İçerik Sendikasyonu nedir? Başarıyı Garantilemek İçin 7 İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: İçerik Sendikasyonu nedir? Başarıyı Garantilemek İçin 7 İpucu

İçerik sendikasyonu nedir? Bu, hemen hemen her pazarlamacının bilmek istediği bir sorudur.

Neden?

İçerik sendikasyonu size yardımcı olabilecek güçlü bir araç olduğu için:

 • Web sitenizin trafiğini artırın
 • Erişiminizi genişletin
 • Kaliteli olası satışlar elde edin
 • Satışlarınızı artırın

Ve tabii ki bu, kalabalığın arasından sıyrılmak ve içeriğinin fark edilmesini isteyen herhangi bir pazarlamacı için çok önemli.

Kalabalıktan sıyrılmak, içerik pazarlamasındaki en zorlu görevlerden biridir.

Blog parçalarınızı başarıya ulaştırmak için çok fazla zaman, çaba ve araştırma yaptıysanız ancak herhangi bir yatırım getirisi (YG) elde edemiyorsanız, içerik sendikasyonu düşünmenin zamanı geldi.

Ancak içerik sendikasyonu nedir? Faydaları nelerdir? Sendikasyon için yüksek kaliteli içeriği nasıl buluyorsunuz? Başarılı bir içerik sendikasyon stratejisini nasıl oluşturursunuz?

Bu makalede, işletmeniz için başarılı bir içerik sendikasyon stratejisi oluşturmanıza yardımcı olmak için tüm bu soruları ve daha fazlasını yanıtlayacağız.

Başlayalım.

İçerik Sendikasyonu nedir?

İçerik sendikasyonu, içeriğinizi kendi web sitenizden veya blogunuzdan daha geniş erişime sahip üçüncü taraf sitelerde yeniden yayınlama işlemidir.

Başka bir deyişle, diğer web sitelerine orijinal içeriğinizi kendi sitelerinde yayınlama izni verdiğiniz zamandır.

Örneğin, Red Web Sitesi Tasarımı önce e-ticaret satışlarının nasıl artırılacağına dair bir hikaye yayınladı.

Daha sonra Social Media Today aynı makaleyi yeniden yayınladı.

Özetle, içerik sendikasyonu budur.

Ve bu durumda, Social Media Today, orijinal yayıncının makalenin görünürlüğünü artırmak için aradığı üçüncü taraf web sitesiydi.

İçeriğin sendikasyona sunulduğunu nasıl anlarsınız? Kolay, yayınlar içeriği aşağıdaki gibi satırlarla işaretler:

veya

Makaleyi yeniden yayınladıktan sonra Social Media Today, makalenin sonuna aşağıda gösterildiği gibi bir not ekledi:

Şimdi, bu içerik pazarlama stratejisi hakkında aklınızda bulundurmanız gereken şey, üçüncü taraf web sitesini dikkatli bir şekilde seçmeniz gerektiğidir. Bakmak:

 • erişimleri
 • Sektördeki konumları
 • Hangi değeri elde etmeye hazırsın

Satın almaya hazır kitle tabanlarından yararlanmanın tek yolu budur. Aynı zamanda müşteri katılımını artırmak açısından da etkili bir stratejidir.

Stratejinin içeriğin tekrarlanmasına yol açacağından ve dolayısıyla SEO’nuza zarar vereceğinden endişeleniyorsanız, endişelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz.

Google, içerik sendikasyonu gibi nedenlerle bazen aynı içeriğin birden çok web sitesinde yayınlandığını bilir.

Bu taktik Google politikalarını ihlal etmez. Ancak Google, siteleri çoğaltma nedeniyle cezalandırmasa da, yine de orijinal içeriği tercih eder.

Bu nedenle, içeriği ortak kullanıma sunarken yeni bir başlık veya resim kullanmak gibi küçük değişiklikler yapmak iyi bir fikirdir. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

 • Sadece başlığı yayınla
 • Orijinal çalışmayı düzenleyin ve yeniden yayınlamasını sağlayın
 • Orijinal içerikten bir alıntı yayınlayın

Bunu yaparak, içeriğinizin SEO değerini korurken yineleme riskini en aza indirirsiniz.

Profesyonel İpucu: Blog gönderileri, podcast’ler, videolar, incelemeler, makaleler ve daha fazlası dahil olmak üzere her türlü içeriği ortak kullanabilirsiniz.

