İnsanlar 2023’te TikTok’ta Ne Kadar Kazanıyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: İnsanlar 2023’te TikTok’ta Ne Kadar Kazanıyor?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

TikTok platformunun yükselişiyle, giderek daha fazla insan para kazanmanın bir yolu olarak ona yöneliyor. TikTok hızla çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biri haline geliyor ve 2023’te de farklı olmayacak.

Kısa biçimli videoları, kullanıcıların içerik oluşturucu olmalarına ve sosyal medyada viral olmalarına olanak tanır. Ancak TikTokers gönderi başına ne kadar kazanıyor? Ve 2023’te TikTok’ta en yüksek maaş alan kişiler kimler?

Bu makale, TikTok’ta ne kadar kazanabileceğinizi ve kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için hesabınızı nasıl büyütebileceğinizi inceleyecektir.

TikTok hesaplarından 1 milyon doların üzerinde kazananlar da dahil olmak üzere 2023’te platformda en çok kazananlardan bazılarını da tartışacağız. 2023’te TikTok’ta para kazanmak için neler gerektiğini merak ediyorsanız okumaya devam edin!

TikTok’ta Para Kazanabilir misiniz?

TikTok üzerinden para kazanmak mümkündür. TikTok’ta viral olmak da dahil olmak üzere popüler sosyal medya platformunda para kazanmanın birçok yolu var. Büyük bir takipçi kitlesine sahip içerik oluşturucular gönderi başına 1 milyon dolara kadar kazanabilir. Oraya ulaşmak için TikTok hesabınızı büyütmeli ve takipçilerinizde yankı uyandıran kaliteli içerik oluşturmalısınız.

2023’te en iyi içerik oluşturuculardan biri olmak istiyorsanız, genel stratejinizin bir parçası olarak TikTok’un gönderi başına ne kadar ödediğini düşünün.

Anahtar, tutarlı bir şekilde öne çıkan ve hedef kitlenize hitap eden içerik oluşturmaktır – bu, ilgili bir topluluk oluşturmanıza ve zaman içinde kazanç potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Yaratıcılık ve sıkı çalışma ile TikTok’ta para kazanmak mümkün!

TikTok, Etkileyenlere ve İçerik Oluşturucularına Ne Kadar Ödüyor?

TikTok, yaratıcılarına bir içerik oluşturucu fonu aracılığıyla ödeme yapar. TikTok’un içerik oluşturucu fonuna başvurarak kazanırsınız 1000 görüntüleme için 2-4 sent videonda Bu, TikTok’ta viral bir video anlamına gelir. 10 milyon görüntüleme yalnızca 200-400$ arası kazanç sağlar. TikTok içerik oluşturucularına başvurmak için yalnızca TikTok topluluk yönergelerine uymanız değil, aynı zamanda bu kriterlere de uymanız gerekir.

TikTok
  • 18 yaşında veya daha büyük olmak.
  • 10k takipçili bir hesap.
  • Son 30 günde 100.000 video görüntüleme sayısı.
  • ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya veya İtalya’ya ait.

TikTok’un içerik oluşturucu fonuyla zengin olmak imkansız görünüyor ve öyle! Burası sponsorların geldiği yer. TikTok’taki içerik oluşturucuların neredeyse tamamı sponsor gönderilerinden para kazanıyor. etrafında kazanabilirsin 500-2000$ İyi bir takipçi sayısı ile. TikTok sponsor gönderilerinden insanların ne kadar kazandığını ayrıntılı olarak görmek için aşağı kaydırın.

TikTok Yaratıcıları Marka Sponsorluklarından Nasıl Para Kazanıyor?

TikTok fenomenlerinin TikTok’ta elde ettiği gelirin büyük bir kısmı sponsor gönderilerinden geliyor. Paylaşımlarınızda aktif bir etkileşim oranı ile çeşitli markaları kendinize çekebilir ve takipçi sayınızı haklı çıkaracak bir meblağ talep edebilirsiniz. Takipçi sayınıza göre ne ücret alacağınızı anlamak için aşağıdaki tabloya bakın.

