İçerik Özetleri Nasıl Oluşturulur? [Free Template + Checklist]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İçerik Özetleri Nasıl Oluşturulur? [Free Template + Checklist]

İçerik özetlerinin neden önemli olduğunu ve bunları oluşturmaya nasıl devam edebileceğinizi merak mı ediyorsunuz?

Doğru yere geldiniz.

Şunu anlayın – içeriğinizin belirli bir yöne gitmesini istemiş olabilirsiniz, ancak yazarınıza iyi talimat vermezseniz, tamamen farklı bir yöne gidebilir.

Sonuç?

Yazarın içeriği yeniden işlemesi gerekecek ve sonunda planladığınızdan çok daha fazla zaman harcayacaksınız.

İşte burada bir içerik özeti, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde iletmenize yardımcı olabilir.

Ama tam olarak neyle ilgili ve nasıl yaratabilirsiniz?

Hadi bulalım.

İçerik özetleri nedir?

Basit bir ifadeyle, içerik özetleri, yazarlarınıza içerik oluştururken rehberlik eden bir dizi gereksinim içerir.

İçerik özetleri için en büyük ayırt edici faktör, iyi belgelenmiş olmalarıdır. Bu, her talimat parçasının açıkça iletildiği anlamına gelir.

Sonuç olarak, içerikten tam olarak ne beklendiğini dikte eden bir kayıt görevi görür.

Peki, bu içerik özetlerini nerede kullanabilirsiniz?

İçerik özetleri, dahil olmak üzere hemen hemen her içerik türü için kullanılabilir.

  • Blog gönderileri
  • e-kitaplar
  • Durum çalışmaları
  • Beyaz kağıtlar
  • Ürün sayfaları
  • Açılış sayfaları
  • SEO ile ilgili diğer tüm içerikler

Ve onları bu kadar kullanışlı ve içerik pazarlama sürecinin ayrılmaz bir parçası yapan şey de budur.

Bu nedenle, blog gönderileri, e-kitaplar vb. biçiminde içerik oluşturmayı planlıyorsanız, önce bunun için bir içerik özeti oluşturmanız önerilir ve bunun için zamanınız yoksa yardımcı olabiliriz.

Ve şimdi bir sonraki adıma geçin.

İçerik Özetine Hangi Bilgileri Dahil Etmelisiniz?

Bir içerik özetinin en iyi yanı, içine ekleyebileceğiniz bilgiler açısından çok fazla esneklik sunmasıdır. Gerekli gördüğünüz kadar az veya çok bilgi verebilirsiniz.

Bir içerik özetine eklemeniz gereken temel şeylerden bazıları şunlardır:

  • Sözcük sayısı
  • Başlık
  • anahtar kelimeler
  • Başlık
  • içerik hedefleri
  • Kitle
  • Anahat

Bu temel ayrıntıların yanı sıra şunları da ekleyebilirsiniz:

  • son tarihler
  • Arkaplan araştırması
  • referanslara bağlantılar
  • Stil rehberi
  • Biçim ve ton
  • Arama amacına uygun yönergeler
  • İzleyiciler için CTA
  • Görsel öğeler kılavuzu

Ancak bu liste burada bitmiyor. İçerik özetlerine dahil edilmesi gereken çok daha fazla öğe var. Ek olarak, brief’teki her bir öğeyi nasıl bulacağınızı ve tanımlayacağınızı bilmek de önemlidir ve işte bu noktada kontrol listemiz kullanışlı olabilir.

Artık içerik özetleri hakkında her şeyi bildiğinize göre, içerik pazarlama söz konusu olduğunda bunların neden bu kadar önemli olduğuna bir göz atalım.

İçerik Özetlerinin Avantajları

Yalnızca yönergelerin anlaşılmaması nedeniyle içerik oluştururken istenmeyen ileri geri hareketler, herhangi bir içerik pazarlamacısı için hayal kırıklığına neden olabilir. Düzeltmek için içeriği yeniden işlemek zorunda kalan yazar için de aynı derecede sinir bozucu olabilir.

