İnşaat Firmanızı Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İnşaat Firmanızı Nasıl Pazarlayabilirsiniz?

İnşaat şirketleri için etkili pazarlama, doğru şekilde yapılmadığı takdirde zorlu ve hantal olabilir. Farkındalığı artırmak ve nitelikli inşaat potansiyel müşterileri oluşturmak için kullanmanız gereken çeşitli taktikler vardır.

İnşaat işiniz ticari işlere ve diğer işletmelere hizmet vermeye mi odaklanıyor? Perakende satış yerleri, restoranlar, mağaza vitrinleri veya ofis binaları mı inşa ediyorsunuz? Belki kendinizi lüks konutlar inşa etmeye veya evinizi yeniden şekillendirmeye adadınız.

İşletmenizin türü ne olursa olsun, aşağıdaki stratejiler markanızı tanıtmanıza, çalışmalarınızı sergilemenize ve sonuçta yeni müşteriler yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Bir İnşaat Şirketi Nasıl Pazarlanır?

Bu yazı için örnek inşaat şirketimiz mevcut evleri yeniden şekillendiriyor ve yeniliyor.

İnşaatta Markalaşma

Çok klişe gibi görünüyor ama çok doğru. İnsanların hızla anlayacağı bir şirket markası geliştirin. Bu bir zorunluluk olmasa da, adın soyut olması durumunda insanların başlangıçta şirketinizin aradıklarını yapıp yapamayacağını anlamakta zorluk çekebileceğini açıklığa kavuşturmak önemlidir. Bunun aynı zamanda müşterilere nerede hizmet verdiğinize de bağlı olduğuna inanıyorum. Ülke çapında bir hizmet sağlıyorsanız ve büyük bir reklam bütçeniz varsa, soyut bir işletme adı ve marka bilinci oluşturma işe yarayabilir. Bunun temel nedeni, hizmet alanınızın yanı sıra onu yönetmek ve yeni markayı tanıtmak için gerekli kaynaklara (zaman ve para) sahip olmanızdır.

Bununla birlikte, belirli bir bölgeye hizmet veren daha küçük bir konut inşaatı işletmesiyseniz, uzmanlıklarınızı yakından yansıtan bir isim seçmek isteyebilirsiniz. Hizmet odaklı işletme adı örnekleri;

  • Houston Ev Tadilatları
  • Mutfak, Banyo ve Daha Fazlası
  • Katy Ev İlaveleri

Bunların hepsi uydurma şirket isimleri. Önemli olan, mümkün olduğunda temel hizmeti şirket adına dahil etmektir. Özellikle ana işletme adında değilse, bunu şirket sloganına da ekleyin. Şöyle bir şey deneyebilirsin Jim’s Construction – 1990’dan beri Ev Tadilatları.

İsim ve slogan belirlendikten sonra renkleri seçin. Tutarlı bir markalama adına, markanın sergilendiği her yerde aynı renkleri kullanın. Potansiyel müşterilerin görebileceği yerlerde çevrimdışı olarak (araç kaplamaları, kartvizitler, el ilanları, şirket kıyafetleri, bahçe tabelaları) kullanın. Çevrimiçi reklamcılıkta da tutarlı kaldığınızdan emin olun. Şirketin web sitesinde, sosyal medyada ve e-posta imzalarında aynı markayı kullanın.

Aynı görünümü, hissi ve görselliği tutarlı bir şekilde kullanmanın yanı sıra harika bir ürün/hizmet sunmak, insanların hatırlayacağı ve tekrar kullanmak isteyeceği bir marka geliştirmenin yoludur.

İnşaat Firmaları için Dijital Pazarlama

İnşaat işini çevrimiçi pazarlamak, şirketi büyütecek bir adımdır. Buradaki zorluk, satın alma döngüsünün neresinde olursa olsun, yeni potansiyel müşterileri yakalamak için en iyi konumda olduğunuzdan emin olmaktır.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT EBM Sınavı: Bir AI Chatbot'un Performansını Değerlendirme

Örnek ev tadilat işimiz olan Jim’s Construction’ı düşünün. Onlar için potansiyel müşteriler süreci başlatıyor ve ev tadilatlarının ne olacağını belirliyor olabilir. Buna huninin tepesi denir. Diğerleri kendilerini yeniden şekillendirmeyi denemiş, başarısız olmuş ve şimdi yardıma ihtiyaç duymuş olabilirler. Bazıları ne istediklerine, ne kadar harcamak istediklerine ve bunun ne zaman yapılmasını istediklerine dair harika bir fikre sahip olacak. Bunların hepsi nitelikli inşaat liderleridir ancak satın alma döngüsünün farklı aşamalarındadırlar.

Dijital pazarlamanın doğru kullanımı, bu potansiyel müşterileri satış sürecinin neresinde olursa olsun yakalayabilir.

