Instagram’da Shadow Ban’landınız mı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Instagram’da Shadow Ban’landınız mı?

Instagram gölge yasağı hakkında bilmeniz gereken her şey.

Instagram gönderinizin en fazla izlenimi aldığından ve hiçbir yere varamayacağından emin olmak için elinizden gelen her şeyi yaptınız mı? Ya da belki de Instagram’da onu öldürüyorsunuz ve yakın zamanda benzer içerik yayınlamanıza rağmen etkileşimlerde ani bir düşüş fark ettiniz.

Bu belirtiler sosyal medya pazarlamanızı etkileyen belirtilere benziyorsa,Yakın zamanda Instagram gölge yasağı canavarının kurbanı olmuş olabilirsiniz.

Shadowban, bir kullanıcıyı bir sosyal medya topluluğundan, kullanıcının yasaklandığını kolayca anlayabileceği bir şekilde engelleme eylemidir. Bu eylem 2006’dan beri ortalıkta olmasına rağmen, son zamanlarda sosyal ağlarda, özellikle de Twitter ve Instagram’da ana akım haline geldi.

Shadowban Instagram’ınızı nasıl etkiler?

Instagram ile uğraşırken gölge yasağınızın tüm hesap seviyeniz için geçerli olmadığını bilmeniz önemlidir. Eğer bundan etkilenirseniz, bu durum yalnızca yaptığınız gönderileri etkileyecektir.

Instagram gönderilerinizin gölge yasağına sahip olması, gönderilerinizin, uyguladığınız hashtag’ler için arama sonuçlarında görünmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, gönderilerinizi görebilecek kişiler yalnızca halihazırda bağlantıda olduğunuz kişiler olacaktır, bu nedenle gönderilerinizde hashtag kullanımının Instagram topluluğunuzu büyütme açısından tamamen alakasız hale gelmesine neden olur.

Instagram neden gönderilere gölge yasağı koyuyor?

Facebook, Instagram’ı satın aldığında, eninde sonunda (ben buna “algoritma-mutlu” stratejilerini) kısa sürede uygulamaya koymaları şaşırtıcı değil. Instagram’a göre, sürekli yaratıcı içerik akışını teşvik etmek ve olası spam’leri ortadan kaldırmak istedikleri anlaşılıyor.

Ancak, çeşitli sosyal medya profesyonellerinin, etkileyici hesapları hedeflemek ve sınırlamak da dahil olmak üzere birçok teorisi var.

Gönderilerinizin gölge yasağına tabi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İçeriğinizin yasaklanıp yasaklanmadığını Instagram’dan anlamak zor olabilir. Yöntemlerden biri, bir arkadaşınızın sizinle arkadaşlıktan çıkmasını sağlamak ve ardından hedeflediğiniz hashtag’e bakmak ve içeriğinizin görünüp görünmediğine bakmaktır.

Tavsiye Edilen:  E-ticaret Arayüzünün Geleceği ve Gelirinizi Nasıl Etkiler?

Bunu yapmanın daha kolay bir yolu bu harikayı kullanmaktır. shadowban dedektör aracı Sonuçların doğruluğundan %100 emin olduğunu iddia eden bir çevrimiçi bulduk.

Bu aracı kendi Instagram hesabımızla kullandığımızda olan şey buydu.

Yardım! Yasaklandım. Ne yapmalıyım?

İlk önce rahatlayın. Göründüğü kadar nadir bir durum değil ve iyi haber şu ki, doğru sosyal medya stratejisini uygulayarak bu ipuçlarını takip ederek kendinizi kurtarabilirsiniz.

Hashtag’leri kötüye kullanmayı bırakın.

Bir şeyi aramak için belirli hashtag’lere baktığınız halde tamamen alakasız içerikle karşılaştığınız oldu mu? Bu özel bir tür sinir bozucu duygudur ve Instagram, sinirli kullanıcılardan hoşlanmaz.

Ayrıca aylarca her gönderide aynı hashtag’leri tekrar tekrar kullanmak büyük bir hayır-hayırdır. Benzer içerik yayınlıyor olsanız bile, gönderilerinizin her birinin aranabilir terimler açısından benzersiz olması için hashtag kullanımınızı dönüşümlü olarak yapmalısınız.

Ayrıca Instagram’da yasaklanan hashtag’leri asla kullanmadığınızdan emin olmanız da önemlidir. Önceden uyarılmalıdır; #adulting, #think ve #TGIF gibi yasaklandığını öğrendiğinizde şaşırabileceğiniz birkaç hashtag var. Bu yasaklı hashtag’lerin çoğu NSFW’diraksi takdirde iş için güvenli değil olarak da bilinir.