İçerik özetlerinin iletişim boşluğunu doldurarak yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Ancak neden içerik özetleri oluşturmayı veya bizimki gibi bir kısa içerik oluşturma hizmetinden yararlanmayı düşünmelisiniz?

Neden ihtiyacınız olduğunu anlamak için kısa içeriklerin beraberinde getirdiği avantajlara bir göz atalım.

Daha Az Düzeltme ve Yeniden Yazma

Daha önce de belirtildiği gibi, içerik özetleri, tüm talimatların ve yönergelerin yazarlara net bir şekilde iletilmesini sağlar. Bu, oluşturulacak içerikle ilgili olarak tüm içerik ekibinin aynı sayfada olacağı anlamına gelir.

gibi konularda iletişimsizlik yaşamazsınız.

  • İçeriğin hedef kitlesi kim?
  • İçeriğin amacı nedir?
  • İçeriğin ne kadar ayrıntılı olması gerekiyor?
  • İçeriğe hangi anahtar kelimelerin eklenmesi gerekiyor?

Bu da, içerik yazarlardan beklenen çizgide olacağından, büyük yeniden yazma şansını azaltır. Ek olarak, revizyon turlarının sayısını da azaltacaktır.

Belgesel Kanıt Olarak Hizmet Edin

İçerik özetleri, içerik ekibine neyin iletildiğini kanıtlamak için belgesel kanıt görevi görür. Bu, özellikle iletişimin kanalları aştığı bir uzak çalışma ortamında faydalı olabilir.

Ekibinizle birden fazla iletişim modu aracılığıyla iletişim kuruyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, yönergeleri belgeleyeceğiniz tek bir yer olmayacaktır.

İçerik özetleri, belirli bir içerik parçasıyla ilgili tüm bilgiler için gidilecek yer olarak hizmet ederek böyle bir senaryodan kaçınmaya yardımcı olur.

Tüm Kritik Bilgileri İletin

Bir yazarın oluşturması gereken içerikle ilgili bazı kritik bilgileri kaçırması kolay olabilir, özellikle de ele alması gereken çok şey varsa.

Belirli bir başvuru kaynağı olmadan, onlara iletmiş olabileceğiniz her küçük şeyi hatırlamakta zorlanırlar.

İçerik özetleri burada nasıl yardımcı olur?

İçerik özetleri, tüm kritik bilgileri bulmak için başvurulacak kaynaklar olarak hizmet eder. Bunları içerik parçası için kontrol listeleri olarak düşünebilirsiniz.

Örneğin, yazarlarınıza içeriğinizin SEO’sunu iyileştirebilecek yönergeleri kolayca verebilirsiniz.

Fazlası var…

Şimdi web sitenize daha fazla organik trafik akışını sağlayacak diğer 102 adımı keşfetme zamanı. SEO Kontrol Listesini buradan alın.

Nasıl göründüğüne bir göz atmak ister misiniz?
E-postanızı girin ve

Kısa İçerikleri Ne Zaman Kullanmalısınız?

İçerik özetlerinin pek çok avantajı vardır ve bunları oluşturduğunuz her içerik parçası için hemen hemen kullanabilirsiniz. Ancak bu bir gereklilik değil. Bunları kullanmamayı da seçebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  MVP'nizi Doğrulamak için Bir Açılış Sayfasını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Ancak bazı durumlarda, ne pahasına olursa olsun içerik özetleri olmadan ilerlememelisiniz.

İçerik özetleri oluşturmanız ve paylaşmanız gereken durumlar şunlardır:

1. Standart İçerik Oluşturma

Belirli biçimlendirme gerektiren standartlaştırılmış bir içerik türünüz olduğunda, içerik özetleri mantıklıdır. Buradaki temel sebep, içeriğin her seferinde aynı yapıya sahip olacak olmasıdır. Burada bir şablon yapmak yazarın işini kolaylaştıracaktır. Bu tür içeriğe örnek olarak liste gönderileri verilebilir.

