İntranet Çözümlerinin Faydaları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İntranet Çözümlerinin Faydaları

İşyeri iletişimini ve işbirliğini kolaylaştırmak, günümüzün dijital çağında başarı için hayati öneme sahiptir. İntranetler hem işletmelere hem de çalışanlarına fayda sağlayan sağlam, verimli ve kapsamlı bir iş aracıdır. Ancak intranet çözümleri ve faydaları çoğu zaman göz ardı edilmektedir.

İntranet nedir?

Bir intranet İşletmeler ve kuruluşlar için yalnızca çalışanların/üyelerin erişebildiği güvenli, özel bir sanal ağdır. Modern intranetler, bir işletmenin iletişim kurma, işbirliği yapma ve bilgi ve araçlara erişme yeteneğini kolaylaştırmaya, merkezileştirmeye ve geliştirmeye yardımcı olur. İntranetler, işletmelere zamandan ve paradan tasarruf sağlayan, verimliliği artıran ve çalışan deneyimini iyileştiren çok çeşitli faydalar sağlar. İşletmenizin veya kuruluşunuzun kendi intranet yazılımı yoksa, bazı önemli avantajları kaçırıyorsunuz demektir.

İntranetin Ortak Özellikleri

İyi bir intranet yazılımı mobil uyumlu, güvenli ve ölçeklenebilir olmalıdır. A CMS intraneti İşinize özel ihtiyaçlarınıza göre çok çeşitli özellikler içerebilir. Bir intranetin yalnızca birkaç geniş, temel özelliği şunları içerir:

Ahrefs'ten intranet navigasyonu örneği

  • Paylaşılan Şirket Takvimi

  • Tartışma Kurulu/Forum

  • Personel Rehberi

  • Haberler ve Güncellemeler

  • Belge Kitaplığı

  • Kaynaklar ve Bağlantılar

  • Planlama Yetenekleri

  • Talep Gönderim Özelliği (zaman aşımı talepleri, geri ödeme talepleri vb.)

  • Çalışan Tanıma İşlevselliği

İntranet Sahibi Olmanın Faydaları Nelerdir?

Bilgiyi Paylaşmayı ve Bulmayı Kolaylaştırır

Çoğu kuruluş, e-posta, Word, doğrudan mesajlaşma platformları vb. gibi birden fazla platformda bilgi paylaşır. İntranet sayesinde ekip üyeleriniz, bilgileri bulmak ve paylaşmak için tek noktadan hizmet alır. Tartışma panosu, projeleri tartışmanın daha hızlı ve daha resmi olmayan bir yolu olabilir. Personel dizini, diğer çalışanların iletişim bilgilerinin bulunmasını hızlı ve kolay hale getirir. Önemli şirket haberleri ve güncellemeleri için merkezi bir konum, çalışanlarınızın bilmesi gereken her şeyi erişilebilir bir yerde saklar. Ve liste uzayıp gidiyor! Paylaşmaya çalıştığınız kaynak veya iletişim kurmaya çalıştığınız bilgi ne olursa olsun, intranet bunu daha hızlı, daha kolay ve genel olarak daha verimli hale getirir.

Tavsiye Edilen:  Güçlü Bir Şirket Misyonu Beyanının Girişiminiz İçin Faydaları

Daha İyi Dosya Yönetimi

Güvenli bir intranet, şirketinizin tüm dosyalarını tek bir merkezi, dijital konumda saklamanıza olanak tanır. Yöneticiler, hassas dosyalara yalnızca onaylı çalışanların erişebilmesi için her çalışana belirli izinler atayabilir. İK materyalleri, şirket politikaları, müşteri bilgileri ve daha fazlası gibi genel dosyalara, ihtiyacı olan herkes hızlı ve kolay bir şekilde erişebilir.

Doğal olarak bu da sayısız fayda sağlıyor. Doğru dosyayı bulmak için e-postaları veya dosya dolaplarını taramak yerine, çalışanlar aradıklarını tam olarak nerede bulacaklarını bilecek. Bu aynı zamanda çalışanların bilgisayarlarının depolama sorunları yaratabilecek tonlarca dosyayla dolup taşmasını da önler. Merkezileştirilmiş dijital dosyalar aynı zamanda fiziksel olarak yazdırılan dosyalara olan ihtiyacı da azaltır, paradan tasarruf sağlar ve çevreye yardımcı olur.

İletişimi Geliştirir

Tek bir platformdan mesaj gönderebilmek, görev atayabilmek ve devam eden çalışmalar hakkında yorum yapabilmek iletişimi daha hızlı ve daha basit hale getiriyor. Paylaşılan kaynak dosyaları ve belge kitaplıkları belirli bilgilere referans vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca intranetler çok çeşitli bilgi ve araçları tek bir platformda barındırabildiği için çalışanlar aradıkları bilgiye sormadan ulaşabiliyorlar. Bu iletişim özellikleri aynı zamanda toplantı ihtiyacını ortadan kaldırmaya ve/veya toplantıların verimliliğini artırmaya da yardımcı olabilir.

Çalışan Bağlılığını Artırır

Bağlı ve bilgili çalışanlar üretken, işbirlikçi ve mutlu bir çalışma ortamı için hayati öneme sahiptir. Çok sayıda şirket bilgisini barındıran tek bir ortak alan yaratılarak çalışanların katılımı artırılır. Mesaj panoları ve çalışanlara iltifat etme/tebrik etme özellikleri e-postalardan daha resmi değildir ve daha fazla çalışanın katılımını kolaylaştırır. Önemli şirket belgelerini, haberlerini, güncellemelerini ve bilgilerini kolayca erişilebilen tek bir yerde barındırmak, bu materyallerin gerçekten okunma olasılığını artırır.