Instagram sözcüsü Emily Cain ise bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Hedefimiz platformdaki hashtag’leri korumak olsa da topluluğumuzun güvenliği bir numaralı önceliğimizdir, bu nedenle ihlal edilen içeriğin ve kötüye kullanılan hashtag’lerin aranamaz hale getirilerek yayılmasını sınırlamak için adımlar atacağız.”

İnsan ol. İnsan gibi davran.

Instagram, otomasyon araçlarına ve botlara özellikle sert davrandı. Birçok kişi ve fenomen, manuel olarak yapmalarına gerek kalmadan, günün her saatinde hesaplardaki gönderileri takip etme ve beğenme gibi eylemleri otomatikleştirmek için botları kullanıyordu.

Bu hizmetlerin çoğu yakın zamanda Instagram tarafından kapatılmak zorunda kaldı gerçek otantik etkileşimleri teşvik etmeye devam etme çabaları içinde.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT yeşil aklama için daha etkili içerik oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?

Instagram hesabınız için bot ve otomasyon araçlarını kullanmıyor olsanız bile farkında olmadan aynı şekilde davranıyor olabilirsiniz. Aynı anda 100’lerce kişiyi mi takip ediyorsunuz? “Güzel!” gibi tek genel kelimeler kullanarak mı yorum yapıyorsunuz? Veya “Bunu seviyorum!” İster inanın ister inanmayın, “bot benzeri” oluyorsunuz.

Benzer şekilde, bugün uygulama mağazalarında çok sayıda üçüncü taraf otomasyon uygulaması bulunmaktadır. Bir şey yapmasına izin vermek için hesabınıza üçüncü taraf bir uygulamaya giriş yaptığınızda, bir bot kullanıyorsunuzdur ve muhtemelen ihlali gerçekleştiriyorsunuzdur. Instagram’ın Kullanım Koşullarıaşağıdakileri belirtir:

“Instagram’ın özel API’sine, Instagram tarafından izin verilenler dışındaki yollarla erişmemelisiniz. Instagram’ın API’sinin kullanımı ayrı bir şartlar dizisine tabidir.”

Instagram’ın açıklamasına göre API ŞartlarıInstagram botları aşağıdaki şartları ihlal ediyor:

  • Instagram giriş bilgilerini saklamayın veya önbelleğe almayın.
  • Önceden iznimiz olmadan Instagram API’sini yalnızca Kullanıcı İçeriğini görüntülemek, içeriği içe aktarmak veya yedeklemek veya Instagram ilişkilerini yönetmek için kullanmayın.
  • Yorumlarınızın her kişiye özel olduğundan emin olun. Instagram’da izinsiz ticari iletişim veya spam yayınlamayın.
  • Bir işletmenin Instagram’da aynı anda birden fazla işlem yapmasına izin vermeyin.
  • Topluluğa benzersiz bir şeyler ekleyin. Instagram API’lerini, Instagram.com’un veya herhangi bir Instagram uygulamasının işlevselliğini veya temel kullanıcı deneyimlerini kopyalamak veya değiştirmeye çalışmak için kullanmayın.

Sayfanızı kişisel bir hesaba geçirin.

Instagram sayfanızda o büyük iletişim düğmesinin olması harika olsa da, Instagram ve Facebook’un iş sayfalarına kutudaki en kısa boya kalemini vermeyi sevdiğini zaten biliyoruz.

Instagram’ın, gönderi analizleri ve büyük, güzel bir iletişim düğmesiyle insanları kasıtlı olarak ticari hesaplara geçmeye teşvik etmesi şaşırtıcı olmaz. İşletmeler reklamlara yatırım yapmaya başlamadıkça organik erişimi azaltmak anahtar kelimelere ulaşmak için.

Götürmek

Teknolojiye bağımlılığımız her geçen yıl artsa da pazarlamanın her alanında ortak bir payda var gibi görünüyor. B2C ve B2B işinden İnsandan İnsana olarak da bilinen H2H işine geçiyoruz.

Tavsiye Edilen:  Kapıcı Şu Anda Kapalı mı? Kapıcı AI'nın Durumu

İşletmeniz için sosyal medya stratejisini insancıllaştırmak son derece zaman alıcı olabilir ve bu da botların ilk etapta yaratılmasının ana nedenlerinden biridir. Markalama çabalarınızı insanileştirmeye yardımcı olmak için fazladan zaman harcamak veya bir sosyal medya pazarlama ajansıyla çalışmak, müşterilerinizin güvenini sağlamak ve uzun süreli harika sonuçlar sağlamak için en iyi uygulamadır.