İnşaat İşletmesi Web Sitesi Tasarımı

Dijital pazarlama iyi tasarlanmış bir web sitesiyle başlar. En son mobil pazarlama istatistiklerine göre, cihaz duyarlılığı ve mobil kullanım kolaylığı seçenek değildir; onlar ihtiyaçlardır. Hızlı bir web sitesi yükleme süresine ve bilgilendirici ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan sayfalara ihtiyacınız var. Daha önce tartışılan markalaşmadan da yararlanmalıdır.

Bir inşaat işi web sitesi için en önemli alanlardan biri fotoğraf galerisidir. Satın alma döngüsünün neresinde olursa olsun tüm kullanıcılar evlerinin nasıl görünebileceğine dair görseller görmek ister.

Çoğu web sitesi ziyaretçisi fotoğraf galerisini göreceğinden görsellerin sunumu son derece önemlidir. Evet, işin güzel son fotoğraflarını çekin. Herkeste bunlara sahiptir; pratikte endüstri standardıdır. Ancak çoğu inşaat şirketinin yapmadığı şey, görseller ve videolar kullanarak süreci görsel olarak sergilemektir.

İşin tamamlanması sekiz hafta sürüyorsa haftada 2-3 kez fotoğraf çekilmelidir. Bu görsellerin fotoğraf galerisine çok detaylı bir şekilde eklenmesi gerekiyor. Hangi ürünler kullanılıyor? Neden seçildiler? Web sitesi ziyaretçilerinin potansiyel sorularını yanıtlamak için görselleri ve açıklamaları fırsat olarak kullanın.

İnşaat İçin SEO

Ayrıntılı görsellerin yanı sıra bilgilendirici ve alakalı içeriğe de ihtiyacınız olacak. Sorunları çözen, soruları yanıtlayan, örnekler veren ve şirketin uzmanlığını sergileyen içerikler yazın.

Web sitenizde, sağladığınız ana hizmetleri destekleyen makaleleri yayınlamak için kullanılabilecek bir blog bölümü başlatın. Ana hizmetlerden biri mutfak tadilatıysa, iyi bir destekleyici blog makalesi şu olabilir: “Mutfağınızı ve banyonuzu aynı anda yeniden modellemenin faydaları.” Adından da anlaşılacağı gibi bu tür makaleler okuyucuları her ikisini de aynı anda yapmaya teşvik etmek için yazılır.

Pazarlama için blog yazmanın temel faydalarından biri, iş dünyasında potansiyel müşteri yaratmanın iyileştirilmesidir. İnşaat web sitenizi arama motorları için optimize edin. Web sitenizi tasarlarken ve geliştirirken en iyi SEO uygulamalarını takip ettiğinizden emin olun. Lansmandan önce bu 8 noktalı web sitesi başlatma kontrol listesini kullanın.

Tavsiye Edilen:  Benzersiz bir marka kimliği nasıl oluşturulur ve ideal müşterilerinizi nasıl çekersiniz?

İnşaat İçin PPC

Bütçe izin veriyorsa, destekleyici bir tıklama başına ödeme kampanyasını düşünün. Bu, belirli mesajlar ve tekliflerle şehrin belirli bölgelerini stratejik olarak hedeflemenize olanak tanır.

Örneğin, şehrin yeniden düzenlenmesi gereken çok sayıda eski evin bulunduğu daha zengin bir bölgesini belirlediyseniz, o bölgedeki insanlara reklam gösterebilirsiniz. Google Ads’ü kullanarak bir posta kodu seçip doğrudan bu kişilere hitap eden ve sahip olduğunuz hizmetleri sunan reklamlar oluşturabilirsiniz.

***Uç***
Mevcut inşaat işinizin bulunduğu posta kodu için arama reklamlarını etkinleştirin. Reklamlar, çalıştığınız bölgenin hemen yakınında bulunan kişilere gösterilecektir. Mürettebatınızı, profesyonelliğinizi görebilirlerse ve kendi bölgelerine de hizmet verdiğinizi fark ederlerse, anlaşmayı tamamlama olasılığınız daha yüksek olur. İyi haber şu ki… zaten o bölgedesiniz. Bu, şehir genelinde ekipman ve işgücü taşıma ihtiyacını azaltabilir.

İnşaat İçin Sosyal Medya Pazarlaması

İnşaat işletmenizin sosyal medya pazarlamasıyla meşgul olması zorunludur. En azından Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’te profiller oluşturun. Daha önce tartışılan tutarlı markalamayı kullanın ve iş uzmanlığını, videoları, görselleri ve en yeni inşaat işlerini sergileyen gönderiler oluşturun. Bu gönderilerin yorumlarında kullanılan ürün ve hizmetlerle ilgili açıklamalara yer verin. Sosyal medya profilinin şirket biyografisi, web sitesi bağlantıları ve iletişim bilgileriyle tamamen tamamlandığından emin olun.

