İçerik Pazarlama için Yönetici Desteği Nasıl Alınır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İçerik Pazarlama için Yönetici Desteği Nasıl Alınır?

Pazarlama rekabetçi ve pahalıdır. Reklamlarda rekabetinizi sürekli olarak aşmak bütçenizi hızla tüketebilir. Hedef kitlenize ulaşan bir haber bülteninde yer almak on binlerce dolara mal olabilir.

Bu fırsatların yatırımın geri dönüşüne değmeyeceğini söylememek gerekir. Sonuçta büyük bir erişim elde edebilir, marka bilinirliğini artırabilir ve potansiyel müşteri yaratma hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Ancak her zaman güven oluşturmanıza yardımcı olmazlar. Web sitenize potansiyel müşteriler veya ilgi gösterildiğinde, insanlar ne yaptığınız hakkında daha fazla bilgi arayacaktır. Potansiyel müşterileri eğitmek ve etkileşime geçirmek için içeriğe ihtiyacınız var.

İçerik pazarlama programı için güçlü bir durum gibi görünüyor.

Ancak ekibinizdeki herkes böyle hissetmeyebilir. Yazarlar, editörler ve grafik tasarımcılar arasında iş dünyası liderleri bazen içeriğe büyük bir maliyet merkezi olarak bakıyor.

Dolayısıyla, içerik pazarlaması yapmak için SEO dışında nedenler arıyorsanız veya genel stratejik vizyonunuzu aktarma konusunda desteğe ihtiyaç duyan bir içerik pazarlamacısıysanız, doğru yere geldiniz.

İçerik pazarlama vizyonunuzu yönetici ekibine satmanın beş yolunu burada bulabilirsiniz.

Ancak bu içeriğin görsel formatta olmasını istiyorsanız aşağıdaki YouTube videomuza göz atın:

Kaçırılan Fırsatı Göster

Bir birey için blog oluşturmak kolay ve nispeten ucuzdur. Bir alan adı ve yönetilen ana bilgisayar satın alabilir ve blogunuzu bir saatten kısa sürede başlatabilirsiniz.

Bir şirket için çok daha pahalıdır. Başlatma ve bakıma yardımcı olacak web geliştirme kaynaklarının mevcut olduğundan emin olma meselesi var. Markaya yakışan bir düzen oluşturmak, şirket içi yaratıcı ekibin saatler gerektirebilir. Ve eğer blog iyi sonuç vermezse bunun olumsuz tarafı da var. İçerik yüksek kalitede değilse veya düzensiz bir yayınlama temposu varsa, insanlar bunu fark edebilir ve şirketiniz utanabilir.

Yönetici ekibiniz bir blog açmakta tereddüt ediyorsa korkularını giderin. Hiç kimsenin blogda düzenli bir klip yayınlayamayacağından mı endişeleniyorlar? Onlara editoryal takviminizi ve işi nasıl yapacağınızı gösterin. Blogun yaratıcı ekibin çok fazla zamanını alacağından mı endişeleniyorlar? Birkaç WordPress temasının kapsamını belirleyin ve onlara önceden tasarlanmış olanakların kısa bir listesini gösterin.

Son olarak, dikkatlerini çekme fırsatını kaçırma korkusu gibisi yoktur. Bir trafik projeksiyon e-tablosu oluşturarak FOMO’larından yararlanın, bizimki gibi. Ahrefs’te biraz anahtar kelime araştırması yaptıktan sonra, anahtar kelime arama hacmi verilerini bir e-tabloya yerleştirin. Makale yayınlama temponuzu gösteren bir formül ekleyin ve bunun yıl boyunca beklenen trafiğinizin nasıl görüneceğini doldurmasını sağlayın.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazmada Görsellerin Gücü: İçeriğinizi Geliştirmek İçin Görselleri, Videoları ve İnfografikleri Kullanma

Gerçekten daha büyük bir aciliyet duygusu aşılamak istiyorsanız rakiplerinizin görüşlerini ekleyin. Liderlik ekibinize, içerikleriyle rakiplerinizin neyi iyi yaptığını, neden etkili olduğunu ve nasıl daha iyi bir şey üretebileceğinizi gösterin.