Fazlası var…

Şimdi web sitenize daha fazla organik trafik akışını sağlayacak diğer 102 adımı keşfetme zamanı. SEO Kontrol Listesini buradan alın.

Nasıl göründüğüne bir göz atmak ister misiniz?
E-postanızı girin ve

İçerik Sendikasyonunun Konuk Gönderilerinden Farkı Nedir?

Özel resim

İçerik sendikasyonu genellikle konuk gönderileriyle karıştırılır. Ama ikisi arasında büyük bir fark var.

İçerik sendikasyonu, içeriğinizi diğer alanlarda yeniden yayınlamaktan ibaretken, konuk blog yazarlığı, orijinal içerik oluşturmayı ve diğer web sitelerinde yayınlamayı içerir.

Her ikisi de kanıtlanmış büyüme pazarlama stratejileri olsa da, içerik sendikasyonunun misafir gönderilerine göre üstünlüğü vardır. Diğer web sitelerinde yayınlamak için yeni içerik oluşturmak zaman ve çaba gerektirmez.

İçerik sendikasyonunun bir başka güzelliği de, misafir gönderisinin aksine ölçeklenebilir olmasıdır. Blog gönderilerinizi başka web sitelerinde yeniden yayınlamak, aynı içeriği birden çok kez kullanmanıza olanak tanır.

Öte yandan, konuk gönderilerinde ölçeklenebilirliğin avantajları sınırlıdır. Peki, konuk yayınınızın göründüğü alan adı, içerik sendikasyonu sunan diğer web sitelerinin sağlam bir listesine sahip değilse.

Nişinizdeki belirli bir web sitesi için bir konuk blog yazısı yazdığınızda, makale yalnızca o sitede kalacaktır. Sonuç olarak, yeni potansiyel müşteriler veya trafik alma hedefiniz, söz konusu sitenin okuyucu tabanıyla sınırlı olacaktır.

Alt çizgi?

İçerik sendikasyonu, her gönderide kaliteli olası satışlar oluşturmak için misafir gönderisine göre daha iyi şans sağlar.

Sonuçta, bir ayda kaç tane misafir blog gönderisi oluşturabilirsiniz?

İçerik Sendikasyonunun Faydaları Nelerdir?

İçerik sendikasyonunun en ince ayrıntısına inelim ve bu büyüme pazarlama stratejisinin işletmeniz için neler yapabileceğini görelim.

Özel resim

1. Marka Erişimini Artırmaya Yardımcı Olur

İçerik sendikasyonunun temel amacı, içeriğinize daha fazla görünürlük kazandırmaktır.

Tek başına SEO stratejileri, web sitenizin trafiğini artırmak için ihtiyacınız olan teşhiri sağlayamaz. Bunun nedeni, günümüzde var olan web sitelerinin sayısı nedeniyle yüksek rekabet olmasıdır.

Aşağıdaki resme bir göz atın:

Bugün 1,8 milyardan fazla web sitesi var. Bu yüksek rekabet nedeniyle, birkaç pazarlama stratejisine güvenmek, yeterince potansiyel müşteri yaratmaz.

Neyse ki, erişiminizi genişletmek için ortak blog gönderilerini bir içerik stratejisi olarak kullanabilirsiniz.

Fikir, blog gönderinizi veya makalenizi sizinkinden daha geniş bir erişime sahip bir web sitesinde yeniden yayınlamaktır.

Bunu yapmak, içeriğinizi yeni bir kitleye maruz bırakır ve bu da daha fazla web sitesi ziyaretçisi alma olasılığını artırır.

Tavsiye Edilen:  2023'te Nasıl İçerik Oluşturucu Olunur (Adım Adım)

Artan trafik potansiyel müşterilerinizi artırır ve bu da sonunda daha fazla satış yapmanıza ve işinizi büyütmenize yardımcı olur.

2. İşletmenizi Tanıtmanın Uygun Maliyetli Bir Yolu

İçerik sendikasyonu, işletmenizi internette pazarlamanın en uygun maliyetli yollarından biridir.

En iyi kısım? Yeni içerik oluşturmak için çok para harcamanıza gerek yok.

