İşletmelerin bilmesi gereken 15 dijital pazarlama hizmeti kırmızı bayrak

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: İşletmelerin bilmesi gereken 15 dijital pazarlama hizmeti kırmızı bayrak

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Şanslısınız ki, dijital pazarlama faaliyetlerinizi serbest bırakmak işletmeniz için çok fazla değer yaratabilir – yalnızca hangi dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarını işe aldığınıza, nasıl çalıştıklarına ve tamamlandığında dijital kampanyalara ne olacağına dikkat etmeniz gerekir. Bir marka ne yapar?

Görünüşe göre şirketinizle uzaktan, serbest olarak çalışmaya istekli birçok yetenekli ve yetenekli dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısı bulabilirsiniz. Ancak tek başına yetenek, bir işe alınan kişinin işinizin vizyon ve hedefleriyle uyumlu kalırken işi başarıyla tamamlayacağını göstermez.

Hiçbir serbest piyasa, aday incelemelerinde belirli bir serbest çalışanın çalışma alışkanlıklarının özelliklerini size bildirmez. En iyi ihtimalle, çalışmalarının kalitesini doğru bir şekilde değerlendireceklerdir. En kötü ihtimalle, tamamen güvenilmez önerilerde bulunurlar.

Bu nedenle, herhangi bir yeni dijital pazarlama hizmeti alımı noktalı çizgide zaten imzalamışsa, ancak aşağıdaki kırmızı bayraklardan herhangi birini gösteriyorsa, muhtemelen işletmeniz için yanlış dijital pazarlama serbest çalışanı veya ajansıyla çalışıyorsunuzdur. Böyle bir durumda, sözleşmeyi hızlı bir şekilde sonlandırmanın bir yolunu bulmak, işinizin hayatta kalması ve başarısı için zorunludur.

Bu uyarı işaretleri, yanlış dijital kampanya bağımsız çalışanı veya ajansla çalıştığınızı söylüyor.

Mayple, kiralık en iyi pazarlama uzmanlarından oluşan özel bir topluluğa sahiptir

Dikkat Edilmesi Gereken 9 Profesyonel Kırmızı Bayrak

1. Dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarınız, kişisel İşletme Yöneticileri altında müşteri Facebook hesapları oluşturdu

Evet, tüm pazarlama kaynaklarını tek bir yerden merkezileştirmek ve kontrol etmek için Business Manager kullanmak önemlidir. Bu nedenle, ister serbest çalışan ister ajans olsun, herhangi bir dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısının bunu kişisel bir hesap aracılığıyla değil, markanızın BM’sinde yapması zorunludur. Faaliyetler kişisel bir hesap üzerinden gerçekleştiriliyorsa, markanızın kampanyalarınızın mülkiyetini elinde tutmasının bir yolu yoktur ve söz konusu pazarlamacıyla yollarınızı ayırırsanız, işletmenizle sözleşmeniz sırasında oluşturdukları tüm varlıklara erişemezsiniz – kalıcı olarak.

Müşterilerinize mümkün olan en iyi, uzun vadeli dijital pazarlama kampanyalarını sağlamak ve içeriğinizin her zaman sizin yararınıza kullanıldığından ve hiçbir zaman kötü niyetli bir kişinin veya rakibin eline geçmediğinden emin olmak için, tüm dijital varlıklarınızın sahipliğini doğrulamalısınız. , her zaman. Bu nedenle, uymayı reddeden bir bağımsız dijital pazarlama ajansı işletmeniz için uygun değildir.

2. FB Business Manager veya Google için bir Yönetici Hesabı kullanarak müşteri hesapları oluşturmadılar

Facebook Business Manager ve Google Ads Manager, markanızın sosyal ağlarda ve SERP’lerde erişimi, görünürlüğü ve dönüşümleri en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış iki önemli reklam yönetimi panosudur. Markanızın pazarlama materyallerini oluşturmak ve piyasaya sürmek için içgüdüsel olarak bu platformlara yönelmeyen bir dijital pazarlama serbest çalışanı veya ajansı, 2019’da markanız için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için gerekli sektör bilgi birikimine açıkça sahip değildir.