Halkla İlişkiler Duyuruları ve Trafiğin Sahibi Olmak İçin Dava Açın

Tipik olarak bir şirket, finansman turu veya büyük marka ortaklığı gibi önemli bir haberi olduğunda, aşağıdaki gibi bir merkezde bir basın bülteni yayınlar: Halkla İlişkiler Haberleri. Bunun da iyi bir nedeni var: Birçok muhabirin basın bültenleri için uyarıları vardır ve bazı yayınlar haberlerinizi otomatik olarak dağıtır. Muhabirlere toplu olarak ulaşmak benzersiz bir taktik.

Ancak basın bültenleri pahalıdır ve her biri birkaç yüz ila birkaç bin dolara mal olur. Ayrıca her şirket duyurusu basın bülteni niteliğinde olmayacaktır. Aslında şirketlerin yılda yalnızca birkaç kez yayın yapması yaygındır.

Yeni bir ürün veya özellik gibi daha küçük duyurular için basın bülteni görevi görecek bir blog yazısı yazın. Şirketinizin haberlerini özel olarak yayınlayan bir gazeteciymişsiniz gibi davranın. Yeni ürünün ne olduğunu veya yeni özelliğin nasıl çalıştığını açıklayın, liderlik ekibinizdeki birinden bir fiyat teklifi alın ve bunun kullanıcılarınız için ne anlama geldiğini yazın.

Haberler kısa bir makale veya özet olarak ele alınabileceği gibi niş bir haber sitesinde daha uzun bir makale olarak da yer alabilir. Böyle bir durumda, bu muhabirler bilgi kaynağı olarak blog yayınınıza bağlantı vereceklerdir.

Yani bir blogla PR ve SEO hedeflerine “ücretsiz” olarak ulaşacaksınız:

  • Haberlerinizi duyurmak için alanınız olacak
  • Muhabirler blog yazınızdan alıntı yaptığında bağlantı kurmaya başlayacaksınız
  • Web sitesi trafiğinin sahibi olacaksınız.

Müşteri Deneyimini Geliştirin

İçerik pazarlaması aynı zamanda müşteri kaynakları sunmanın ölçeklenebilir bir yoludur. Bu özellikle yazılım şirketleri için geçerlidir. Ahrefler Ve Zapier. Her ikisi de hedef kitlelerine yönelik düşünce liderliği içeriği üretiyor; kullanıcılar için kapsamlı yardım içeriği üretirler; Ayrıca bu ikisini harmanlayan blog içeriği de yaratıyorlar; düşünce liderliği içeriklerini taktiksel hale getirmenin yollarını sunuyorlar.

Tavsiye Edilen:  TikTok'ta nasıl daha fazla takipçi kazanılır?

Zapier’in bir özelliği var son blog yazısı LinkedIn potansiyel müşteri yaratma formlarını kullanma hakkında. Nitelikli müşteriler bulmak için LinkedIn’i kullanmanın değerini açıklıyorlar ve bir reklam kampanyasının nasıl oluşturulacağını gösteriyorlar. Daha sonra LinkedIn Zapier entegrasyonlarının kendi yardım sayfalarına bağlanırlar. Bu, daha geniş bir fikri alıp daha sonra onu benzersiz bir çözüm sunma şeklinize ayırmanın zarif bir örneğidir.

Müşteri kaynağı olarak kullanılan içeriğe başka bir örnek: Seviyeler. Bu verilerin diyetlerini ve egzersiz ilerlemelerini takip etmesini isteyen kişiler için sürekli kan şekeri ölçümleri yapıyorlar. Blogları, daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilerden Level monitörünün süper kullanıcılarına kadar her seviyedeki sağlık meraklıları için geçerli olan metabolik kondisyon hakkında derinlemesine bilgiler içeriyor.

Yani henüz monitöre sahip olmayan kişiler blogu okurken monitörün nasıl çalıştığını ve onu nasıl kullanabileceklerini daha iyi anlayabilirler. Bu arada ürünü zaten bilen ve seven kişiler de tavsiyelerden yararlanmaya devam edebilir.

İş Ortaklarıyla Değer Yaratın

Bir ürünü diğer iş ortaklarıyla birlikte satıyorsanız, liderlik ekibinize birlikte içerik oluşturmanın pazarlamayı kolaylaştıracağını anlatın. Bu, ortak bir vaka çalışması veya potansiyel müşteriler için bir eğitim kaynağı olabilir.