Tek yapmanız gereken, yüksek kaliteli, orijinal içerik bulmak ve içerik sendikasyonu sunan web siteleri tarafından yeniden yayınlanmasını sağlamak veya daha geniş erişime sahip diğer web sitelerine sunmaktır.

Size düşen bir takip süreci yürütmek ve performanslarını takip etmektir.

Otomatikleştirilmiş içerik sendikasyonu bile satış hattınızı beslemeye ve satışlarınızı tutarlı tutan olası satışlar oluşturmaya devam edecektir.

Yalnızca içeriğinizi popüler sitelerde yayınlamak için ücretli fırsatlar ararken para harcamanız gerekir.

Ancak, yalnızca içeriğiniz mükemmel kalitedeyse daha fazla gösterim elde edebileceğinizi unutmayın.

İyi içerik, etkileşimi artıran ve tüketicilerin tercihleri ​​hakkında değerli içgörüler oluşturan tıklamalar üretecektir. Daha sonra bu bilgileri yeni hedef kitleleri ve demografik bilgileri hedeflemek için kullanabilirsiniz.‍

İçerik sendikasyonu, işletmenizi yeni web sitelerine maruz bırakır, bu da sağlam bir bağlantı kurma stratejisi, özellikle de geri bağlantılar için bir fırsattır.

Backlink, bir web sitesinden diğerine işaret eden bir bağlantıdır.

Web sitenize işaret eden geri bağlantıların sayısı, SEO sıralamanıza katkıda bulunan bir faktördür. Google, bunu web sitenizin kalitesine bir güven oyu olarak kabul eder.

Sizinkine bağlantı veren web sitelerinin kalitesi ne kadar iyi olursa Google, web sitenizi SERP’lerde o kadar yüksek sıralar.

İçerik sendikasyonu yoluyla kaliteli geri bağlantılardan en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yolu, yeniden yayınlanmasını istediğiniz her hikayede markanızı bağlamaktır. Markalı bağlantılar, en organik oldukları için elde edilmesi kolaydır.

Ne yazık ki, bazı üçüncü taraf web siteleri, blog gönderilerinizi yeniden yayınladıklarında bağlantılarınızı kaldırabilir ve bu da bağlantı profilinizi iyileştirme şansınızı sınırlar.

Ancak, içerik sendikasyon platformları aracılığıyla fırsatlar arıyorsanız, bir geri bağlantı eklemek için şartlarınızı görüşebilirsiniz.

4. Bir Düşünce Lideri Olarak Markanızı Oluşturur

Düşünce liderleri, belirli bir sektördeki derinlemesine bilgi ve deneyimlerinden dolayı saygı görürler.

İçeriğinizi sendikalaştırdığınızda, erişiminizi artırır ve sektörünüzde daha fazla yetki kazanırsınız.

Artan otorite ve erişim, sonunda sizi bir düşünce lideri haline getirecektir.

Ancak bunu başarmak için, sendikasyona dahil edilmesini istediğiniz içeriğin mükemmel kalitede olması ve belirli bir sorunlu noktayı ele alması gerekir. İnsanlar her zaman sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak değerli içerikler ararlar.

Bu nedenle, bir düşünce lideri olmak istiyorsanız, bir çözüm kaynağı olun.

Bu tür içerikler üretir ve popüler web sitelerinde yayınlarsanız, sektörünüzde yetkili bir ses olarak yerinizi sağlamış olursunuz.

5. Artan trafik

İçerik sendikasyonunun en önemli faydalarından biri, web sitenize yönlendirdiği artan trafiktir.

İçeriğiniz başka web sitelerinde yayınlandığında, onu markanızdan haberdar olmayabilecek yeni kitle segmentlerine maruz bırakırsınız.

Bu kişilerden bazıları içeriğinizi değerli bulabilir ve daha fazla bilgi için web sitenizi ziyaret edebilir.

Ayrıca, web sitenizi ve içeriğinizi markalaştırma konusunda mükemmel bir iş çıkardıysanız, bu ziyaretçilerin potansiyel müşteri ve müşteri olma olasılığı yüksektir.

6. Satış Hattınızı Kaliteli Potansiyel Müşterilerle Doldurur

Belirlediğimiz gibi, içerik sendikasyonu işletmenizi yeni insanlarla tanıştırır ve kaliteli olası satışlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Bunlar, içeriğinizi okuyan ve web sitenizi ziyaret edecek kadar değerli bulan kişilerdir.