3. Çeşitli kanalları denemezler

Profesyonel dijital pazarlama hizmeti, tek bir kazanan kampanya oluşturup bunu internette yayınlamaktan daha fazlasıdır. Ne münasebet. Ancak bu, onu mevcut tüm dijital kanallarda yayınlamak ve en iyisini ummakla da ilgili değil. Tam olarak etkili değil. İyi bir pazarlamacının ilgili kanalları araştırması ve işletmeniz için ilgi çekmesi en muhtemel olanları (yani, hedef kitlenizle en alakalı olanları) denemesi gerekir. Dijital pazarlama hizmeti uzmanınız en uygun olanı belirlemek için birden çok kanalı denemiyorsa, başarılı olmak için dijital pazarlama hakkında yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Ya da sadece tembel olabilirler. Her iki durumda da, sizin için en uygun olanlar değiller.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi İşletmeniz İçin En Etkili 6 Dijital Pazarlama İpucu

4. Siz dijital pazarlama hizmeti sağlayıcıları, A/B testi yapan reklamlar değilsiniz

En iyi pazarlamacıların bile hangilerinin en başarılı olduğunu belirlemek için reklamlarını test etmesi gerekir. Reklamlarının kalitesinden A/B testiyle uğraşmayacak kadar emin olan bir serbest çalışan veya ajans, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma ve onlarla etkileşim kurma fırsatlarını kaçırıyor olabilir ve bu kesinlikle işletmenizin çıkarına değildir. .

5. Proaktif değiller ve yeni yaklaşımlar sunmuyorlar

Dijital pazarlama ortamı son derece dinamiktir ve sürekli gelişmektedir. Doğru dijital pazarlama bağımsız ajansı proaktif bir rol üstlenecek, ortaya çıkan trendlerin zirvesinde kalacak ve markanızın pazarlama faaliyetlerini ve sonuçlarını iyileştirmek için yeni yaklaşımlar sunacaktır. Yanlış işe alım, herkesin yararına olacak daha verimli ve etkili bir çözüm uygulanabilecek olsa bile, başını öne eğecek ve eldeki göreve odaklanmaya devam edecektir. İlkini istiyorsunuz, ancak ikincisi ile çalışıyorsanız, proaktif rolü üstlenmenin ve pazarlamacınızı eğitmenin veya onlara kapıyı göstermenin zamanı gelmiş olabilir.

6. Odak noktaları çok dar

Dijital pazarlama serbest çalışanınız veya ajansınız, markanızın dijital kampanyalarına odaklanır – harika. Ancak pazarlama ihtiyaçlarınızı oluşturan büyük resmi (yani pazarlama materyalleri ve pazarlama kampanyalarının kullanıcı yolculuğu, markanızın web sitesi, mesajlaşma vb. üzerindeki etkileri) dikkate almıyorlarsa, tamamladıkları görevler yetersiz kalacaktır ve dijital varlıklarınızın geri kalanı da eksik olacaktır.

Bütünleştirici bir yaklaşım uygulayabilen, ürettikleri malzemelerin markanın diğer alanlarını nasıl etkileyeceğini düşünen ve hepsinin birbiriyle sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan bir pazarlamacıya ihtiyacınız var. Tek görev odaklı çalışma, odaklarının çok dar olduğunu gösterir.

7. Dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarınız, kanallarda otomatik teklif politikaları çalıştırmayı denemedi

Vakit nakittir. Senin paran. Ve harcayacak çok şeyin var. Bu nedenle, işe aldığınız kişi, söz konusu kampanyaları başarı için gerçekten oluşturmak, yürütmek ve izlemek için çeşitli kanallardaki PPC kampanyalarına manuel olarak teklif vermekle çok meşgulse, kaybediyorsunuz. Bu nedenle, reklam bütçenizin izin vereceği parametrelere ayarlanmış otomatik teklif politikalarını uygulamaya koymaları önemlidir.

8. Kanallardaki gelirleri takip etmiyorlar

Gelir takibi, markanızın dijital kampanyalarının gerçekte ne kadar başarılı olduğunu bilmenizin yoludur. İşe aldığınız serbest çalışan veya ajans, oluşturdukları kampanyalar sonucunda ne kadar para kazanıldığını bilmiyorsa, kampanyaları olduğu gibi yayınlamaya devam etmeye veya hedef kitlenize daha fazla hitap etmek için optimize etmeye nasıl karar verebilirler?

Sonuç olarak: Serbest çalışanınız veya ajansınız kampanyalarından ne kadar para geldiğini bilmiyorsa, tüm sıkı çalışmaları boşa gidebilir ve onlar (ve siz) bunun farkında bile olmazlar. İyi değil.