***Uç***
Üzerinde bir arama yapın Hizmetleriniz için her platformda ve bunun hakkında kimlerin konuştuğunu takip edin. Örneğin Twitter’da “mutfak tadilatı” terimini arayın. Bulunduğunuz bölgeye ait olmayan her sonucu takip edin. Eğer bir soru sorarlarsa, iş olsun ya da olmasın, cevaplayın ve onları takip edin. Diğer sosyal medya platformları için aynı işlemi tekrarlayın.

İnşaat İçin E-posta Pazarlama

Aylık e-posta patlamaları ve otomatik e-posta kampanyaları, inşaatta potansiyel müşteri oluşturmak için e-postayı kullanmanın harika yollarıdır. Daha da önemlisi, e-posta pazarlaması şirketinizle daha önce çalışmış kişileri hedeflemeyi kolaylaştırır. Belki altı ay önce yeni zeminler döşediniz veya bir müşterinizin tuvaletini yenilediniz. E-posta adreslerini, her ay özel bir mesaj gönderen otomatik bir e-posta serisine ekleyebilirsiniz.

Hey [first name]
İyileştirilmiş tuvaletinizde her şey nasıl? Bunu sevdiğinizi biliyoruz. O mutfağı yükseltmeye hazır mısın? Şu anda önceki müşterilerimize özel %15 indirimimiz var. Blah, falan, falan – asıl noktayı anladınız.

Bu tür e-postaların önceki müşterilerden tekrar iş yaratmada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Bir İnşaat İşletmesi İçin Geleneksel Pazarlama

Dijital pazarlamanın kurulumunu ve uygulamasını tamamladıktan sonra, biraz geleneksel pazarlamayı da düşünebilirsiniz. Geleneksel pazarlama öncelikle marka bilinirliği ve reklam desteği için kullanılır.

Tavsiye Edilen:  Pazarlamacıların Yapay Zeka Destekli Pazarlama Çözümlerinden Yararlandığı Yenilikçi Yollar

İnşaat Billboardları

Diyelim ki komple bir ev tadilatı yapıyorsunuz (zeminler, mutfak, banyolar, yatak odaları vb.). Biliyorsunuz bu iş 3-6 ay sürecek. İşinizin posta kodunda, markanızı ve hizmetlerinizi güçlendirecek bir reklam panosu reklamı düşünün. Bu tür reklamlarda, daha önce bahsettiğimiz yeniden pazarlama görüntülü reklamları kadar agresif olabilirsiniz.

İnşaat Ticari İlanları

Comcast ve AT&T gibi kablolu televizyon sağlayıcıları, reklamlarınızın nerede gösterileceği konusunda oldukça hedefli olmanızı sağlayan paketler sunar. DIY gibi kanalları hedefleyin, HGTVve hedef kitlenizin muhtemelen izlediği diğer yerler. Birisi evini yeniden dekore etmekle ilgileniyorsa, fikirleri televizyondan aldığı neredeyse kesindir. Bir radyo reklamı oluşturmak için TV reklamındaki sesi kullanın. iHeart Media gibi ağlar, reklamlarınızın radyodaki benzer kitleleri hedeflemesine olanak tanır.

***Uç***
TV reklamlarınızı YouTube’a yükleyin ve kanalınızı Google Ads ile senkronize edin. TV reklamını kullanan görüntülü yeniden pazarlama reklamlarını etkinleştirin. Google Ads’teyken reklamlarınızın gösterildiği web sitelerine “yerleşimler” ekleyin. Bu, YouTube reklamınızın web sitelerinde görüntülenmesine olanak tanır.

İnşaat İçin Basılı Malzemeler

Basılı materyaller markalaşma ve tanıtıma yardımcı olur. İnşaat şirketinin hangi alanda uzmanlaştığını açıklayan broşürler tasarlayın ve yazdırın. Bu broşürleri inşaat sahasında markalı avlu tabelasının yanına bırakın. Broşürleri yerel süpermarkete bırakın. Yerel okullara ve kiliselere bağış yapın. Karşılığında, broşürlerinizi kampüste velilerin ve öğretmenlerin kullanımına sunmayı isteyin.

***Uç***
Okullara ve kiliselere bağış yaklaşımını benimsemeye karar verirseniz, web sitenize bir bağlantıyla birlikte grafikleri web sitelerine eklemelerini de isteyin. Bu harika bir bağlantı kurma taktiğidir ve SEO’nuza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Bu yazıda, ev tadilatına odaklanan bir inşaat işletmesine yönelik dijital ve geleneksel pazarlama fikirlerini tartıştık. Bahsedilen ipuçları, stratejiler ve fikirler, ev inşaatçıları ve ticari inşaat şirketleri için de kullanılabilir.

Pazarlama ve inşaat işinizi büyütme konusunda iyi şanslar.

İnşaat Pazarlamanızı Geliştirmek için WIX ile Bugün İletişime Geçin!

WIX’daki ekibimiz Teksas’ta uzun yıllara dayanan inşaat pazarlama deneyimine sahiptir. İnşaat pazarlaması fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olmak için, bugün bizimle iletişime geçin bir danışma planlamak için!