2. Ajanslara Talimat Verme

İçerik oluşturma ve tanıtımınız için ajanslarla çalışıyorsanız, gereksinimleriniz konusunda net olmanız gerekir.

Nedeni?

Ajanslar muhtemelen sizin gibi çok sayıda müşteriyle çalışacak. Bu, yazarlarının her zaman farklı içerik türleri üzerinde çalışacakları anlamına gelir.

Böyle bir durumda içeriğinizle ilgili ayrıntıları hatırlamayabilirler. İçerik özetleri burada kullanışlı olabilir.

3. Deneyimsiz Yazarlara Yön Vermek

Deneyimli yazarlarla çalışmak basittir. İçerik gereksinimleriniz konusunda bilgili olacaklar ve içerik özeti gibi bir kılavuz belgeye ihtiyaç duymayacaklar.

Deneyimsiz yazarlar için durum böyle değil.

İntihalden kaçınmak gibi onlardan beklediğiniz içeriği sunmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduklarından emin olmanız gerekir. İçerik özetleri, sesinizi, hedef kitlenizi, anahtar kelimelerinizi ve hedeflerinizi kolaylıkla anlamalarına yardımcı olabilir.

İçerik Özetleri Nasıl Oluşturulur?

Artık içerik özetleri hakkında her şeyi bildiğinize göre, işletmeniz için nasıl bir özet oluşturabileceğinizi anlamanın zamanı geldi.

Başlayalım.

1. Kelime Sayısı

İlk adım, içerik uzunluğu açısından ne beklediğinizi açıkça belirtmektir.

Nedeni?

İçeriğin kelime sayısı, içeriğin ne kadar derinlemesine olmasını istediğinizi belirler.

İçerik özetlerinde yazarlarınız için bu kelime sayısı aralığını açıkça belirtmeniz gerekir.

Peki bu kelime sayısını nasıl buluyorsunuz?

Birincisi, Backlinko tarafından yapılan bir araştırmaya göre, SERP’lerin ilk sayfasındaki ortalama gönderi yaklaşık 1.447 kelime uzun.

Ancak olay şu ki, gönderiniz için durum böyle olabilir veya olmayabilir. Gönderinizin kelime sayısını bulurken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli faktörler şunlardır:

  • Yetki: Moz ($99/ay) gibi bir araç kullanarak alan adı yetkilinizi bulmanız gerekiyor. Mevcut SERP sıralayıcılarından daha yüksek bir etki alanı otoritesi, biraz daha kısa yazılar yazabileceğiniz anlamına gelir. Ancak daha düşük DA, daha uzun yazmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Anahtar Kelime Zorluğu: Bazı anahtar kelimeler diğerlerinden daha rekabetçidir. Anahtar kelime zorluk puanı Semrush ($119.95/ay) veya Ahrefs ($99/ay) kullanılarak bulunabilir. Puan ne kadar yüksek olursa, içeriğinizin o kadar uzun olması gerekir.
  • Ortalama Kelime Sayısı: Sıralama sayfalarının ortalama kelime sayısını görmek için Frase ($25/koltuk/ay) gibi bir araç kullanarak SERP’yi kazımanız gerekir.
  • Yarışma: Onlarınkinden daha uzun gönderiler yazmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için SERP’lerdeki tüm sıralama sayfalarının yetkisini kontrol ederek rekabet seviyesini görün.

Gördüğünüz gibi, araçların çoğu aylık abonelik ücretleri açısından çok paraya mal oluyor. Buna, kelime sayısını bulmak için çok fazla zaman ve çaba harcamanız gerektiği gerçeğini de ekleyin. Böyle bir durumda içerik özetleri hizmetimiz, yalnızca 49 ABD Doları karşılığında sizin için uygun maliyetli bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

İçeriğiniz için doğru hedef kelime sayısını bulmanıza yardımcı olmak için SERP’leri analiz etmek ve bunu tescilli stratejimizle birleştirmek için özel araçlar kullanıyoruz.

