Kaç tane ev hizmetleri işletmesi var?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kaç tane ev hizmetleri işletmesi var?

Birçok ev sahibi, bu pazardaki tüketici harcamalarının miktarına rağmen ev hizmetleri pazarının büyüklüğünü dikkate almıyor. Ev hizmetleri pazarındaki işletme sahipleri bile, ev hizmetleri şirketleri için ne kadar rekabet ve potansiyel büyüme fırsatlarının mevcut olduğunu dikkate almayabilir.

Ev hizmetleri sektörünün sürekli değişmesi ve küresel salgın sırasında tüketici harcamalarının değişmesi nedeniyle verilerin ölçülmesi zor olabilir. Amerikalılar 2020 öncesine kıyasla evde çok daha fazla zaman harcıyor. Çoğu tahmin ve mevcut veriler, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 2,5 milyon ev hizmetleri işletmesinin bulunduğunu gösteriyor. Ev hizmetleri pazarının büyüklüğü her yıl 500 milyar doların üzerinde gelir elde etmektedir. Bu sektörde 6 milyondan fazla kişinin istihdam edildiği bu sektör, ekonominin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Daha da önemlisi, giderek daha fazla insanın ev onarım ve bakım hizmetlerini kiralaması nedeniyle ev hizmetleri sektörünün önümüzdeki yıllarda büyümeye devam etmesi bekleniyor. Bu, hâlihazırda rekabetçi bir ortamın olduğu ve pazar büyümesinin dijital reklamcılık alanında yeni rekabetin habercisi olacağı anlamına geliyor.

Ev hizmetleri işinizi başarı için en iyi şekilde nasıl konumlandıracağınızı anlamak için dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. İlk olarak, ev hizmetleri işletmelerinin sayısı eyalete ve her eyaletteki demografik yapıya göre değişmektedir. İkinci olarak, ev hizmetleri harcamalarında büyümeye yön veren faktörlerin dikkate alınması gerekiyor. Sondan bir önceki dönemde ev hizmetleri pazarındaki gelecekteki trendler, işletme sahiplerinin yeni stratejiler planlamasına yardımcı oluyor. Son olarak, eksiksiz bir iş ve pazarlama planı düşünülebilir.

Ev hizmetleri pazarı konuma göre değişir

Coğrafi sınırları aşan bazı çevrimiçi ev hizmetleri vardır. Örneğin, yemek hazırlama işleri, taşıma kamyonu kiralama, depolama hizmetleri ve diğer niş ev hizmeti şirketleri, ev sahiplerini ülke çapındaki ürün ve hizmetlerle buluşturuyor. Ancak genel olarak ev hizmetleri belirli bir hizmet alanına tabidir. Bu nedenle rekabet ortamı işletmenin faaliyet gösterdiği yere göre değişiklik gösterecektir.

Indiana yakınlarında kaç tane ev hizmetleri işletmesi var?

Indiana gibi bir eyalette tahminen 25 bin ev hizmetleri işletmesi var. Bu sayıya sıhhi tesisat, elektrik işleri, HVAC, boya, marangozluk, çatı kaplama, çevre düzenleme, temizlik ve hizmetçi hizmetleri, evde sağlık bakımı ve evcil hayvan bakımı gibi çeşitli hizmetler sağlayan işletmeler dahildir.

Tavsiye Edilen:  Sağlık Hizmetleri SEO Rehberi - Sitenizi Optimize Etmenin 14 Yolu

Bir orta batı eyaleti olarak Indiana’nın bu işletmelerin çoğuna sezonluk talep var. Bunun bir örneği, her yıl yalnızca birkaç ayda meydana gelen kar temizlemedir. Beton şirketleri Indiana gibi eyaletlerde onarım hizmetleri sunuyor çünkü mevsimsel iklim değişiklikleri bodrumları, temelleri, araba yollarını, terasları ve diğer betonları etkileyebilir.

Ev hizmetleri endüstrisi Indiana’da büyük bir endüstridir ve önümüzdeki yıllarda patlayıcı bir büyüme oranına hazırdır. Sektör 2021’de tahmini 12,4 milyar dolar gelir elde etti ve 160.000’den fazla kişiyi istihdam etti. Indiana’nın toplam konut stokunun ortalama yaşı artıyor ve bu da yenileme ve acil durum projelerine yönelik tüketici talebinin artmasına neden oluyor.