Olumlu Bir Şirket Kültürünü Teşvik Ediyor

Farklı lokasyon, departman ve pozisyonlardaki çalışanların kolaylıkla etkileşimde bulunabileceği bir ortam yaratmak, güçlü şirket kültürü için hayati önem taşıyor. İntranetler her çalışanın katkıda bulunmasına ve seslerinin duyulmasına olanak tanır. Bu aynı zamanda tüm çalışanların aynı bilgilere erişebildiği ve şirketin herhangi bir üyesiyle kolayca iletişim kurabildiği açık ve şeffaf bir kültürün oluşmasına da yardımcı olur.

Tavsiye Edilen:  Startup'larda Güçlü Bir Şirket Vizyonu Oluşturmanın Faydaları

Çalışan iltifatları ve tebrikleri gibi özellikler aynı zamanda çalışanların birbirlerini teşvik etmelerini ve daha anlamlı bir şekilde etkileşimde bulunmalarını sağlar. Çalışanların sorularına kolayca cevap alabilecekleri, bilgi paylaşabilecekleri ve iş arkadaşlarıyla bağlantı kurabilecekleri tek bir yere sahip olmak, çalışanların daha mutlu, daha az stresli ve daha üretken olmasını sağlar.

Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırır

Bilgiye erişmeyi ve paylaşmayı, diğer çalışanlarla bağlantı kurmayı ve şirkette olup bitenlerden haberdar olmayı kolaylaştıran intranetler, uzaktan çalışma için hayati öneme sahip olabilir. Dijital bir iş yeri oluşturmak, uzaktaki çalışanların sanal olarak çalışmasına ve aynı zamanda şirkete ve iş arkadaşlarına bağlı hissetmelerine olanak tanır. Mobil duyarlı intranet çözümleri, genellikle ofiste çalışan çalışanların seyahat ederken veya ofis dışında çalışmasını da kolaylaştırır.

Üye Yönetimini Basitleştirir

Bir şirket intraneti, üyelik yönetimini daha verimli ve basitleştirilmiş bir şekilde düzene koyar ve düzenler. Tatil talepleri gönderilebilir, onaylanabilir ve ardından şirket takviminde görüntülenebilir. Çalışanlar şirketteki diğer çalışanları, pozisyonlarını ve iletişim bilgilerini kolaylıkla görüntüleyebilir. Ekip üyeleri, paylaşılan şirket takviminde hangi toplantıların olduğunu ve her toplantıda kimlerin bulunduğunu kolayca görebilir. Pek çok intranet çözümü aynı zamanda çalışanları ilgili kategorilere (departmanlar, proje ekipleri, yöneticiler vb.) göre gruplandırmanıza da olanak tanır; böylece bilgi ve güncellemeler belirli, ilgili gruplara kolayca dağıtılabilir.

Üretkenliği ve İşbirliğini Artırır, İş Akışını Kolaylaştırır

Yukarıda tartışılan tüm nedenlerden dolayı şirket intranet çözümleri, çalışanların üretkenliğini önemli ölçüde artırabilir. İntranetler aynı zamanda iş akışını kolaylaştırmaya ve proje yönetimini iyileştirmeye de yardımcı olabilir. İntranetler, çalışanların ilerlemeyi izlemek, sorunları çözmek ve ihtiyaçları iletmek için devam eden projeleri gerçek zamanlı olarak takip etmesine olanak tanır. Birden fazla çalışan, görevleri atayarak, kaynakları paylaşarak, diğer departmanlar arasında bağlantı kurarak ve çok daha fazlasını yaparak aynı proje üzerinde kolayca çalışabilir.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazılarınızda Görsel Hikaye Anlatmanın Faydaları

Merkezi, kaynak açısından zengin bir dijital çalışan deneyimine sahip olmak, daha iyi işbirliği ve geri bildirim sağlar. Mesaj panoları, paylaşılan kaynaklar, görev atamaları, takvim davetleri ve daha fazlası, çalışanların aynı anda birden fazla proje üzerinde hızlı ve kolay bir şekilde işbirliği yapmasına ve geri bildirimde bulunmasına olanak tanır. Bir proje kolayca oluşturulabilir ve daha sonra proje üzerinde birlikte çalışabilecek belirli çalışanlara atanabilir. Bir proje veya görev tamamlandıktan sonra, intranet yazılımı üzerinden onaya sunulabilir ve müşteriye faturalandırılabilir.

İşletmeniz İçin Tamamen Özelleştirilmiş İntranet Çözümleri

Küresel Erişim son derece esnek, ölçeklenebilir ve kullanımı kolay intranet özel bir geliştirme çözümü gibi hissedecek, ancak maliyeti olmayacak. Böylece çalışan intranetinizde marka tutarlılığını koruyabilirsiniz. Ödüllü web tasarım ve web geliştirme ekiplerimiz, her türlü ihtiyacınızı karşılayacak, zengin özelliklere sahip bir intranet çözümü sunar. Bir intranet çözümünün üretkenliği artırırken işletmenizde zamandan ve paradan nasıl tasarruf sağlayabileceğini görmeye başlayın!

Bugün ÜCRETSİZ İntranet Demosu ve Fiyat Teklifi Alın!