İşletmeniz İçin Özel Web Tasarımının Web Sitesi Şablonlarına Karşı Avantajları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşletmeniz İçin Özel Web Tasarımının Web Sitesi Şablonlarına Karşı Avantajları

Son on yıldır bu konuya dikkat ediyorsanız, muhtemelen işletmeniz için bir web sitesi oluşturmanın her zamankinden daha kolay olduğunu fark etmişsinizdir. Wix, Squarespace ve WordPress gibi web sitesi oluşturucularının web sitesi oluşturma sürecini basitleştirmesiyle, birçok işletme neden özel web tasarımıyla uğraşmaları gerektiğini merak ediyor olabilir.

Bununla birlikte, hem özel web tasarımının hem de web sitesi şablonlarının artıları ve eksileri vardır ve belirli kitlelere uygun olma eğilimindedirler.

Özel web tasarımı nedir?

Gerçek özel web tasarımı, kod kullanarak sıfırdan bir web sitesi oluşturmayı içerir. Hiçbir şablon, önceden paketlenmiş grafik veya buna benzer herhangi bir şey yoktur. Birçok kişi tamamen özelleştirilebilir web sitesi şablonlarının özel web tasarımı sayıldığına inanıyor. Web sitesi şablonları yalnızca şunları yapmanızı sağlar: kişiselleştirmek web sayfaları önceden tanımlanmış sınırlar dahilindedir. Özel web tasarımı ise tasarım sürecinin her yönünü kontrol etmenize olanak tanır.

Tamamen özelleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak önemli bir beceri seti gerektirir. İşletmenizin şirket içi bir web geliştiricisi yoksa, sizin için özel bir web sitesi oluşturması için büyük olasılıkla bir dijital pazarlama ajansıyla iletişime geçeceksiniz.

İşletmenize özel web tasarımının avantajları

Web geliştirme web sitesi şablonlarının kullanımı kolay olabilir, ancak gerçek özelleştirme söz konusu olduğunda çok katıdırlar. Özel web tasarımının işletmeniz için sunabileceği avantajlara bakalım.

Eşsiz tasarım

Özel web tasarımının ana avantajlarından biri, benzersiz web siteleri oluşturma yeteneğinizdir. Temel olarak sitenizin istediğiniz herhangi bir şeye benzemesini sağlayabilirsiniz ve önceden hazırlanmış bir şablonla çalışmanın sınırlamalarıyla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Aslında işinize özel, özel bir şablon oluşturacak kadar ileri gidebilirsiniz. Özel web tasarımı kullanmanın güzelliği budur; kontrol tamamen sizdedir.

Profesyonel bir geliştirici ekibine erişim

İyi bir web tasarım şirketini nasıl bulacağınızı öğrenmek, sorunları gidermenize ve minimum düzeyde geri dönüşle sitenizi çalışır duruma getirmenize yardımcı olabilecek profesyonel geliştiricilerden oluşan bir ekibe erişmenizi sağlayacaktır. Sorun giderme hizmetleri her zaman ücretsiz olmayabilir, ancak profesyonel düzeyde kalite nadiren ücretsizdir.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazarlık Müşterileriyle Güçlü İlişkiler Kurmanın Önemi

Ancak fiyat etiketiyle birlikte, özel web sitenizde herhangi bir sorun olması durumunda web geliştiricinizi arayabileceğiniz ve sizin için düzeltmelerini sağlayabileceğiniz konusunda gönül rahatlığı da geliyor. Bu, sorun giderme işlemlerinin çoğunun sizin veya personeliniz arasında web sitesi konusunda bilgili birinin sorumluluğunda olduğu web sitesi şablonlarına karşıdır.

Siteniz güncel tutulacak

Bir web sitesi şablonu, geliştirici ekibin ne kadar aktif olduğuna bağlı olarak güncellenebilir veya güncellenmeyebilir. Bununla birlikte, Houston’da özel web tasarım hizmetleri sunan birinci sınıf bir ajans, kodlarını her zaman güncel tutmanın zirvesinde olacaktır. Ek olarak, her zaman Google algoritmasındaki değişiklikleri izleyecekler ve bir adım önde olmanıza yardımcı olmak için web sitenizi buna göre güncelleyecekler.

Yönetilebilir olduğu kadar ölçeklenebilir

Web sitenizi sıfırdan oluşturmak, sitenize istediğiniz sıklıkta ekleme yapmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir. Aslında sizi web geliştiricinizle iletişime geçmekten ve onun her ay yeni özellikler eklemesini istemekten alıkoyacak hiçbir şey yok.

Özel bir web sitesi ölçeklenebilir olmanın yanı sıra işletmenizi yönetmeyi de çok daha kolay hale getirebilir. Örneğin, ziyaretçiler sitenize geldiğinde pazarlama amacıyla e-posta adreslerini toplama şeklinizde ince ayar yapabilirsiniz. Web sitesi şablonları web sitenizi yalnızca sınırlı ölçüde yönetmenize olanak tanır. Özel web tasarımında kişiselleştirme olanakları yalnızca web geliştiricinizin becerisiyle sınırlıdır.

Web Sitesi Şablonu Nedir?

Web sitesi şablonları, videolar, bloglar, resimler ve daha fazlasıyla kolayca özelleştirilebilen önceden hazırlanmış web sayfalarıdır. Çevrimiçi olarak satın alabileceğiniz, her türlü tasarım ve stili sunan binlerce web sitesi şablonu vardır. Çoğu web sitesi şablonunun kurulumu kolaydır, ancak bazılarının çalışması diğerlerine göre daha kolaydır.

