İşinizi Nasıl Başarılı Hale Getirirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşinizi Nasıl Başarılı Hale Getirirsiniz?

Exposure Ninja’nın kurucusu Tim’den B2B pazarlama ipuçlarını öğrenin. Yalnızca bir işletmeye değil, bir kişiye satış yaptığınızı anlayın. Hedef kitleniz hakkında net olun ve daha uzun satış döngüleri için SEO hedefleme bilgilendirme terimlerini kullanın. Sosyal medya B2B’de bile önemlidir; Gerçekler/istatistikler yerine kişilik odaklı içeriğe odaklanın.

Potansiyel müşterileri etkili bir şekilde geliştirmek için kısa biçimli dikey videolar ve kişiselleştirilmiş e-posta damlaları gibi modern pazarlama trendleriyle güncel kalın. İçerik pazarlaması, müşteriler nezdinde güvenilirlik oluşturmak ve hem potansiyel müşteriler hem de müşterilerle ilişkileri geliştirmek için gereklidir. Hootsuite, Webflow ve SAP araçlarını kullanarak kod yazmadan sosyal medya varlığınızı büyütün ve müşteri ihtiyaçlarını dinleyerek onlara yönelik teknoloji çözümleri geliştirin!

2023 İçin 7 Temel B2B Pazarlama Stratejisi

 1. Tim, müşterilerin internetten potansiyel müşteriler ve satışlar oluşturmasına yardımcı olan Exposure Ninja adında bir dijital pazarlama ajansı işletiyor.
 2. Bu bölümde B2C için de kullanılabilecek yedi B2B pazarlama stratejisini tartışıyor.
 3. Rakiplerin sıkıcı olması sizin de sıkıcı olmanız gerektiği anlamına gelmez.
 4. Asla bir işletmeye değil, her zaman B2B ve B2C hedefleri olarak hareket edebilecek birine satış yaparsınız.
 5. B2B satış döngülerine daha fazla karar verici katılıyor, bu nedenle satıştan önce eğitim ve öğretim gerekli olabilir.
 6. Ne yaptığınız ve bunu kimin için yaptığınız konusunda net olun; Hedef kitlenizin seçenekler arasındaki farkları anlayacak kadar eğitimli olduğunu varsaymayın.
 7. SEO B2B ve B2C’de hala önemlidir, ancak bilgilendirici terimleri hedeflemek daha uzun satış döngüleri için çok önemlidir.
 8. Büyük patronlar da sosyal medyayı kullandığından B2B için bile sosyal medya önemlidir; Yalnızca gerçekler/istatistikler yerine kişiliğe dayalı içeriğe odaklanın.
 9. Adobe gibi şirketlerin ürünlerini/hizmetlerini tanıtmak için vlogger’ları kullanmasıyla video, B2B’ler arasında giderek daha popüler hale geliyor.
 10. İnsanlar videoyu seviyor çünkü artık yoruldukları geleneksel iletişim kanallarından uzaklaşmalarına olanak sağlıyor

B2B İçerik Pazarlama Örnek Olay İncelemesi

 1. Geçen hafta ilham verici içerik oluşturmanın üç malzemeli tarifi paylaşılmıştı.
 2. Tarif, yemek pişirme konusunda hiçbir şey bilmeyen birinden bile insanların neredeyse her şeyi satın almasını sağlayabilir.
 3. Birisi videonun B2B pazarlamayla alakalı olmadığını düşündüğü için abonelikten çıktı.
 4. Videoyu hazırlayan kişi, Jesse Genet’nin basit kuralları kullanarak nasıl 10 milyon dolarlık bir B2B işi kurduğunu göstererek amacını kanıtladı.
 5. Lumi, ürün satan herkesin ambalaj kaynağına kolayca erişmesine yardımcı olan ve dünyanın en iyi ambalaj üreticileriyle çalışan bir şirkettir.
 6. Tarifin üçüncü maddesi yetenek; Jesse’nin kamera karşısında harika ve güvenilir olması nedeniyle bolca sahip olduğu yetenek.
 7. Tarifin ikinci maddesinin bir kancası var – Kutudan Çıkarma Şeyleri şovu, kutu açma videolarında, içindekiler yerine yalnızca ambalajdan bahsederek harika bir dokunuşa sahip.
 8. Üç yıl önce Jesse, her perşembe Unboxing Things’in bir bölümünü yüklemeye başladı ve pandemi sırasında bile videolarını evden çekerken bile bu yüklemeye devam etti.
 9. İçerik ilişkiler kurar, ilişkiler güven oluşturur ve güven de geliri artırır; Lumi’nin YouTube kanalının 35 binden fazla abonesi var ve bu da onu bir B2B markası için son derece başarılı kılıyor.
 10. Jesse, sıkıcı bir şeyi harika bir şeye dönüştürmek için başarının basit içerik tarifinin üç bileşenini de uyguladı.
Tavsiye Edilen:  Akılda Kalan Başlıklarla Kitlenizi Büyüleyin

