İşletmeniz İçin Potansiyel Müşteri Nasıl Yaratılır – 12 Strateji

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşletmeniz İçin Potansiyel Müşteri Nasıl Yaratılır – 12 Strateji

Çalışanları olan işletmelerin yaklaşık üçte biri, ilk iki yıl içinde başarısız oluyor SBA’dan gelen veriler. Bu makale, bir işletmenin başarısız olmasına yol açabilecek çok çeşitli nedenleri ele almayacak olsa da, iş başarısının ana faktörlerinden birini vurgulayacaktır: tutarlı potansiyel müşteri yaratma.

Girişiminizin hızlı ve tutarlı bir şekilde kâr elde etmesi için, iş fırsatlarını nasıl elde edeceğinizi öğrenmelisiniz.

Pazarlamada Potansiyel Müşteri Yaratma Nedir?

Pazarlamada müşteri adayı yaratma, işletmenizin çıktısı için eyleme geçirilebilir müşteri ilgisi kazanma eylemidir. Bu genellikle bir müşterinin işletmenizin ürünleri veya hizmetleriyle ilgili takip için bir görüşme başlatmasını veya size iletişim bilgilerini sağlamasını içerir.

Örneğin, bir hukuk firmasının iş fırsatları yaratması için şunları alabilirler:

  • Potansiyel bir müşteriden, hizmetleri hakkında bilgi isteyen bir form gönderimi.
  • Potansiyel bir müşteriden bir danışma ayarlamak için yapılan telefon görüşmesi.
  • Oranlarını soran sosyal medyada doğrudan bir mesaj.
  • Danışmanlık randevusu almak isteyen potansiyel bir müşteriden gelen e-posta.

Bu nedenle, yeni iş fırsatları bulmanın bir kısmı, müşterilerin şirketinizle etkileşime geçmesini kolaylaştıracak bir pazarlama deneyimi yapılandırmayı içerir. Talep yaratma konusunu duyduysanız ve teknik olarak talep yaratmaya mı yoksa potansiyel müşteri yaratmaya mı ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsanız, ikisine de ihtiyacınız var ve bu noktada bunları ayırmaya değmez.

Potansiyel müşteri yaratma stratejileriniz her zaman potansiyel müşterinin iletişim veya ödeme bilgilerinin paylaşılması veya yüz yüze bir toplantıyla sonuçlanmalıdır.

12 Olası Satış Yaratma Örnekleri

İster potansiyel müşteri satın almayı, ister potansiyel müşteri yaratma pazarlama planınızı oluşturmayı planlıyor olun, iş için potansiyel müşteri yaratma stratejisine sahip olmak, yabancıları ödeme yapan müşterilere dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Bu 26 müşteri adayı oluşturma tekniğiyle bugün gelirinizi artırın ve işinizi büyütün. Ücretsiz e-Kitabınızı şimdi indirin!

Stratejinizi oluşturmadan önce işletmeniz için potansiyel müşteri yaratmanın aşağıdaki 12 yoluna göz atın.

1. Doğrudan Katılım

İşletmeniz yüksek değerli bir ürün veya aylık ücretle faturalandırılan bir hizmet satıyorsa, potansiyel bir müşteriyle doğrudan etkileşime geçmek, yeni iş yaratmak için harika bir yaklaşımdır. Gelir modeliniz düşük değerli, yüksek hacimli satışlara dayalıysa bu seçeneği göz ardı etmek en iyisidir.

İşletmenize uygun olabileceklerini belirledikten sonra potansiyel müşterilere doğrudan sosyal medya, e-posta, telefon yoluyla ve hatta şahsen ulaşabilirsiniz.

Örneğin, Houston’da bir çim bakımı şirketi işletiyorsanız ve bölgede büyük bir ticari mülk inşa ediliyorsa, tamamlanmış mülkün bakımı için mülk yöneticisini arayın. Bu, Houston’da veya yerel işletmenizin hizmet verebileceği herhangi bir alanda nasıl potansiyel müşteri yaratılacağına dair harika bir örnektir.

2. LinkedIn’de Potansiyel Müşteri Oluşturun

LinkedIn’deki hedef kitlenin Satın alma gücünün 2 katı ortalama web kitlenizin sahip olduğu? LinkedIn’i kullanan B2B pazarlama özellikle etkilidir ve çok karlı sonuçlar verebilir.

