İlk Blogger Blog’unuzu oluşturduktan hemen sonra sırada ne var? – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: İlk Blogger Blog’unuzu oluşturduktan hemen sonra sırada ne var? – Showeblogin

İlk blogger blogunuzla blog dünyasındaki yolculuğunuza başlamak için, blog oluşturma ortamıyla ilgili temel kavramları ve çeşitli terimlerin kullanımını anlamanız gerekir.

Blogger Kontrol Paneli: giriş yaptığınızda blogger.comkarşınıza çıkan ilk ekran, tüm bloglarınızın (silinmiş bloglar dahil) listelendiği Blogger Kontrol Paneli olarak bilinir.

Daha fazlasını görüntülemeden, listelenen bu bloglardan yalnızca, ilgili blogda yayınlanan en son gönderiye göre sıralanmış veya düzenlenmiş en iyi 5 blog görüntülenecektir.

turuncuya tıklayabilirsiniz kalem simgesi Yeni bir makale/gönderi yazmak için her bir ilgili blog adının yanında. Diğer çeşitli eylemleri gerçekleştirmek için açılır menüye göz atabilirsiniz, yani. Genel Bakış, Gönderiler, Sayfalar, Yorumlar, İstatistikler, Kazançlar, Düzen, Şablon ve Ayarlar vb. Sağdaki üçüncü ve son düğme, canlı blogunuzu görüntülemek içindir.

Aşağıdaki konuların her biri ile ilgili temel konseptin net olması için açılır menü öğelerinin her birini kısaca tartışalım:

1) Genel Bakış: Bu sekmede, blogunuzun son 7 günlük (haftalık) sayfa görüntülemelerini, ayrıca denetlenmeyi bekleyen yorumlar, yayınlanan yorumlar, bugünkü sayfa görüntülemeleri, blog gönderileri ve takipçi sayıları vb. diğer etkinlikleri görebilirsiniz. Ayrıca, haber ve ipuçlarını da alabilirsiniz. Blogger ekibinden, blogger rehberinden ve son zamanlarda Dikkat Çeken Bloglardan.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Blogger Blogunuzun Başlığını ve URL’sini Nasıl Değiştirirsiniz?

Tam Yedekleme veya Geri Yükleme Blogger Blog Şablonu Nasıl Alınır?

2) Gönderiler: Bu sekme size her blog yazısı için etiketleri düzenleme, silme, paylaşma, görüntüleme ve seçme olanakları sağlayacaktır. Yazarın adını, Google +1 sayısını ve yayının görüntülenme sayısını, gönderinin oluşturulma ve güncellenme tarihini görebilirsiniz.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Her Blogger Blog Gönderisinde Yazar Profili Nasıl Görüntülenir?

Tavsiye Edilen:  Daha İyi Müşteri İlişkileri İçin Bir Dijital Pazarlama Şirketiyle Çalışın

Blog Gönderi Başlıklarınızın Trafiği Artırmanın En İyi 3 Sırrı

Blogger blog Yazı İçeriği için Yazı Parçacıkları nasıl gösterilir?

Blogger Harf Çevirisi Özelliği ile Kendi Dilinizde Blog Oluşturun

Her Blog Yazısının Altındaki İlgili Yazılarla Okuyucuların İlgisini Çekin

3) Sayfalar: Blog sayfaları, blog gönderilerinden ve hatta blogunuzun ana sayfasından tamamen farklıdır. Blogger blog Ana Sayfası (ana sayfa) birden çok gönderi içerir. Öte yandan, bu özelliği kullanarak yaklaşık, reklam, iletişim, gizlilik politikası, HTML site haritaları vb. gibi 20 adede kadar statik web sayfası oluşturabilirsiniz. Ek olarak, herhangi bir blog gönderinizi statik sayfa olarak göstermek için bağlayabilirsiniz.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Ziyaretçiler ve Arama Motoru için Blogger Blog’a HTML Site haritası ekleyin

Blogger için SEO Gezinme Özel Sayfaları Bulunamadı 404 Hatası

4) Google+: Bir makale yayınladığınızda blog gönderisini otomatik olarak Google+’da paylaşma seçeneği veya yayınladıktan sonra paylaşma istemi dahil olmak üzere Google+ ile blogunuzu geliştirmenin yollarını bulacaksınız.