B2B Pazarlamacılar için İçerik Pazarlama İpuçları

 1. İçerik pazarlaması önemlidir çünkü B2B alıcılarının %85’i araştırmaya başlamadan önce zaten kısa bir satıcı listesine sahiptir.
 2. İçerik pazarlamanın amacı, yalnızca potansiyel müşteri ve trafik oluşturmak değil, hedef kitleniz için başvurulacak kaynak haline gelmek olmalıdır.
 3. Alıcı tercihleri ​​değişti ve işletmelerin içeriklerini buna göre uyarlaması gerekiyor.
 4. Hazırlık kontrol listesi, basit bir anlatıma ve bakış açısına sahip olmayı, benzersiz satış teklifinizi anlamayı, liderliğin katılımını sağlamayı, ideal müşteri profilinizi bilmeyi ve içerik oluşturmak için kaynaklara sahip olmayı içerir.
 5. İşletmeler, müşterilerinin sorunlarını çözmek yerine ticari içeriğe odaklandıkları için hedef kitleleri için iyi konular oluşturma konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorlar.
 6. Müşterinizin sorunlarını anlamak, onlara hitap eden harika içerikler oluşturmanın anahtarıdır.
 7. Talep oluşturma çerçevesi, kelimelerin talep yaratmanın ve alıcıların akıllarında kalmanın her aşamasını nasıl etkilediğini gösteriyor.
 8. Uzun biçimli sütun içeriği oluşturmak, işletmelerin bu içeriği farklı kanallar ve formatlar için daha küçük parçalara dönüştürmesine yardımcı olabilir.
 9. Konu kümeleri, ilgili konuları merkezi bir tema veya anahtar kelime öbeği etrafında organize etmenin etkili bir yoludur.
 10. Anahtar kelime araştırması yapmak, arama amacına uygun alakalı konuların belirlenmesine ve SEO amaçları için optimize edilmesine yardımcı olabilir.

B2B Kuruluşları için İçerik Pazarlama İpuçları

 1. Bu haftanın Beyaz Tahta Cuması B2B pazarlamayla, özellikle de B2B içerik pazarlamasıyla ilgili.
 2. B2B hunisi B2C hunisine benzer ancak hedefleme ve metriklerde bazı farklılıklar vardır.
 3. İçeriğinizle dönüşüm hunisinin doğru kısmını hedeflemeniz ve aynı anda yalnızca birkaç aşamayı kapsamaya çalışmanız önemlidir.
 4. Çoğu B2B işlemi birden fazla karar vericiyi içerir, bu nedenle içerik oluştururken satın alma sürecine dahil olan tüm kişilerin dikkate alınması önemlidir.
 5. Ücretli promosyon, daha yüksek müşteri yaşam boyu değeri (CLTV) ve daha düşük müşteri edinme maliyeti (CAC) nedeniyle B2B için B2C’den daha etkili olabilir.
 6. Birçok B2B pazarlamacısı, daha az bilgi gerektirerek veya yalnızca indirilebilir hale getirerek içeriklerine erişimi kolaylaştırıyor.
 7. İçeriğinizi web üzerinden erişilebilir hale getirmek ve sayfada tanıtımlar sunmak etkileşimi ve paylaşımı geliştirebilir.
 8. Önceki indirmelere dayalı kişiselleştirilmiş takip mesajları, gelecekteki içeriklerle etkileşimi artırmaya yardımcı olabilir.
 9. Oluşturulan olası satışlar gibi metrikler, sosyal paylaşımlar veya ham trafik sayıları yerine b-to-b pazarlamadaki başarıyı ölçmek için sıklıkla kullanılır.
 10. B-TO-B pazarlamacıları, satış hunilerinin hangi bölümünün iyileştirilmesi gerektiğini belirlemeye odaklanmalı, ardından bu hedeflere ulaşma yönündeki ilerlemeyi ölçecek uygun ölçümleri uygulamalıdır.
Tavsiye Edilen:  Nedir ve Üstesinden Gelebileceğiniz 14 Yol?

