Instagram Hikayelerini İş Amaçlı Kullanmanın 5 Yolu (Örneklerle!)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Instagram Hikayelerini İş Amaçlı Kullanmanın 5 Yolu (Örneklerle!)

Instagram Hikayeleri Nedir?

Instagram, Ağustos 2016’da kullanıcıların kişisel “hikayelerine” birden fazla fotoğraf ve video yükleyebilecekleri ve 24 saat sonra kaybolacak olan Hikayeler özelliğini yayınladı. Neyse ki, Facebook’un sahip olduğu bu araç, işletmelere yönelik Instagram hikayeleriyle pazarlama için BÜYÜK fırsatlar sunuyor.

Gönderilerinizin başarısını anketler veya diğer ilgi çekici çıkartmalar kullanmadan ölçmenin tek yolu, beğeniler ve yorumlar yerine, (yalnızca sizin görebileceğiniz) görüntüleme sayısıdır.

Eğer bu size tanıdık geliyorsa bunun nedeni, bunun aslında Snapchat’in temel tasarımının utanmaz bir kopyası olmasıdır. Ancak piyasaya sürülmesinden bu yana Instagram Stories’in popülaritesi hızla arttı ve iki yıldan kısa bir süre içinde iki kat daha fazla aktif kullanıcı sayısıyla Snapchat’i gölgede bıraktı. Ocak 2019 itibarıyla, 500 milyon insan Instagram Stories’in günlük aktif kullanıcılarıdır.

instagram

Instagram Hikayelerinin Başka Özellikleri Var mı?

Instagram, 3 yıl önceki duyurusundan bu yana sürekli olarak eğlenceli ve deneysel güncellemeler yayınladı. Başlangıçta yalnızca resimlerinizin üzerine çizim yapabilir veya filtre ekleyebilirsiniz, ancak artık olasılıklar oldukça sonsuzdur.

Çıkartmalar, GIF’ler, anketler, müzik ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Film çekebilirsiniz Bumeranglarvideoları geri sar ve bir konuda söylentiler dönüyor yeni stop motion aracı! Yeni güncellemelere göz kulak olmak her zaman akıllıcadır.

Neden Instagram Stories’i İş Amaçlı Kullanmalısınız?

Instagram basmakalıp bir şekilde parlak, son derece stilize edilmiş fotoğraflara ev sahipliği yapıyor ve bu da tüketicilerin özgünlüğe değer veren artan eğilimine hitap etmiyor. Social Media Today’e göre, İnsanların %86’sı Bir ankette orijinalliğin hangi markaları destekleyeceğine karar verirken bir faktör olduğu belirtildi.

Ticari Instagram hikayeleri ise kısa ömürlü olmaları nedeniyle spontane, gerçek ve neşelidir. Bu kombinasyon, platformun kazandığı “gerçek olmayan” itibarın panzehiridir.

Tavsiye Edilen:  Optimal Sonuçlar için B2B İçerik Pazarlama Stratejileri

Bir şeyi paylaşmak istediğinizde ancak bunun kalıcı olarak galerinizde olmasını istemediğinizde “Geçici içerik” mükemmel bir çözümdür. Hikayelerin faydaları, işletmenizin tam kapsamlı bir pazarlama kampanyası yürütmek için neden sosyal medyaya ihtiyaç duyduğunu gösterir.

İşletmeler için Instagram Hikayeleri Nasıl Kullanılır?

Küçük bir işletmeyseniz, topluluğunuza ve içindeki bireylere bağlı olduğunuz için bu tür samimi bir bağlantı hayati önem taşır. Sosyal medya pazarlaması uygun maliyetlidir, dolayısıyla potansiyel müşterilerinize kolayca kişiselleştirilmiş ilgi göstermeye devam ederken bütçenizin altında kalırsınız.

Bu iş fırsatından en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki Instagram hikayeleri pazarlama ipuçlarını kullanın!

1. Bırakın Seçimi Anketler Belirlesin

Kendi istemlerinizi oluşturmak ve evet/hayır biçiminde, kısa yanıtla veya tepki kaydırıcısıyla yanıtlar almak için “Anket” çıkartmasını kullanabilirsiniz. Anketler bir ürüne, satışa veya yeni bir stratejiye olan ilgiyi ölçmeniz için en basit araçlardan biridir. Bunlar, Instagram hikayelerinin işletmelere nasıl yardımcı olduğunun en iyi örneğidir.

Müşteriler anketlerden hoşlanırlar çünkü anketler kendi açılarından daha az çaba harcayarak etkileşime geçmenin hızlı bir yoludur. Bu onların dahil olduklarını hissetmelerini sağlamanın çok basit bir yoludur. Anket bittiğinde sonuçları Hikayenizde paylaşabilirsiniz.

instagram

Müşterileriniz bir şeyi görmekle ilgilenmiyorsa, mümkün olduğu kadar erken öğrenmek istersiniz, böylece zamanınızı boşa harcamazsınız. Anketler, pazarlama için Instagram hikayelerinden yararlanmanın harika bir yoludur çünkü onların ne istediklerini ve müşteri olarak kim olduklarını anlamanıza yardımcı olurlar. Doğrudan müşterilerinizden geri bildirim veya kitlesel kaynak fikirleri toplamanız gerektiğinde, bir anket çıkartması kullanmayı düşünün!