2. Başlık

Yazarlarınızdan istediğiniz içeriğin başlığını belirtmeniz gerekiyor. Bu bir çalışma başlığı olabilir ve arkasındaki fikir, yazarın ne yazılması gerektiğine dair bir fikir edinmesine yardımcı olmak olabilir.

Buna ek olarak, yazara parça aracılığıyla ne iletmesi gerektiğini söyleyebilecek tek bir cümle açıklaması ekleyebilirsiniz.

Başlık yazarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

  • İçeriğin ne hakkında olması gerektiğini anlamak için SERP amacını belirleyin ve başlığınızı çerçevelemek için kullanın.
  • Hedef anahtar kelimenizi tercihen başlangıca doğru içermelidir.
  • Numara eklemeyi düşünebilirsiniz
  • SERP’lerde tam olarak görünmeyebileceğinden, başlığın çok uzun (<60 karakter) olmadığından emin olun.
  • Web sitenizdeki başka bir sayfanın başlığına benzememelidir.
  • Marka adınızı eklemeyi düşünebilirsiniz.
  • Başlığı bir başlık denetleyicisi aracılığıyla çalıştırın veya başlık analiz aracı iyi optimize edilmiş olup olmadığını görmek için.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, içerik özetlerine ekleyeceğiniz başlığın çalışma başlığı olmasıdır. Gönderiyi yayınlamak için aynısını kullanmak gerekli değildir. İçerik yazıldıktan sonra her zaman daha sonraki bir aşamada değiştirilebilir.

PS: SERP amacını bulmak biraz zordur. Arama sorgusunu manuel olarak analiz etmeniz ve arkasındaki amacın ne olabileceğini anlamanız gerekir.

İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, çarpık bir arama amacı başarısızlık anlamına geleceğinden, bunu uzmanlara bırakmak en iyisidir. Bu yönü içerik özetleri hizmetimizde de ele alıyoruz.

3. Anahtar Kelime Önerileri

Anahtar kelime araştırmasından elde ettiğiniz anahtar kelime önerilerini de içerik özetinize öncelik sırasına göre eklemelisiniz. Ana hedef anahtar kelimeleri açıkça belirttiğinizden ve ayrıca ikincil anahtar kelimeleri vurguladığınızdan emin olun.

Daha ne?

Ayrıca, anahtar kelimelerle ilgili diğer gereksinimlerin vurgulanmasına da yardımcı olur. Örneğin, nerede kullanılmasını istediğinizi veya yoğunluklarını.

Tavsiye Edilen:  Conch AI nedir? O nasıl çalışır?

Bu adım, SEO uzmanlığı ve (cebinde oldukça ağır olan) güçlü bir araç yığını gerektirir. Bu, kısa içerik oluşturma hizmetlerini daha uygun ve uygun maliyetli bir seçenek haline getirir.

Ancak, yine de bir şans vermek istiyorsanız, öncelikle anahtar kelime araştırmanız için birincil bir arama terimi bulmanız gerekir.

Ardından, Semrush veya KWFinder gibi güvenilir bir anahtar kelime araştırma aracı bulun. İçeriğiniz için olası anahtar kelimelerin bir listesini almak için birincil arama terimini kullanarak arama yapmanız gerekecektir.

Ardından, hedef anahtar kelimenizi ve ikincil anahtar kelimelerinizi belirlemek için bu listeyi gözden geçirmeniz ve anahtar kelimeleri hacimlerine, anahtar kelime zorluklarına, TBM’lerine ve daha fazlasına göre analiz etmeniz gerekir.

Daha ne?

LSI anahtar kelimelerini bulmak da önemlidir. Bunu da Google’da birincil anahtar kelimenizi arattığınızda SERP’lerin en altına bakarak yapabilirsiniz.

4. Hedef Kitle

Doğrudan hedef kitle için yazmazsanız hiçbir içerik parçası iyi performans gösteremez. Bu nedenle, yazarlarınıza sağladığınız içerik özetlerinde gönderinizin hedef kitlesinden bahsetmek çok önemlidir.

