İşletmenizi Sosyal Medyada Nasıl Tanıtabilirsiniz? [With Examples]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşletmenizi Sosyal Medyada Nasıl Tanıtabilirsiniz? [With Examples]

İçerikte tutarlı davranarak ve markanızın yüzü olarak görünerek işletmenizi sosyal medyada nasıl tanıtacağınızı öğrenin. Müşterilerle işbirliği yapın, dijital pazarlamayı anlayın ve farklı kitlelere yönelik kısa bir asansör konuşması oluşturun. Müşterilerle etkileşim kurmak ve sosyal kanıt için müşteri içeriğinden yararlanmak için hikaye anlatma tekniklerini kullanın. Müşterileri memnun eden en iyi ürün veya hizmeti yaratmaya odaklanırken yeni potansiyel müşteriler, satışlar, kampanyalar ve hedef pazarlar oluşturmak için kanıtlanmış bir çerçeveyi takip edin. Elon Musk’un teknolojinin geleceğine yönelik fikirleri aracılığıyla ulaşımın, genetiğin, beyin-bilgisayar arayüzlerinin ve daha fazlasının elektrifikasyonundaki fırsatları keşfedin.

Sosyal Medyada Bir İşletme Nasıl Tanıtılır?

 1. Videoda bir işletmenin sosyal medyada nasıl tanıtılacağı anlatılmaktadır.
 2. Hiçbir duyuruya gerek yok, sadece başlayın ve içerikle tutarlı olun.
 3. İnsanlar sosyal medyayı sizin veya işletmeniz için değil, içerik için kullanıyor.
 4. Tutarlılık, insanların dikkatini çekmek ve bir takipçi kitlesi oluşturmak için kritik öneme sahiptir.
 5. Önceden toplu iş yapmak anlamına gelse bile düzenli olarak içerik oluşturmayı taahhüt edin.
 6. İnsanların işletmelerden çok bireylerle bağlantı kurması nedeniyle markanızın yüzü olun.
 7. İnsanlara yardım ettiğiniz bir şeymiş gibi görünün (örneğin, bir sağlık ve fitness koçunun sağlıklı ve formda görünmesi gerekir).
 8. Eylemlerinizle neyi teşvik ettiğinizi gösterin (örneğin, öz disiplin koçluğunu teşvik ediyorsanız disiplini gösterin).
 9. Yavaş yavaş ilerlemek, bir atılım anı beklemekten daha iyidir.
 10. Erteleme, kişisel sorumluluğun ekonomik kaynaklar için çok önemli olduğu, sürekli değişen bir finansal ortamda potansiyel başarıyı yalnızca engelleyecektir.

Firmanızı Sosyal Medyaya Nasıl Tanıtabilirsiniz?

 1. Jennifer Lahotski, Güney Kaliforniya’daki Albertsons Vons Pavilions’ın Sosyal Medya Yöneticisidir.
 2. Herkesin katkıda bulunması ve dijital pazarlama ve sosyal medyayı anlaması gereken çok kuşaklı bir işyerinde çalışıyor.
 3. Bir pazarlamacı olarak müşterileriyle onları mutlu etmek için işbirliği yapıyor.
 4. Müşterileri üç farklı bayrak altında 12 takımdan oluşuyor.
 5. Bu uzman olmakla ilgili değil, birbirimizi sıfırdan anlamakla ilgili.
 6. Herkesin çevrimiçi içeriğin nerede yayınlanacağını, onu kaç kişinin göreceğini ve ne pazarlayacağını bilmesi gerekiyor.
 7. Artık öğretme, dinleme ve başkalarıyla işbirliği yapma yoluyla yaratıcı kontrole sahip olduğu güzel bir fotoğraf stüdyosu var.
 8. Video, izleyicilere izledikleri için teşekkür ederek ve onları videoyu beğenmeye, yorum yapmaya veya sosyal medya platformlarında paylaşmaya teşvik ederek sona eriyor.
 9. İzleyiciler Orange County’deki üyelik ve etkinlikler hakkında daha fazla bilgi almak için amaoc.org adresini ziyaret edebilirler.
Tavsiye Edilen:  2023'ün En İyi 9 AI Görüntü Oluşturucusu

İşletmeniz İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

 1. Konuşmacı beş yıldır sosyal medyada videolar hazırlıyor.
 2. Farklı sosyal medya platformlarında binin üzerinde videosu var.
 3. Bir işi büyütmek için sosyal medyayı kullanma konusunda hiçbir zaman açık ve adım adım bir yol haritası oluşturmadılar.
 4. Her birinin öğrenme eğrisi ve potansiyel iş faydaları olan birçok farklı sosyal medya platformu vardır.
 5. Bu video, işinizi büyütmek için sosyal medyayı kullanmaya yönelik bir yol haritası sağlar.
 6. İlk adım, konuşmacının aşağıda bağlantısı verilen başka bir videoda ele aldığı, mevcut en iyi sosyal medya platformları hakkında bilgi edinmektir.
 7. İşletmeniz için hangi platformun/platformların en iyi şekilde çalışacağını öğrendikten sonra, her şeyi aynı anda halletmeye çalışmak yerine, bunlarda uzmanlaşmaya odaklanın.
 8. TikTok ve YouTube şu anda organik büyüme için en kolay ve en karlı seçenekler. Facebook ve Instagram, organik büyüme yerine reklam yoluyla hızlı satışlar için iyi seçimlerdir.
 9. Hedef kitlenize uygun eğitim içeriği oluşturmak hayati önem taşıyor; İçerik oluşturma konusunda dış kaynak kullanımı gerekli olabilir, ancak basit görevler için çok fazla para talep eden şirketlerin avantajlarından faydalanmamak için önce kendinizi eğitmeniz önemlidir.
 10. Topluluğunuzu beslemek (yorumlara yanıt vererek veya onların geri bildirimlerine dayanarak makaleler/videolar oluşturarak) çok önemlidir çünkü bir etki sahibi/uzman olarak siz ile ne kadar bilgili olduklarını gördüklerinde sizden satın alma olasılıkları daha yüksek olacak potansiyel müşteriler arasında güven oluşmasına yardımcı olur. /güvenilirsin

