İşletmeniz İçin Yelp Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşletmeniz İçin Yelp Nasıl Kullanılır?

Diğer inceleme platformları gibi Yelp’in de kendi kuralları ve yönergeleri vardır. Pek çok müşteri bize gelip nasıl daha olumlu eleştiriler alacağımızı ve olumsuz olanlardan nasıl kurtulacağımızı soruyor. İkisini de yapmanın kolay bir yolu yok, ancak müşterilerimize platformun tüm ayrıntılarını ve tüm yönergeleri tam olarak anlamaları için gösteriyoruz. Bu, ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına yardımcı olur iş profili iletin ve hesaplarının kontrolünü elinize alın. İster yalnızca kişisel bir Yelp kullanıcısı olun, ister Yelp for Business hesabınızdan yararlanmayı planlıyor olun, anlayışınızı daha da ileriye taşıyacak önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Rolünüzü Bilin ve İnceleme Talep Etmek İçin Çok Dikkatli Olun

Yelp’te iki farklı hesap oluşturabilirsiniz, en yaygın olanı herkesin oluşturabileceği kişisel Yelp kullanıcı hesabıdır. Diğer hesap seçeneği ise işletme sahiplerine özel işletme profili oluşturmaktır. Bir işletme sahibiyseniz, hem kişisel hem de işletme hesabına sahip olmak faydalı olabilir. Bunun nedeni, sadece etkileşime geçmek ve kendinizi platforma alıştırmaktır.

Temel Yelp kullanıcı hesabı için mümkün olduğunca çok ayrıntı eklemek platformda öne çıkmanıza yardımcı olacaktır – bunun neden iyi bir şey olduğunu daha sonra anlatacağım. Yelp, kaydolduğunuzda konumunuzun yanı sıra bir profil fotoğrafı gerektirir. Ayrıca sizi arkadaş eklemenize, “sevdiğiniz şeyleri” ve kendinizle ilgili diğer rastgele gerçekleri eklemenize teşvik ederler. Tıpkı diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, Yelp’te kendinizi başkalarına şeffaf bir şekilde sunmak, daha fazla arkadaş ve daha fazla etkileşim ile sonuçlanacaktır.

Business Yelp hesabı için, başlangıçta sayfaya eklenecek en önemli ayrıntılar konum (adresinizi ekleyerek), çalışma saatleri (doğru olduklarından ve haftanın her günü için diğer listelerinizle eşleştiğinden emin olun) ve iletişim bilgileridir ( doğru telefon numarası ve e-posta tüm müşteriler için çok faydalıdır). Bir kez daha, işletmenizi en iyi şekilde sunmak önemlidir; bu, misafirler tarafından çekilen bulanık fotoğrafları değil, profesyonel fotoğrafları dahil etmek anlamına gelir. Sayfaya mümkün olduğunca çok başka ayrıntı ekleyin. Örneğin, işletmeniz bir restoransa menüyü eklediğinizden ve en “popüler” yemeklerinizi vurguladığınızdan emin olun.

Artık kaydolduğunuza göre, platformda gezinmeye başlayın, insanların nasıl yorum bıraktığını ve başkalarıyla nasıl etkileşim kurabileceğinizi görmek için diğer işletme sayfalarını ve diğer kullanıcı profillerini ziyaret edin.

Genellikle, iş sayfalarında Yelp puanlarını yükseltmek için yardım isteyen bir müşterimiz olur. Elbette Yelp ile ilgili tüm alanlarda onlara yardımcı olurken, Yelp’in inceleme istemeyi desteklemediğini anlamalarını sağlıyoruz, buradan da okuyabilirsiniz: Yorum İsteme | Destek Merkezi | Havlama. Müşterilerimize, müşterileri ve satıcılarıyla Yelp hakkında açık konuşmalar yapmalarında yardımcı olmayı seviyoruz. Bu da müşterinin platformu ve onu kişisel yaşamlarında nasıl kullanabileceklerini düşünmesini sağlar. Bu kişileri arkadaş olarak eklemek ve yorumlarını beğenmek, Yelp’in teşvik ettiği platformla büyük bir etkileşimdir! Bir işletme sahibiyseniz, müşterilere ve satıcılara kendinizin bir Yelp kullanıcısı olduğunuzu göstermenin yanı sıra onlara platform hakkında bilgi vermeniz, onları sayfanızı incelemeleri için zorlamadan veya teşvik etmeden kesinlikle izin verilen bir konuşma başlatacaktır.

