Influencer Marketing ile Arama Motorlarında Kazanmak

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Influencer Marketing ile Arama Motorlarında Kazanmak

Influencer pazarlaması, insanlara yeni yollarla ulaşmak isteyen şirketler için büyük önem taşıyor. Sonuçta, ortalama tüketici pazarlama konusunda her zamankinden daha bilgili ve “beyaz gürültü”ye dönüşmek çok kolay.

Giderek daha fazla şirket, potansiyel müşterilerine ulaşmanın ve pazarlama mesajlarını etkili bir şekilde iletmenin yaratıcı yollarını arıyor. Güvendikleri ve hayran oldukları birinden geçmek, gözlerinin ürün veya hizmetinizde olduğundan emin olmanın harika bir yoludur.

Etkileyicilerle çalışmak, adınızı sosyal medyada duyurmaktan daha fazlasını yapabilir. Ayrıca, Google’ı kullanırken daha fazla kişinin sizi bulabilmesi için arama motoru optimizasyonunuzu artırmanıza da yardımcı olabilir.

Bu yazıda Influencer pazarlamanın ne olduğuna, nasıl çalıştığına ve arama motoru trafiğiniz üzerindeki olumlu etkilerine bakacağız.

Influencer Pazarlama Nedir?

Influencer pazarlama, markanızın mesajını daha geniş bir kitleye ulaştırmak için düşünce liderlerini, sektör liderlerini ve popüler figürleri kullanmaya odaklanır. Markanızın mesajını geleneksel ve çevrimiçi reklam kanalları aracılığıyla hedef kitlenize iletmek yerine, mesajınızı sizin için iletmeleri için etkileyicilerle etkileşime girer, onlarla ortaklık kurar veya onlara ödeme yaparsınız.

En yaygın olarak Etkileyici Pazarlama, içerik ve sosyal medya pazarlamasıyla birlikte kullanılır. Etkileyici Pazarlama kampanyalarının çoğu, bir şirketin içerik oluşturmasını veya etkileyicinin içerik oluşturmasını içerir ve bu içerik genellikle büyük ve sıklıkla hedeflenen kitlelere sahip olan sosyal medya kanalları aracılığıyla yayılır.

Bu içerik, hedef kitlenizin hayatındaki güvenilir bir kişi tarafından oluşturulduğu veya küratörlüğünü yaptığı için, reklamcılıkta karşılaştığınız engellerin çoğu aşılır ve mesajınızın alınıp kabul edilme olasılığı daha yüksektir.

Bir McKinsey Araştırmasına göre, pazarlamadan ilham alan ağızdan ağza pazarlama, ücretli reklamlara göre iki kat daha fazla satış sağlıyor ve bu müşterilerin %37 daha yüksek elde tutma oranı.

Tavsiye Edilen:  Düşünce liderliği için etkili içerik oluşturmada chatGPT'nin rolü

Markaların Influencer Marketing’i nasıl kullandığını merak ediyorsanız, HubSpot’u yakın zamanda etkileyici pazarlamanın on harika kullanımını vurgulayan harika bir gönderi yayınladı; buna Nick Offerman’ın yer aldığı bu mücevher de dahil (oldukça uzun olmasına rağmen).

SEO için Etkileyici Pazarlamayı Kullanmak

Influencer Marketing, kısa vadede pazarlamanız için harika faydalar sağlayabilirken, aynı zamanda uzun vadeli değişim yaratma gücüne de sahiptir.

Influencer pazarlamanın içerik temelli olduğu ve sosyal medya tarafından yönlendirildiği göz önüne alındığında, arama motorlarındaki görünürlüğünüz üzerinde olumlu, hatta dramatik bir etki yaratabilir ve SEO şirketinizle “tartışılacaklar” listenizin en üstünde yer almalıdır.

1. Etkileşimden SEO Artışı

İyi bir pazarlama stratejisinin amacı, potansiyel müşterilerinizin markanızla etkileşime geçmesini sağlamaktır ve etkileyiciler bunu daha organik bir şekilde gerçekleştirir.

Ürününüzden bahsettiklerinde ve müşterilere sizin yolunuzu gönderdiklerinde, bu kişilerin web sitenizi ve içeriğinizi daha derinlemesine incelemeleri ve göz atmak yerine okumaları, ayrılmak yerine oyalanma olasılıkları daha yüksektir.

