İşletmenizin SEO Hizmetlerine İhtiyaç Duymasının 6 Nedeni

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İşletmenizin SEO Hizmetlerine İhtiyaç Duymasının 6 Nedeni

İşletmenizin neden SEO hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu merak ediyorsanız, şunu anlayın – Google şu ana kadar hizmet verdi 1,8 trilyon arama 2022’nin başından beri ve bu sayı hızla artıyor.

Bu, çok sayıda insanın çevrimiçi bilgi aramak için Google gibi arama motorlarına ihtiyaç duyduğu anlamına gelir.

Daha ne?

Arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) tıklama oranı (TO), ilk sayfada hızla düşer ve ilk sırada yer alır. %43,66 TO onuncu sıra ise yaklaşık %1,42’lik bir TO elde ediyor.

Dolayısıyla, Google gibi arama motorlarında yapılan trilyonlarca aramadan daha iyi trafik elde etmek istiyorsanız, SERP’lerde daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olabilecek bir stratejiye ihtiyacınız var.

SEO hizmetlerinin devreye girdiği yer burasıdır. Profesyoneller, SEO’dan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için web sitenizi optimize etmenize yardımcı olabilir.

Öyleyse, işletmenizin SEO hizmetlerine ihtiyaç duymasının nedenlerinden bazılarına ve bunun işinizi çevrimiçi ortamda büyütmenize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım.

1. Görünürlüğünüzü Artırır ve Trafik Çeker

Organik arama, kullanıcıların siteye erişmesinin en yaygın yollarından biridir. internet. izlenebilir web trafiğinin birincil kaynağıdır; %53 toplam internet aramalarının

Bu nedenle, işletmenizin daha fazla kullanıcı çekmek ve web sitenize Google’da görünürlük sağlamak için etkili bir SEO stratejisine ihtiyacı vardır.

Bing ve Yahoo gibi başka arama motorları olsa da, Google’ın odak noktası Çoğu işletme için SEO Çünkü en yüksek pazar payına sahip.

Web sitenizi optimize etmek hem site içi hem de site dışı SEO’yu içerir. Bir SOP koleksiyonuna sahip olmak, üst sıralarda yer almak için takip etmeniz gereken görevlerde size yol gösterecektir.

Bunlar, diğer şeylerin yanı sıra, anahtar kelime araştırmasını içerir. Çevrimiçi ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak işletmenizin nişindeki anahtar kelimeleri kolayca arayabilirsiniz.

İçeriğinizi anahtar kelimeler kullanarak optimize ederek, SERP’lerde söz konusu anahtar kelime için sıralama şansınızı artırabilirsiniz ve bu, görünürlüğünüzü daha da artırmanıza yardımcı olur.

Bu ek görünürlük, doğrudan daha fazla trafiğe, olası satış yaratmaya ve dönüşümlere, dolayısıyla SEO hizmetlerine duyulan ihtiyaç anlamına gelir.

2. İşletmenizin Otoritesini ve Güvenilirliğini Oluşturur

Google’da daha fazla görünürlük, genellikle arama motorunun web sitenizi becerikli ve güncel bulduğunun bir işaretidir. Bu, işletmenize güvenilirlik katmaya yardımcı olur ve SEO hizmetlerine ihtiyaç duymanızın nedenlerinden biridir.

Tavsiye Edilen:  Sayfa İçi ve Sayfa Dışı SEO: Nereye Yatırım Yapmalısınız?

Web siteniz aramalarda daha üst sıralarda yer aldığında, daha fazla kişi işletmenizi bulacak ve web sitesinde yazdığınız yüksek kaliteli içeriği görecektir. Bu, onların güvenini kazanmanıza ve otoritenizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ama bu konuda nasıl gidiyorsun?

Kullanıcıların aramalarında sizi bulmalarına yardımcı olmak için başlıklarınızı, anahtar kelimelerinizi ve meta açıklamanızı optimize etmek için SEO’yu kullanabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizin yanı sıra web sitenize otorite kazandıran bir diğer önemli faktör de backlinklerinizdir.

Niş bağlantınızda yüksek puan alan web sitelerinin size geri dönmesi harikadır ve sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olur. Kaliteli geri bağlantıların temelini oluşturmanın kolay bir yolu, SEO BUDDY’nin Bağlantı Sandığını kullanmaktır.

Burada, Google algoritmasının zaman içinde web sitenizin otoritesini oluşturabilmeniz için kullandığı birkaç öğe daha var.