Blogunuz için Google+ yorum sistemini kullanmak üzere yeni özellikleri de ayarlayabilirsiniz. Ancak, blogunuzda Google+ Yorumlarını etkinleştirirseniz, yorumlarla ilgili etkinlikler genel bakış sekmesinde görüntülenmez.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Google Web Arama Sonuçları Yazar Profil Fotoğrafını Göstermeyecek

5) İstatistikler: Bu sekmede, en popüler makaleler, trafik kaynakları (Yönlendiren URL’ler, siteler ve anahtar kelimeler), ziyaretçilerin coğrafi konumu (ülke, işletim Sistemleri ve tarayıcıya göre) ve şimdi, gün, hafta, ay ve tüm zamanlara göre sayfa görüntüleme sayısı gösterilecek.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Blogger Bloglarınıza Özelleştirilmiş Popüler Yazılar Widget’ı Ekleyin

6) Kazançlar: Blogda reklamlar (Reklamlar) görüntüleyerek Google AdSense aracılığıyla birkaç bin dolar kazanmak istiyorsanız, buna kaydolabilirsiniz.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Blogunuz veya Web Siteniz için Google AdSense Onayı Nasıl Alınır?

Tavsiye Edilen:  20 fantastycznych narzędzi do projektowania banerów do wykorzystania w 2023 r

BlogSpot Blogları için AdSense Reklam Kodları nasıl değiştirilir veya dönüştürülür?

7) Kampanyalar: Bu özellik, milyonlarca çevrimiçi kullanıcıyı zenginleştirmenize ve onları blogger bloglarınızın düzenli müşterileri/okuyucuları yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu, blogunuzu diğer ilgili bloglarda ve SERP’lerde (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) görünür kılan AdWords olarak bilinir. Bu nedenle, blogunuzun reklamını yapmak istiyorsanız AdWords’e kaydolabilirsiniz.

8) Düzen: Bu sekme, blogunuza favicon dahil gadget’ları eklemenize, kaldırmanıza ve düzenlemenize ve görünüm ile düzenleri değiştirmenize yardımcı olacaktır. Widget’ları yeniden düzenlemek için tıklamanız ve sürüklemeniz yeterlidir.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

WordPress veya Blogger Blogunuza Özel Bir Favicon Nasıl Eklenir?

Blogger Navbar Neden ve Nasıl Gizlenir veya Kaldırılır?

Powered by Blogger İlişkilendirme Gadget’ı nasıl gizlenir veya kaldırılır

Blogger nasıl kaldırılır Yorum Göndermek için Abone Ol (Atom) bağlantısı

9) Şablonlar: Blogger, Simple, Dynamic Views, Picture Window, Watermark, Ethereal, Awesome Inc. ve Travel olmak üzere 7 varsayılan şablon sağlar. Bu sekmeden blog şablonunuzun HTML’sini özelleştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, harika ücretsiz blog yazarı blog şablonlarını da edinebilirsiniz, yani. Blogunuza profesyonel bir görünüm vermek için JesResKing veya WinBlogTem.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

WinBlogTem – Ücretsiz Duyarlı Blogger Şablonu

JesResKing – Duyarlı Bir Blogger Şablonu

10) Ayar: Başlık, açıklama, gizlilik, blog yazarları, Gönderiler ve yorumlar, SMS/MMS ve e-posta kullanarak gönderi, dil ve biçimlendirme, Arama tercihleri, site beslemeleri vb. gibi diğer ayarlar bu sekmeden yönetilebilir.

En Popüler İlgili Öğreticiler:

Özel Bir Blogu Yalnızca Seçilen Okuyucular Tarafından Erişilebilir Hale Getirme

Blogunuzun E-posta Abonelerine Yalnızca İlgili Gönderileri Gönderin

Blogger Seçenekleri: Blogger kontrol panelinin sağ üst köşesinde, blogger yardımı almak, geri bildirim göndermek ve E-posta bildirimleri (ilk önce havalı yeni özellikler, ürün haberleri ve diğer güncellemeler hakkında bilgi almak) gibi kullanıcı ayarlarını değiştirmek için blogcu seçenekleri düğmesini göreceksiniz. blogger taslağı kullanın.

Tavsiye Edilen:  Turnitin, Açıklamadan Sonra Sohbet GPT'sini Algılıyor mu?

Yukarıdakilerin dışında, takip ettiğiniz blogların ve Google Friend Connect ile katıldığınız sitelerin listesinden en son güncellenen gönderilerin bağlantılarını da görebilirsiniz.

Okuma blogunuza yeni bir blog adı eklemek için, blogger kontrol panelinde sol ortada görünen Ekle düğmesine tıklayın ve takip etmek istediğiniz blogun URL’sini yazıp ekleyin ve o blogu herkese açık mı yoksa herkese açık olarak mı takip etmek istediğinizi seçin. anonim olarak takip et’e tıklayın.