Teksas yakınlarında kaç tane ev hizmeti işletmesi var?

Teksas gibi çok daha büyük bir eyalette, 100.000’in üzerinde olduğu tahmin edilen ev hizmetleri işi çok daha fazladır. Bu işletmelerin çoğu kuzey ve orta batıdaki işletmelerle aynıdır. Sıcak eyaletlerde ticari faaliyetler mevsimsel olarak etkilenmeyebilir. İnşaat, dış cephe boyama, çatı kaplama, çevre düzenleme ve diğer dış mekan işleri, soğuk iklimlerde önemli ölçüde yavaşlar. Teksas’ın ve diğer güney eyaletlerinin nispeten ılık kışları sırasında, bu hizmetler neredeyse tüm yıl boyunca verilmektedir.

2021’de Teksaslılar için ev hizmetlerinin toplam maliyetinin 50 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Talep yüksek ancak Teksas’taki ev hizmetleri sektörü oldukça rekabetçi. Çok sayıda işletme pazardan pay almak için rekabet ediyor. Tüketici talebi varken, işletmelerin kalabalık bir pazarda nasıl rekabetçi bir konum elde edebileceklerini anlamaları gerekir. Konutların birçok hizmete ihtiyacı vardır ve sektördeki tüm işletmelerin görünür olması gerekir.

Geleneksel pazarlamada bir haşere kontrol işletmesi, basılı reklamlar, radyo, televizyon, reklam panoları ve her ev sahibinin posta kutusuna doldurulan doğrudan posta yığınları için bir tesisat yüklenicisi ile rekabet etmek zorundadır. Indiana’dan Teksas’a kadar, işletmeniz için alakalı ve nitelikli potansiyel müşterileri yakalamanıza yardımcı olacak daha iyi bir pazarlama stratejisi vardır.

Ev hizmetleri sektörü büyümesi

Performans pazarlaması, ev sahipleri belirli ürün ve hizmetleriniz için pazara girdiğinde işletmelerin görünürlüğünü artırmak için verileri ve teknolojiyi kullanır. Çağdaş pazarlama, markanızı körü körüne dışarıya duyurmak yerine, hedef kitlenizle doğru zamanda ve eski reklamlardan çok daha düşük maliyetle buluşuyor.

Tavsiye Edilen:  Sağlık Hizmetleri için Chatbot'lar

Bu, ev hizmetleri endüstrisini incelemekle başlar. Bunlar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktör nedeniyle pazar için en dinamik zamanlardan bazılarıdır:

 • Daha Sağlıklı ve Bağımsız Yaşlılar: Yaşlanan nüfus, ev hizmetlerine olan talebin artmasına neden oluyor. Profesyonel bakım, onarım ve evde sağlık hizmetleri gibi yeni ortaya çıkan işlere erişimi olan yaşlı Amerikalılar, mevcut evlerinde daha uzun süre kalıyor.
 • Çalışan Aileler: Çift gelirli hanelerin sayısının artması, ailelerin ev onarımı ve bakımı için daha az zamanları olduğu anlamına geliyor. Bu eğilimler, profesyonelleri işe alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Pazarlama açısından çalışan ailelerin de onlarca seçeneği araştıracak vakti yok. İşletmenizin öne çıkması ve hızlı yanıtlar vermesi gerekiyor.
 • Çevrimiçi Platformlar: Akıllı telefon teknolojisi ve teknoloji şirketlerinin katılımı, ev sahiplerini hızlı bir şekilde ev hizmetlerine bağlamaktadır. Ev sahipleri, ekrana birkaç dokunuşla haşere kontrol hizmetlerini veya fırın onarımlarını talep edebilir ve planlayabilir.
 • Ev Tadilatı Kültürü: Ev sahiplerinin evlerine bakım yapmaları için iyi bir neden var, ancak iyileştirme projeleri genellikle kablolu kanalların popülaritesinden, sosyal medya fenomenlerinden ve eskiyi yeniyle değiştirmeye yönelik genel kültürden ilham alıyor.

Geleceğe Uyum Sağlamak

Konut stoku yaşlanmaya devam ediyor. Ev tadilatı kültürü Amerikan kültüründe her zaman mevcut olmuştur. Artan faiz oranları taşınmayı ve yeni bir ev inşa etmeyi caydırıyor. Ev hizmetleri sektörünün mevcut durumu budur.

