İyi Bir Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir – Sorulacak 4 Soru

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:İyi Bir Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir – Sorulacak 4 Soru

Etkili bir işletme web sitesi, olumlu bir ilk izlenim için kritik öneme sahiptir; iyi tasarlanmış ve işlevsel olduğundan emin olun. Sadece çekici olmakla kalmamalı, aynı zamanda insanların işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesini de kolaylaştırmalıdır. Yüksek performanslı siteler oluşturan bir web tasarım şirketinin nasıl seçileceğini öğrenmek, bunu gerçekleştirmenin ilk adımıdır.

Web sitenizin kullanımı zorsa potansiyel bir müşteriyi veya satışı kaybedebilirsiniz!

Kendi Web Sitemi mi Kurmalıyım yoksa Birisine Ödeme Yapmalı mıyım?

Bir web geliştiricisini işe alıp almayacağınıza veya bunu kendiniz mi yapacağınıza karar verirken, neyi başarmaya çalıştığınızı düşünmelisiniz. Zaman sıkıntısı çeken bir işletme sahibiyseniz, kendi web sitenizi nasıl oluşturacağınızı ve optimize edeceğinizi öğrenmek için gün içinde yeterli saatiniz olmayabilir. Hedefiniz üretkenlikse, sizin için bir web sitesi yapması için birini işe almak, değerli zamanınızı başka görevlere harcamanıza olanak tanıyabilir.

Kendiniz Yapmanın Artıları ve Eksileri

Web sitesi oluşturucuları, işletme sahiplerinin web sitelerini çalışır duruma getirmeleri için ucuz bir seçenektir. Yeni başlayan birinin web sitesini kolayca düzenleyip planlayabilmesi için görsel editörlere güveniyorlar. Ancak genellikle tasarım ve teknolojik yetenekleri sınırlıdır ve aynı oluşturucuyu kullanan diğer web sitelerine çok benzer görünme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Kendin Yap web sitesi oluşturucuları genellikle yinelenen bir kullanım maliyetine tabidir.

Kendi web sitenizi oluşturmanın ana dezavantajlarından biri, kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı veya SEO dostu web tasarımı için en iyi uygulamalardan muhtemelen haberdar olmamanızdır. Sonuçta çok daha az para ödemiş olursunuz, ancak Kendin Yap web siteniz işletmeniz için potansiyel müşteri elde etme konusunda etkili değildir.

Bir Web Tasarım Şirketiyle Çalışmanın Artıları ve Eksileri

Bir web tasarım şirketi başlangıçta daha pahalıya mal olsa da sonuçta ödediğinizin karşılığını alırsınız. Bir web geliştirme şirketini işe almak, çevrimiçi varlığınız için kritik öneme sahip gerekli unsurlarda uzmanlaşmış deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekibi işe almak anlamına gelir. Sıfırdan düşük performans gösteren bir web sitesi oluşturmak için değerli zamanınızı ve paranızı harcamaktan kaçınabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  WordPress web sitenize bir SSL sertifikası nasıl kurulur?

Houston, DFW ve Austin SEO ajansımızdaki özel web sitesi tasarım hizmetlerinin tüm dijital pazarlama ihtiyaçlarınızı karşılamaya nasıl yardımcı olabileceğini görmek için bugün WIX ile ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

5 Adım – Web Tasarım Şirketi Nasıl Seçilir

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bir web tasarım şirketi seçmek bunaltıcı olabilir. Bu yazımızda ihtiyaçlarınıza uygun iyi bir web tasarım firmasını nasıl bulacağınızı tartışacağız.

1. Oluşturdukları Web Sitelerine Bakın

Bir web tasarımcısı seçerken en iyi ipuçlarından biri, bir web sitesinde aradığınızı dikkate almak ve önceki deneyimlerinin amaçlanan hedeflerinizle nasıl uyumlu olduğunu karşılaştırmaktır. Portfolyolarına bakarak stil ve tasarım yaklaşımlarının size uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

2. Şirketin Kendi Web Sitesini Ziyaret Edin

Bir web tasarım ajansı seçerken, müşteriye yönelik kendi web sitelerine göz atın. Kendi web sitesi profesyonel ve güncel görünmüyorsa, web sitenizi yapması için birini işe almazsınız. Kendinize şunu sorun: Bu şirket sözünün eri mi?

3. Web Tasarım Ajansıyla Süreçleri Hakkında Konuşun

Bir web geliştirme şirketini işe alırken, her iki tarafın da üretkenliği en üst düzeye çıkarabilmesi için süreçlerinin nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Web sitesi tasarım projenizin ilk aşamaları muhtemelen haftalar alacaktır, ancak genel web sitesi hizmetleri süresiz olarak devam edebilir. Bu profesyonel ilişki uzun vadeli olacaktır, bu nedenle uygun olduğundan emin olun.

Örneğin WIX’da Houston, Austin ve DFW’de tek seferlik pazarlama projeleri veya devam eden dış kaynaklı pazarlama hizmetleri sağlayabiliriz.

4. Bütçenizin Fiyatlandırmayla Uyumlu Olduğunu Doğrulayın

Başlamadan önce ajansla hedeflerinizi ve ayrılan bütçeyi tartışmalısınız. Her projenin kendine özgü gereksinimleri olduğundan, çoğu ajansın fiyatları ekranda gösterilmemektedir. Bir bütçeye sahip olmak ve bu ayrıntıları önceden belirlemek, profesyonel web tasarım hizmetlerinde size çok para kazandırabilir.

