Kampanya İlhamı İçin Trendlerin Zirvesinde Nasıl Kalınır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kampanya İlhamı İçin Trendlerin Zirvesinde Nasıl Kalınır?

Başarılı bir bağlantı kurma kampanyası için içeriğinizin haber değeri taşıması ve bir gazetecinin zaman ayırmaya değer olması çok önemlidir. Bu sürekli değişen sosyal medya ve haber ortamındaki en yeni trendlerden haberdar olmak zor olsa da, günlük medya tüketiminizi müşterilerinizin yararına kullanmanın pek çok yolu vardır.

Dijital PR ajansımızın kampanya fikirlerinizi güçlendirmeye yardımcı olmak için sosyal medyada veya medya kuruluşlarında gezinirken aklında tuttuğu bazı noktalar şunlardır:

1. Amacıyla tüketin

Bu sektörde, her gün çeşitli satış noktalarından içerik aramanın önemini asla hafife almayın – Sevmedikleriniz bile. Medyayı tüketmeye zaman öldürmekten çok, günlük iş beklentinizin bir parçası olarak bakın.. Favori sitelerinize göz atmak ve notlar almak için her gün zaman ayırın.

2. Bir barikata çarptığınızda göz atın

Reddit okumak, TikTok izlemek veya Twitter’da gezinmek, başarılı bir beyin fırtınası oturumu için hayati önem taşıyan araştırma yöntemleridir. Müşterilerinizin sektörleriyle alakalı hesapları veya etiketleri takip edin. Yaratıcı bir engelle karşılaştıysanız, tüm platformlarda o hafta trend olan içeriği okumaya biraz zaman ayırın. Büyük resme ne katkıda bulunabilirsiniz? Bir müşteri için harika bir kampanya oluşturmak üzere trend olan konuları nasıl kullanabileceğinizi kendinize sorun.

3. Geride kalmayın

Alakalı kalmak ve bağlantılar oluşturmak için, geldikleri gibi viral trendlerin zirvesinde olmanız ve oyuna geç kalmaktan kaçınmanız gerekir. İnsanların dikkat süreleri her zamankinden daha kısa ve bir sonraki büyük şeye hızla geçiyorlar. Kampanya fikrinizin daha önce yapılıp yapılmadığını ve son zamanlarda büyük yayınlarda yer alıp almadığını her zaman araştırın. Eski haberler yaratmak istemezsiniz.

4. Aklınıza gelen fikirleri not edin

Büyüleyici bir içerik görürseniz veya ilginç bir sorunuz varsa, bir sonraki beyin fırtınası oturumunuzda ekibinize sunmak için hemen telefonunuza not alın. Mesai saatleri dışında bile gününüzü yaşarken her zaman kampanya fikirleri aramalısınız. Bir randevuda mısınız ve faturayı kimin ödemesi gerektiğini merak mı ediyorsunuz? Belki de bu keşfedilmeye değer bir konu. İlham her yerde.

Tavsiye Edilen:  8 wskazówek, jak wybrać platformę do automatyzacji marketingu e-commerce

Bunlar, hafta boyunca not aldığım bazı fikirlerin örnekleri:

Zihniyetinizi amaca göre kaydırmaya uyarladığınızda, hangi platformların özel ihtiyaçlarınız için en iyi içerik ilhamını ürettiğini daha iyi anlayacaksınız.

Kampanya İlhamı için Medya Platformlarını Şu Şekilde Kullanıyorum:

TİKTOK

TikTok’un size göre olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Z kuşağına yönelik uygulamayı kaydırmak ne kadar acı verici olsa da, bana daha genç bir demografiye yönelik çok sayıda kaliteli fikir sağladı. Uygulamada sürekli olarak yayınlanan içerik çeşitliliği nedeniyle, gerçek zamanlı olarak sınırsız ilham vardır. Ev konuları etrafında beyin fırtınası yapmanız gerekiyorsa, neyin trend olduğunu görmek için #homedecor veya #interiordesign gibi ilgili hashtag’leri arayın. Emlak, LGBTQ+, finans veya girişimcilik gibi keşfedilecek çok sayıda topluluk var. Viral içeriğin zirvesinde kalmak için her gün TikTok’ta kaydırma yaparak 30 dakikadan bir saate kadar harcamayı seviyorum.

REDDİT

Reddit’ten çok fazla haber alıyorum ama haber değeri taşıyan makalelerin yorumlarında insanların ne söylediğine de bakıyorum. Konuşmaları okuyun ve insanların neleri tartıştığını ve neleri merak ettiğini gözlemleyin. Joe Rogan’ın söylediği bir şeye mi üzülüyorlar yoksa insanlar şehirlerinde daha fazla halka açık park mı istiyor? Bu tartışmaları bir ankete veya veri kampanyasına nasıl dahil edebilirsiniz? Mevcut kampanya ilhamı için r/DataIsBeautiful veya r/News gibi alt dizinlere de bakabilirsiniz. Twitter, haberlerle ilgili tartışmalar için iyi bir kaynak olmasına rağmen, Reddit’in daha iyi ifade edilmiş yorumlar ürettiğini ve genel olarak daha az trollük yaptığını görüyorum.

HAYAL YAYIN SİTELERİ

Demek Business Insider’da olmak istiyorsun? Ya da belki bir gün New York Times’ta ilan edilmeyi hayal ediyorsundur? Her gün hayran olduğunuz bu yayınlara bakın ve içeriklerin nasıl işlendiğini gözlemleyin. Bağlandıkları siteleri görüntüleyin, içeriğin kaynağını bulun ve o sektördeki haber değeri taşıyan konuları inceleyin. Medya listenizdeki belirli bir gazeteci tarafından yazılan makalelere de göz atın ve bu yayınların konuk gönderisi olarak öne çıkarmakla ilgilenebilecekleri yeni içerikler üzerine beyin fırtınası yapın. Kendinize sorun, bu siteye veya bu gazeteciye uygun hangi içeriği oluşturabilirim?

Tavsiye Edilen:  Mobil Güvenlik - Önemi, Türleri ve En İyi Uygulamalar

PODCAST’LAR

Herhangi bir podcast’te saatlerce derinlemesine tartışılan konular, düşündürücü sohbetler ve çeşitli konularda ev sahiplerinden tavsiye isteyen dinleyiciler bulacaksınız. En sevdiğiniz programları kendi avantajınıza kullanın, bunlar harika bir alakalı malzeme kaynağıdır! İşte bir örnek: En sevdiğim podcast’lerden biri, kızlar yemek yemeli, yakın zamanda ilişkilerde mali durumu paylaşmakla ilgili bir bölüm yaptı ve konuşma noktalarından bazıları bir kampanya için anket ilham kaynağı oldu. Favori podcast’leriniz kendi yaratıcı içeriğinize nasıl ilham verebilir?

Yaratıcı çalışmalar, içerik geliştirme sürecinin bir parçasıdır, ancak gelecekteki beyin fırtınası oturumlarınıza ve müşterilerle toplantılarınıza getirebileceğiniz ilham bulmanın birçok yolu vardır. Bir dahaki sefere fikir bulmakta zorlandığınızda, bir sonraki başarılı bağlantı kurma kampanyanızı oluşturmanıza yardımcı olacak bu ipuçlarına bakın. İyi şanlar!