Gelecek hakkında ne düşünüyorsun? Verilere dayalı tahminlerde bulunan işletmeler trend dalgasına ayak uydurabilir. Erken benimseyenler, talebin ortaya çıktığı ve rakiplerin az olduğu alanlarda çok daha fazla kar elde edecekler. Önümüzdeki yıllarda ev hizmetleri sektörünü şekillendirmesi beklenen temel trendlerden bazıları şunlardır:

 • Yeşil ev hizmetleri: Pazara yeni işletmeler giriyor. HVAC onarımından peyzaj mimarisine kadar ev sahipleri, karbon ayak izlerini azaltan hizmetler talep ediyor. Bazı ev sahipleri için çevre bir önceliktir.
  Diğerleri için motivasyon, enerji maliyetlerinden tasarruf etmektir. Bu talebi karşılamak için her yıl yeni teknolojiler ortaya çıkıyor. Yeşil evin daha iyi yalıtıma, pencerelere, sürdürülebilir döşemeye, yenilenebilir enerjiyle çalışan cihazlara, güneş panellerine ve diğer özel ürünlere ihtiyacı olacak. Bu seçenekleri şimdi sunmak işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir.
 • Akıllı ev pazarı: Yeşil ev trendlerinin hemen yanında akıllı ev de hızla büyüyor. Çok kısa bir süre içerisinde her cihaz, ampul, gadget, kilit ve güvenlik sistemi nesnelerin internetine bağlanacak. Bu teknolojileri kurmak, bakımını yapmak ve onarmak için ev hizmetleri şirketlerine ihtiyaç duyulacak.
 • Y kuşağı ev sahibi: Eski patronunuzdan çok farklı olan yeni patronunuzla tanışın. Yeşil ev ve akıllı ev pazarları yaşlı Amerikalılara yardım ediyor, ancak Y kuşağı bu eğilimleri körüklüyor.
  İşletmenizi Y kuşağına pazarlamak için sürdürülebilir ve çevre dostu ev hizmetlerine ilginizi göstermeniz gerekecek. Ayrıca bu yeni ev sahipleriyle yaşadıkları yer olan internetle de tanışmanız gerekecek.
Tavsiye Edilen:  Kodlayıcı Olmayanlar İçin İlişkisel Veritabanları - Bir İlişkisel Veritabanını Nasıl Kodlarsınız?

Son derece etkili dijital pazarlama

Ev hizmetleri sektörü dinamik ve büyüyen bir sektördür. Rekabetçi bir fiyata yüksek kaliteli hizmet sunabilen işletmeler için çok sayıda fırsat vardır. Ev hizmetleri pazarından payınızı alabilmeniz için iş dünyası liderlerinin hem tüketici talebine hem de yeni tüketicinin kim olduğuna uyum sağlaması gerekiyor.

Günümüzün rekabetçi pazarında müşteri hizmetleri her zamankinden daha önemlidir. Yaşlı Amerikalılar ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş bir dokunuş talep ediyorlar. Milyonlarca ev hizmeti sağlayıcısıyla dolu doymuş bir sektörde, bu ev sahipleri paralarını duyarlı, etkili ve nazik şirketlere harcayacaklar. Y kuşağının yeni gelişen kuşağının yeni ev sahipleri, önceki nesiller kadar kararsızdır ve internetteki herkese harika 5 yıldızlı deneyimler ve kötü 1 yıldızlı işletmeler hakkında bilgi verecek kadar bilgilidirler.

Son derece etkili dijital pazarlama, hedef kitlenizi tanımlar ve onların dikkatini çekmek için stratejiler kullanır. Nitelikli potansiyel müşterileri kendinize çektiğinizde, başarı için çok daha büyük bir fırsat ortaya çıkar. Ev hizmeti sağlayıcıları, özellikle doğru müşteriler tarafından işe alındıklarında mükemmel müşteri hizmeti sağlama eğilimindedir.

Ev hizmetleri pazarında o kadar çok şirket var ki, kazanmanın tek yolu nişinizi bulmak, araştırma yapmak ve harika ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyan ev sahiplerine markanızı pazarlamak için verileri kullanmaktır.