Instagram Collab Yenileniyor + Bilmeniz Gereken Tüm Sosyal Medya Haberleri – Plann

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Instagram Collab Yenileniyor + Bilmeniz Gereken Tüm Sosyal Medya Haberleri – Plann

Sosyal medya dünyasında hiçbir zaman sessiz bir an yoktur. Bu ay da farklı değil; bir dizi yeni platform özelliği ve ürün yükseltmeleri önünüze çıkıyor.

Instagram ekibi, Instagram Collab’a sunulan yepyeni özelliklerle meşgul. Ayrıca, YouTube ekibi yeni müzik aramayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor ve Meta, platformlarında çok reklamverenli reklamları test ediyor.

Sosyal medya dünyasında olup bitenlerle ilgili en son rehberimize göz atarak hiçbir anı kaçırmayın.

Instagram Collab, içerik oluşturucuların ekip oluşturması için yeni yollar sunuyor

Instagram, TikTok’un düet özelliğinden yola çıkarak bir süredir ortak paylaşım ve ortak çalışma özelliklerinden yararlanıyor. Ve yakın zamanda işbirliği yapmanın yeni yollarını eklediler.

Instagram Collab’ın kendisi yeni değil. Ancak Instagram ekibi bu özelliğe yeni ve parlak bir güncelleme ekledi. Haydi kısaca özetleyelim: Instagram’ın ortak paylaşım özelliği, heyecan verici güncellemeyle yenilendi ve artık kullanıcılara şunları yapma olanağı sunuyor: en fazla üç arkadaşınızı veya yaratıcıyı ortak çalışmaya davet edin bir besleme direği, atlıkarınca veya Makara üzerinde.

Daha fazla işbirliği potansiyelinin eklenmesi, içeriğinizin erişimini artırmanın kolay ve etkili bir yolunu sunar.

Denemeye hazır mısınız? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. ‘+’ işaretine gidin ve yeni bir gönderi oluşturun. Bu sizi yazının orijinal yazarı olarak belirleyecektir.

2. İçeriğinizi yükleyin ve sonraki sayfaya geçin ve ‘Kişileri Etiketle’ye tıklayın.

3. ‘Ortak Çalışanı Davet Et’i tıklayın.

4. Ortak yazar olarak eklemek için en fazla üç hesap arayın.

5. Daveti kabul etmelerini bekleyin.

6. Kabul ettiklerinde içeriğiniz her ortak çalışanın hedef kitlesinde ve profil tablosunda paylaşılacaktır.

Tavsiye Edilen:  7 Adımda Kanıtlanmış Instagram Video Stratejisi ve Video Boyutları

Instagram’ın ortak paylaşım özelliği bir süredir gündemde. Ancak daha fazla ortak yazarın eklenmesi, birlikte oluşturduğunuz içeriğinizin görünürlüğünü ve etkileşimini artırır.

Birlikte oluşturmaya izin vermek, markaların içerik oluşturucularla veya müşterilerle ortaklık kurmasının, hedef kitlelerinde yankı uyandıran özgün ve ilgi çekici içerik üretmenin yanı sıra yeni ve çeşitli kitlelere ulaşması için etkili bir yol sunar.

Instagram, kullanıcıların yayınlara müzik eklemesine izin veriyor

Instagram ekibinin işi henüz bitmedi. Aslında, artık atlı karınca gönderilerinize bir film müziği ekleyerek yayınınızı geliştirebileceğiniz anlamına gelen yeni bir özelliği yayınladılar.

Bu yeni özellik sayesinde başlığınıza şarkı sözleri eklemek artık 2016’nın modası. Artık gönderinize döngü halinde çalacak bir film müziği bağlayarak bir ruh hali yakalayabilir ve akışınıza hayat verebilirsiniz.

Reels’e benzer şekilde, kullanıcılar Instagram’ın müzik kitaplığına göz atabilir veya kayıtlı parçalar arasından seçim yapabilir. Fikir konusunda şaşkınsanız size özel şarkı önerileri de vardır.

Bu yeni özellikle ilgili bilgiler sınırlı olsa da, bu özelliğin statik içeriğin etkileşim potansiyelini artıracağını ve size yaratıcı olma ve video dışı içerik aracılığıyla kişiliğinizi ifade etme şansı vermesini bekliyoruz.