Genellikle, web sitenizdeki içerik bir müşterinin işletmenizle ilk etkileşimiyse, bu dönüşümle sonuçlanmayabilir.

Can sıkıcı, değil mi?

Onları suçlayamazsın. Sizi veya işinizi satın alma kararı verecek kadar tanımıyorlar.

Öte yandan, yetkili bir web sitesi içeriğinizi yayınlıyorsa, onu okuyan kişilerin web sitenizi ziyaret etme olasılığı daha yüksektir.

Hatta bazıları e-posta listenize kaydolabilir veya iletişim bilgileri karşılığında bir teklif indirebilir.

Bu müşteri adaylarıyla daha sonra iletişime geçilebilir ve satın almaya hazır olana kadar satış süreci boyunca desteklenebilir.

7. Gerçek Etkileşim Sağlar

İçerik sendikasyonu, müşterilerle uzun süreli ilişkiler kurmanın mükemmel bir yoludur.

İçeriğinizi ortak kullandığınızda, etkileşim için yeni kanallar açmış olursunuz.

Markanıza aşina olmayabilecek potansiyel müşterilerle gerçek bir etkileşim yaratırsınız.

Bu web sitelerinde içeriğinizi okuyan kişiler, içeriğinizi arkadaşları ve takipçileriyle paylaşabilir ve bu da daha fazla etkileşime yol açabilir.

Yetkili bir web sitesi sizi bir araya getirirse, bu, sektörünüzdeki etkileyicilerden bazı ciddi katılımlara yol açabilir.

Başarılı Bir Sendikasyon Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Artık içerik sendikasyonunun faydalarını belirlediğimize göre, içerik sendikasyonu çabalarınızın başarılı olmasını sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şeye bakalım.

1. Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturun

İçeriğinizin sendikasyona sunulmasını istiyorsanız dikkat çekici olması gerekir. Bu, içerik sendikasyonundan en iyi şekilde yararlanmanın ilk adımıdır.

İçeriğiniz değerli, orijinal ve iyi yazılmış olmalıdır.

Ayrıca hedef kitlenizle alakalı olmalı ve aşağıda özetlendiği gibi yeni bir şey sunmalıdır:

İşte blogunuz için kaliteli içeriğin nasıl yazılacağına dair eksiksiz bir kılavuz. Kılavuzda belirtilen adımları izleyin ve popüler web siteleri tarafından sendikasyon alma şansınız daha yüksek olacaktır.

Tavsiye Edilen:  SEO için Yapılması Gereken En Önemli 7 Şey

2. Kaliteli Web Sitelerinde Konuk Gönderisi

Siteniz nispeten yeniyse, içerik sendikasyonuna hemen başlamak zor olacaktır. Büyük bloglar sunduklarınızla ilgilenmeyebilir.

Sektörünüzde bir otorite değilseniz, içerik sendikasyonu çok fazla zaman ve çaba gerektirecektir.

Peki, geçici çözüm nedir? misafir ilanı.

Size bir avantaj sağlayacak ve harika bir yazar olmanıza yardımcı olacaktır.

Anahtar kelimeleri araştırarak ve bunları aşağıdaki gibi arama dizeleriyle eşleştirerek, nişinizde konuk gönderilerini kabul eden blogları arayabilirsiniz:

 • Misafir gönderileri
 • Web sitemize katkıda bulunun
 • bizim için yaz
 • Misafir gönderileri aranıyor
 • Yazarlar aranıyor

Örneğin, dijital pazarlama nişinde bir makale yazmak istiyorsanız, anahtar kelimeyi arayın:

Bu size, aşağıda gösterildiği gibi konuk gönderilerini kabul eden en iyi blogların bir listesini verecektir:

Saygın platformlarda konuk gönderisi, içerik sendikasyonunun talep ettiği karşı koyulması zor örneklerden oluşan bir portföy oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

3. Doğru İçerik Sendikasyon Ortaklarını Seçin

İçerik sendikasyonuna açık birçok web sitesi var.

Ancak bu, her zaman uygun oldukları anlamına gelmez. Ve kalite standartlarına sahip bloglar istediğiniz gerçeği, birlikte çalışacak doğru olanı bulmak biraz zor olabilir.

