Kalabalığın “Bilgeliği”: Reddit’i Kampanya Kaynağı Olarak Kullanmanın 3 Yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kalabalığın “Bilgeliği”: Reddit’i Kampanya Kaynağı Olarak Kullanmanın 3 Yolu

Reddit’i Go Fish Digital’de pazarlama ve tanıtım stratejimizin önemli bir parçası olarak kullanıyoruz. Ekibimiz, kampanyalarımızla ilgili konularda uzmanlaşmış alt dizinleri belirleyerek, bu kampanyaların bağlantılarını doğrudan bu tür içerikle ilgilendiğini belirten kitlelere gönderebilir. Yıllar geçtikçe, bunun bir müşteri sitesine trafik çekmenin mükemmel bir yolu olduğu kanıtlandı ve hatta yazarlar, takip ettikleri alt dizilerde ve hatta Reddit’te iyi karşılanan oluşturduğumuz bir içerik parçası bulduğunda kampanyalar için bazı bağlantılar oluşturdu. bir bütün olarak.

Reddit’i en çok kullandığımız şey tanıtım olsa da, sitenin birinci sınıf pazarlama fikirlerini geliştirmek, oluşturmak ve tasarlamak için çeşitli ek yollarla kullanılabilecek çok yönlü bir araç olduğunu gördük. Dijital pazarlamacılar olarak elimizden gelen en iyi şekilde işlerimizi yapmak için ekibimizin Reddit’i ve kullanıcı tabanını kullandığı üç yolu burada bulabilirsiniz.

İlham Bulmak

Go Fish’te çok sayıda müşterimiz var ve çoğunlukla, bir müşteriden diğerine temel iş kimlikleri ve alanlar arasında çok fazla örtüşme yok. Sonuç olarak, ekibimiz, müşterilerimizin ne yaptığıyla ilgili herhangi bir sayıda konu için fikir üretebilmelidir ve bu, çoğu zaman, yalnızca iş yapabilmek için bu konularda en azından yeterli düzeyde bilgi edinmemiz gerektiği anlamına gelir. potansiyel kampanya fikirleri hakkında beyin fırtınası yapabilir.

Bu durumlarda, Reddit inanılmaz derecede faydalı olabilir. Geçmişte ana hatlarıyla belirttiğimiz gibi, Reddit’in kullandığı upvote sistemi, kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik niş alt diziler oluşturma ve bunlara abone olma yeteneğiyle birleştiğinde, ekibimizin zaten iyi karşılanan ve trend olan belirli konularla ilgili fikirler bulabileceği anlamına gelir. sadece birkaç tıklamayla.

Hayranlardan ve konunun uzmanlarından oluşan bir topluluğa doğrudan gidip neyin hevesli olduklarını görmek onlara neyin çekici geldiğini daha hızlı anlamamıza yardımcı oluyor. Buradan, izleyicilerin hoşlandığını bildiğimiz şeylerden hareketle yeni ve benzersiz bir kampanya fikri üretmek için ileriye veya geriye doğru çalışabiliriz. Büyük ölçüde aşina olmadığımız bir sektör için içerik fikirleri üzerinde beyin fırtınası yapma zamanı geldiğinde, doğru alt dizinleri incelemek için biraz zaman ayırmak, kampanya fikirlerinizle boşa çıkmakla bir hedefe ulaşmak arasındaki tüm farkı yaratabilir.

Tavsiye Edilen:  İşletme için önemli olan 4 içerik pazarlama hedefi · brewedweb

Kampanya Stratejinizi ve Yaklaşımınızı İyileştirme

İnternetteki eski bir atasözü “Yorumları asla okuma” şeklindedir ve çoğu durumda aynı fikirde olmamakta zorlanabiliriz. Bununla birlikte, devam eden bir revizyon sürecinin parçası olarak kullanıldığında, Reddit’teki yorumlar, konu kaliteli içerik oluşturmaya geldiğinde kesinlikle rakipsiz bir varlık olabilir.

Reddit’e aktif olarak katılan herkes size, kullanıcılarının düşünceli olduğunu söyleyebilir. Reddit’teki yorum bölümlerine katılmak için zaman ayıran insanlar, fikirlerini söylemekten nadiren çekinirler ve kullanıcı adlarının anonimliği sayesinde, gerçek duygularını açığa vurmaktan neredeyse hiçbir zaman geri kalmazlar.

İnternetin çoğu köşesinde, bu anonimlik ve kötü davranış için verilebilecek nispeten küçük cezalar kombinasyonu, yalnızca mümkün olduğunda uzak durulacak bir dijital alan üretecektir. Bununla birlikte, dijital pazarlamacılar için, Reddit’i içeriğiniz için mükemmel bir kanıtlama alanı yapan şey tam olarak bu kombinasyondur.

