İlham Verecek 9 Harika B2B Web Sitesi Tasarımı Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İlham Verecek 9 Harika B2B Web Sitesi Tasarımı Örneği

Bir B2B web sitesi oluşturmak göz korkutucu olabilir çünkü ziyaretçinin ilgisini kaybetmeden, profesyonel bir şekilde birçok bilgiyi tek seferde iletmek istersiniz. Bu özellikle zordur çünkü teknik jargonun heyecan verici hale getirilmesi çok fazla çalışma gerektirir.

B2B Web Sitesi Nedir?

İşletmeler arası (B2B) web sitesi, kasıtlı olarak iş profesyonelleriyle konuşan bir şirket web sitesidir. Basit bir B2C web sitesinden farklı olarak, harika B2B web sitelerinin, odağı kaybetmeden veya alakadan ödün vermeden, bir şirketteki farklı seviyelerdeki birden fazla karar vericiyi hedeflemesi gerekir.

Daha fazla tasarım yardımına mı ihtiyacınız var? Houston’daki web tasarım şirketimizdeki profesyoneller, web sitenizin vizyonunu gerçeğe dönüştürebilir.

Endüstriyel bir işletmeyseniz, en iyi üretim web sitesi tasarımına ilişkin daha spesifik örnekler ve üreticiler için dijital pazarlama rehberimiz için ilgili makalemize göz atın. İyi bir kullanıcı deneyimi ve üretim şirketinizin SEO’sunu nasıl geliştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

9 B2B Web Tasarım Örnekleri

Tüm bu ince çizgileri dengelemek zor olabilir ama şanslısınız ki burada ilham alabileceğiniz bazı B2B site örnekleri var! Kendi markanız için sahip olduğunuz vizyonu geliştirmenize yardımcı olacak iyi bir işletme web sitesinin nelerden oluştuğunu görün.

1. Bento kutusu

Bento kutusu

Bentobox, kopyalarının kendi adına konuşmasına izin vererek “daha az, daha fazladır” mantrasını takip ediyor. Şirketlerin genellikle ilk sayfada çok fazla bilgi vererek ziyaretçileri çıkmaza soktuğu B2B endüstrilerinde minimalist bir yaklaşım bulmak zordur.

Bentobox, sayfanın ortasında diğer sessiz renkler arasında öne çıkan bir harekete geçirici mesaj düğmesiyle doğrudan konuya giriyor. Daha basit bir ana sayfa aynı zamanda sayfa yükleme hızını da artırır.

Tavsiye Edilen:  Android'de ChatGPT Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Hızlı yüklenen bir site önemlidir çünkü Kullanıcıların %47’si Maksimum yükleme süresinin 2 saniye olmasını bekliyoruz ve Ziyaretçilerin %40’ı terk edecek 3 saniye sonra hala yüklenmeye devam eden siteler.

2. Yedek Ayak

Yedek Ayak

SpareFoot, metin ağırlıklı ana sayfayı gösterişli bir görselle bölerek ve seçenekleri müşterilerin ihtiyaç duydukları şeyi seçmesini kolaylaştıracak şekilde düzenleyerek bu sayfadan kurtulmayı başarıyor. İhtiyacınız olan her şey düzenli bir şekilde organize edilmiştir ve yalnızca bir tık uzağınızdadır.

Sahip oldukları tüm seçenekleri kuru bir şekilde listelemek yerine, hızlı kullanım kolaylığı için doğrudan ana sayfadan size en yakın birimleri aramanıza olanak tanırlar. Eğlenceli görüntü her şeyi birbirine bağlar; o olmasaydı web sitesi oldukça monoton ve sıradan görünürdü.

3. WeWork

Çalışıyoruz

WeWork, web sitesinde hoş görüntüler oluşturmak ve mevcut yerleri potansiyel müşterilere sergilemek için çalışma alanlarının güzel resimlerini kullanıyor. Temiz ve hafif tasarım, ihtiyaçlarınız için iş felsefesini takip eden bir tür boş sayfa çağrıştırıyor.

Yeni B2B sitenizde görsel olarak ilgi çekici bir düzen mi arıyorsunuz? WIX’un Austin’deki web sitesi tasarım şirketindeki tasarım ustaları, çarpıcı sonuçlar sunma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir!

Bu B2B web sitesi tasarımındaki en etkili unsurlardan biri, bulunduğunuz yeri otomatik olarak çeken kişiselleştirilmiş konum aramasıdır. Bu basit özellik, ihtiyaçlarını tahmin ederek ve harekete geçirici mesaja çok daha hızlı tıklamalarını sağlayarak hem sizin hem de müşterinizin işini kolaylaştırır.

