İtalya’da ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İtalya’da ChatGPT Nasıl Kullanılır?

İtalya Veri Koruma Kurumu veya İtalyan garantisi gizlilik endişeleri nedeniyle ChatGPT’yi engellediğinden beri İtalya’da ChatGPT’yi kullanmakta zorlanıyor musunuz? OpenAI tarafından geliştirilen bir AI dil modeli olan ChatGPT, İtalya’da coğrafi olarak engellendiği 31 Mart’a kadar dünya genelindeki internet kullanıcıları tarafından erişilebilirdi. Ama merak etmeyin; Aşağıda açıklanan birkaç basit stratejiyi uygulayarak ChatGPT’yi İtalya’da kullanmaya devam edebilirsiniz.

VPN Kullanarak İtalya’da ChatGPT nasıl kullanılır?

ChatGPT de dahil olmak üzere dünya çapında coğrafi olarak kısıtlanmış herhangi bir uygulamaya erişmenin en kolay yolu, bir Sanal Özel Ağ (VPN) hizmeti kullanmaktır. VPN hizmetleri, IP adresinizi maskeleyerek internete anonim olarak erişmenize ve cihazlarınızdaki coğrafi kısıtlamalı uygulamalara izin verir. NordVPN, Express VPN, Proton VPN, Tunnel Bear, Turbo VPN vb. herhangi bir VPN sağlayıcısına veya ücretsiz VPN sağlayıcılarına abone olmak size İtalya’daki ChatGPT’ye erişim sağlayabilir.

İtalya Tor Tarayıcısında ChatGPT nasıl kullanılır?

Bir VPN hizmetine abone olmak istemiyorsanız, İtalya’daki ChatGPT’ye Tor web tarayıcısını kullanarak erişebilirsiniz. Bu tarayıcı, kullanıcıların internet bağlantılarını dünya çapındaki çeşitli sunucular üzerinden geri göndererek anonim olarak internette gezinmelerine olanak tanır ve bu da herhangi birinin tarama etkinliğinizi izlemesini zorlaştırır.

Tor, kurulumdan sonra mobil cihazınızda veya PC’nizde kullanabileceğiniz ücretsiz bir tarayıcıdır. Tarayıcı, IP adresinize erişmeye çalışan eklentileri de engelleyerek tarama etkinliğinizin gizli kalmasını sağlar. Tarayıcıyı indirdikten sonra, bu tarayıcıyı kullanarak ChatGPT’ye erişin.

Proxy Sunucuları

İtalya’da ChatGPT’ye erişmenin başka bir yolu da proxy sunucularıdır. Proxy sunucuları, internet bağlantısı ile kullanıcının cihazı arasında aracı görevi görerek, kullanıcıların bölgelerindeki coğrafi kısıtlamalı web sitelerine erişmesine olanak tanır. İnternette gezinmek için bir proxy sunucu kullandığınızda, proxy sunucunuzun IP adresi paylaşılır ve sizinki gizli kalır.

Tavsiye Edilen:  Yerel mobil uygulama geliştirme: İşte bilmeniz gereken her şey

Bu, ChatGPT’yi bir proxy sunucusu kullanarak kullandığınızda, ChatGPT sunucusunun proxy sunucusunun IP adresini okuyacağı anlamına gelir. Bu IP adresi mevcut konumunuzu göstermeyecek. Böylece, bu IP adresini kullanarak ChatGPT’yi İtalya’da zahmetsizce kullanabilirsiniz.

SnapChat

Bir VPN, Tor tarayıcı veya proxy sunucusu kullanmak istemiyorsanız, İtalya’daki ChatGPT’ye dolaylı olarak erişmek için SnapChat’in Yapay Zekam’ı kullanabilirsiniz. SnapChat kısa süre önce yapay zeka destekli sohbet robotu My AI’yi geliştirerek platformuna ChatGPT özelliklerini ekledi. Bu chatbot, ChatGPT özelliklerini Snapchat’e entegre eder. Bu nedenle, bu platformu arkadaşlarınızla etkileşim kurmak için kullandığınızda ChatGPT ile yanıt verir.

Ancak, İtalya’da ChatGPT’ye erişmek için SnapChat’in My AI özelliğini kullanmak için, My AI ücretsiz kullanıcılar için mevcut olmadığından bir Snapchat Plus aboneliğine ihtiyacınız vardır.

ChatGPT İtalya’da Neden Yasaklandı?

İtalyan garantisi, ChatGPT’yi İtalya’da, mahremiyet ve kullanıcı verilerinin izinleri olmadan toplanması ve saklanması konusundaki endişeleri gerekçe göstererek yasakladı. Yetkililer ayrıca ChatGPT’nin reşit olmayanların platformu kullanmasını engelleyecek herhangi bir sistem dayatmadığını bildirdi. Yaş doğrulama yöntemi yoktur. Ayrıca yanlış bilgi sağlar (halüsinasyon olarak adlandırılır).

Basit bir ifadeyle ChatGPT, ülkenin gizlilik yasalarına uymadığı için İtalya’da yasaklanmıştır. Ancak yetkililer, uygulamanın yasalara uygun olmasını ve İtalyan kullanıcılar tarafından tekrar erişilebilir olmasını sağlamak için çalışıyor.

Ayrıca okuyun: İtalya neden ChatGPT’yi yasakladı?

Çözüm

Sonuç olarak, ChatGPT İtalya’da coğrafi olarak engellenmiş olsa da VPN hizmetleri, Tor tarayıcı, proxy sunucuları veya Snapchat’in My AI’ı kullanarak ona erişebilirsiniz. Sizin için en uygun seçeneği seçin ve ChatGPT’yi İtalya’da kullanmanın keyfini çıkarın. Paylaştığınız bilgiler ve tıkladığınız bağlantılar konusunda dikkatli olarak çevrimiçi ortamda güvende kalmayı unutmayın.