Çevrimiçi ortamda dolaşan çok sayıda web sitesi şablonu olduğundan, şablonun kalitesi ve geliştirme ekibinden aldığınız desteğin düzeyi farklılık gösterebilir. Web sitesi şablonları küçük işletmeler veya kişisel kullanım için mükemmeldir.

Web Tasarımında Şablon Kullanmanın Avantajları

İşletmenizin pazarlama yatırım getirisine, pazara çıkış hızına ve işe alım çabalarına fayda sağlayabilecek dijital web sitesi şablonlarını kullanmanın çeşitli avantajları vardır.

Tavsiye Edilen:  En İyi Web Hosting Şirketi Nedir? 2023'te Bilmeniz Gereken 21

Özel web sitesi hizmetleri kadar pahalı değil

Bu, daha büyük, köklü işletmeler için pek sorun olmayabilir, ancak yeni kurulan şirketler, daha küçük ölçekli işletmeler ve tek başına girişimciler genellikle sadece geçimlerini sağlamak için kuruşları sıkıştırıyorlar. Web sitesi şablonları ucuzdur ve birçoğu 45$ gibi düşük bir fiyata satın alınabilir.

Üst düzey şablonlar nispeten uygun fiyatlıdır. Web sitenizi barındırmak için uygun fiyatlar sunan Blue Host gibi sağlayıcılar sayesinde, pek çok kişinin sitelerini oluşturmak için web sitesi şablonlarına güvenmesi şaşırtıcı değil.

Hızlı bir şekilde web sitesi oluşturabilirsiniz

Ne yaptığınızı biliyorsanız, bir saat veya daha kısa sürede iyi şablonlu bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Özelleştirilmiş bir web sitesi oluşturmanın kodla veya diğer sıkıcı yönlerinden herhangi biriyle çalışma konusunda endişelenmenize gerek yok. Aslında işin zor kısmı sizin için halledildi. Memnun kalana kadar basitçe sürükleyip bırakabilirsiniz.

Pratik olarak herkes bir web sitesi şablonuyla bir web sitesi oluşturabilir

Önceki noktayı tekrarlamak gerekirse, günümüzde hemen hemen herkes iyi bir web sitesi şablonuna sahip bir web sitesi oluşturabilir. Bazı şablonlar bir öğrenme eğrisi gerektirir, ancak çoğu sürükle ve bırak yöntemiyle yapılır, bu da iyi bir web sitesi oluşturmak için fazla beyin gücü gerektirmediği anlamına gelir.

Yaklaşan yeniden tasarımınız için web sitesinin olmazsa olmazları listemize göz atın.

Web Tasarımcıları Şablon Kullanıyor mu?

Özel web tasarımı ve web sitesi şablonları her zaman birbirini dışlayan değildir. Bir grafik tasarım ajansının, bir web geliştiricisinin daha sonra ölçeklenebilir bir şablona aktardığı görsel olarak çekici ve ilgi çekici, son teknoloji ürünü bir web sitesi tasarımı yaratması tamamen mümkündür.

Bu süreç dahili ekibinizin ihtiyaçlarına bağlıdır. İçerik pazarlaması, dahili ekibiniz için işe yarayan bir küçük işletme pazarlama stratejisiyse, şablonlar çok önemlidir. Her web sayfası eklemek istediğinizde özel kod gerektirmeyen, tutarlı bir şekilde tasarlanmış içerik için web tasarımlarınızın şablonlara uygulanması gerekir.

Tavsiye Edilen:  E-ticarette Başarı İçin BigCommerce Envanter Yönetimini Öğrenin

Pazarlama ekibinizin yönetebileceği ölçeklenebilir web sitesi tasarımları için WIX’un Houston’daki WordPress web tasarımına göz atın.

Özel Web Sitesi Tasarımı ve Web Sitesi Şablonları – Hangisi Size Uygun?

Gördüğünüz gibi her durum için tek bir doğru seçim yoktur. Her iş farklıdır, bu nedenle özel ihtiyaçlarınıza odaklanmanız gerekir. Kısıtlı bir bütçeye sahip bir startup iseniz ve karmaşık bir özel web sitesini düzenli bir şekilde bir araya getirmek için zamanınız veya uzmanlığınız yoksa, dijital web sitesi şablonları muhtemelen sizin için en iyi seçenektir.

Öte yandan, tamamen özelleştirilebilir, benzersiz, kodlara göre oluşturulmuş ve size tam kontrol sağlayan bir web sitesi arıyorsanız, özel bir web sitesi seçmeniz daha iyi olacaktır.

Yardım için WIX’un Web Tasarım Ekibiyle iletişime geçin

Sonuçta, kişisel tercihinizin yanı sıra işletmenizin ihtiyaçları da hangi seçeneği seçeceğiniz konusunda büyük rol oynayacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, web sitesi şablonları bütçeleri kısıtlı olan küçük işletmelerin alanı olma eğilimindeyken, özelleştirilmiş web siteleri daha büyük ve köklü işletmelerin tercih ettiği seçim olma eğilimindedir.

İşletmeniz için özel bir web sitesi oluşturmakla ilgileniyorsanız WIX yardımcı olabilir. Ödüllü web geliştiricilerinden oluşan ekibimiz, markanızın özünü yakalayan mükemmel web sitesini oluşturabilecektir. Web tasarım hizmetlerimiz birinci sınıftır ve size yardımcı olmak için buradayız.

Yüksek puanlı bir ekiple çalışmak istiyorsanız bugün bizimle iletişime geçin.