İlgili sektör liderleriyle bağlantı kurmak, iş fırsatları yaratmanın harika bir yoludur. Sunduğunuz bir hizmet için öneri isteyen potansiyel bağlantılar, bir sonraki ödeme yapan müşterinize dönüşebilir.

Sosyal medyayı reklam amaçlı kullanmak Ayrıca bütçeniz varsa LinkedIn’den yararlanmanın harika bir yoludur. Doğrudan reklamlarınızın içinde formlar içeren olası satış yaratma reklamları için ödeme yapma seçeneğiniz bile vardır. Bu reklamlar, ilgili kullanıcıların ürünlerinize veya hizmetlerinize kaydolmasını kolaylaştırır.

LinkedIn’de iş fırsatları elde etmenin bir başka yolu da hedef kitlenizin üyeleriyle bağlantı kurmak, onların gönderileriyle etkileşime geçmek ve ürününüzü veya hizmetinizi sunmak için onlara doğrudan mesaj göndermektir. Bu yaklaşımın yalnızca profilleri ve gönderileri, hizmetlerinizin karşılanmayan ihtiyaçlarından birini karşılamaya yardımcı olacağını göstermesi durumunda işe yarayacağını unutmayın. Durum böyle değilse, desteğiniz spam olarak değerlendirilebilir ve güvenilirliğinize zarar verebilir.

Tavsiye Edilen:  PPC Real Estate - Erişiminizi Genişletin ve Pazara Hakim Olun

3. Reklam Verin ve Yeniden Hedefleyin

Reklam vermenin tek yeri sosyal medya değil! Kullanmak Hedeflenen tıklama başına ödeme reklamcılığı Google veya Bing’de arama motoru kullanıcılarına pazarlamak için. Bu, işletmenizle son derece alakalı olduğunu zaten bildiğiniz aramalar için reklam yayınlamanıza yardımcı olur.

Performansınızı geliştirmeye çalışan bir BMW bayisi olduğunuzu hayal edin. Houston’da araba bayiliği pazarlaması. “Houston’daki en iyi BMW bayisi” veya “Houston’daki yeni BMW” gibi ifadeleri hedefleyen reklamlar oluşturabilir ve hatta Houston bölgesinde arama yapan tüketicileri hedeflemek için bir coğrafi filtre kullanabilirsiniz.

Çok az sayıda web ziyaretçisi, web sitenize ilk ziyaretlerinde dönüşüm gerçekleştirir. Bir kullanıcı PPC reklamlarınızı tıkladığında, ürünlerinizin görsel reklamlarını web üzerindeki diğer popüler sitelerde göstermek için görüntülü yeniden hedeflemeyi kullanabilirsiniz.

Dijital reklamcılığın mükemmelleşmesi biraz zaman alabilir ancak işletmeniz için potansiyel müşteriler yaratmanın en etkili yollarından biri olabilir.

4. Mevcut Müşterilerden Tavsiye İsteyin

Müşteri yönlendirmeleri, mevcut en eski potansiyel müşteri yaratma pazarlama stratejilerinden biridir. Ürününüz veya hizmetiniz mevcut bir müşterinizi memnun ettiyse, deneyimlerini kendisinden yararlanabilecek arkadaşlarıyla paylaşmalarını isteyin.

İşletmenizin sunduğu hizmetlerin kalitesi, müşterilerin bunu ücretsiz olarak yapmasına yetecek kadar iyi olabilir veya bir teşvik sistemi kurabilirsiniz. Örneğin, müşterilerinize yönlendirdikleri her müşteri için bir sonraki aylık hizmet ücretinde belirli bir yüzde indirim verin.

Müşteri yönlendirmeleri işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri elde etmenin harika bir yoludur çünkü karlıdır ve işin çoğunu mevcut müşterileriniz yapıyor.

5. Misafir Blogları Yazın

Konuk blogları yazmak, tavsiye işi oluşturmanın harika bir yoludur. içerik pazarlama ve aynı zamanda SEO’nuzu geliştirin.