Yelp’in İçerik Yönergelerini ve Bir İncelemenin Kaldırılmak Üzere İşaretlenebilmesinin Nedenlerini Anlayın

Ayrılmak ve inceleme almak, platformun bir parçası olmanızın nedenidir. tam olarak anlamak isteyeceksiniz Yelp’in içerik yönergeleri ve bir incelemenin bunları ihlal etme nedenleri.

Yelp’in İçerik Yönergeleri

 • Uygunluk: Lütfen katkılarınızın foruma uygun olduğundan emin olun. Örneğin, incelemeler siyasi ideolojiler, bir işletmenin istihdam uygulamaları, olağanüstü koşullar veya tüketici deneyiminin özüne değinmeyen diğer konular hakkında atıp tutmaların yeri değildir.
 • Uygunsuz içerik: Renkli dil ve görseller iyidir ancak tehdit, taciz, ahlaksızlık, nefret söylemi veya diğer bağnazlık gösterilerine yer yoktur.
 • Çıkar çatışmaları: Yelp’e katkılarınız tarafsız ve nesnel olmalıdır. Örneğin, kendi işiniz veya işvereniniz, arkadaşlarınızın veya akrabalarınızın işi, sektörünüzdeki meslektaşlarınız veya rakipleriniz veya ağ grubunuzdaki işletmeler hakkında incelemeler yazmamalısınız. İşletmeler asla müşterilerden yorum yazmalarını istememelidir.
 • Gizlilik: İnsanların özel bilgilerini ifşa etmeyin. Örneğin, lütfen diğer destekçilerin yakın çekim fotoğraflarını veya videolarını izinleri olmadan yayınlamayın ve genellikle tam adlarıyla anılan birinden söz etmiyorsanız, diğer kişilerin tam adlarını göndermeyin.
 • Promosyon içeriği: Bir Yelp reklam ürünüyle bağlantılı olmadığı ve bir Ticari Hesap aracılığıyla olmadığı sürece promosyon materyali göndermeyin. Siteyi tüketiciler için yararlı tutalım ve her kullanıcıdan gelen ticari gürültüyle dolup taşmayalım.
 • Fikri mülkiyet: Diğer sitelerden, kullanıcılardan veya işletmelerden içerik çalmayın. Akıllı bir çerezsiniz, bu yüzden kendi kopyanızı yazın ve kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı paylaşın.
 • Kişisel deneyim: Partnerinizden veya iş arkadaşınızdan duyduklarınızı veya haberlerde gördüklerinizi değil, ilk elden deneyiminizi duymak istiyoruz. Geniş genellemelere ve kesin iddialara başvurmadan kendi hikayenizi anlatın.
 • Doğruluk: İncelemenizin olgusal olarak doğru olduğundan emin olun. Fikirlerinizi dile getirmekten çekinmeyin, ancak deneyiminizi abartmayın veya yanlış tanıtmayın. Fiili anlaşmazlıklar söz konusu olduğunda taraf tutmuyoruz, bu nedenle yorumunuzun arkasında durmanızı bekliyoruz.
 • Ödeme talep etme: İnceleme yazmak bilgilendirici olmalı ve daha geniş Yelp topluluğuna yardımcı olmayı amaçlamalıdır. Bir işletmeden ödeme almanın bir yolu olarak olumsuz bir yorumu yayınlamakla veya kaldırmayı teklif etmekle tehdit etmemelisiniz.
 • İnceleme güncellemeleri: İnceleme güncellemeleri, işletmeyle ilgili yeni bir deneyimi veya etkileşimi yansıtmalıdır. Daha önce anlattığınız aynı eski hikaye hakkında gönderi paylaşmaya devam etmeyin. Eski bir deneyime yeni bilgiler eklemek isterseniz, yorumunuzu yayınladıktan sonraki 30 gün içinde düzenleyebilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  10 yrityslainatyyppiä, jotka auttavat kasvattamaan yritystäsi

Bir Yorumun İşaretlenebilmesinin Nedenleri

 • Yanlış bilgi içeriyor
 • İşletmeyle bağlantılı biri tarafından gönderildi
 • Bir rakip veya eski çalışan tarafından gönderildi
 • Tehdit, ahlaksızlık veya nefret söylemi içeriyor
 • Kişisel bir tüketici deneyimini tanımlamaz
 • Yelp’in gizlilik standartlarını ihlal ediyor
 • Promosyon malzemesi içerir
 • Bu yanlış iş için
 • Olağanüstü bir durumu temsil ediyor (örn. COVID-19, medya kaynaklı)

