Kafasız Ticaret Yoluyla Shopify Hız Optimizasyonu: Uzun Vadeli Bir Çözüm

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kafasız Ticaret Yoluyla Shopify Hız Optimizasyonu: Uzun Vadeli Bir Çözüm

Siteniz 100 milisaniyelik bir gecikmeyle yüklenirse dönüşüm oranınız şu kadar düşebilir: yüzde yedi.

Bu oldukça dik bir düşüş milisaniyeancak Shopify hız optimizasyonunu çevrimiçi mağazaları ölçeklendirmek için bu kadar kritik kılan da budur.

Işık hızında yükleme süresi, üst düzey bir e-ticaret sitesinin birçok faktöründen biridir. Ve hız aşıldıktan sonra sayısız şeye odaklanmaya devam edebilirsiniz. diğer Çevrimiçi satışın faktörleri. Ancak yavaş site hızı, öncelikle Shopify hızını optimize etmeye öncelik vermenizi gerektirir.

Shopify mağazanızı hızlandırmak özellikle zamanındadır çünkü: 2021 Ağustos ayının sonuna kadartüm Google kullanıcıları ilk olarak 2019’da duyurulan temel güncellemeyi deneyimleyecek Mayıs 2020. Bu şu anlama gelir yükleme süresi, etkileşim ve görsel stabilite, birincil sıralama faktörleri ve göstergeleri olacaktır. sayfa deneyimi. Aynı zamanda mobil uyumluluk, HTTPS (güvenlik) ve müdahaleci geçiş reklamlarının eksikliği (veya istilacı pop-up reklamlar) ikincil faktörler olacaktır.

Başka bir deyişle, Hız, mağazanızın aramalarda görünüp görünmemesi konusunda hızla daha da kritik bir faktör haline geliyor. Oluşturduğunuz deneyim, sitenizin SERP’de nasıl göründüğünü ve reklamlarınız için ne kadar ödeyeceğinizi etkileyecektir.

Shopify mağazanızın yükleme sürelerinin iyileştirilmesine küçük, manuel ayarlamalarla yardımcı olunabilir (daha küçük görseller ve sıkıştırılmış video dosyaları kullanmayı düşünün); Ancak, Hızla ölçeklenen markalar için Shopify vitrininizi başsız hale getirmek daha uzun vadeli bir çözüm olabilir Site hızını büyük ölçüde artırmak, etkileşimi artırmak ve dönüşümleri artırmak için.

Başsız olmanın nasıl yardımcı olabileceğine bakalım.

#cta-visual-fe#Shopify sayfa hızının nihai artışıShogun Ön Uç, Shopify satıcıları için sayfaların saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini sağlar.Daha fazla bilgi edin

Yavaş Shopify yükleme süreleriyle karşı karşıyasınız. Başsız yardım edebilir mi?

Evet! Ve buna bağlıdır yol ön uçunuzu oluşturmayı seçersiniz.

Tavsiye Edilen:  KENDİ MARKA KİMLİĞİNİZİ OLUŞTURMAK İÇİN BİR TASARIMCI TAVSİYESİ

Başsız gitmek veya mağazanızın ön uç sunum katmanını güçlendirmek için farklı teknoloji kullanmak, özellikle aşamalı bir web uygulaması (PWA) aracılığıyla başsız kalmayı seçerseniz, sayfadan sayfaya benzersiz site yükleme süresi elde etmenize yardımcı olabilir.

PWA’ların nasıl çalıştığı ve neden hem dönüşümleri hem de site hızını artırdıkları hakkında biraz bilgi:

Sonuçta sitenizin ön yüzü birkaç şekilde oluşturulabilir. Bir ön uç oluşturmak için seçtiğiniz tüm yöntemler, geleneksel web sitelerine kıyasla gelişmiş özelleştirmeye olanak tanır, ancak PWA olarak oluşturulan siteler daha çok yerel uygulamalara benzer ve bu da onları daha çok hızlı.

Bir PWA’nın her sayfası, her şeyi yeniden yüklemek yerine, cerrahi olarak sayfanın yalnızca değiştirilmesi gereken bölümlerinin yerini alır.

Bu hız ve değiştirilebilirlik kısmen ayrıştırma adı verilen yöntemle sağlanır. Yani, başsız ticarette, ön uç sunumu (veya potansiyel müşterinizin mağazanız hakkında gördüğü her şey) arka uçtan (envanterin, ödemelerin, uyumluluğun vb. barındırıldığı yer) ayrılır. Yarı iyi bir çözüm olmak yerine, iki mükemmel çözüm haline gelirler ve birbirleriyle sorunsuz bir şekilde konuşurlar.

#cta-paragraph-fe#Detaylı incelememizi okuyarak başsız ticaretin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin Kafasız Ticaret Nedir?.

Peki, başsız bir PWA’ya geçmek Shopify site hızını artırabilir mi?

Kesinlikle.

Tüketici elektroniği ve yaşam tarzı markası Nomad, başsız kalmak ve web sitesini hızlandırmak için Shogun Frontend’i kullandı. Shogun’dan önce siteleri yüksek hemen çıkma oranlarından ve yavaş yüklemelerden muzdaripti. PWA uyguladıktan ve Shogun Frontend ile Shopify mağazalarını başsız bıraktıktan sonra hemen çıkma oranları %15’in üzerinde düştü ve site hızları önemli ölçüde arttı. Daha ne, onların e-ticareti İyileştirmeler sayesinde dönüşüm oranı %25 arttı.