9. Kampanya, izleme sorunları ve büyük tutarsızlıklarla boğuşuyor

Bir dijital pazarlama serbest çalışanı veya ajansı, tıklamalar veya gösterimler için kendi izleme araçlarını uyguladığında, Campaign Manager’ın izledikleri ile üçüncü tarafların izledikleri arasında küçük farklılıklar bulmayı bekleyebilirsiniz. Yüzde 20’ye kadar olan tutarsızlıklar normal kabul edilir. Tutarsızlıkların yüzde 20’den büyük olması, raporların doğru karşılaştırmalar olmadığı anlamına gelebilir (örneğin, farklı tarih aralıkları). Ayrıca yanlış uygulanan etiketlerin, yanlış uygulananların bir sonucu olabilir. önbellek bozmaveya bir sitenin veya uygulamanın farklı bölümlerinde çalışan yinelenen etiketler. Bu durumda, freelancer veya ajansın yaptığı iş yeterince profesyonel değildi.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka İçerik Oluşturma Araçları Nasıl Mükemmel Pazarlama Kopyaları Üretebilir?

10. Dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarınız (yeterince) iletişim kurmuyor

İletişim, her başarılı çalışma ilişkisinin muazzam ve önemli bir parçasıdır. Bir dijital kampanya serbest çalışanı veya ajansı ilgi çekici içerik oluşturma konusunda oldukça yetenekli olabilir, ancak ihtiyaçları, markanızın ihtiyaçlarını anlamaları, ilerlemeleri vb. hedef kitlenin) beklentileri. Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için, birlikte çalıştığınız herhangi bir dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısının sizinle etkili ve tutarlı bir şekilde iletişim kurmasını sağlamalısınız.

11. İhtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmazlar.

Markanız söz konusu olduğunda, patron sizsiniz. Pazarlama kampanyalarınızın zamanında, yani sizin zamanınızda tamamlanmasını istiyorsunuz ve bu da haklarınız dahilinde. Dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarınız bu işi yapmak için müsait olacaklarını söyleyip müsait değillerse, muhtemelen şu anda işletmeniz için en uygun olanlar bunlar değildir.

12. Markanızın başarılı olmasını sağlamak için motive olmazlar

Motivasyon, başarının temel itici gücüdür. Ancak, işe aldığınız kişinin motivasyonunun onları doğru yöne ittiğinden emin olmak da önemlidir. Yani, markanızın dijital pazarlama başarısını güvence altına almak için motive edilmeleri gerekir, zaman aşımına uğramak, ödeme yapmak veya sadece sıyırmak için motive olmaları gerekmez. Ve işe aldığınız kişileri motive etmede etkili olabilseniz de, bir noktada ya sahip olurlar ya da olmazlar.

13. Dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarınız, çalışmaları konusunda şeffaf değiller

Dijital pazarlama serbest çalışanınız veya ajansınız iş konusunda şeffaf değilse, şüpheli bir şeyler var demektir. Ya işin ehli oldukları gerçeğini gizleyerek işin kolayına kaçıyorlar ya da başka riskli işlere giriyorlar. Her halükarda, iş uygulamaları ve ürünleri konusunda açık sözlü ve dürüst olmayan hiç kimseyle çalışmaya devam etmek istemezsiniz.

Mayple.com’da canlı sonuçların yer aldığı müşteri panosu

14. Performansları tutarlı değil

Belirli bir seviyede performans göstermek için gereken becerilere sahiplerse ancak bunu tutarlı bir şekilde yapmıyorlarsa, kendinize “neden?” diye sormalısınız. Öncelikleri düz mü? Motive değiller mi? Tembel veya dikkatsiz mi davranıyorlar? Markanızın misyonu, vizyonu ve hedefleri ile uyumlu mu? Vereceğiniz cevap, onlara daha tutarlı ve başarılı bir performans oranı için koçluk yapıp yapamayacağınızı veya tamamen yanlış bir dijital pazarlama serbest çalışanı veya ajansıyla çalışıp çalışmadığınızı belirleyecektir.