2. Perde Arkasına Göz Atın

Takipçilerinize perde arkasında neler olup bittiğine dair filtresiz bir tur vermek, şirketinizi yöneten insan yüzlerini gösterirken özgünlük aşılayabilir. Bunu, orada çalışmanın nasıl bir şey olduğunu veya bir şeyleri nasıl yaptığınızı veya yaptığınızı, yani markanızı ve müşterilerinizle ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olacak her şeyi sergileyerek yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Dropshipping'in Kötü Bir Fikir Olması İçin 11 Neden: İş Modeli Neden Para Kazanmak İçin Harika Bir Yol Değildir?

Bazı işletmeler, takipçilerini sundukları ürün veya hizmetlerin arkasındaki günlük sürece dahil etmek için ofislerini, fabrikalarını gezecek veya çalışanların devralınmasını kullanacak. Markalar için Instagram hikayelerinin bu şekilde kullanılması, birçok müşterinin, onlara gösterdiğiniz çaba ve çabayı takdir etmesine yol açacaktır.

3. Canlı Yayına Geçin

Canlı yayına geçmek, takipçilerden anında geri bildirim almanın mükemmel bir yoludur. Instagram, içerik oluşturucuların, insanların gerçek zamanlı olarak tepki verebileceği canlı bir yayın başlatmasına ve ardından videoyu kaçıranlar için 24 saat boyunca hikayenizde paylaşmasına olanak tanıyor. Yayın bittikten sonra izlediğinizde ekranınızın soluna veya sağına dokunarak 15 saniyelik aralıklarla ileri veya geri atlayabilirsiniz.

instagram

İşletme hesaplarına yönelik canlı Instagram hikayeleri, yeni ürünleri duyurmak veya promosyonları başlatmak için kullanılabilir. Bu özelliği kullanmanın en iyi yollarından biri, müşterilere bir ürünün nasıl kullanılacağını gösterebileceğiniz veya sık sorulan soruları yanıtlayabileceğiniz bir Soru-Cevap oturumu düzenlemektir. Onlara bir ürünü tanıtırken takipçilerin sorduğu soruları anında yanıtlayabilir, canlı oturumlarınızla bilgiye anında erişmelerini sağlayabilirsiniz.

4. Müşteri Yorumlarını ve UGC’yi Sergileyin

Sürekli olarak sosyal medyada paylaşım yapmak yaratıcılığı tüketebilir. Neyse ki yararlanabileceğiniz başka bir içerik kanalı var!

Çoğu işletme, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten (UGC) faydalanmaz; bu, marka tarafından ödeme yapılmadan yayınlanan herhangi bir içerik anlamına gelir. Bu, özgün pazarlamanın zirvesidir çünkü işletmeniz hiçbir müşteriyi ürünlerinizi incelemeye veya tanıtmaya zorlamadı.

Hayranlarınızın referanslarını Instagram Hikayenizde öne çıkarmak onların kendilerini dahil hissetmelerini sağlayabilir ve yolculuğun bir parçası oldukları için onlara teşekkür etmenin kolay bir yoludur. Kullanıcılar işletmenizi etiketlediğinde, bu Hikaye gönderisini kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Örneğin, Ariana Grande’nin (kendi başına bir pop yıldızı ve marka/işletme), hayranlarının kendisini destekledikleri için görüldüklerini ve takdir edildiklerini hissetmelerini sağlamak için Hikayesini kullandığını görebilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT Ağ Hatasını Düzeltmenin 6 Yolu

@Ariana Grande

5. Öne Çıkan Noktaları Akıllıca Kullanın

Instagram Stories’in Snapchat’e göre en büyük avantajlarından biri, seçtiğiniz hikayeleri profilinizde kalacak şekilde oluşturduğunuz kategorilere ekleyebileceğiniz “Öne Çıkan Hikayeler” oluşturma yeteneğidir.

Bu öne çıkanları adlandırabilir ve albüme eklediğiniz gönderiler arasından istediğiniz bir kapağı seçebilirsiniz. Böylece bahsettiğimiz diğer 4 yöntem için verdiğiniz emeği boşa harcamanıza gerek kalmaz!

@CNNSeyahat

Öne çıkan albümleri Instagram işletme hesabı hikayelerinizle birlikte kullanmak, demolar, eğitimler, farklı ürün koleksiyonları, bilgiler ve daha fazlası gibi şeyleri kategorilere ayırmanın akıllıca bir yoludur. Ziyaretçiler sayfanızı ilk ziyaret ettiklerinde albümlerinizi organize ettiğiniz şekilde inceleyebilir ve markanız hakkında fikir sahibi olabilirler.

Ayrıca normal galeri akışınızın estetiğinden veya stratejisinden de ödün vermez çünkü bunlar profilinizin üst kısmında gizlenir.

WIX’un Sosyal Medya Pazarlamanızı Seviyelendirmesine Yardımcı Olun

Sosyal medyanın o kadar çok boyutu var ki, kolayca bunalıma girebiliyorsunuz. WIX’daki uzmanların Austin ve Houston’daki sosyal medya pazarlamanıza yardımcı olmasına izin verin. Stratejistlerimiz işinizi büyütmek için gereken B2B ve B2C deneyimine sahiptir!

Bugün çevrimiçi olarak bizimle iletişime geçin Ücretsiz danışmanlık randevusu almak için birlikte büyüyelim!