İş ortağınıza bir fikir sunarak ve ardından onun için gerekli hazırlıkları yaparak katılımını sağlayabilirsiniz. Üretimi yönetmek onların evet demesini kolaylaştırır, bu da liderlik ekibinizin işe dahil olmasını kolaylaştırır.

Bu yaklaşım, daha önce BigCommerce’de içerik pazarlamasında çalışmış olan Corinne Watson için işe yaradı: “Diyelim ki bir e-ticaret kılavuzu oluşturduğumuzda, bunu müşterilerimize beyaz etiketli içerik olarak sunuyorduk. Onların logosunu bizim logomuzun yanına koyar ve güzelce paketlerdik. Yani işi onlar için yapıyorsun.

Corinne şu anda Postscript’te içerik pazarlamasını yönetiyor ve yakın zamanda içerik ve e-ticaret alanında üst düzey liderlerle çalışma konusundaki deneyimi hakkında konuşmak için Büyüme Makinesi Pazarlama Podcast’ine katıldı.

Satış Ekibinizi Etkinleştirin

Başka işletmelere satış yapma işindeyseniz satış ekibinize yardımcı olacak içerik oluşturmak bir zorunluluktur. Dahili olarak pazarlama ekibi müşteri referansları, demo videoları ve diğer nasıl çalışır içerikleri üzerinde çalışabilir. Bu varlıkları bir şirket blogunda dışarıya yönelik içerik için nasıl kullanabileceğinizi düşünün.

Tavsiye Edilen:  Üç Haneli Trafik Büyümesi için Kanıtlanmış 4 Anahtar Kelime Stratejisi

Örneğin, bir sunum sunumunda alıntıları veya referansları kullandığınız bir müşteri referans programınız olabilir. Bu referansı daha büyük bir hikayeye dönüştürün ve bir vaka çalışması olarak yayınlayın.

Yazılımınızın yeni kullanıcıları için bir nasıl yapılır rehberiniz varsa, ürününüzün rakiplerine göre sahip olduğu tüm avantajları genel olarak açıklayan “Sektörünüzde Olması Gereken 7 Yazılım Özelliği” gibi bir blog yazısı yazmayı düşünün. Bu, okuyucuları şirketinizden satın almayı düşünmeye teşvik ederken, ürününüzün benzersiz yönlerini vurgulamanın mükemmel bir yoludur.

Satın Aldıktan Sonra Temel Performans Göstergeleri Üzerinde İşbirliği Yapın

Artık içerik pazarlamasında ekip liderliğini satmaya yönelik beş sağlam fikriniz var. Daha sonra genel başarının nasıl ölçüleceğini soracaklar. Öngörülen trafik hedeflerine ve anahtar kelime sıralamasına işaret etmek bariz görünebilir. Ancak bunların kesinlikle temel performans göstergelerinizi (KPI’ler) hesaba katması gerekirken, yalnızca bunlar olmamalıdır. Başarı için SEO odaklı ölçümlerin ötesine nasıl geçebileceğinizi düşünün.

İçeriğin aşağıdakiler üzerindeki etkisini göz önünde bulundurun:

  • Boru hattı: İçeriğin potansiyel müşteri yaratmayla bağlantılı olduğundan ve bu potansiyel müşterileri satışlara doğru ittiğinden emin olmak için ona göz kulak olduğunuzdan emin olun.
  • İş sürdürülebilirliği: Her parçanın birden fazla kullanıma sahip olmasını sağlayarak içeriğinizden en iyi şekilde yararlanın. Bir blog gönderisi birden fazla Twitter gönderisine veya bir iş ortağıyla ortak markalı bir PDF kılavuzuna dönüşebilir.
  • Departmanlar arası hedefler: İçeriğin şirketinizdeki diğer ekiplere veya işlevlere nasıl yardımcı olduğunu takip edin. Blog gönderileri, müşteri hizmetleri nasıl yapılır, hatta şirketinizin çalışmak için harika bir yer olduğunu gösterirseniz işe alım materyalleri olarak ikiye katlanabilir.

İçerik pazarlama programınızı hazırlayıp çalıştırdıktan sonra bizi arayın, böylece bir sonraki aşamaya geçmenize yardımcı olabiliriz.