 • Dahili bağlantılar
 • Optimize edilmiş içerik
 • Olumlu kullanıcı geri bildirimi
 • tutarlı içerik

Bununla birlikte, web sitenizi bir otorite olarak kurmak için SEO’nuz üzerinde daha uzun süre çalışmanız gerekir.

3. Diğer Pazarlama Kanallarını Tamamlar

İşletmenizin SEO hizmetlerine ihtiyaç duymasının bir diğer nedeni de dijital pazarlama stratejinizde ihtiyacınız olan en önemli pazarlama kanallarından biri olmasıdır.

SEO tek başına bir pazarlama stratejisi olarak yeterli olmayabilirken, sosyal medya ve diğer kanallarla birlikte büyük bir güç haline geliyor.

Aslında yakın tarihli bir habere göre anketİşletmelerin %75’i SEO taktiklerinin pazarlama hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

Bu nedenle, bir pazarlamacı veya işletme sahibi olarak pazarlama stratejinizin SEO’ya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, SEO taktiklerinizi en iyi şekilde yararlanmak için diğer pazarlama kanallarıyla entegre etmenin yollarını bulmanız gerekir.

4. Pazarlama Maliyetinden Tasarruf Edin

SEO, diğer pazarlama kanallarına kıyasla uzun vadede nispeten uygun maliyetlidir.

Sonuçların ortaya çıkması daha uzun sürse de, SEO size uzun süre çok fazla trafik getirebilen güçlü, uzun vadeli bir yatırımdır. İyi içerik oluşturduğunuzda ve sıralamaya başladığında, içeriğin bir süre SERP’lerin üstünde kalma olasılığı yüksektir.

Daha ne?

SEO otomatik pilotta sizin için birçok şey yapar. Örneğin SEO, trafik çekmenin ve şirketinizin dönüşüm oranlarını doğrudan artırmanın yanı sıra, insanlar web sitenizi ziyaret ettikçe markanızı oluşturmanıza yardımcı olur.

Ve SEO devam eden bir süreç olduğundan, farkındalığınızı ve satışlarınızı daha da artırmak için mevcut temele eklemeler yapmanız ve bunun üzerine inşa etmeniz gerekir.

Tavsiye Edilen:  2023 İçin En İyi 10 Shopify SEO Uygulaması ve Aracı

5. Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi Sağlayın

Her işletme, müşterilerine istediklerini sağlamayı amaçlar ve iyi bir kullanıcı deneyiminin anlamı da budur. İşletmenizin doğru olması için SEO’ya ihtiyacı var. Web sitenizi SEO için optimize ettiğinizde, etkili bir şekilde kullanıcı deneyimine odaklanırsınız.

Arama motorları, kullanıcılarının iyi bir arama deneyimi yaşamasını ister ve bunu ancak kullanıcılarını iyi bir deneyim sunan web sitelerine yönlendirdiklerinde başarabilirler.

Örneğin, sayfa içi SEO ile ziyaretçilerin web sitenizde göreceği içeriği iyileştirmeniz gerekecek. Ayrıca, site navigasyonu yerinde olacak ve bu, ziyaretçilerin aradıkları bilgileri kolayca bulmalarını sağlayacaktır.

Benzer şekilde, teknik SEO ile web sitesinin hızlı yüklenmesini, akıllı telefonlarda iyi görüntülenmesini ve ayrıca ziyaretçilere güvenli bir gezinme deneyimi sunmasını sağlarsınız.

6. Yerel İşletmelere Yardımcı Olur

İşletmenizin SEO hizmetlerine ihtiyaç duymasının diğer önemli nedenlerinden biri, SEO’nun yalnızca büyük işletmeler veya çevrimiçi işletmeler için olmamasıdır. Aslında, hemen hemen her tür işletme SEO’dan yararlanabilir.

SEO, oyun alanını dengeler.

Bize inanmıyor musun? Şunu kontrol et.

“San francisco restoranları” araması yaptığınızda, arama, Eater veya TimeOut gibi diğer popüler web sitelerinin üzerinde listelenen yerel restoranları getirir. Ek olarak, listelenen restoranlar McDonald’s gibi büyük yemek zincirleri değildir.

Bunun arkasındaki sebep yerel SEO’dur. Yerel gerçek mekanda faaliyet gösteren işletmeler bile bundan yararlanarak varlıklarını çevrimiçi olarak hissettirebilirler.

