Kalıcı Olarak Ücretsiz 2 GB Ekstra Google Drive Depolama Alanı Alma Teklifi – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kalıcı Olarak Ücretsiz 2 GB Ekstra Google Drive Depolama Alanı Alma Teklifi – Showeblogin

Bu, Google Hesabınızı korumak için basit bir Güvenlik Kontrolünü tamamlayarak Google Drive depolama planınızda 2 gigabayt artış elde etme fırsatıdır.

Google Drive, Google tarafından sağlanan çevrimiçi bir dosya depolama sistemidir. Her türden dosyanızı oluşturmanıza, erişmenize, düzenlemenize, yüklemenize ve paylaşmanıza yardımcı olur. word, excel, PDF, ses, video, zip vb. üye olmak Google Hesabı için Google Drive’larında toplam 15 GB ücretsiz depolama alanı alır. Daha sonra, ekstra depolama almak için seçtikleri plana göre ayda bir miktar dolar ödemek zorunda kalıyorlar.

Daha Güvenli İnternet Günü (SID), dünyanın her yerindeki çocuklar ve gençler arasında çevrimiçi kaynakların, teknolojilerin ve cep telefonlarının güvenli ve daha sorumlu kullanımını teşvik etmek için 9 Şubat 2016 Salı günü düzenlendi.

Bu yıl Google Drive, basit bir çevrimiçi Güvenlik Kontrolünü tamamlayarak tüm Google Hesabı sahiplerine Google Drive depolama planlarında kalıcı 2 GB bonus depolama alanı alma fırsatı vererek “Daha Güvenli İnternet Günü”nü kutluyor. Google Hesabınızı korumak için önemli ayarların gözden geçirilmesinden başka bir şey değildir ve neredeyse 2-3 dakikanızı alacaktır.

Dolayısıyla bu ödül, güvenlik kontrolünü tamamladığınız için Google’a teşekkür etmenin bir yoludur. Bu tekliften yararlanmak için Google hesabınızın güvenlik kontrolünü en geç 16 Şubat 2015 tarihine kadar tamamlamanız gerektiğini hatırlatırız.

Buna göre, şu basit adımları izleyin ve Google Drive depolama planınızda fazladan 2 gigabayt kazanın:

Aşama 1: Google hesabı Güvenlik ayarı Checkup web sayfasını ziyaret edin ve Gmail Hesabınızla oturum açın.

Adım 2: Şimdi, aşağıdaki bilgileri kontrol etmeniz istenecek

Kurtarma bilgilerinizi kontrol edin: Bu bölümde, hesabınızda olağandışı bir etkinlik bulunduğunda veya yanlışlıkla hesabınızın kilitlenmesi durumunda Google’ın sizinle iletişime geçmesine yardımcı olacak hesap kurtarma ayarlarınızı gözden geçirmelisiniz.

Tavsiye Edilen:  Dental Uygulamalar İçin Bir SEO Rehberi

Google tarafından hesap kurtarma amacınız için kullanılacağından, kurtarma telefon numarası, e-posta kimliği ve güvenlik sorusunun güncel olup olmadığını kontrol edin. Bu, bu bilgilerin yalnızca ve yalnızca Google’ın hesabınızla ilgili olarak size ulaşması gerektiğinde kullanılacağı anlamına gelir.

Son etkinliğinizi kontrol edin: Bu bölümde, son hesap etkinliğinizi göreceksiniz. Herhangi bir şey şüpheli veya yabancı görünüyorsa, Google’a bildirebilirsiniz, aksi takdirde tıklayın iyi görünüyor.

Bu nedenle, burada herhangi bir şüpheli etkinlik fark ederseniz, lütfen “” bölümüne giderek cihazın erişimini kaldırın.Cihazlar ve Etkinlik” ayarlar web sayfası. Böylece, hesabınıza başka hiç kimsenin erişmemesini sağlayacaktır.

Hesap izinlerinizi kontrol edin: Bu bölümde, Google Hesabınıza bağlı uygulamaları, web sitelerini ve cihazları inceleyeceksiniz. Hepsini tanıdığınızdan, kullandığınızdan ve güvendiğinizden emin olun veya tanımadıklarınızı kaldırın.

Uygulama şifrelerinizi kontrol edin: 2 adımlı doğrulama kullanmayan daha az güvenli uygulamalarınız varsa, Google bu uygulamalar için şifreler oluşturur. Bu nedenle lütfen yalnızca bildiğiniz, kullandığınız ve güvendiğiniz uygulamalar için parolaları sakladığınızdan emin olun, aksi takdirde parolayı iptal edin.

2 Adımlı Doğrulama ayarlarınızı kontrol edin: 2 Adımlı Doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, yedek telefon numarasını ve yedek kodları göreceksiniz. Bu, hesabınızın güvenlik düzeyini artırır, yani hesabınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

Aşama 3: Çevrimiçi Google hesabınızın güvenlik kontrolünü başarıyla tamamladıktan sonra, ücretsiz depolama için uygun olduğunuzu onaylayan yeşil onay kutuları (duruma göre üç veya daha fazla) göreceksiniz. Ek olarak, bir mesaj görüntülenecektir:

Aferin, hepiniz hazırsınız.
Güvenliğinize dikkat etmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Şüpheli bir şey görürsek size haber veririz ve siz de bu kontrol listesini istediğiniz zaman yeniden çalıştırmaktan çekinmeyin.

Son olarak, Google, Şubat ayının son günü civarında hepinize otomatik olarak depolama alanı verecek. 28 Şubat 2016. Google sürücünüzde ayarlama tamamlandıktan sonra bir E-posta ile bilgilendirileceksiniz. Ancak, herhangi birini kullanıyorsanız Google Apps for Work veya Google Apps Eğitim Sürümü o zaman bonus depolama için uygun değilsiniz.

Tavsiye Edilen:  Oturum Hırsızlığı Nedir ve Nasıl Çalışır ve Önlenir?

Google Drive’da ücretsiz 2 GB ek depolama alanınız olup olmadığını bana bildirin. Not Bu fırsatın son tarihi 16 Şubat 2015. Bu nedenle, hesap güvenlik kontrolünüzü en geç 16/02/2015 tarihine kadar tamamlayın ve bu teklifi arkadaşlarınıza ve ailenize yayın, böylece onlar da 2 gigabayt ekstra Google Drive depolama alanına sahip olsunlar.