Tavsiye Edilen:  2023'te Oynanacak En İyi 20 Snapchat Hikaye Oyunu
Kategori Sayı ile ilgili takipçiler Masraflar başına postalamak
Mega 1 Milyon+ Gönderi başına 2000$+
Makro 500.000-1 Milyon Gönderi başına 1000-2000 ABD Doları
orta seviye 50.000-500.000 Gönderi başına 125-1000 ABD Doları
Mikro 10.000-50.000 Gönderi başına 20-125 ABD Doları
Nano 1000-10.000 Gönderi başına 5-25 ABD doları

Yukarıdaki tablo, takipçilerinizin TikTok üzerinden elde ettiğiniz kazançlara ne kadar önem verdiğinin anlaşılmasını sağlıyor. Yukarıdaki tablo size, takipçi sayınız üzerinden platformda yapabileceğiniz ortalama bir miktarı vermektedir. Ancak gönderilerinizin etkileşim oranına bağlı olarak daha az veya daha fazla ücretlendirebilirsiniz.

TikTokçular Ne Kadar Kazanıyor? İşte En Çok Kazandıran 6 TikToker!

TikTok etkileyicilerinin kazançlarını bilmek sizi platformda daha iyisini yapmaya motive ediyorsa, işi sizin için yaptık. Bu altı kişi, en çok kazanan kişiler olarak TikTok endüstrisini yönetiyor! Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? İşte en iyi beş TikTok etkileyicisinin kazancı!

1. Charlie D’Amelio – 17,5 Milyon Dolar

Yakın tarihli bir Forbes raporuna göre, 18 yaşındaki TikTok Charlie D’Amelio’nun sahip olduğu sansasyon 17.5 milyon dolar kazandı TikTok aracılığıyla ve 30’lu yaşlarına girmeden milyarder olacağını tahmin edebiliriz. Charlie D’ Amelio’da birden fazla var TikTok’ta 141 milyon takipçiher gün artıyor.

Charlie D'Amelio

Bununla birlikte, şöhreti, sponsor gönderileri için aldığı dudak uçuklatan miktardan anlaşılabilir. Bazı raporlar, Charlie’nin TikTok’taki sponsor gönderisi başına 100.000 $ ücret aldığını ve 2019’da Tiktok’ta hain dans yarışmasına katıldıktan sonra ün kazandığını ve onun için geri dönüşü olmadığını söyledi.

2. Dixie D’Amelio -10 Milyon

Dixie D'Amelio

Charlie D’Amelio’nun ablası Dixie D’Amelio, bir pop şarkıcısı ve 57 milyondan fazla takipçisi olan bir TikTok fenomenidir. Forbes’a göre Dixie, TikTok’ta 10 milyon dolar kazandı ve genç bir milyarder olmak için küçük kız kardeşi Charlie’nin izinden gidiyor. TikTok dışında Dixie, “Be Happy” şarkısıyla çıkış yaptığı müzik endüstrisine yöneliyor.

3. Addison Rae – 8,5 Milyon Dolar

Addison Rae

Addison Rae Easterling, 87 milyondan fazla takipçisiyle TikTok’taki en başarılı etkileyicilerden biridir. Mariah Carey’nin “Obsessed” adlı şarkısının videosunun viral olmasıyla ün kazandı. Addison, TikTok aracılığıyla 8,5 milyon dolar kazandı ve kozmetik şirketi “Item Beauty”yi açtı. Başarıları burada bitmiyor ve Addison ilk oyunculuğunu Netflix’te “He’s all that” ile yaptı.

4. Bella Poarch – 5 Milyon Dolar

Bella Poarch

TikTok’ta 90 milyondan fazla takipçisi olan Bella Poarch, TikTok gönderilerinden 5 milyon dolar kazandı. Bella, TikTok’ta ün kazanmadan önce Donanmada helikopter tamircisi olarak görev yaptı. Millie’nin “B’s M to the B” şarkısındaki dudak senkronizasyonu videosu viral olduktan sonra bir gecede TikTok sansasyonu yarattı. Bella, single’larını yayınlayarak müzik endüstrisinde de şansını denedi. Ayrıca, Google, Tinder vb. Reklamların bir parçası olmuştur.

