İlgili Gönderilerle Okuyucuların İlgisini Çekin – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İlgili Gönderilerle Okuyucuların İlgisini Çekin – Showeblogin

Okuyucularınızı uzun süre meşgul etmek için her blog gönderisinin altına ilgili hikayeler ekleyin ve blogger blogunuzun hemen çıkma oranını azaltmak için sayfa görüntülemelerini artırın.

Herhangi bir Blogger veya web sitesi sahibi, blogları/siteleri için temelde dört kaynaktan trafik alır: arama motorları, yönlendirmeler, sosyal medya ve doğrudan trafik. Ancak, dört kaynaktan herhangi biri, blog sahibine canlı ziyaretçileri blogunuzla uzun süre meşgul edeceklerini garanti etmeyebilir. Bunun nedeni, kullanıcıların genellikle açılış sayfasını okuduktan sonra siteden çıkması ve bunun sonucunda hemen çıkma oranının %100 olmasıdır.

Blog okuyucularınızı blogunuzda uzun süre tutmanın en iyi yollarından biri, her blog gönderisinin sonunda onlara ilgili hikayeleri göstermektir. Doğrudan veya blogunuz için en üst sıralarda yer alan anahtar kelimeleri arayarak veya sosyal medyadaki yönlendirmelerle ulaştıkları web sayfasının sonunda daha fazla ilgili gönderi/eğitim/makale okumak ilgilerini çekebilir.

Buna göre, blog gönderilerinizi birbirine bağlayan ve altında belirli bir blog gönderisinin etiketlendiği aynı etiketlerdeki gönderileri görüntüleyen ücretsiz bir pencere öğesi geliştirdik. Böylece, mevcut gönderiyi okuduktan sonra, blogunuzun canlı ziyaretçileri, ilgilendikleri kategoriyle etiketlenmiş ve mevcut blog gönderisinin okuyucularıyla alakalı daha fazla ilgili hikaye bulur. Başka bir deyişle, SİGORTA adlı etiket altında yedi gönderi yayınladıysanız, her bir gönderinin sonunda, o sigorta kategorisi altındaki geri kalan blog gönderilerini gösterebileceksiniz.

İlgili Gönderileri Başlıklar, Özetler ve Küçük Resimlerle Nasıl Gösterirsiniz?

Blogger blog’unuza swtRelatedPosts widget’ı eklemek için kayıt gerekmez. Bu pencere öğesi, aynı kategori/etiket ile etiketlenmiş mevcut gönderiye bağlı önceki gönderilerin yanı sıra rastgele yeni gönderileri getirir ve gösterir.

Aşama 1:

Blogger blogunuza giriş yapın ve şablon sekmesi sol kenar çubuğu menü seçeneklerinden.

Tavsiye Edilen:  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için İnovasyon Kaynakları

Adım 2:

Tıklamak HTML’yi düzenle metin düğmesi, blogger blogunuzla ilgili bir dizi html kodunu göreceğiniz blogger şablon düzenleyicisini açar. Şimdi şablon düzenleyicide herhangi bir yeri tıklayın ve kodları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak küçük bir arama kutusu almak için Ctrl+F tuşlarına basın.

Aşama 3:

Şimdi, kapanış etiketini bulun ve bu JavaScript dosyasını öğesinin hemen öncesine/üstüne yapıştırın.

Ana Sayfa dahil tüm blog sayfalarında swtRelatedPosts göster