Instagram’da Linktree Nasıl Kullanılır? (2023)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Instagram’da Linktree Nasıl Kullanılır? (2023)

Linktree’yi Instagram’da nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Eğer bunu arıyorsanız, hedef kitlenizin veya izleyicilerinizin belirli bir web sitesine geçmesini istiyorsunuz. Ancak aynı zamanda Instagram kullanıcısıysanız ancak çok sayıda takipçiniz yoksa, bios’unuz dışında bağlantı ekleyemezsiniz. Öyleyse Instagram’da nasıl linktree oluşturulacağını öğrenelim.

Instagram’da Linktree Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da geniş bir takipçi kitleniz yoksa “Yukarı kaydır” ve “Hikayenize bağlantı ekleyin..” gibi özellikleri alamazsınız. Peki Instagram’a nasıl bağlantı ekleyeceksiniz? Sahip olduğunuz bağlantıları eklemenin tek yolu bios’tur. Linktree’nin yardımıyla izleyicilerinizi veya hedef kitlenizi bir web sitesine yönlendirebilirsiniz. Linktree’yi Instagram biyografinize nasıl ekleyeceğinizi öğrenelim. Haydi anlayalım Instagram biyografisine Linktree nasıl eklenir?:

1. Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.

2. öğesine tıklayın “Profili Düzenle”

3. İçinde “İnternet sitesi” seçeneğiyle hedef kitlenin ulaşmasını istediğiniz web sitesine girebilirsiniz.

4. Son olarak, üzerine tıklamanız gerekiyor “Tamamlamak.”

Instagram’da Linktree Nasıl Kullanılır?

1. Tarayıcınızda Linktree’yi açın ve “Ücretsiz başlayın” veya “ücretsiz kaydol.”

2. Adınızı, e-posta adresinizi ve diğer ayrıntıları girin ve ardından simgesine tıklayın. “Kayıt olmak.”

3. Bağlantınızı tanımlayan üç kategoriye tıklamanız gerekir. Ve üzerine dokunun “Ayrıntıları kaydet.”

İstediğiniz ücretsiz veya pro-ödemeli sürümü seçin.

Linktree size e-postanızda bir doğrulama bağlantısı gönderecektir. E-postanızı doğruladıktan sonra devam etmeyi seçebilirsiniz.

Beğeninizi özelleştirmek istiyorsanız, üzerine tıklayabilirsiniz. “ayarlar” üstteki menünüzde.

Ayrıca açılış sayfanızın şeklini seçerek de özelleştirebilirsiniz. “dış görünüş.” Bu, profil resminizi eklemenizi ve temanızı seçmenizi sağlar. Profesyonel bir sürümünüz varsa açılış sayfanızı daha da özelleştirebilirsiniz.

Eklediğiniz bağlantıya aldığınız tıklama sayısını kontrol etmek istiyorsanız Linktree bunu yapmanıza olanak sağlar. Tek yapmanız gereken kontrol etmek “Ömür Boyu Analitik.”

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Bir Kursun "Satmadan" Nasıl Satılacağına Dair 4 Satış İpucu

Sıkça Sorulan Sorular

S1. Linktree’nin Instagram’da kullanılmasına izin verilmiyor mu?

Linktree, topluluk kurallarını ihlal ettiği bilindiği için 2018 yılında Instagram’dan yasaklandı.

Q2. Linktree nedir ve nasıl kullanılır?

Linktree, Instagram biyografinizde birden fazla bağlantı barındırmanıza olanak tanır. Yani YouTube’da her yeni video yayınladığınızda veya web sitenizde yeni bir blog yayınladığınızda, bu bağlantıları Linktree’ye ekleyebilir ve kitlenizi videonuza veya blogunuza yönlendirebilirsiniz.

S3. Neden Linktree Kullanmalısınız?

Linktree, bağlantılarınız için bir açılış sayfası oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz bir araçtır. Bu, kitlenizi bloglarınıza veya videolarınıza yönlendirmenize yardımcı olacaktır.

S4. Neden Linktree’yi kullanmamalısınız?

Instagram artık Linktree’deki bazı bağlantıları spam olarak işaretliyor ve engelliyor. Dolayısıyla hedef kitleniz bu bağlantılara tıkladığında onlara ulaşamayacaktır. Ancak bu size bildirilmeyecektir. Bu nedenle biyografinizdeki bağlantıların Instagram tarafından bilginiz olmadan ne zaman devre dışı bırakıldığını bilemeyebilirsiniz.

Çözüm

Artık Linktree’yi Instagram’da nasıl kullanacağınızı bildiğinize göre, devam edin ve bağlantıları biyografinize ekleyin. Bu, eğer varsa web sitenizde hedef kitlenizi yönlendirmenize yardımcı olacaktır! Ayrıca, eğer bir Instagram fenomeniyseniz ve daha fazla insanın ilgisini çekmek istiyorsanız, işte InstaFam’inizi büyütmenize yardımcı olacak bazı püf noktaları ve ipuçları!