İnternette Gezinmek İçin ChatGPT Eklentisi Nasıl Kullanılır [Bookings To Shopping]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İnternette Gezinmek İçin ChatGPT Eklentisi Nasıl Kullanılır [Bookings To Shopping]

OpenAI kurucu ortağı ve CEO’su Sam Altman, ChatGPT’nin piyasaya sürülmesinden bu yana yüksek talep gören ChatGPT eklentilerinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu eklentiler, üçüncü taraf geliştiricilerin harici araçları ve hizmetleri ChatGPT ile entegre etmesine izin vererek, birincil işlevi olan insan benzeri metin oluşturmanın ötesinde çok çeşitli görevleri gerçekleştirmesini sağlar.

OpenAI, bu eklentileri geliştirmek için belirli eklenti geliştiricilerini bekleme listesinden çıkarmaya davet etti ve onlar, ChatGPT eklentileri oluşturmaya başlamak için OpenAI’nin belgelerini kullanabilirler. İlk eklenti grubu, Expedia, FiscalNote, Instacart, KAYAK, Klarna, Milo, OpenTable, Shopify, Slack, Speak, Wolfram ve Zapier gibi bir dizi şirket tarafından zaten oluşturuldu.

Daha Fazlasını Gör: ChatGPT ve GPT-4’ü kullanarak haftada kolayca 1.000$ kazanma

ChatGPT eklentileri, dil modelleri için “gözler ve kulaklar” gibidir ve eğitim verilerine dahil edilemeyecek kadar kişisel veya yeni olabilecek gerçek zamanlı bilgilere erişmelerini sağlar. Ancak OpenAI, kullanıcılara önce izin vermeleri gerekeceğini garanti eder.

ChatGPT eklentilerinin kullanıma sunulması, yapay zeka için olası uygulama yelpazesini genişlettiği için çok önemlidir. Bu eklentiler, ChatGPT’nin eğitim verilerine dahil edilemeyecek kadar yeni, çok kişisel veya çok özel bilgilere erişmesini sağlayarak daha geniş bir görev yelpazesini gerçekleştirmesini sağlar.

Bununla birlikte, ChatGPT eklentilerini dağıtmak, model tarafından yeni etki alanlarında gerçekleştirilen hatalı veya yanlış hizalanmış eylemler olasılığı gibi önemli riskler de sunar. Buna rağmen, ChatGPT eklentilerinin tanıtımı, büyük dil modelleri için yeni fırsatlara ve zorluklara yol açabilecek heyecan verici bir gelişmedir.

ChatGPT Eklentileri Nasıl Edinilir?

  1. Resmi openAI’ye gidin ChatGPT Eklentisi sayfası.
  2. “Eklentiler Bekleme Listesine Katıl” düğmesini tıklayın.
  3. Adınızı, e-posta adresinizi ve diğer ayrıntıları girin.
  4. Bekleme Listesine Katıl düğmesine tıklayın.
Tavsiye Edilen:  Hangi Sosyal Medya Platformlarında Reklam Verileceğini Nasıl Seçersiniz 📲

ChatGPT Eklentileri Bekleme Listesine katıldıktan sonra, eklenti yayına girdiğinde uyarı alırsınız ve eklentiyi ChatGPT’de kullanmaya başlayabilirsiniz.

OpenAI, dil modeli ChatGPT’nin yeteneklerini genişletme konusunda büyük adımlar atıyor. Kullanıcıların sadece insan benzeri metinler oluşturmaktan çok daha fazlasını yapmasına izin verecek bir dizi eklenti üzerinde çalışıyorlar. Bu eklentiler, kullanıcıların AI sohbet robotunu kullanarak restoran rezervasyonu yapmasına, seyahat rezervasyonu yapmasına, yiyecek satın almasına ve hatta karmaşık matematik problemlerini çözmesine olanak tanır.

FiscalNote, Instacart, Klarna, Milo, Kayak, OpenTable, Shopify, Slack, Zapier vb. erken benimseyenler ile yapılan iş birliği sayesinde bu eklentiler artık gerçeğe dönüşüyor. Örneğin, OpenTable eklentisi, ChatGPT’nin mevcut rezervasyonlar için restoranlara göz atmasını sağlayarak kullanıcıların en uygun restoranları bulmasını kolaylaştırır.

Instacart eklentisi, kullanıcıların AI sohbet botunu kullanarak yerel mağazalardan sipariş vermelerine olanak tanıyarak alışverişi daha kolay hale getirir. Slack ve Zapier eklentileri ile kullanıcılar, üretkenliği artırmak için Google E-Tablolar, Gmail ve Trello gibi uygulamalarla bağlantı kurabilir. Ayrıca, Python kullanan deneysel bir kod yorumlayıcı eklentisi, yüklemeleri ve indirmeleri işleyebilir, nicel ve nitel matematik problemlerini çözebilir, dosya biçimlerini dönüştürebilir ve hatta veri analizi ve görselleştirmeye yardımcı olabilir.