Referans olarak WIX’da oluşturduğumuz web sitelerinin ortalama maliyeti 5.000 ila 15.000 ABD Doları arasındadır. Müşterilerimizden bazılarının daha agresif büyüme hedefleri, gelişmiş özelleştirme gereksinimleri ve yatırım düzeylerini 15.000 doların üzerine çıkaran karmaşık ihtiyaçları var. Ancak maliyet her zaman katma değere bağlıdır; WIX’un bir web sitesine daha fazla ödeme yapmak, bunun şirketiniz için daha da büyük bir gelir getirici araç haline gelmesi anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Stableboost AI Aracı İncelemesi, Fiyatlandırması ve En İyi Alternatifler

5. Web Tasarım Ajansı ile Bir Toplantı Planlayın

İhtiyacınız olan tüm cevapları bulmanın en iyi yolu, bir toplantı planlamak ve düşündüğünüz web geliştirme şirketine sormak üzere sorular getirmektir. Bir toplantı, her iki tarafın da birbirinizin işleri için uygun olup olmadığınızı öğrenmesi açısından harikadır.

Bir Web Tasarım Ajansına Sorulacak 5 Soru

Toplantı planlandıktan sonra, değerli işiniz konusunda bir web tasarım şirketine güvenmeniz gerekip gerekmediğini ölçmek için sormanız gereken en iyi soruları burada bulabilirsiniz!

1. Web Tasarım Ekibinizle Tanışabilir miyim?

Soruları tartışmak için buluştuğunuz kişiler, web sitenizde çalışacak kişilerle aynı olmayabilir. Projeniz başladıktan sonra en çok etkileşimde bulunacağınız insanlarla tanışıp tanışamayacağınızı sormak isteyebilirsiniz.

Verimli web tasarım şirketleri genellikle tasarımcılarını satış toplantıları için önemli işlerden uzaklaştırmakta tereddüt ederler. Bu nedenle, bir anlaşma sağlanana kadar tüm ekiple tanışamayacağınızı anlayın.

2. Web Tasarım Süreciniz Nedir?

İyi bir web geliştirme şirketi, tasarım süreci boyunca anlaşılması kolay bir şekilde size adım adım yol gösterecektir. Kendi tarafınızda ne yapmanız gerektiğini (grafik tasarımcıları için bir tasarım özeti oluşturmak gibi), gerekli olabilecek yinelemeleri ve hedeflerinize ulaşmak için nasıl çalışacaklarını açıklayacaklar.

3. Kullanıcı Deneyimini Web Sitesi Tasarımına Nasıl Dahil Edebilirsiniz?

Kullanıcı deneyimi bir web sitesinin başarısında büyük bir faktördür; web tasarımınız sezgisel, kullanımı kolay ve hızlı değilse çoğu kişi siteden ayrılacaktır. İyi bir web tasarımcısı, kullanıcı deneyimini web sitenizin tasarımına dahil etme konusunda güncel stratejilere sahip olacaktır.

4. Daha Önce Sektörüme veya Hedeflerime Yönelik Bir Site Tasarladınız mı?

Profesyonel web tasarım firmaları arasında karar verirken ne kadar tecrübeye sahip olduklarına bakmalısınız. Daha önce her türden müşteriyle çalıştılar mı? Sektörünüzle ilgili deneyimleri var mı? Çok çeşitli durumlarda ne yapacaklarını biliyorlar mı? Bunların hepsi projeye uygun olup olmadıklarını ölçmek için sorulacak iyi sorulardır.

Tavsiye Edilen:  Hızlı Büyüyen Şirketler İş Performansını Nasıl Artırır?

WIX olarak Houston, Austin ve DFW’deki içerik pazarlamamızın, ekibimizin ortak bölgesel endüstrilerde uzun yıllara dayanan deneyiminden faydalandığını görüyoruz. Sektörünüz için yüksek performanslı metin yazma konusunda önceki deneyime sahip olmak, yeni web sitenizin kalitesini artırır.

5. Devam Eden Web Sitesi Bakımı Nasıl Yönetilir?

Zamanla, bir web sitesinin değişikliklere ve sürekli bakıma ihtiyacı olabilir. Bir tasarım firması size bu değişiklikleri kendi başınıza nasıl yapacağınız konusunda yönergeler verebilir veya güncellemelerin yapılmasından sorumlu olabilir. Çoğu zaman bu ikisinin birleşimi olacaktır; bu nedenle oranlarının ne olacağını veya sizin durumunuzda bu sürecin nasıl işleyeceğini netleştirin.

WIX Yıllardır Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri Vermektedir

Yeni bir web sitesine veya mevcut web sitenizin revizyonuna ihtiyacınız varsa, istediğiniz sonuçları elde etmek için WIX’a güvenebilirsiniz. Inbound pazarlama ajansımız, vizyonunuzu yakalayan bir strateji ve tasarım geliştirmek için yolun her adımında sizinle birlikte çalışır. Web tasarımcılarından oluşan özel ekibimiz, siz işinizin diğer yönlerine odaklanırken hedefleriniz doğrultusunda çalışacaktır.

Bugün ücretsiz danışmanlık randevusu alın Austin, Houston, DFW ve Greater Texas’taki web tasarımımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için!