçlar, pahalı stok fotoğraflara olan ihtiyacı veya görsel oluşturmak için harcanan uzun saatleri ortadan kaldırarak saniyeler içinde benzersiz ve çarpıcı görseller oluşturmayı mümkün kıldı. Görüntü, video, animasyon ve daha fazlasını oluşturmak için Stable Diffusion’dan InvokeAI ve Beatbot.fm’e kadar çeşitli yenilikçi araçlar mevcuttur. Bu araçlara çevrimiçi olarak kolayca erişebilme özelliği sayesinde kullanıcılar, sınırsız yaratıcı olasılıklar oluşturmak için mevcut çok çeşitli özelliklerden ve ayarlardan yararlanabilir.