Reddit’e erken aşamadaki içerik parçalarını anonim olarak gönderebilmek, pazarlamacıların doğrudan Reddit kullanıcılarından hızlı ve dürüst geri bildirim almalarına olanak tanır, böylece kampanyaları resmi olarak genel kullanıma sunulmadan önce değiştirebilir ve geliştirebilirler. Reddit’in yorum yapan topluluğunun karanlık yüzü, size tasarımlarınızdan ve neden nefret ettiklerini söylemekten veya derlediğiniz bir veri setinin geçerliliğini parçalamaktan korkmayacaktır. Her abartılı olumsuzluk yığınında, eleştirilerinde bir parça doğruluk payı olduğunu ve bu külçeyi çekip çıkarmanın ve arkasında ne kadar geçerlilik varsa kabul etmenin, bir konuda büyük iyileştirmeler yapılmasına yol açabileceğini hatırlamamız bizim için önemlidir. son ürün.

Doğru r/SampleSize’ı Toplama

Reddit’teki anketlerden bahsetmişken, bu, ekibimizin harika içerik oluşturmak için platformu kullanmasının son yoludur. Anketler ve sonuçları, onlarca yıldır dünyanın dört bir yanındaki insanların ilgisini çekiyor. Ne de olsa, kim başkalarının ne düşündüğünü bilmek ve ortak görüşün bizimkinden ne kadar benzer veya farklı olduğunu görmek istemez ki?

Tavsiye Edilen:  HubSpot'un İşe Alma Uzmanları, İşe Alma Yöneticileri ve Yöneticilerinden 4'ü "Her İşin Ustası" Olmak Hakkında Ne Diyor?

Reddit, ankete yanıt verenler için bir havuz olarak birkaç önemli avantaja sahiptir. İlk olarak, Google Forms gibi programları kullanarak anketinizi oluşturup ücretsiz olarak yayınlamanız mümkündür. İkincisi, toplayabileceğiniz yanıtların bir sınırı yoktur, oysa Pollfish gibi hizmetler daha fazla yanıt için daha fazla ücret talep eder. Üçüncüsü, insanların hem katılmaya meyilli olduğu hem de sonuçları değerli kılmak için bir anket konusu hakkında yeterince fikir sahibi olduğu alt dizinleri belirleyebilir ve hedefleyebilirsiniz.

Bu son iki noktaya ek olarak, ekibimiz son zamanlarda mantıklı olduğunda anket yanıtlarını toplamak için Reddit’i kullanmaya başladı ve bu yaklaşımı, ücretli kaynaklardan topladığımızın iki katına çıkan ortalama anket yanıt sayıları kazanmak için kullandı. Bu ücretli seçenekler için 600-1.000 yanıt alma norm olsa da, Reddit’e gönderilen anketler düzenli olarak bizi 1.500-3.000 yanıtlayandan oluşan bir tabanla görüyor ve yakın zamanda 13.000’in üzerinde bir başarıya ulaşıyor! Reddit gibi tek bir platformdan gelen tüm yanıtları toplamak, verilere bir miktar yanlılık katabilirken, bu daha büyük örneklem boyutları, çalışmanın muhabirlerin ve okuyucuların gözünde genel geçerliliğini artırarak onları bir kampanyanın genel başarısı için önemli bir varlık haline getiriyor.

Dijital pazarlamada, işlerimizi yapmamıza ve kampanyalar hazırlamamıza yardımcı olan sayısız araç ve kaynak var. Parlak yeni yazılım parçalarına kapılmak veya daha önce keşfedilmemiş bir veri kaynağını keşfederken kaybolmak kolay olsa da, günün sonunda diğer insanlara hitap eden şeyler yaratmaya çalıştığımızı her zaman hatırlamakta fayda var. Reddit, diğer insanların neyi sevip neyi sevmediğini öğrenmek için internetteki en iyi yer olabilir. Reddit platformunu ve kullanıcı tabanını doğru bir şekilde kullanmak, içeriğinizi iyiden mükemmele götürmek için uzun bir yol kat edebilir, öyleyse neden kullanmıyorsunuz?

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kursunuzu Tanıtmak İçin Kurşun Mıknatıs Olarak Bir e-Kitap Nasıl Yazılır?

Ekibiniz, içerik kampanyalarınızı güçlendirmenin bir yolu olarak Reddit’i kullanıyor mu? Öyleyse nasıl? Değilse, neden olmasın?

Yorumlarda bize bildirin!