İşte hedef kitle bölümünde olması gerekenler:

  • Yaş aralığı
  • atama
  • Dil
  • Kuruluş boyutu
  • Konum
  • Davranış
  • ilgi alanları
  • Kullandıkları sosyal kanallar
  • problemler
  • Diğer demografik, coğrafi ve psikografik faktörler.

5. Ton

Yazarın içerik için hangi tonu benimsemesini istediğinizi belirtmeniz önemlidir.

İçeriğin resmi bir tonu olsun ister misiniz? Ya da belki biraz mizahla daha hafif bir ton?

Hedef kitlenin zevklerine göre içerik briefinizde de aynısını belirtmelisiniz.

Bu ton, stil rehberinizden alınabilir ve ayrıca oluşturmakta olduğunuz belirli içerik parçası için hedef kitleye dayalı olmalıdır.

6. Referans Yazıları

Yazarlarınızın görmesi için bazı referans gönderileriniz varsa, bu harici kaynakların bağlantılarını da içerik özetlerinize eklemelisiniz.

Şimdi, yazarlarınızın içeriğinizi oluşturmak için kullanabileceği iyi içerik bulmak başlı başına bir zorluk olabileceğinden, bu çok fazla zaman harcamanız gereken kısımdır. Konuyu derinlemesine araştırmak için zaman ayırmanız gerekecek.

Eklediğiniz kaynaklar değerli bloglar, infografikler, videolar vb. olabilir. Ayrıca, içeriğe eklenebilecek ilgili istatistiklere ve örneklere bağlantılar eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: SERP’lerdeki her şeyi göründüğü gibi almamanız gerektiğini unutmayın. SERP’lerde listelenen her şeyin doğru olması gerekli değildir.

Dahili bağlantılar, içerik ve SEO’da önemli bir rol oynar. Yazarın içerikte bağlantı vermesini istediğiniz belirli dahili kaynaklar varsa, bunları içerik özetlerinde belirtmelisiniz.

Peki ya onlara esneklik vermek isterseniz?

Bunu da yapabilirsiniz. Ancak bu durumda dahili link ekleme ile ilgili yönergeler eklemelisiniz.

Ve içeriğe hangi dahili bağlantıların eklenmesi gerektiğini nasıl seçersiniz?

İçeriğinizin konusunu anlayarak başlayın ve ardından oluşturduğunuz taslağa bir göz atın.

Ardından, içerik konusuna ve çeşitli alt başlıklara göre web sitenizde ilgili yayınları aramaya başlayın. Daha sonra birkaç alakalı gönderi seçebilir ve URL’lerini içerik özetlerine ekleyebilirsiniz.

Burada bir ipucu — daha uzun gönderiler için daha fazla dahili bağlantı eklediğinizden emin olun.

8. Müşteri Yönergeleri

Bu, bir ajanssanız taslağınıza eklenmesi gereken özellikle önemli bir bölümdür. Muhtemelen birkaç farklı müşteri için yazdıklarından, yazarlarınızın müşteriler hakkında her şeyi bilmesi gerekir.

Bu nedenle, aşağıdaki gibi bilgileri eklemek çok önemlidir:

  • Müşteri Adı
  • Müşterinin web sitesinde önceki yayınlara bağlantılar
  • Başlıca rakipler
  • Spesifik yazım yönergeleri (ABD İngilizcesi, İngiltere İngilizcesi vb.)

İçerik özetinizi oluşturmak için bu bilgileri tanımlamayı zor buluyorsanız, içerik özeti oluşturma hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Hepsini sizin yerinize sadece 49$’a hallederiz.

9. SSS Eki

SEO yönergelerinizin yanı sıra, içerik özetlerinizde sık sorulan sorulardan (SSS) bahsetmek de önemlidir.

Nedeni?

SSS, içeriğinizin SERP’lerde sıralanmasına ve zengin sonuçlar olarak görünmesine yardımcı olabilir. SSS şemasını içeriğinize eklediğinizde, muhtemelen SERP listenizin altında SSS’leri gösterecektir.

Daha ne?