4. Kanıtlanmış İçecekler

Kanıtlanmış İçecekler

Proof Drinks, örnek ürün markalarından birini kahraman imajı olarak belirgin bir şekilde sergileyerek daha keskin estetiklerine yöneliyor. Onların kopyası bu kararı “heyecan verici” ve “yenilikçi” gibi kelimelerle destekliyor.

Yaratıcılığı destekleyen bir şirket arayan bir bira fabrikası olsaydınız, Proof Drinks’e kapılmanız kolay olurdu. Genel olarak, bunun dinamik kültürü ve felsefesiyle övünen benzersiz bir şirket olduğu fikrini hemen anlıyorsunuz.

Tavsiye Edilen:  İşinizi Büyütmek İçin En İyi B2B Sosyal Ağ Siteleri

5. MOO

Möö

MOO, sıkıcı kartvizit basma sanatının modaya uygun ve eğlenceli görünmesini sağlar. Mükemmel bir şekilde seçilmiş görsel tasarımları ziyaretçileri kendine çekerken, sıradan ve sohbet odaklı metinler onların ortalama bir baskı hizmeti şirketi olmadıklarını gösteriyor. Bu web sitesinin her kısmı mümkün olduğunca çekici görünecek şekilde düzenlenmiştir ve geleneksel kes-kuru baskı şirketleriyle karşılaştırıldığında kesinlikle öne çıkmaktadır.

6. Yakınlaştır

Yakınlaştır

Zoom’un doğrudan konuya giren, sade ve profesyonel bir web sitesi var. Metin kısa ve özdür ve harekete geçirici mesajları hemen kaydolmanızı sağlar. Ürün ve hizmetleri hakkında bilmeniz gereken her şey de bu sayfada gösterilmektedir. Hemen başlamanızı engelleyebilecek çok fazla dikkat dağıtıcı unsur yok.

7. Aiia

Aiia

Aiia, ana sayfanın tamamını kaplayan bir görselle ürünlerinin kendi adına konuşmasını sağlıyor. Resim, basit sloganı olan “Orijinal Promosyon Ürünleri”nin öyküsünü anlatıyor ve değerlerinin ve ürünlerinin normların dışına çıktığını gösteriyor.

Aiia’nın web sitesi bazen tüm ağır işleri yapmak için sadece etkileyici bir fotoğrafa ihtiyacınız olduğunu kanıtlıyor. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda en yeni ve en heyecan verici ürünleri sergileyen bir tanıtım videosuna dönüşüyor.

8. Rocka

Rocka

Bu listedeki en deneysel web sitesi tasarımlarından biri olan Rocka, yenilikçiliğini ve gençlik enerjisini benzersiz bir arka plan görüntüsü ve cesur tipografiyle vurguluyor. Modern tasarım, daha yeni şirketler için çalışan diğer B2B web sitelerinden farklıdır.

Diğer şirketler kadar köklü değilseniz dinamik bir ana sayfa, potansiyel bir ortağın dikkatini çekebilir. Yeni ziyaretçilerin ilgisini çekebilir ve daha fazlasını öğrenmek isteyebilir. En iyi B2B web siteleri bile sıkıcı olabilir ama bunu sıkıcı olmakla suçlayamazsınız!

9. Piksel derecesi

Piksel derecesi

Pixelgrade’in ana sayfası, farklı temalarını sağ tarafta “kan akmasını” sağlayacak şekilde sergiliyor, bu da daha fazlasını keşfetmek ve okumaya devam etmek için daha fazla kaydırma yapmanızı sağlıyor. Ayırt edici renk şeması, harekete geçirici mesaj düğmesinin arka planla rahatsız etmeden yoğun bir kontrast oluşturmasını da sağlar. İlgi çekici bir web sitesi oluşturmak için tüm temel tasarım öğeleri birlikte çalışır.

Tavsiye Edilen:  Her büyüklükteki hukuk firması için web sitesi tasarımı

B2B Web Tasarımınızda WIX’a Güvenin

Yaklaşık 40 yıllık pazarlama tecrübesiyle WIX, markanız için nefes kesici bir web sitesi oluşturmak için doğru ekibe sahiptir. Dijital pazarlama ajansımızın stratejik yaklaşımı, gelir getirici bir makine sunmak için en iyi kullanıcı deneyimi ve grafik tasarım uygulamalarını birleştirir.

Bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin Ücretsiz bir pazarlama danışmanlığı planlamak için!