#cta-mini-fe#PWA’ların site hızını nasıl olumlu yönde etkilediğine ilişkin daha fazla örneğe bakın. Daha fazla bilgi edin

Tavsiye Edilen:  Kesintisiz Yapay Zeka Nedir ve Nasıl Kullanılır? Eksiksiz Bir Kılavuz

Başsız ticaret ağları seni mcevher Shopify hız optimizasyonundan daha

Başsız ticaret, Shopify web sitenizin hızını artırmanın harika bir yoludur ancak dikkate alınması gereken başka faydalar da vardır.

Başsız, yüksek web trafiğini (ani artışları) yönetir

Normalde web siteleri trafikte ani artışlar yaşadığında site hızı yavaşlar. Site hızı yavaşladığında ziyaretçiler hayal kırıklığına uğrar. Trafikteki ani artışlar nedeniyle markanızın sitesinde hemen çıkma oranları yüksek, sitenin kapalı kalma süresi ve daha düşük gelir görülebilir. Ancak başsız bir PWA, sitenizin aşırı miktarda mobil trafiği yönetmesine yardımcı olur; bu, aksi takdirde kaybedeceğiniz satışları koruyacağınız anlamına gelir.

Genellikle Shopify hız optimizasyonuna yönelik ana çözümlerden biri, bu trafiği karşılamak için web sitenizin ana bilgisayarına daha fazla bant genişliği için ödeme yapmaktır. Ancak PWA sitenizin trafiğini yönetmenize yardımcı olduğundan, genellikle ekstra bant genişliği için ödeme yapmanıza gerek kalmaz.

Başsız ticaret, PWA’ların doğası gereği sunuculardaki kullanıcı talebini azaltır. Yeni bir sayfanın yüklenmesi sırasında yalnızca değiştirilmesi gerekenleri değiştirerek sunucu talebi düşer ve getirdiğiniz tüm ekstra trafiği yönetebilirsiniz.

Başsız kalmak daha da fazla Shopify özelleştirmesine olanak tanır

Başsız kalmak olağanüstü, markaya uygun deneyimler sağlar, böylece farklılaşması gereken (kim istemez!) e-ticaret mağazaları mükemmel web sitesini oluşturabilir. Paralaks kaydırma, GIF’ler, animasyonlar ve video gibi zengin satış özelliklerinin eklenmesi genellikle zor olabilir Kesinlikle Shopify’ın yerel yeteneklerini kullanmalarını istediğiniz yerde (ve site hızı söz konusu olduğunda neredeyse her zaman önemli ödünler anlamına gelir).

Ancak e-ticaret siteniz için ayrılmış bir ön uçla, sayfa yükleme sürelerinde sıfır azalmayla dinamik etkileşimler ve zengin satış özellikleri ekleyebilirsiniz.

Shogun müşterisi olan Stikwood’un PWA teknolojisiyle desteklenen ön ucu, sahip oldukları tüm yaratıcı videolara rağmen ışık hızında yükleme sürelerine olanak tanıyor.

Başsız kalmak markanızın pazarlama ekibini güçlendirir

Shogun Frontend gibi başsız platformlar, çevik bir pazarlama ekibi tarafından gelişmiş site ve içerik yönetimine olanak tanır.

Örneğin, esnek bir ön uç çözümüne sahip pazarlama ekipleri, tonlarca koda ihtiyaç duymadan veya geliştirici ekiplerine yük olmadan, hızlı ve bağımsız bir şekilde bir web sitesi sayfasında değişiklikler yapabilir ve tamamen yeni sayfalar ekleyebilir.

Shogun Frontend’in Deneyim Yöneticisi sayesinde ekipler site güncellemeleri ve yapısı için kodsuz bölümlerle çalışabilir.

Artık pazarlama ekibiniz site genelinde bir banner oluşturup ekleyebilir veya kod olmadan site genelinde hızlı tanıtım değişikliklerini tamamlayabilir. Kısacası, pazarlama ekipleri, pazara sunma süresini hızlandırmak ve site genelindeki tanıtımları daha bağımsız bir şekilde yürütmek için başsız ticareti kullanabilir. Çok daha az kodla sitenizin sunum katmanı üzerinde daha fazla kontrol.

#cta-mini-fe#Mağazanızın kontrolsüz ticarete uygun olup olmadığını öğrenin. Testi yapın

Shogun Frontend aracılığıyla başsız ticaret, Shopify sitelerini hızlandırıyor

Genel olarak Google’ın 2021 yazının sonundaki güncellemesi, mağazanızın aramada görünmesine yardımcı olan en önemli faktörlerden biri olarak site hızına öncelik veriyor, ancak yalnızca hıza odaklanmak zaman içinde tek başına yeterli olmayacak.

Artık markanızın hızlı yükleme sürelerini vurgulayan bütünsel bir deneyimi düşünmesi gerekiyor Ve zahmetsiz deneyimler. İşte tam da bu noktada kafasız hareket etmek markanıza yardımcı olabilir.

Site hızı için yalnızca küçük ayarlamalar (resimlerinizi sıkıştırma, CDN sağlayıcınızı optimize etme) uygulama noktasını aştıysanız PWA aracılığıyla denetimsiz ticaret, Shopify hız optimizasyonu için harika bir uzun vadeli çözüm olabilir ve aynı zamanda sitenizi özelleştirmenize de yardımcı olabilir sizin vizyonunuza.

#cta-visual-fe#Shopify sayfa hızının nihai artışıShogun Ön Uç, Shopify satıcıları için sayfaların saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini sağlar.Daha fazla bilgi edin