Yukarıdaki yönergelerden çıkarılacak en büyük çıkarım, profilinizin size özel olmasıdır! Bazı insanların Facebook’ta sahip olabileceği gibi aile Yelp profili diye bir şey yoktur. Başka biri adına yorum bırakmak, yorumunuzun platformdan kaldırılmasına veya aşağıda detaylandıracağım Yelp filtresine yerleştirilmesine neden olabilir. Hatırlanması gereken bir diğer kural da mahremiyeti akılda tutmaktır. Örneğin, bir hukuk firmasında kötü bir deneyim yaşadıysanız, platforma gidip avukatınızın tam adını ve ofis kimliğini listelemeye başlamayın. Bir kişinin tam adını incelemenizde kullanmaktan kurtulabilirsiniz, ancak bu kişi halka açık bir roldeyse, bir incelemede kişilerin özel bilgilerini ifşa etmemek önemlidir.

Platforma katkıda bulunmanın bir başka yolu da içerik yönergelerini ihlal eden yorumları işaretlemektir. Birisi “Geçen gün eşim burada bir deneyim yaşadı” diyerek bir inceleme başlatırsa, bu kullanıcı kendisine özel olmayan bir deneyimi açıklayarak yönergeleri ihlal ettiği için bu yorum kaldırılmak üzere işaretlenmelidir. İşaretlenmesi gereken diğer incelemeler arasında tehdit, ahlaksızlık veya nefret söylemi içeren incelemeler yer alır. Başka bir kullanıcının yorumunu işaretlediğinizde, sizin yaptığınıza veya herhangi birinin bu konuda yaptığına dair bir bildirim almazlar. Bir bildirim alacakları tek zaman, incelemenin gerçekten de platformdan kaldırılıp kaldırılmadığıdır. Yelp’in içerik yönergelerini birden çok kez ihlal ettiğini veya yönergelere uymadığını düşündüğünüz başka bir şeyi fark ettiğiniz bir kullanıcının profilini de bildirebilirsiniz. O yorumun profil sayfasına tıklamanız ve profil resminin altında “Bu profili rapor et” yazan yere kaydırmanız yeterlidir. Bu bağlantıya tıklayın ve sizi aşağıdakileri soracak bir sayfaya götürecektir: Lütfen bu kullanıcı profilinde neyin uygunsuz olduğunu belirleyin: (örn. profil fotoğrafı, başlık, spam gönderen vb.). Platformda sizi herhangi bir şekilde rahatsız eden bir kullanıcıyı da engelleyebilirsiniz. “Engelle [user]”, kullanıcının sizinle ve incelemelerinizle herhangi bir şekilde etkileşim kurmasını kısıtlayacaktır.

Tavsiye Edilen:  Artan Erişim ve Etkileşim için Etkileyen Kişiler Tarafından Oluşturulan İnfografiklerin Faydaları

Bir yorumu işaretlemek için basit adımlar şunlardır:

 1. İncelemenin Yelp’in içerik yönergelerinden birini veya daha fazlasını gerçekten ihlal ettiğinden emin olun
 2. İncelemenin sağ alt köşesindeki bayrak simgesine erişin ve üzerine tıklayın
 3. Açılır Pencere göründüğünde, “Bu incelemeyi neden bildirmek istiyorsunuz?” sonra seçeneklerden birini seçin
 4. Ardından, “Lütfen aşağıda belirli ayrıntıları sağlayın:” altına gerekçenizi yazın ve ardından “Rapor Et”i tıklayın.
 5. Kayıtlarınız için bir inceleme raporu kimlik numarası içeren bir e-posta alacaksınız
 6. Ardından, 1 gün veya 3 ay gibi bir süre sonra Yelp size incelemenin durumunu ve incelemeyi kaldırmaya veya sitede canlı bırakmaya karar verip vermediklerini bildiren bir takip e-postası gönderecektir. sayfa