Konuk bloglama aşağıdaki pazarlama avantajlarının tümünü sağlar:

  • Yeni endüstri bağlantıları oluşturur
  • Anlamlı, sektörle alakalı geri bağlantılar elde ederek SEO’nuzu geliştirir
  • İlgili bir hedef kitleden yönlendirme trafiği oluşturur

Sektörünüzle alakalı ancak sizinle doğrudan rekabet etmeyen siteler için misafir blog yazarak işletmeniz için potansiyel müşteriler bulabilirsiniz. Örneğin, bir pazarlama şirketiyseniz, bölgenizdeki tabela şirketlerinin bloglarına konuk olabilirsiniz. Tabelacı kitlesinin kendilerini pazarlamakla ilgilendiğini ve hizmetlerinizin tamamlayıcı görevi gördüğünü biliyorsunuz.

Yerel etkileyiciler için konuk blog yazma, yerel SEO en iyi uygulamaları. Örneğin, bir misafir blogu yazmak ve bölgenizdeki popüler bir podcast yayıncısından geri bağlantı almak, sitenizin o bölgede daha kolay sıralanmasına yardımcı olacaktır.

En iyi sonuçları elde etmek için, misafir olarak blog yazdığınız sitenin hem sektörünüz hem de konumunuzla alakalı olduğundan emin olun.

6. Potansiyel müşteri oluşturmak için arama motorlarında sıralamaya girin

Hedef kitleniz ürün veya hizmetlerinizi internette aradığında sizi kolayca bulabildiklerinden emin olun. Aşağıdakilerden yararlanarak işletmeniz için nasıl daha fazla potansiyel müşteri yaratacağınızı öğrenin: SEO ve SEM web siteniz için.

Ürününüzü veya hizmetinizi satın almadan önce hedef kitlenizin hangi ifadeleri aradığını belirlemek için anahtar kelime araştırması yaparak başlayın. SEMrush gibi araçları kullanabilirsiniz. Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı Arama verilerini bulmak için.

Doğru anahtar kelimeleri belirledikten sonra sayfa içeriğinizi optimize edin. Rekabet gücü yüksek bir ürün veya hizmet satıyorsanız organik olarak sıralamada yer almak zor olabilir. Bir kullanarak SEO şirketi Yatırım yapmaya istekliyseniz tutarlı potansiyel müşteriler oluşturmanın harika bir yolu olabilir.

Öğrenmek SEO şirketi nasıl seçilir Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce. Her ajans aynı sonuçları vermez, bu nedenle işletmeniz için doğru firmayı nasıl seçeceğinizi bilmek önemlidir.

7. Forum Sorularını Yanıtlayın

Forum sorularını yanıtlamak, konu uzmanlığınızı kanıtlamanın ve aynı zamanda karşılıklılığa zemin hazırlamanın harika bir yoludur. Stratejik olarak yapılırsa bu uygulama birkaç dakika içinde potansiyel müşteri bulmanıza yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  Google Etiket Yöneticisinin Nasıl Kurulacağına İlişkin Eksiksiz Kılavuz?

“… Karşılıklılık İlkesini kullanmanın anahtarı, ilk veren olmak ve verdiğiniz şeyin kişiselleştirilmiş ve beklenmedik olmasını sağlamaktır.” Bu alıntı İşyerinde Etki Bir şeyi ilk veren olmanın, eşit veya daha büyük değerde bir şey almanıza nasıl yardımcı olabileceğini özetlemektedir.

Gibi sitelerdeki forum sorularını yanıtlayarak bu ikna ilkesini hayata geçirin. Reddit veya Quora. İşletmenizle alakalı bir kategori bulun ve kullanıcıların sorularını yanıtlamaya başlayın. Yanıtınızın sonuna, kullanıcının sorununu çözmeye yardımcı olacak ürün veya hizmetinizi kullanmaya yönelik bir harekete geçirici mesaj eklediğinizden emin olun.

Örneğin, aile hukuku hizmetleri sunan bir hukuk firması olduğunuzu düşünün. Kullanıcıların özellikle işletmenizin sundukları hakkında sorular sorduğu yasal bir alt dizine abone olabilirsiniz. Her gün birkaç dakikanızı, fikir verebileceğiniz soruları aramaya ayırın.

Bir kullanıcı nafakayla ilgili bir soru sorarsa yararlı bir yanıt bırakın ve web sitenize bağlantı vererek ve kullanıcının danışma için sizinle iletişime geçmesini önererek bitirin. Ücretsiz tavsiye sunarak, soruyu soran kullanıcı gelecekte yasal hizmetler için size ödeme yaparak karşılık vermeye daha fazla mecbur kalabilir.