En İyi 5 Marka Hikayesi Anlatımı Örneği

 1. Video, marka iletişimi için sosyal medyada hikaye anlatma tekniklerinden yararlanmayı konu alıyor.
 2. Markanın insani yönünü göstermek izleyicinin ilgisini çekebilir ve sadakati artırabilir.
 3. Markanın arka planını paylaşmak, müşterilerin takip edebileceği bir hikaye oluşturur ve markaya ilişkin içgörüyü gösterir.
 4. Gönderilerdeki anlatımlarla denemeler yapmak, fotoğrafın neyle ilgili olduğuna dair daha fazla bilgi sağlayabilir ve takipçilerle etkileşim yaratabilir.
 5. Hedef kitlenizin karşılaştığı zorluklar ve mücadelelerle ilgili ilham verici mesajları paylaşmak, onları etkili bir şekilde etkileşime geçirebilir.
 6. Müşteri içeriğinden yararlanmak daha fazla çeşitlilik sağlar ve diğer müşterilerin ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sevdiğine dair sosyal kanıt oluşturur.
 7. Frank Body gibi benzersiz bir hashtag oluşturmak, kullanıcıları ürününüz veya hizmetiniz hakkında paylaşım yapmaya teşvik edebilir ve hikaye anlatımı için kullanabileceğiniz kullanıcı tarafından oluşturulan içerik oluşturabilir.
 8. Marka hikayenizi bulmakta zorlanıyorsanız Kate Emily’nin “Marka Hikayenizi Nasıl Bulabilirsiniz” başlıklı videosuna göz atın veya bu videonun altındaki yorumlar bölümünden marka hikayesi oluşturmaya ilişkin ücretsiz çalışma sayfasını indirin.
 9. Yorum yapmak, beğenmek, paylaşmak, abone olmak ve zil bildirim düğmesine basmak, Kate Emily’nin kanalını desteklemeye yardımcı olurken izleyicilerin markaları için hangi stratejilerin en iyi şekilde çalıştığına dair geri bildirim sağlar.
 10. Kate Emiley, “The Side Hustlers Handbook”un gelecek bölümlerinde marka pazarlama iş stratejisi stillerine ilişkin içgörülerini paylaşmaya devam edecek.
Tavsiye Edilen:  Ürün Güncellemesi: Sosyal Gelen Kutusundaki Çeviriler

İşletmenizi sosyal medyada tanıtmanın birkaç yolu vardır. İşte birkaç örnek:

 1. Akılda kalıcı bir başlık ve işletmenizin kısa bir açıklamasıyla başlayın. Örneğin, “Tüm moda ihtiyaçlarınız için tek adresli mağazanız XYZ’ye hoş geldiniz! En son trendler, stil ipuçları ve özel fırsatlar için bizi takip edin.
 2. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi sergilemek için görseller veya videolar kullanın. İşletmenizin özünü yakalayan ve hedef kitlenizin ilgisini çeken yüksek kaliteli görseller ve videolar oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir fırın iseniz, lezzetli ikramlarınızın fotoğraflarını veya fırıncılarınızın çalışırken çekilmiş videolarını yayınlayabilirsiniz.
 3. Müşteri yorumlarını veya referanslarını paylaşın. İnsanlar diğer insanların görüşlerine güvenir; dolayısıyla müşterilerinizden gelen olumlu geri bildirimleri paylaşmak, güvenilirlik oluşturmanıza ve yeni müşteriler çekmenize yardımcı olabilir. Örneğin, “Sadık müşterilerimize desteğiniz için teşekkür ederiz! Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sevdiğinizi duymak bizi çok heyecanlandırdı. Aldığımız değerlendirmelerden bazılarına göz atın.”
 4. Hedef kitlenizde yankı uyandıran ilgi çekici içerikler oluşturun. Takipçilerinizi işletmenizle etkileşime geçmeye teşvik eden bilgilendirici makaleler, eğlenceli testler veya etkileşimli anketler yayınlayabilirsiniz. Örneğin, bir fitness markasıysanız takipçilerinize en sevdikleri egzersiz rutinleri hakkında anket yapabilirsiniz.
 5. Görünürlüğü artırmak için hashtag’leri ve etiketlemeyi kullanın. Hashtag’ler, yayınlarınızın nişinizle ilgilenen kişiler tarafından keşfedilmesine yardımcı olurken, diğer işletmeleri veya etkileyicileri etiketlemek daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, bir evcil hayvan mağazasıysanız #petlovers veya #furbabies gibi hashtag’leri kullanabilir ve gönderilerinizde evcil hayvanlarla ilgili diğer hesapları etiketleyebilirsiniz.

Başarılı bir sosyal medya varlığının anahtarının tutarlılık, özgünlük ve katılım olduğunu unutmayın. Markanıza sadık kalarak ve hedef kitlenizle bağlantı kurarak sağlam bir sosyal medya takipçisi oluşturabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.