2023 İçin 12 B2B Pazarlama Stratejisi

 1. B2B işletmeleri, yaygın yanlış kanılara rağmen Facebook’u pazarlama için kullanmayı düşünmelidir.
 2. E-posta damlamaları, B2B şirketlerinin olayların tetiklediği e-posta dizilerini otomatikleştirmesi için güçlü bir araç olabilir.
 3. LinkedIn’in haber akışı potansiyel müşteri yaratma açısından SEO ve Google Ads gibi diğer stratejilere göre daha az etkilidir.
 4. LinkedIn araştırmasına göre YouTube, podcast’ler, bloglar ve sosyal medya gibi platformlarda içerik oluşturarak sağlam bir marka oluşturmak en etkili uzun vadeli stratejidir.
 5. Arama motoru optimizasyonu (SEO), B2B şirketleri için en etkili pazarlama kanalıdır çünkü günlük olarak gelmeye devam eden pazar içi trafiği hiçbir ücret ödemeden sağlar.
 6. Google Ads, hizmetlerinizi aktif olarak arayan kişileri yakalamanıza yardımcı olabilir, ancak zaman içinde tıklamalar sektörün rekabet gücüne bağlı olarak birkaç dolardan yüzlerce dolara kadar pahalı olabilir.
 7. Facebook reklamları, LinkedIn reklamlarından on kat daha ucuzdur ve iş unvanına, sektöre, davranışlara, benzer kitlelere ve yeniden pazarlama hedef kitlelerine dayalı benzersiz hedefleme seçenekleri sunar; bu da onları mükemmel bir marka bilinirliği kaynağı haline getirir ve zaman içinde değer odaklı mesajlarla etkili bir şekilde kullanıldığında liderlik sağlar. .
 8. G2 Capterra veya Trustpilot gibi yönlendirme web siteleri, potansiyel müşterilerin B2B Industries’in uzun satış döngüsünde satın alma işlemi yapmadan önce araştırma yaptığı yerlerde görünürlük kazanma fırsatları sağlar.
 9. E-posta haber bültenleri, satışa dönüşene kadar zaman içinde ilişkiler kurma yetenekleri nedeniyle B2B pazarlamada potansiyel müşterileri beslemenin en güçlü yollarından biri olmaya devam ediyor.
 10. E-posta damlamaları, e-postaları parmağınızı bile kıpırdatmadan otomatik olarak gönderen olaylar tarafından tetiklenen önceden hazırlanmış e-posta dizilerine izin verir; bu, insanların ürünleri/hizmetleri nasıl satın aldığına göre dikkatlice tasarlanırsa çok güçlü olabilir.
 11. Yeniden hedefleme, fiyatlandırma sayfalarını ziyaret etmek gibi önceki eylemlerine dayalı olarak alakalı reklamlar göstererek, sıcak potansiyel müşterilerle iletişim halinde kalmanıza yardımcı olur.
Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Serbest Çalışan Olarak Hizmetlerinizi 10 Adımda Nasıl Fiyatlandırırsınız?

B2B İşletmeniz için Basit İçerik Pazarlama Stratejileri

 1. İçerik pazarlaması, B2B şirketlerinin hedef kitlelerine ulaşması ve onlarla etkileşim kurması açısından önemlidir.
 2. İçerik pazarlaması değerli, alakalı ve tutarlı içerik oluşturmayı ve dağıtmayı içerir.
 3. Şirketin bir endüstri uzmanı olarak kurulmasına yardımcı olur ve potansiyel müşteriler ve müşterilerle ilişkileri geliştirir.
 4. İçerik pazarlamaya başlamak için pazar araştırması yaparak hedef kitlenizi belirleyin ve bir içerik takvimi oluşturun.
 5. İlgili konuları seçmek, anlaşılır bir dil kullanmak ve içeriğinize multimedya öğeleri eklemek gibi kurallara bağlı kalın.
 6. İlgi çekici başlıklar ve anahtar kelimeler kullanarak içeriğinizi sosyal medya kanalları, e-posta pazarlaması ve ücretli reklamlar aracılığıyla tanıtın.
 7. İlerlemeyi izlemeye yönelik ölçümler arasında trafik, içerikten elde edilen potansiyel müşteriler, ziyaretçilerin müşterilere dönüşüm oranı ve sosyal medya platformlarındaki etkileşim yer alır.
 8. Bu ölçümleri takip etmek, şirketin içerik pazarlama çabalarının etkinliğini artırmaya yardımcı olabilir.
 9. Uzmanlardan oluşan ekip, bugün onlarla iletişime geçerek B2B işinizin başarısını artırmanıza yardımcı olabilir.

İşletmeler için En İyi B2B İçerik Pazarlama Stratejileri

 1. İçerik pazarlaması, yeni başlayanlar için b2b pazarlama ve büyüme hileleri için gereklidir.
 2. Orijinal ve ihtiyaca dayalı içerik, müşteriler nezdinde güvenilirlik oluşturmak için çok önemlidir.
 3. Mevcut içeriği güncellemek ve yeniden kullanmak, tekrar tekrar yeni bloglar oluşturmaktan daha etkilidir.
 4. İçerik pazarlama sürecini belgelemek başarı şansını iki kat artırır.
 5. Veriye dayalı ve görüş odaklı içerik, paylaşım ve yorum açısından iyi performans gösterir.
 6. Sorunlarını çözen veya ele alan değerli içerik oluşturma yoluyla daha büyük bir kitleyi hedeflerken mevcut müşterilere öncelik verin.
 7. Çabalarınızın yönü, amacı ve harekete geçirici mesajı açısından pazarlama planlarını iş planlarıyla uyumlu hale getirin.
 8. Kitlenizin demografik özelliklerini, ilgi alanlarını, üslup tercihlerini vb. bilmek için Google Analytics’i kullanın; bu, onlara daha iyi hitap eden kişiselleştirilmiş içerik oluşturmanıza yardımcı olur.
 9. Rakiplerinizin aşırıya kaçmadan içerik üretme/tanıtım/izleyici tepkisi verme konusundaki başarı veya başarısızlıklarından ders çıkarmak için stratejilerini takip edin.
 10. Daha fazla sosyal medya/içerik pazarlama ipuçları için kanalımıza abone olun.