Forum sorularını yanıtlamak, yeni iş fırsatlarının nasıl oluşturulacağına dair harika bir örnektir ve SEO için de harika olabilir. Özellikle Reddit örneğimiz için, nafaka cevabınız yeterli sayıda olumlu oy alırsa, bağlantınız sizin durumunuz üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. hukuk firmasının SEO’su. Bu tür bir sinerji, potansiyel müşteri yaratma çabalarınızın getirilerinin artmasına yol açabilir.

8. Ücretsiz Araç veya Potansiyel Müşteri Oluşturma Mıknatısı sunun

Ücretsiz bir araç sunmak, işletmeler arası satış fırsatları yaratmanın harika bir yoludur. Ürününüz veya hizmetiniz ne tür bir sorunu çözüyor? Sonunda işletmenizden satın alma ihtiyacını ortadan kaldırmadan kullanıcılara yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunabilir misiniz?

Bu örnek için Houston merkezli bir plastik cerrah olduğunuzu hayal edin. Twitter hedef kitlenize anket yaptıktan ve bazı anahtar kelime araştırmaları yaptıktan sonra, kullanıcıların prosedür maliyetleri ve iyileşme süreleri hakkında bilgi edinmekle ilgilendiklerini belirlersiniz.

Sonuç olarak, sunduğunuz tüm farklı prosedürler için fiyat aralıklarını, iyileşme süresi aralıklarını ve öncesi ve sonrası fotoğraf örneklerini özetleyen bir e-Kitap derlemeye karar veriyorsunuz. Bir tanıtım blog yazısı yazıyorsunuz ve insanlardan sağladığınız bilgilerle adlarını, telefon numaralarını ve e-posta adreslerini vermelerini istiyorsunuz.

Doğru konu, hedefleme ve harekete geçirici mesajla blog gönderiniz iletişim bilgileri kazanmaya başlayabilir. Blog konusunun, CTA’nın ve teklifin daha yüksek düzeyde hizalanması, daha yüksek bir dönüşüm oranıyla sonuçlanacaktır. Aşağıda, aşağıdakilere göre bekleyebileceğiniz ziyaretten potansiyel müşteriye dönüşüm oranı ortalamaları verilmiştir: Databox’tan blog potansiyel müşteri dönüşüm verileri.

Tanıtım blog yazısı o kadar değerli ki, ilgilenen okuyucular web sitenize bağlanıyor ve ücretsiz e-Kitaba kaydoluyor. Rehberiniz işletmeniz için potansiyel müşteriler bulmanıza ve işletmeniz üzerinde olumlu bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır. Houston plastik cerrahi SEO aynı zamanda.

Sektörünüzde hangi fırsatlar mevcut? Popüler örnekler arasında hesap makineleri oluşturmak, orijinal araştırmaları derlemek, ücretsiz kılavuzlar sunmak ve hatta işletmeniz için potansiyel müşteriler yaratmanıza yardımcı olacak ücretsiz danışmanlık hizmetleri sunmak yer alır.

9. Etkileyici Röportajlar

Sektörünüzdeki liderlerle röportaj yapmak size ve işletmenize birçok kapı açabilir. Bu sadece ağ oluşturmanın ve sektörünüzdeki uzmanlardan bilgi almanın harika bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda bu röportajları güçlü içerik oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Röportajınızı videoya kaydedin, Soru-Cevap blog yazısına dönüştürün veya podcast olarak sahneleyin. Röportajınızı bu farklı formatlarda çerçevelemek, içerikten yararlanmanıza ve ilgilenen kullanıcıları web sitenize veya sosyal medya mülklerinize çekmenize yardımcı olacaktır. Hatta iş potansiyel müşterilerinizi geliştirmek için görüşmelere katılmayı ve iletişim bilgilerini istemeyi bile düşünebilirsiniz.

Çoğu zaman, etkileyiciler sonuçta ortaya çıkan röportajı pazarlama kanallarında paylaşarak erişiminizi ve yatırım getirinizi katlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  Android'de Uygulamalar Sürekli Çöküyor Sorun: Nasıl Düzeltilir?