Platformla Etkileşime Girin ve Yelp Filtresinden Uzak Durun

Yorum bıraktığınız herhangi bir işletme için yorumlarınızın sayfada kalmasını istiyorsanız, platformla etkileşim kurmak çok önemlidir. Birçok kullanıcı ve işletme, Yelp’in sayfada olmaya uygun olmadığını ve bir işletmenin genel yıldız derecelendirmesine katkıda bulunduğunu düşündüğünde birçok incelemenin gittiği Yelp’in bir filtresi olduğunu fark etmez. Yelp yeniden markalandı ve kullanıcılara işleriyle ilgili ayrıntıları veren bir bölüm ekledi. Otomatik Öneri Yazılımı – filtreleri olarak da bilinir. Her işletme sayfasında bir tane vardır. Destek sayfalarında, Yelp soruları yanıtlıyor filtre ile ilgili. Bu filtrelenmiş incelemeler, incelemelerin ilk sayfasının en altına, başlıklı küçük yazı tipiyle yerleştirilir. “(sayı) şu anda önerilmeyen diğer incelemeler”. Bunlar 2009 ve 2010’da yazılmış iki blog yazısı, şu anda erişebildiğimiz bilgilerle ilginç bir karşılaştırma.

Yelp Filtresi Hakkında Eski Bilgiler:

Yelp’in Otomatik Öneri Yazılımı Hakkında Güncel Bilgiler:

Bunun gerekçesi olarak topladığımız şey, Yelp’in yukarıdaki bağlantılarda bulunan birçok faktörü kullanarak en güvenilir yorumcuları ve incelemeleri öne çıkarmayı tercih etmesidir. devlet yapıyorlar “Yazılım aynı zamanda, diğer yerel arama platformlarının yakalayamayacağı, insanların rakipleri veya bağlı oldukları işletmeler hakkında yazabilecekleri incelemeler gibi haksız yere önyargılı incelemeler gibi şeyleri de arar. Yelp’teki içeriğin bütünlüğünü korumak için çok çalışıyoruz, böylece tüketiciler gerçek bilgilere ulaşıyor ve işletmeler “sistemi oynamaya” çalışanlara karşı korunuyor. Bu bize verilen karara giren kriterler hakkında biraz daha fikir veriyor.

Yukarıdaki bilgileri topladıktan sonra, müşterilerimizle çalışırken karşılaştığımız birçok benzersiz vakayı unutamayız. Aşağıda listelenen tüm ayrıntılara sahip olmasına rağmen Yelp’in bir incelemeyi bir filtreye yerleştirdiği birçok durum gördük. Diğer durumlarda, listelenen ayrıntılardan yalnızca bir veya ikisini içeren ancak Yelp’in bunları filtreye koymadığı incelemeler gördük. Yelp, otomatik yazılımı konusunda şeffaf görünüyor, ancak bunun gibi örnekleri ilk elden görmek, bu yazılımın yalnızca kullanıcılar için değil, aynı zamanda bu konudaki soruları yanıtlayamayan Yelp temsilcileri için de hala bir sır olarak kaldığına inanmamı sağlayacak. Bu faktörlerden bazıları bir sır olarak kalsa da, bazılarının aşağıdakileri içerdiğine inanıyoruz:

 1. Hesabınızdaki profil resimleri
 2. Toplam 10’dan fazla inceleme
 3. Yelp Elite üye rozeti
 4. İnceleme içeriğinin Kalitesi ve Miktarı
 5. arkadaş sayısı fazla
 6. Diğer incelemeler ve profil sayfalarıyla etkileşim (beğeniler, yorumlar, kullanışlı, havalı ve komik düğmeler)

Yelp Elite Üyesi Olun ve Etkinliklere Katılın

Yorumlarınızı filtre dışında tutmanın ve Yelp’in sunduğu tüm avantajlardan yararlanmanın harika bir yolu, üye olmaktır. Yelp’in Elit kadrosu. Bu, herkesin katılabileceği özel bir kulüp, kalifiye olmalısınız! Topluluğunuzun ekibinin bir üyesi olmanın avantajları, Yelp Elit Etkinliklerine ev sahipliği yapan yerel katılımcı işletmelerle katılabilmenizdir. Topluluktaki farklı işletmelerle etkileşim kurabilmenin, yeni insanlarla tanışabilmenin ve ayrıca profilinizde diğer üyelere platformdaki güvenilirliğinizi gösteren bir rozet alabilmenin bir yolu. Katılmak için kendinizi aday göstermeniz veya platformda başka biri tarafından aday gösterilmeniz gerekir. Yelp şunları belirtir: “Bir Yelp Elite Squad üyesini harika yapan nedir? Düşünceli incelemeler, Harika fotoğraflar, Övgü gönderme, Olumlu oylama incelemeleri. Elit takım sayfasında, durumunuzla ilgili başka sorularınız varsa ve seçkinler veya topluluk etkinlikleriyle ilgili diğer sorularınız varsa e-posta gönderebileceğiniz lider olan yerel topluluk yöneticinizin kim olduğunu öğreneceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Chatbot UX'iniz Yaygın Kullanıma Hazır mı?