Gönderinize SSS eklemek, SERP’lerin “İnsanlar Ayrıca Soruyor” bölümünde listelenme şansınızı da artırabilir. Bu da, web sitenize trafik çekme şansını daha da artırabilir.

Ve şimdi çok önemli soruya geçelim – SSS’leri nasıl buluyorsunuz?

Başlamak için Google’a gidebilir ve hedef anahtar kelimenizi kullanarak arama yapabilirsiniz. Ardından, SERP’lerde Kişiler Ayrıca Sor bölümünü arayabilir ve oradan soruları seçebilirsiniz.

Ek olarak, yazdıkları SSS’leri öğrenmek için SERP rakiplerine başvurabilirsiniz. Oradan da ilham alabilirsin.

Semrush (119,95$/ay) ve Ahrefs (99$/ay) gibi araçlardan da yararlanabilirsiniz. Bu araçlar, bunları kullanarak anahtar kelime araştırması yaptığınızda size soru tipi anahtar kelimeleri gösterir. SSS’lerimizi bunlardan da seçebilirsiniz.

Son olarak, içeriğinize ekleyebileceğiniz en önemli SSS’leri size gösterebilen SurferSEO (49$/ay) gibi araçlara güvenebilirsiniz.

(Not: Sizin için içerik özetleri oluştururken SSS önerilerini de dahil ederiz.)

10. Anahat

İçerik özetinize eklemeyi düşünmeniz gereken en önemli şeylerden biri, içeriğinizin taslağıdır.

Ve neden böyle?

Yazara üzerinde çalışması için bir tel kafes yapısı verir ve işini kolaylaştırır.

Daha ne?

İçeriğin nasıl görünmesini istediğinizi tam olarak bilecekler ve bu, yeniden yazma ve yeniden çalışma şansını büyük ölçüde azaltır.

Tavsiye Edilen:  Banner Reklamcılığının İplerini Öğrenin

Ancak taslağınıza neleri dahil edeceğinize ve onu nasıl iyi bir şekilde yapılandıracağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

  • Başkalarının içeriklerine neleri dahil ettiğini anlamak için hedef anahtar kelimenizi kullanarak SERP analizi yapın.
  • Anahattı H1, H2, H3 vb. ile yapılandırın.
  • Her bir alt başlıkta yazılması gerekenleri detaylandırmak için madde işaretlerini kullanın.
  • Yazarlara ne yazacakları konusunda esneklik vermek istiyorsanız, yalnızca alt başlıklardan oluşan kısa bir taslak oluşturun.
  • Yazarlarınızın takip etmesini istediğiniz katı bir yapınız varsa, madde işaretleri ve örneklere ve istatistiklere bağlantılar içeren ayrıntılı bir taslak hazırlayın.
  • Manuel SERP analizi harika olsa da oldukça zaman alıcıdır. Buna, bazı zayıf içeriklerle de karşılaşabileceğiniz gerçeğini ekleyin. SurferSEO (49$/ay) gibi yapay zeka destekli taslak oluşturucular burada yardımcı olabilir. Ancak, SERP amacını karşılayıp karşılamadığını anlamak için taslağı manuel olarak incelemeniz gerekecek.

Bir sonraki bölümde yapay zeka destekli bu araçlara bir göz atalım.

İçerik Özetiniz için Araçları Kullanma

Yukarıda bahsedildiği gibi, SERP’lerde rakipleriniz hakkında size fikir verebilecek birkaç araç vardır. Bu da, içerik stratejilerini anlamanıza ve onları geçmek için kullanabileceğiniz taktikleri keşfetmenize yardımcı olabilir.

Kullanabileceğiniz araçlardan bazıları SurferSEO, Clearscope ve Frase’dir. Bu araçlar SERP’leri tarar ve rakipleriniz tarafından oluşturulan içerik hakkında ayrıntılı bilgiler sağlar. Bu içerir:

  • Ortalama kelime sayısına ilişkin içgörüler
  • Anahtar kelime türü de dahil olmak üzere anahtar kelimeyle ilgili içgörüler
  • Yapay zeka destekli ana hatlar da dahil olmak üzere içgörüleri özetleyin
  • Gönderide hangi soruların yanıtlanması gerektiğini anlamak için SSS önerileri
  • Girilen anahtar kelimeye göre konu fikirleri

Bu içgörüler, içerik özetinizi oluşturmak için kullanılabilir.