10. Ağ İletişimini Başlatın

Ağ oluşturma nadiren doğrudan gelir sağlar ancak profesyonel fırsatları beslemek için mükemmeldir. Hem yerel hem de sektörünüzle ilgili bir ağ oluşturma etkinliği seçmeye çalışın. Bu, seyahat maliyetlerinizi düşük tutmanıza yardımcı olacak ve kolay iş kazançlarından yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ağ oluşturmadan ne kazanmayı bekleyebilirsiniz? Yatırım getirisini göz önünde bulundurarak yola çıkarsanız neredeyse her zaman hayal kırıklığına uğrarsınız. Bunun yerine dolaylı kazançları arayın.

Belki potansiyel müşterileri paylaşmak ve erişiminizi genişletmek için ortaklık kurabileceğiniz tamamlayıcı bir işletmeyle tanışırsınız. Belki harika bir içerik oluşturabilmeniz ve aynı zamanda pazarlama erişiminizi genişletebilmeniz için sizinle röportaj yapmayı kabul eden bir etkileyiciyle tanışırsınız. Ağ oluşturma, şirketiniz için misafir blog yazma fırsatlarını bile açabilir.

Ağ yatırımınızın neredeyse her zaman birden fazla getirisi vardır, bu da onu işletmeniz için potansiyel müşteriler bulmanın en iyi yollarından biri haline getirir.

11. E-posta Teklifi Oluşturun

Potansiyel müşteri yaratmanın her zaman yeni bir hedef kitleye maruz kalmaktan kaynaklanması gerekmez. E-posta listelerinizde henüz kullanılmamış iş potansiyeliniz olabilir.

Kendi e-posta abone listenizi oluşturduysanız özel bir teklif hazırlamayı düşünün. Özel bir indirim veya sınırlı süreli bir teklif, pasif bir seyirciyi etkili bir şekilde bir sonraki ödeme yapan müşterinize dönüştürebilir.

Ayrıca başkalarının e-posta listelerine özel e-posta teklifleri de sunabilirsiniz. Sektörünüzdeki tamamlayıcı işletmelerle aktif olarak ağ kuruyorsanız veya ortaklık kuruyorsanız, kendinizi onların hedef kitlesine tanıtmanıza olanak tanıyan bir anlaşma yapılandırabilirsiniz.

Bir pazarlama ajansı ile tabela üreticisi arasındaki konuk blog ortaklığına ilişkin önceki örneğimizi hatırlayın. Pazarlama ajansı, tabela şirketinin bir sonraki e-posta patlamasında bir ticari promosyon önerebilir ve tabela üreticisine girişimden elde edilen tüm satışların %5’ini teklif edebilir. Bu, pazarlama firması, tabela şirketi ve mutlu yeni müşteriler için bir kazan-kazan-kazan durumudur.

12. Yararlı Blog Yorumları Oluşturun

Bir uyarı olarak, en iyi iş potansiyel müşteri yaratma stratejisini sona saklamadım.

Şirketinizin bir işletme sahibi veya pazarlama yöneticisi olarak, sektör yayınlarına ve hatta rakip bloglara abone olmayı bir noktaya getirin. Bu, rakiplerinizin nabzını tutmanıza ve yardımcı olma fırsatlarını yakalamanıza yardımcı olabilir.

Okuyucuların yanıtlanmayan bir yayına birkaç blog yorumu bıraktığını fark ederseniz, yanıt olarak kişisel görüşlerinizi sunun. Okuyucunun sorusuna daha fazla yanıt verecek, web sitenizdeki bazı ilgili bilgilere bir harekete geçirici mesaj eklemek kötü bir fikir değildir.

Blog yorumları aracılığıyla iş fırsatları yaratmaya çalışırken dikkatli olun. Bloglardaki yorumların spam’e açık olması nedeniyle gerçekten başarılı olması zordur. Ayrıca rakipleriniz, izleyicilerine kelle avcılığı yapmanızı pek hoş karşılamayabilir.

Bırakın WIX Potansiyel Müşteri Yaratma Stratejilerinizi Oluşturmanıza Yardımcı Olsun

İşletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri elde etmek ve şirketinizi büyütmek istiyorsanız WIX’daki uzmanlar size yardımcı olabilir. Bizim Pazarlama ajansı Houston ve Austin’de olası müşteri yaratma potansiyelinizi artırmanıza ve kârlılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Bugün bizimle iletişime geçin Ücretsiz pazarlama danışmanlığı için.