5. Josh Richards – 5 Milyon Dolar

Kris Collins

Josh Richards’ın TikTok aracılığıyla yıllık tahmini kazancı 5 milyon dolar ve dans, şarkı söyleme ve dudak senkronizasyonu videoları ile ünlendi. Josh, 26 milyondan fazla takipçisiyle TikTok’un yerleşik gönül yarası olduğu da biliniyor. Josh, TikTok dışında Ani Energy adında bir enerji içeceği şirketi, Animal Capital adlı bir girişim sermayesi şirketi ve Talent X adlı bir yetenek yönetimi şirketinin kurucu ortağıydı.

Tavsiye Edilen:  Daha fazla müşteri çekmek ve çevrimiçi satışlarınızı artırmak için en önemli ipuçlarımız

6. Kris Collins – 4,75 Milyon Dolar

Kris Collins

Kanadalı TikTok fenomeni Kris Collins, TikTok eskiz videolarından 4,75 milyon dolar kazandı. Kris, TikTok’ta içerik oluşturmaya karar verdiğinde Covid 19 sırasında mücadele eden işsiz bir kuafördü; dudak senkronizasyonu videoları ve komik eskizleri onu TikTok’ta ünlü yaptı.

TikTok’a ailesinden ilham alan bir eskiz videosu yükledi ve bu video viral oldu. 1.8 milyar beğeni alan viral videosu halktan büyük sevgi aldı. Kris, sponsor ilanı için Pantene, Hershey, vb. dahil olmak üzere çeşitli markalarla işbirliği yaptı.

Bu en yüksek ücretli TikToker’ların sadece içerik oluşturucunun fonundan kazanmadığını belirtmekte fayda var. Bunun yerine, sponsorluklar ve promosyonlar yoluyla ödeme alıyorlar ve TikTok aracılığıyla birden fazla gelir kaynağına sahipler!

TikTok, Yaratıcılara ve Etkileyenlere Nasıl Ödeme Yapar?

TikTok, içerik oluşturucuların ve etkileyicilerin para kazanması için birçok yol açtı. Örneğin içerik oluşturucular, gönderilerini viral hale getirerek TikTok’ta para kazanabilir ve potansiyel olarak gönderi başına 1 milyon dolara kadar kazanç elde edebilir.

Etkileyenler, TikTok hesaplarında sahip oldukları takipçi sayısına bağlı olarak gönderi başına ödeme alabilir. Örneğin, 2023’te daha fazla insan bu popüler sosyal medya platformunu kullandığından para kazanmak istiyorsanız TikTok hesabınızı büyütmek çok önemlidir.

Sponsorlu gönderiler, bağlı kuruluş pazarlaması veya TikTok hesabınızla ilişkili ürün veya hizmetler satarak içeriğinizden para kazanmanız mümkündür.

Ayrıca, kendileri için içerik oluşturmanız için size ödeme yapan bir etkileyici veya içerik oluşturucu ağına da katılabilirsiniz. Sonuç olarak, TikTok hesabınızı büyütmedeki başarınıza ve gönderilerinizin ne kadar etkileşim oluşturduğuna bağlıdır.

TikTok Gönderi Başına Ne Kadar Ödüyor?

1.000 ila 10.000 takipçisi olan etkileyiciler, gönderi başına 50 ila 500 ABD Doları arasında kazanmayı bekleyebilirler. 10.000’den fazla takipçisi olanlar genellikle gönderi başına 500 dolardan fazla kazanıyor. Bununla birlikte, etkileyici oranları, sağladığınız içeriğin türüne ve hedef kitlenizin boyutuna bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

TikTok 1 Milyon Görüntülenme İçin Ne Kadar Ödüyor?

TikTok, içerik oluşturuculara 1 milyon görüntüleme için 20 ila 40 dolar arasında ödeme yapıyor, ancak kazanılan miktar takipçi sayısı, video etkileşimi ve içerik türü gibi faktörlere bağlı. Kazanç elde edebilmek için içerik oluşturucuların en az 10.000 takipçiye, 30 gün içinde 100.000 görüntülemeye ve TikTok İçerik Oluşturucu Fonu’na erişimi olan bir ülkede 18 yaşından büyük olması gerekir.