Bunu, onların Google My Business girişi üzerinde hak iddia ederek ve Ad, Adres ve Telefon (NAP) bilgilerinizin her yerde tutarlı olmasını sağlayarak yapabilirsiniz. Sonuç olarak, birçok yerel arama işletmenize yönlendirecek ve sonuç olarak size daha fazla müşteri kazandıracaktır.

SSS

1. SEO nedir ve işletmeniz için neden önemlidir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Web sitenizin kalitesini artırma ve web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki konumunu iyileştirme yetkisini oluşturma uygulamasıdır.

İşte işletmenizin neden SEO hizmetlerine ihtiyacı olduğu:

 • Görünürlüğünüzü artırır ve trafik çeker
 • Otoritenizi ve güvenilirliğinizi oluşturur
 • Diğer pazarlama kanallarını tamamlar
 • Pazarlama maliyetinden tasarruf sağlar
 • Gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sağlar
 • Yerel işletmelere de yardımcı olur

2. SEO’nun 4 aşaması nedir?

SEO uygularken, geçmeniz gereken dört aşama şunlardır:

 • SEO strateji geliştirme
 • Sayfa içi SEO optimizasyonu
 • Sayfa dışı SEO optimizasyonu
 • Devam eden ve teknik SEO

3. İşletmeler için en iyi üç SEO stratejisi nedir?

Tavsiye Edilen:  Yapay Zeka Araçları ile İlgi Çekici İçerik Oluşturma: SEO Başarısı İçin Kapsamlı Bir Kılavuz (pt. 3/7)

İşte işletmelerin ihtiyaç duyduğu en iyi SEO stratejileri:

 • Sayfa içi optimizasyon: Bu, web sitenizi iyi yapılandırarak, hızlandırarak, mobil uyumlu hale getirerek, başlık etiketlerini optimize ederek, anahtar kelimeleri içeriğe dahil ederek vb.
 • Bağlantı oluşturma: Bu, otoritenizi geliştirmek için kaliteli web sitelerinden web sitenize geri bağlantılar oluşturmayı içerir.
 • Tutarlı içerik: Bu, kitlenizin ilgisini çekmek ve arama sonuçlarında sıraladığınız anahtar kelime sayısını artırmak için düzenli olarak yüksek kaliteli içerik yayınlamayı içerir.

4. İşletmeniz ne zaman SEO kullanmalı?

Web trafiğiniz düşükken işletmenizin SEO’ya ihtiyacı olduğunu biliyorsunuz ve uzun vadede arama motoru sıralamalarınızı Google’da yükseltmeye çalışıyorsunuz. Ancak bu zaman ve sürekli çaba gerektirir.

5. Kaç çeşit SEO vardır?

Temel olarak üç tür SEO vardır:

 • Sayfa İçi SEO: Web sayfası içeriğini, dahili bağlantıları ve diğer web sitesi öğelerini optimize etmeyi içerir.
 • Sayfa Dışı SEO: Bu, bir sitenin sıralamasını iyileştirmek için geri bağlantı oluşturmak, markadan bahsetmek vb. Gibi sitenin dışında gerçekleştirilen eylemleri içerir.
 • Teknik SEO: Bir web sitesinin sayfa hızı, web sitesi tasarımı, web sitesi yapısı vb. gibi tüm teknik yönlerini optimize etmeyi içerir.

Fazlası var…

Şimdi web sitenize daha fazla organik trafik akışını sağlayacak diğer 102 adımı keşfetme zamanı. SEO Kontrol Listesini buradan alın.

Nasıl göründüğüne bir göz atmak ister misiniz?
E-postanızı girin ve

SEO Stratejinizi Geliştirmeye Hazır mısınız?

Arama motoru optimizasyonu ile, kullanıcılarınız web sitenizde gezinirken sorunsuz bir deneyim yaşayacaktır. Ayrıca, daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur, bu da daha iyi olası satış yaratma ve satışlara yol açar.

SEO ayrıca markanızı kendi alanınızda bir uzman olarak ayırmanıza ve işletmeniz için otorite oluşturmanıza yardımcı olur. Ve bu, her şeyden çok, işinize rakipleriniz karşısında bir avantaj sağlayacaktır. Dahası, SEO’yu uygulamanın maliyeti, doğru yaparsanız elde edeceğiniz faydalardan çok daha azdır.

Ve bir SEO Kontrol Listesi ile, SERP’leri yönetmek için izlemesi kolay bir çerçeveye sahip olacaksınız.