Bu özellikler işletmelerin, markaların ve içerik oluşturucuların Instagram’daki içeriklerinin ömrünü uzatmasını çok daha kolay hale getirerek yeni kullanıcı havuzlarından (ve potansiyel müşterilerden) yararlanmanıza yardımcı olacak.

YouTube, yeni müzikler keşfetmek için TikTok benzeri yeni bir uzantı ekliyor

Sosyal medyada yeni müzik bulmak çoğu zaman zor olabilir. Ancak YouTube, bu süreci biraz daha kolaylaştırmak için yeni bir keşif aracı olan ‘Örnekler’i kullanıma sundu.

Örnekler sekmesi, kişisel zevk profilinize göre derlenmiş kısa biçimli video segmentlerinden oluşan özel bir özet akışı sunarak YouTube Müzik platformunun bir uzantısı görevi görür.

Tanıdık geliyor mu? Bunun nedeni muhtemelen platformun, kullanıcıların tek bir kaydırma hareketi ile küçük içerikte gezinebildiği TikTok’un dikey besleme modelini taklit etmesidir.

Benzer olsa da ‘Samples’, yalnızca müzikle ilgili içeriği paylaşması ve önermesi bakımından TikTok’tan farklıdır ve kullanıcıları, sevdikleri sanatçılar için uzun biçimli içerikleri keşfetmeye teşvik etmek için kısa video klipler kullanmaya odaklanır.

Daha da iyisi, yeni özellik, doğrudan parçaya gidebileceğiniz ve şarkı kullanılarak hangi içeriğin oluşturulduğunu keşfedebileceğiniz ve hatta kendi içeriğinizi oluşturabileceğiniz “Kısa Filmler” özelliğiyle kolayca entegre edilebilir.

Tavsiye Edilen:  Yapay zeka tarafından oluşturulan metin yazarlığı: yeni bir yazma çağı

Son zamanlarda kesinlikle daha fazla platformun TikTok’un içerik modelini kopyaladığını görüyoruz, bu nedenle ‘Örnekler’in başarılı olup olmayacağını söylemek zor. Kesin olarak bildiğimiz şey, Samples’ın yeni müzik keşfetme konusundaki varsayımları ortadan kaldıracağı ve sanatçılara daha geniş bir kitleye ulaşma ve bir YouTube topluluğu kurma fırsatı sunacağıdır.

Meta, Instagram ve Facebook’ta çoklu reklamveren reklamlarını test ediyor

Tüm alışverişkoliğin için, Meta’nın yeni bir reklam formatını denemesi ve platformlarında kademeli olarak kullanıma sunması konusunda şanslısınız (ya da belki cüzdanlarınız değil).

Instagram ve Facebook’taki mevcut reklam formatı hem fotoğraf hem de video içeriğine izin veriyor. Ancak bu son güncelleme, Meta’nın çok reklamverenli reklam deneyimlerinden seçileceği anlamına geliyor. Bu, tek bir reklam yerleşiminde birden fazla markanın ürün önerilerinin size sunulacağı anlamına gelir.

Şu anda Meta yeni formatı şu ülkelerde deniyor:

• Facebook Akışları

• Facebook’ta video

• Facebook Hikayeleri

• Instagram akışı

Bu, Meta’nın artık birden fazla reklamverenin ürünlerini veya hizmetlerini tek bir reklam deneyiminde sergilemesine olanak tanıyacağı anlamına geliyor. Kullanıcılara, tek bir reklam biriminde çeşitli markaların tekliflerinden oluşan bir bant gösterilecek.

Yenilikçi format bize Meta’nın ücretli reklam algoritması üzerinde denemeler yaptığını ve kullanıcıların yayın deneyimini iyileştirmenin yeni yollarını aradığını gösteriyor.

Başarınızı sosyal medyada güçlendirmeye hazır mısınız?

Sosyal medya kanallarınızı zahmetsizce yönetmenize olanak tanıyan hepsi bir arada içerik oluşturma paketi mi arıyorsunuz? Stratejinizin haritasını çıkarmak ve grafiklerinizi tasarlamaktan tak ve çalıştır hashtag setlerini kaydetmeye kadar ihtiyacınız olan her şeyi Plann’da bulacaksınız.

Devam et, ve Plann Plus’ın 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanın. Beğenmediyseniz Plann’ı ücretsiz kullanmaya devam edin!