Bu artan etkileşim aynı zamanda SEO’nuza da yardımcı olur, çünkü Google, sayfalarınızda harcanan süre ve hemen çıkma oranınız gibi şeyleri hesaba katar sıralamasını belirlerken. Bir etkileyici potansiyel müşterileri sitenize yönlendirdiğinde, onların katılımı arama motoru sıralamanızı yükselterek daha iyi bir varlığa ve daha fazla isabete yol açar.

2. Geri Bağlantılardan SEO Artışı

Harika bir etkileyici, sizi ne kadar sevdiklerini yazdığında veya bir video hazırladığında sitenize, sosyal medyanıza ve blogunuza sık sık bağlantı verecektir.

Arama motorları, sayfalarınızı sıralarken sitenize bağlanan geri bağlantıların sayısını hesaba katar; böylece etkileyiciniz, farkında olmasa bile, sizin için harika bir SEO çalışması yapıyor demektir.

Belirli sayfalara bağlanmak için etkileyicinizle birlikte çalışın ve onları tüm platformlarını kullanmaya teşvik edin; çünkü çeşitli kaynaklardan gelen geri bağlantılar, size arama motorlarının sevdiği daha fazla benzersiz içerik sözü verecektir.

Tavsiye Edilen:  Canva ile Para Kazanmanın En İyi 11 Yolu (Aylık 500$+)

Ek olarak, iyi etkileyicilerin muhtemelen daha küçük ölçekte, kendileri de etkileyici olan takipçileri olacaktır. Çoğu zaman bu alt etkileyiciler, etkileyici simgelerindeki içeriği kendi amaçları doğrultusunda yeniden düzenleyerek sitenize daha fazla geri bağlantı oluşturur.

3. Sosyal Medyadan SEO Desteği

Her zamankinden daha fazla insanın, arama motorları gibi favori sosyal medya platformlarını kullandığını unutmayın.

Influencerınız adınızı Twitter, Facebook ve Instagram’da yayınladığında markanız hazırdır ve birisi arama yaptığında bulunmayı beklemektedir. Erişiminizi geleneksel olmayan arama motorlarına genişletmek, yalnızca Google’ın değil herkesin sizi bulmasını sağlamanın harika bir yoludur.

Ancak sosyal medyada bulunmanın doğal faydalarının ötesinde, markanızın sosyal medyadaki erişimi arttıkça SEO sıralamanızın da artacağı fikri vardır.

Jüri hala sosyal sinyallerin SEO için ne kadar önemli olduğu konusunda kararsız olsa da, bunların arama motorlarının sıralamanızı belirlerken baktığı resmin tamamının bir parçası olduğunu söylemek doğru olur.

Sosyal medyada daha fazla varlığa sahip olmanın, daha yüksek arama motoru sıralamalarıyla ilişkili olduğu gösterilmiştir. A Bilişsel SEO Rapor, “ortalama olarak sosyal ağ sitelerindeki varlığın (Facebook’taki beğeniler, paylaşımlar ve yorumların yanı sıra Google+, LinkedIn ve Pinterest’teki paylaşımları da içerir) site sıralamasıyla negatif ilişkili olduğunu ve bu ilişkinin doğrusala yakın (ve mükemmel derecede) olduğunu gösteriyor. ilk 5 sıra için doğrusal). Bu, genel olarak, sıralama numarası ne kadar küçükse (yani web sitesi ne kadar yukarıdaysa), sosyal ağdaki ortalama varlığın o kadar yüksek olma ihtimalinin o kadar yüksek olduğu anlamına gelir.

Götürmek

Bir fenomenle çalışmak sadece Y kuşağının sizi sevmesini sağlamanın modaya uygun bir yolu değildir. Bu aynı zamanda arama motorundaki varlığınızı geliştirmek ve insanlar ürün veya hizmetinizi ararken sıralamada yer aldığınızdan emin olmak için de sağlam bir plandır.

Tavsiye Edilen:  Jak zremiksować film z Reels na Instagramie: nowa funkcja Reels 2021

Tüm çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlamada olduğu gibi, üstlenebileceğiniz herhangi bir pazarlama çabasının hem iyi hem de kötü sonuçlarına bakmak önemlidir.

Neyse ki, dahil olan hemen hemen herkes için Etkileyici Pazarlama, eğer iyi yapılırsa, markanızı oluşturmanın, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmanın ve bu süreçte SEO temelinize katkıda bulunmanın etkili bir yolu olabilir.

Etkileyicinizi akıllıca seçin ve mesaja sadık kaldıklarından emin olun, iyi bir şeyin kötüye gitmesini istemezsiniz.