Ancak, henüz onlara yatırım yapmadıysanız, bu araçlar maliyetli olabilir. Ek olarak, araçlardan yararlanmak tek başına size yardımcı olmaz. Bununla birlikte, anahtar kelime araştırması, kitle araştırması, dahili bağlantı ve daha fazlası için bir miktar manuel çaba göstermeniz gerekir.

Ve bu süreç zaman alıcıdır.

Ancak, bu yükü omuzlarınızdan almak için eksiksiz bir araç yığınına ve deneyimli uzmanlardan oluşan bir ekibimize sahibiz. Ekibimiz sizin için yalnızca 49 ABD dolarına içerik özetleri oluşturabilir.

Ama yine de kendin yapmayı denemek istersen, yapabilirsin kontrol listemizi ve şablonumuzu indirin ilave olarak.

SSS

1. İçerik özetinde neler yer almalıdır?

Bir içerik özetine dahil etmeniz gereken şeylerden bazıları şunlardır:

  • Sözcük sayısı
  • Başlık
  • anahtar kelimeler
  • Başlık
  • içerik hedefleri
  • Kitle
  • Anahat

2. Bir içerik özetini nasıl yazarsınız?

Aşağıdaki adımları izleyerek bir içerik özeti yazabilirsiniz:

  1. Çalışma başlığını ekleyin
  2. Kelime sayısından bahsedin
  3. Anahtar kelimeleri ve ikincil anahtar kelimeleri dahil edin
  4. Anahattı ekle
  5. Hedef kitleden bahsedin
  6. Dahili bağlantıları dahil et

3. Kısa içerik nedir?

İçerik özeti, bir yazar için yazılı talimat görevi gören bir belgedir. İçerik oluştururken onlar için bir rehber görevi görür. Bir içerik özeti, bir yazarın içerik yöneticisinin istediği şekilde içerik oluşturmak için ihtiyaç duyacağı tüm ilgili bilgileri içerir.

4. Bir brief ne kadar uzun olmalıdır?

İçerik özetlerinin en iyi yanı, uzunluklarının tamamen size bağlı olmasıdır. Bunları istediğiniz kadar açıklayıcı veya kısa yapabilirsiniz. Ancak, bunları iki sayfaya ayırmaya çalışın.

5. İçerik özeti nasıl görünür?

Bir içerik özeti, genellikle bir içerik parçasını oluşturan öğeler hakkında bilgi içeren bir belgeye benzer.

Son düşünceler

İçerik özetleri, içerik pazarlama stratejinizi mükemmel bir şekilde uygulamanıza yardımcı olmada önemli bir rol oynar.

Onlar aracılığıyla, gereksinimlerinizi yazarlara iletebilirsiniz. Sonuç olarak, yeniden yazma sayısında da bir azalma bekleyebilirsiniz.

Bir içerik özetine eklemeniz gereken önemli şeylerden bazıları başlık, anahtar kelimeler, ana hatlar, hedef kitle ve daha fazlasını içerir.

Ve şimdi, içerik özetinizin nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız? Endişelenme. Seni koruduk.

Kapsamlı bir oluşturduk içerik özeti şablonu ve kontrol listesi tüm gönderileriniz için bir brief oluşturmak için kullanabileceğiniz. Gerçekten düzenlemeniz gerekiyor ve gitmeye hazırsınız. Bu kadar basit!

Bununla birlikte, bir içerik özeti oluşturmak, özellikle oluşturmanız gereken çok sayıda gönderi olduğunda zaman alıcıdır. Yardım edebileceğimiz yer orası. Yalnızca 49 ABD dolarından başlayan fiyatlarla kısa içerik oluşturma hizmetimizden yararlanmak için hemen ekibimizle iletişime geçin!