Daha da kötüsü, kolayca bulunabilen siteler öncelikle pazarlamada içerik sendikasyonu sağlar.

Yine de endişelenme. Sunduklarıyla eşleşecek şekilde ayarlarsanız, gönderilerinizi yayınlamalarını sağlayabilirsiniz.

Örneğin, bir fast-food restoranıysanız, satışları artırmak için sosyal medyadan yararlanma konusunda bir blog yayınlayabilirsiniz.

Bir emlakçıysanız, emlakçılar için en iyi potansiyel müşteri yaratma teknikleri üzerine kaliteli bir blog oluşturun.

Genel fikir, gönderinizi üçüncü taraf blogun sunduğu içerikle eşleştirmektir.

İçerik sendikasyon ortakları ararken, her zaman aşağıdaki özelliklere sahip web sitelerini göz önünde bulundurun:

 • Web sitenizden daha iyi veya benzer bir yetki sunun
 • Alıcı kişiliğinizle eşleşen bir okuyucu kitlesine sahiptir
 • Orijinal gönderilere kanonik bağlantılara sahip olun (buna ayrıntılı olarak bakacağız)

Yeni web sitelerinden, yetkisi düşük olanlardan, spam içerikli giden bağlantılardan veya net bir yayın politikası olmayanlardan uzak durun. Bu, SEO’nuza zarar verebilir.

4. Belirlenen İçerik Sendikasyon Ortaklarına Ulaşın

Fikri seçilen bir web sitesine sunmadan önce, içeriği genellikle yeniden yayınlayıp yayınlamadıklarını kontrol edin.

Bunu nasıl yapıyorsun?

Kolay. Hedef blogunuzu ziyaret edin, birkaç gönderiyi gözden geçirin ve içerik sendikasyonu için herhangi bir belirteç olup olmadığını kontrol edin – “İçerik sendikasyonu nedir” sorusunu yanıtlarken bundan bahsetmiştik.

Alternatif olarak, aramayı kolaylaştırmak için Google’ı kullanabilirsiniz.

Etki alanı adını girin ve içerik sendikasyon arama dizesini ekleyin.

Arayabileceğiniz bir örnek

İşte aramanın bir ekran görüntüsü:

Sonuçlar orijinal olarak başka bir yerde yayınlanan içeriği gösterdiğinden, görselden Medium’un içerik sendikasyonu sağladığını onaylayabilirsiniz.

Aynısını arzu ettiğiniz bir hedef web sitesi için de yapabilirsiniz. İçerik sendikasyonu sunduklarını onayladıktan sonra, yüksek kaliteli blog parçalarından birkaçını sunup gönderin.

Web sitesinin iletişim bilgilerini her zaman “Bize Ulaşın” menüsünde bulabilirsiniz. Teklifinizle birlikte onlara e-posta yoluyla ulaşın.

5. İçeriğinizi SEO için Kanıtlayın

İçerik sendikasyonunun yinelenen blog parçaları oluşturması alışılmadık bir durum değildir. Google politikalarını ihlal etmese de makalenizi göndermeden önce birkaç düzenleme yapmanız en iyisidir.

Google’a göre, içeriğinizi başka alanlarda ortak kullanırsanız, arama motoru her zaman bir kullanıcının belirli aramasıyla alakalı bulduğu sürümü gösterecektir. Bu, orijinal sürümünüz olabilir veya olmayabilir.

Peki, üçüncü taraf web sitelerinin arama motorlarında sizi geçmesini önlemek için ne yaparsınız?

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Rel-canonical Etiketi

“rel-canonical” etiketi, Google’ı orijinal içeriğe bağlamak için kullanılır.

İçerik sendikasyon ortağınız bu etiketi yeniden yayınlanan makalelerinize eklerse, Google’a orijinal içeriği nerede bulacağını söylemesi yeterlidir.

Bu, Google’ın yinelenen içerik durumlarında hangi sürümün gösterileceğine karar vermesine yardımcı olur. İşte bir görüntü Moz rel-canonical bir bağlantının çalışırken gösterilmesi:

rel-canonical etiketi sizi orijinal yazar olarak gösterecek ve üçüncü taraf web sitesinin çektiği tüm bağlantıların keyfini çıkarmanıza izin verecektir.