Bu program, içerik oluşturuculara video görüntülemelerine göre ödeme yapar ve içerik türü, katılım ve takipçi sayısı gibi faktörler, görüntüleme başına ne kadar kazanılacağını belirler. Popüler trend ve meydan okuma içerik oluşturucuları, daha yüksek katılım ve takipçi sayılarına sahip olanlar gibi genellikle daha fazla kazanır.

TikTok Hesabınızdan Para Kazanmanın Farklı Yolları Nelerdir?

TikTok, para kazanmak için mükemmel bir platformdur ve hesabınızdan para kazanmanın çeşitli yolları vardır. TikTok hesabınızdan para kazanmanın bir yolu sponsorlu gönderilerdir. Şirketler, ürün veya hizmetlerini tanıtan içerik oluşturmanız için size ödeme yapabilir.

Tavsiye Edilen:  Broncos mu Seahawks mı? Social Media Bowl Oyununu kim kazanıyor?

Ek olarak, görüntüleyenlerin size bağışlayabileceği sanal hediyeler satın almak için TikTok’un uygulama içi para birimi olan madeni paraları kullanabilirsiniz. Ayrıca, PayPal hesabınızı bağlayabilir ve içeriğinizi takdir eden hayranlarınızdan alacağınız ipuçlarıyla para kazanabilirsiniz.

Ayrıca, bir etkileyici ağına katılma ve sponsorlu gönderiler oluşturmak veya reklamlarda görünmek için ödeme alma potansiyeline sahipsiniz.

Son olarak, yeterince popüler olursanız, ürün veya hizmetlerini sayfanızda tanıtmanız için size ödeme yapacak şirketlerle marka anlaşmaları yapabilirsiniz.

İlgili Okuma:

Tamamlanıyor! İnsanlar TikTok’ta Para Kazanıyor

TikTok etkileyicileri, platform aracılığıyla dudak uçuklatan gelirler elde ediyor. Bununla da kalmıyor, dış dünyada da ün kazanıyor ve sansasyonel hale geliyorlar. Kısaca bazı gençlerin TikTok aracılığıyla milyarder olmasını ve artan popülaritesi ile aktif kullanıcı sayısının hızla artmasını bekliyoruz.

Ancak, şanstan çok para getiren yeteneğinizdir. Bu nedenle, kendinizi sadece modaya uygun dudak senkronizasyonu şarkılarıyla izlenme çeken insanlar arasında sayıyorsanız, o zaman harekete geçin ve bu platformda onu büyütmeye çalışın.

TikTok içerik oluşturucu fonuna güvenmek yerine sponsorların 5-2000$+ kazanmasını öneriyoruz! Bununla birlikte, bu makalenin merakınızı giderdiğini umuyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Para kazanmak için TikTok’ta kaç görüntülemeye ihtiyacınız var?

TikTok’un içerik oluşturucu fonuna başvurarak TikTok’ta 100.000 video görüntüleme ile para kazanabilirsiniz.

TikTok Yaratıcı Fonu Buna Değer mi?

Hayır, TikTok içerik oluşturucu fonu, yetenekli TikTok etkileyicilerine çok az ödeme yapıyor. Bu nedenle, saygın bir miktar kazanmak için TikTok’ta sponsorlar veya bağlı kuruluş pazarlaması almak daha iyidir.

TikTok’ta 50 bin izlenme ile ne kadar para kazanabilirim?

TikTok para hesaplayıcısına göre, bir kişi TikTok’ta bir videonun 50 bin görüntülenmesiyle 500-1 bin dolar kazanabiliyor.

Tiktok Yaratıcı Fonu: Nasıl çalışır?

TikTok Creator Fund, uygulama tarafından en başarılı içerik oluşturucularını ödüllendirmek için başlatılan yeni bir girişimdir. Gönderilerinde en yüksek etkileşimi sağlayanlara finansal ödüller sunarak çalışır ve daha geniş kitlelere ulaşabilir.

Bu fona hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların 10.000’den fazla takipçisi olan bir hesabı olmalı ve son 30 gün içinde en az 60 benzersiz video yayınlamış olmalıdır.