Yelp etkinliklerine katılmak veya bunları bir işletme olarak barındırmak, işletme sayfanızın etkileşimine gerçekten yardımcı olabilir. Katılan üyelerin etkinlikle ilgili paylaşımları ve gönderileri sayesinde işletmenize farkındalık kazandırır. Bunun işletme girişi sayfanıza yeni olumlu yorumlar getireceğini düşünebilirsiniz, ancak Yelp’in buna kaşlarını çattığını, bu nedenle katılan konukların yorumlarını bırakabilecekleri benzersiz bir iş etkinliği sayfası oluşturduklarını unutmayın. Geçmişte işletmelerin kendi işletme sayfaları için yeni yorumlar toplamak amacıyla harika bir etkinlik oluşturmak için Yelp ile çalıştıklarını ve ardından Yelp’in bu yorumculara ulaşarak yorumlarını silmelerini ve yalnızca etkinlik sayfasına eklemelerini istediğini gördük.

Yelp’ten:

Seçkin bir üye olmak ve topluluğunuzda sunulan seçkin Yelp etkinliklerine katılmak gerçekten harika bir fırsat. Ancak, topluluğa sunulan etkinliklere katılmak için elit üye olmanız gerekmez, genel olarak katılmak, neden topluluğun elit bir üyesi olmak için aday gösterilmeniz gerektiğini göstermenin harika bir yoludur. Bölgenizde hangi etkinliklerin gerçekleştiğini burada bulabilirsiniz: Olaylar

Her Yerde Check-in!

İşletmeler, Check-In tekliflerine ev sahipliği yapmak için Yelp temsilcileriyle çalışabilir. Bu, Yelp’e bu müşterilerin gerçekten giriş yaptığını göstermek, Yelp’e incelemeyi sayfada canlı bırakması için bir sinyal vereceğinden, filtrenin dışında kalacak daha fazla inceleme oluşturulmasına yardımcı olacaktır. İşletmeler, müşterilerin işletmeye sadakatlerinden dolayı ödül almalarının bir yolu olarak bir Check-In Teklifi oluşturabilir ve yayınlayabilir. Müşteriler, bunları sunan bir işletmeye giriş yaptıklarında, telefonlarına o ziyarette kullanabilecekleri veya başka bir zaman için saklayabilecekleri bir teklif alacaklar. Örneğin, bir restoran sahibiyseniz, herhangi bir öğünde ücretsiz bir tatlı veya bir spa sahibi için indirimli bir ayak masajı içerebilir.

Yelp’in uygulamasını telefonunuzda kullanan kullanıcılar, profillerini açıp “check-in”e tıklayabilirler, işletme herhangi bir şey sunuyorsa, bu doğrudan ekranınızda açılır. İşletme tekliflere katılmasa bile, nereye ve ne zaman gittiğinizi takip etmenin harika bir yoludur ve daha sonra zamanınız olduğunda ilgili incelemenizi bırakmanızı hatırlatır. Ayrıca o işletme sayfasındaki yorumunuzun yanına küçük bir “giriş” notu bırakarak Yelp’e gerçekten “kanıt” olarak orada olduğunuzu gösterir. Bahsetmiyorum bile, bu, Yelp’e yorumunuzu o sayfadaki filtrenin dışında tutmasını göstermek için başka bir harika işarettir.

Yelp’te yararlanılabilen ve çoğu insanın fark etmediği pek çok ayrıntı vardır, bu nedenle Yelp’in her bölümünü okuyarak platforma aşina olmak önemlidir. Destek sayfası. Yelp, algoritmasını ve platformunu her zaman güncelliyor, bu nedenle işletme sahibi olsanız da olmasanız da dahil olmak çok önemlidir. Yelp ile ilgili başka sorularınız varsa veya sadece Yelp puanınızı yükseltmek için kaç yoruma ihtiyaç duyabileceğinizi görmek istiyorsanız, buradan Go Fish’teki itibar yönetimi ekibimize ulaşmaktan ve GFD Yelp İyileştirme Hesaplayıcısına erişmekten çekinmeyin.