Kulağa ne kadar harika gelse de, Google algoritmalarının zaman zaman değiştiğini unutmayın. Bu nedenle, web içeriği sendikasyonunu dikkatli kullanın.

NoIndex Etiketi

Bir blog parçası veya makalesi veya web sayfası “NoIndex” olarak etiketlenirse, arama motorları onu taramaz. Başka bir deyişle, dizine alınmaz ve arama motoru sonuçlarında görünmez.

Ortak sitelere ulaşabilir ve “NoIndex” etiketini kullanmak isteyip istemediklerini sorabilirsiniz. Bu, temel olarak ortak kullanılan kopyayı arama sonuçlarından kaldıracaktır.

İki yöntem arasında her zaman rel-canonical etiketini tercih edin. Google, yorumlamada oldukça etkilidir.

Üçüncü taraf siteler her iki yönteme de hayır diyorsa, web sitenize net bir atıf ve geri bağlantı isteyebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: Makalenizi yayınladıktan sonra yeniden yayımlanmak üzere göndermeden önce her zaman en az bir hafta bekleyin. Bu, Google’ın orijinal yayınınızı dizine eklemesine ve ilk sırada yer almanıza yardımcı olur.

6. İçeriğinizin Performansını İzleyin

İçeriği yeniden yayınlarken, nasıl ilerlediğini görmek için her zaman blogunuzun performansını takip edin ve ölçün.

İçeriğinize en fazla maruz kalan ve herhangi bir değer sağlamayan web sitelerini belirlemenize yardımcı olur.

İçeriğinizin ne kadar iyi performans gösterdiğini kontrol etmek için aşağıdakilere dikkat edin:

 • Yeni müşteri adaylarının kalitesi (Hedef pazarınızdan mı geliyorlar?)
 • Oluşturulan geri bağlantıların sayısı
 • Makalenizi yayınlayan siteden aldığınız organik trafik
 • Sosyal medya etkileşim sayısı
 • Oluşturulan yeni müşteri adaylarının sayısı
Tavsiye Edilen:  Mali Müşavirler için Dijital Pazarlama – En İyi 7 Uygulama -

Her bir içeriğin ne kadar iyi performans gösterdiğini takip ederek, içeriğinizi nerede paylaşacağınız ve bunu nasıl yapacağınız konusunda daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

7. İçeriği Paylaşırken Tutarlılığı Koruyun

İçerik sendikasyonunu etkili bir şekilde en üst düzeye çıkarmak için her zaman tutarlılığı koruyun.

Teklifinizi kabul eden kaliteli bir üçüncü taraf web sitesi bulduğunuzda, düzenli içerik sendikasyonu ayarlayın.

Her ay veya istediğiniz sıklıkta en az bir blog yazısının yeniden yayınlanmasını hedefleyin.

Bu, markanızı daha yeni kitlelere göstermeye, trafiği artırmaya ve olası satışları dönüştürmenize yardımcı olmaya devam edecek.

İçerik sendikasyon hizmetleri sunan birçok web sitesi vardır. İşte kullanabileceğiniz birkaç ücretsiz ve ücretli platform.

Ücretsiz İçerik Sendikasyon Siteleri

 • Orta içerik sendikasyonu sağlayan ve bunları okuyuculara arama ilgi alanlarına göre öneren popüler bir platform ve uygulamadır.
 • Quora dünyanın en büyük Soru-Cevap sitesidir. Blog parçanızın cevaplayabileceği bir soru arayabilir ve bunu bir çözüm olarak yayınlayabilirsiniz.
 • LinkedIn profesyonellerin ağ kurduğu ve uzmanlıklarını paylaştığı bir platformdur. İçeriği ana blogunuzdan yeniden yayınlamak için kullanabilirsiniz.
 • Pinterest kullanıcıların beğendikleri resim ve videoları paylaşmalarına olanak sağlayan görsel bir yer imi sitesidir. Her blog gönderisinden iğneler oluşturarak ve web sitenize bir bağlantı ekleyerek bloglarınızı birleştirebilirsiniz.
 • reddit insanların çeşitli konularda içerik paylaştığı ve tartıştığı sosyal bir platformdur. Reddit’te blogunuzu bir bağlantı olarak gönderebilirsiniz, bu onaylanırsa birçok kullanıcı tarafından görülebilir.
 • slayt paylaşımı kullanıcıların sunumlarını çevrimiçi olarak yüklemelerine ve paylaşmalarına izin veren bir sunum paylaşım platformudur. Her blog gönderisini bir sunum olarak yükleyerek ve web sitenize bağlantılar ekleyerek içeriğinizi ortak kullanabilirsiniz.