15. Sizin getirilerinizden çok maaş çeklerine odaklanırlar.

İşi bitirmek söz konusu olduğunda para harika bir motivasyon kaynağı olabilir, ancak dijital pazarlama serbest çalışanınız veya ajansınız, oluşturup yürüttükleri dijital kampanyalardan elde ettiğiniz kârdan çok maaş çekini önemsiyorsa, muhtemelen mümkün olan en az işi yapıyorlardır. tarafından kazımak. İşletmenizin ihtiyacı olan şey bu değil. Ve belirli YG hedef başarıları için bonuslar sunarak bunu değiştirmeye çalışabilseniz de, “önce bana öde” zihniyetini sarsmak zor olabilir ve büyük olasılıkla bu kişinin işletmenizin pazarlamacısı olmadığını gösterir.

Kırmızı bayraklardan nasıl kaçınılır?

Halihazırda bir dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısıyla çalışıyorsanız ve bunun işletmeniz için yanlış olduğunu keşfettiyseniz, gelecekte hangi kırmızı bayraklara dikkat etmeniz gerektiğini artık herkesten daha iyi biliyorsunuz. Ve şimdi, bizim yardımımızla, gelecekte yeni yetenekler ararken bunlardan ve yukarıda belirtilen diğer kırmızı bayraklardan kaçınmayı da öğrenebilirsiniz. İşte nasıl:

  • Her zaman emin ol doğru soruları sor görüşme sürecinde, bir dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısının işin neyi gerektirdiğini anlamasını sağlamanıza yardımcı olacak ve iş felsefeniz, uygulamalarınız ve ilkelerinizle uyumlu sorular. Bir serbest çalışana veya ajansa işe almadan önce sorulacak 31 soruya bakın
  • Her zaman net beklentiler belirlemek en başından, ideal olarak herhangi bir sözleşme imzalanmadan önce. Onlardan neye ihtiyacınız olduğunu tanımlayın ve sizden neye ihtiyaçları olduğunu bildiğinizden emin olun. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıya tıklayın.
Tavsiye Edilen:  2023'de TikTok'tan Ne Bekleyebilirsiniz?

Yönetim 101 kılavuzumuzda Serbest Çalışanlar ile net beklentiler belirleme hakkında bilgi edinin

İzleme araçlarını kullanın dijital pazarlama hizmeti sağlayıcınızın performansını ve sonuçlarını takip etmek için. Markanızın dijital pazarlama KPI’larını izlemek için, serbest çalışanınızın veya ajansınızın kampanyalarının nasıl gittiğine, neyin işe yarayıp neyin yaramadığına ışık tutabilecek birçok harika araç vardır. Ayrıca görevleri izlemek, iletişim kurmak ve diğer kritik etkinlikler için harika araçlar mevcuttur. Hızlı bir Google aramasıyla bunlara göz atın.

  • Mayple’ı kullan İşletmenizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan en uygun dijital pazarlama hizmeti sağlayıcılarına sahip olmanızı sağlamak için. İşletmeleri deneyimli pazarlama uzmanlarıyla eşleştiriyoruz ve pazarlama başarısını sağlamak için performanslarını ölçmeye ve yönetmeye yardımcı oluyoruz, böylece doğru dijital kampanya uzmanlarını işe alabilir ve işletmenizin hak ettiği sonuçları alabilirsiniz.

paketler

Markanızın benzersiz ihtiyaçlarını karşılayan doğru dijital pazarlama hizmeti sağlayıcısı ile çalışmanız sizin yararınızadır. Yukarıdaki 15 kırmızı bayraktan nasıl kaçınacağınızı öğrenmek, markanızın dijital pazarlama kampanyalarında en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamanıza ve işe alınan her kişinin çabalarından maksimum getiri elde etmenize yardımcı olacaktır. Mayple ekibinin işletmeniz için doğru serbest çalışanları bulmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin; bugün bize ulaşın

Dijital kampanyalarınız, markanız için satışları, etkileşimi ve elde tutmayı artırmada etkilidir ve bu kampanyaları oluşturmak ve yürütmek için tuttuğunuz dijital pazarlama hizmeti sağlayıcıları, işletmenizin kaderini ellerinde tutar. Ancak mevcut “konser ekonomisinde”, sizin için maaşlı çalışanlar olarak çalışmaya istekli mükemmel dijital pazarlama hizmeti uzmanları bulmak gittikçe zorlaşıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, giderek daha fazla marka, bu projeleri devretmek için serbest pazarlamacılara ve pazarlama ajanslarına yönelmek zorunda kalıyor.

Görüşme yok, baş ağrısı yok. Sizi nişinizdeki en iyi yetenekle eşleştiriyoruz.