İçerik Kralsa, Yazarlar Savaşçıdır!

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İçerik Kralsa, Yazarlar Savaşçıdır!

– Limonlu Snicket

YouTube, Google, Facebook gibi bugün dünyanın en önemli oyuncularından bazıları yaklaşık 15 yıl önce yoktu. Ve tüm bu kodamanları birbirine bağlayan tek şey, ürün portföyleridir. Tamamen içeriğe dayalı olan bu şirketler, işlerinden para kazanmak için ‘Dijital Çağ’dan inanılmaz bir şekilde yararlanıyor.

Birkaç on yıl önce, insanlar herhangi bir konuda bilgi toplamak veya araştırma yapmak istediğinde tek güvenilir kaynak kütüphanelerdi. Ancak günümüzde internetin gelişmesiyle birlikte bilgi sadece bir dokunuş veya tık ötede. Tabletler, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi yeni nesil cihazlar, her türlü bilgiye saniyeler içinde erişmeyi kolaylaştırdı.

Kopyala Yapıştır mı Yaratıcılık mı?

Çevrimiçi bilgi tüketimi ve internetin büyümesi ‘içeriği’ kral yaptı. Ancak içeriğin kral olarak taçlandırılmasının arkasındaki kişiler “” Herhangi bir çevrimiçi varlığın duvar ustalarıdır. Sözleri ister video, ister slayt gösterisi, blog gönderisi, podcast veya bir ürünün basit bir açıklaması olsun, çevrimiçi yayınlanan tüm içeriğin temelini oluşturur.

İlginç bir şekilde, kelimelerle etkili bir şekilde oynama yeteneği genellikle “kopyala yapıştır” iş ve içerik yazarlığı, sektör dışından gelenlerden hala hakkını alamadı. Daha büyük ikilem, herkesin bir dile hakim olan herkesin kolayca içerik yazarı olabileceğini düşünmesidir. Ancak, dürüst olmak gerekirse, durum böyle değil. Diğer tüm beceriler gibi, içerik yazma da zaman içinde öğrenilir, geliştirilir ve geliştirilir. Sözler doğru kullanıldığında davranışları etkileme gücüne sahiptir, insanları gerekli önlemleri almaya sevk eder ve en önemlisi fikir oluşmasına yardımcı olur.

Markayı Pazarlayan Sözler

Meydan okumak

İçerik, bu dijital çağda markalaşmayı yönlendiren önemli bir bileşendir. Kelimeler herhangi bir markanın imajını oluşturabilir veya bozabilir; zorluk, markanın kimliğini korurken, izleyicinin zihninde doğru akoru vuracak şekilde kelimeleri bir araya getirmektir.

Tavsiye Edilen:  2022'de metin yazarlığı becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak 5 araç

Yazarın Başarısı

Yazarların içerik oluştururken hem markanın hem de hedef kitlenin gereksinimlerini göz önünde bulundurması gerekir. Yazarlar değerli içerikler oluşturup dünya için yayınladıklarında, marka için zemin hazırlamış olurlar. Bu içerik gelecekte markanın sesi olur ve markanın mesajını müşterilere yayar. Tanıdık, doğal ve güvenilir hissettiren bir ortamda markanın değerini olumlu bir şekilde pekiştirerek marka ile izleyicileri arasındaki uçurumu kapatma güdüsüyle yazarlar. Amaç, insanların bir şeyler yapmasını – kaydolmalarını, satın almalarını veya markaya değer katan bir şeyi yapmalarını sağlamaktır.

Sesi Doğru Getiren ve Markayı Ayıran Sözler

Meydan okumak

İçerik yazarlarının karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, markanın sesiyle konuşan içerikler üretmektir. Her markayı birbirinden ayıran içeriğin sesidir ve bu benzersiz sesi ödünç vermek en büyük zorluktur.

Yazarın Başarısı

Sesi doğru çıkarmak, potansiyel tüketicileri çekmek için önemlidir. İçerik yazarları için araştırma modunda olmak ikinci bir doğadır ve markayı doğru bir şekilde yansıtmak için her küçük nüans çok önemlidir. İçerik parçaları, markanın belirlediği iletişim çizgisiyle uyumlu olmalı ve okunabilirliği, stili ve akışı koruyan bir tonda konuşmalıdır.

Paylaşılabilir İçerik

Meydan okumak

Bugün, sosyal medyanın ortaya çıkışıyla birlikte insanlar, bilgi, haber ve eğlence dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için içeriğe güvenmektedir. Herhangi bir içerik parçası onlara hitap ederse, bunu sosyal medya platformlarında paylaşma olasılıkları daha yüksektir. Viral içerik, herhangi bir markanın hiper büyüme yaklaşımını kolaylaştıran oldukça değerli ve belirleyici bir faktördür. Her markanın farklı bir parametresi olduğundan, bu değeri elde etmek yazarlar için zorlu bir iştir.

yazaradlı kullanıcının Feat’i

Bu başarıya ulaşmak için içerik yazarları, değeri markalar arasında bölen ince çizgiyi başarıyla okur. Yararlı, bilgilendirici, eğlenceli, paylaşılabilir ve her şeyden önce harekete geçme çağrısı yapan içerikler hazırlıyorlar. içeriği okuduktan sonra müşterileri markayla daha fazla etkileşim kurmaya (genellikle bir işlem) yönlendiren basit bir yönergedir – içerik yazarlarının geçişi açıkça belirtmeden ustaca yaptıkları yer burasıdır.

Tavsiye Edilen:  2023'te Düşünmeniz Gereken En İyi 19 PPC Platformu

Özetlersek!

Değerli içerik, güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmaya yardımcı olur ve yazarlar, markanın, hedef kitlenin ve internetin etrafında döndüğü çarktır. İçerik yazarlarını yenilmez savaşçılar yapan şey, markaların hikayesini anlama ve onu izleyicilerin zevkine uygun, kristal berraklığında bir kelimeler tabağında sunma sanatıdır.

“Strateji olmadan içerik sadece bir şeydir ve dünyada yeterince şey vardır” – Arjun Basu