 • İş2 Topluluğu çeşitli endüstriler, kategoriler ve ilgi alanları genelinde sürekli güncellenen makaleler içeren ücretli bir içerik sendikasyon sitesidir. Sitenin etki alanı yetkisi yüksektir, bu da içeriğinizin bu sitede yayınlanırsa arama motorlarında daha üst sıralarda yer alma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.
 • beyin dışı ile birleştirildi tabu kümülatif erişimlerini aylık 2 milyardan fazla kullanıcıya ulaştırmak. İçeriğinizin burada paylaşılması için ödeme yaptığınızda, içeriğinizin CNN, ESPN ve People dahil olmak üzere büyük çevrimiçi medya kuruluşları tarafından yayınlandığını görebilirsiniz.
 • İçerik.reklam mevcut ortaklıkları ve yerel reklamları aracılığıyla web sitenize trafik çekmenize yardımcı olur.
 • Gelir İçeriği marka reklamverenlerine ve pazarlamacılara aylık çok fazla trafik oluşturan yayınlama fırsatları sağlamak için ortaklıklar konusunda uzmanlaşmıştır.
 • Paylaşma işletmelerin, yerleşik sosyal medya kanalları, oyunlar ve uygulamalar ağı aracılığıyla videolarının reklamını yapmasına olanak tanır.
 • zemanta ağırlıklı olarak yerel içerik dağıtımı sağlar. Outbrain’in sahibi.

SSS

1. İçerik sendikasyonu nedir?

İçerik sendikasyonu, içeriğinizi üçüncü taraf web sitelerinde yeniden yayınlama işlemidir.

2. İçerik sendikasyonu nasıl yapılır?

İçeriğinizi ortak kullanıma sunmanın birkaç yolu vardır. En yaygın olanı, üçüncü taraf web sitelerini bulmak ve makalelerinizi yeniden yayınlanmak üzere göndermektir. Bu blog yazısında sağlanan ücretsiz ve ücretli içerik sendikasyon sitelerini de kullanabilirsiniz.

3. İçerik sendikasyon başarısını nasıl ölçersiniz?

Başarıyı ölçmenin birkaç yolu, web sitenize yönlendirilen trafiği, oluşturulan olası satış sayısını ve içeriğinizin aldığı etkileşim miktarını analiz etmektir.

4. Sendikasyon stratejisi nedir?

Sendikasyon stratejisi, içeriğinizi diğer web sitelerinde nasıl yeniden yayınlayacağınıza yönelik bir plandır.

5. İçerik sendikasyonunun önemi nedir?

İçerik sendikasyonu önemlidir çünkü potansiyel müşteriler oluşturmanıza, ilişkiler kurmanıza, trafiği artırmanıza, satışları artırmanıza ve web sitenizi bir düşünce lideri olarak kurmanıza yardımcı olur.

6. İçerik sendikasyonu SEO için kötü mü?

Hayır, içerik sendikasyonu SEO için fena değil. Aslında, web sitenizi yeni insanlara göstererek ve yüksek kaliteli geri bağlantılar sağlayarak SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olabilir.

İçerik Sendikasyonunun Tamamlanması

Dijital pazarlamaya başlarken öncelik genellikle daha fazla görünürlük kazanmaktır.

İçerik sendikasyonu bunun için mükemmel bir seçimdir. Ancak, yüksek kaliteli sitelerin blog parçalarınızı yeniden yayınlamasını sağlamak için, önce kendinizi nişinizde bir otorite olarak kurmalı ve bunu nasıl doğru yapacağınızı öğrenmelisiniz.

Buraya kadar geldiyseniz “içerik sendikasyonu nedir?” sorusuna cevap verebilirsiniz. ve nereden başlayacağınıza dair bir fikriniz olsun.Doğru yapıldığında, içerik sendikasyonu yeni kitlelere ulaşmanıza, etkileşimi artırmanıza ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur. Bu SEO Kontrol Listesi ile birleştiğinde, web sitenizi Google’ın ilk sayfasında kolayca alabilirsiniz.