Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kolay Google Reklam Bağışları Kılavuzu (Google AdWords)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kolay Google Reklam Bağışları Kılavuzu (Google AdWords)

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, toplumdan destek almak, misyonunuzu gerçekleştirmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çok önemlidir. Misyonunuzu ve değerlerinizi pazarlamak her zaman kolay değildir. Google Reklam Bağışları programı, bu haberi anlamlı ve hedefe yönelik bir şekilde yaymanıza yardımcı olmak için oluşturuldu.

Google Reklam Bağışları Nedir?

Google Reklam Bağışları (genellikle Sivil Toplum Kuruluşları için Google AdWords olarak anılır), 501(c)(3) kapsamındaki kâr amacı gütmeyen kuruluşların, ücretsiz Google Ads yerleşimleri aracılığıyla çevrimiçi olarak kâr amacı gütmeyen kuruluş arayan kişilere ulaşmasına ve onları bilgilendirmesine olanak tanıyan bir programdır. Google Grants programı 2003 yılında başlatıldı ve 50’den fazla ülkede kullanıma sunuldu.

Google Reklam Bağışlarına Uygunluk

Google’ın verdiği reklam bağışlarından yararlanmak isteyen kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için çeşitli uygunluk kriterleri vardır.

1. Sivil Toplum Kuruluşları için Google’a başvurun

Kayıt olmalısınız Sivil Toplum Kuruluşları için Google programı. Başlamak için bir hayır kurumu olarak kayıtlı olmanız gerekir. Bu, bir grup muafiyetiniz olsa bile (kilise gibi) IRS’nin kuruluşunuzu 501(c)(3) olarak tanıması gerektiği anlamına gelir. Google, kuruluşunuzun şu adresten doğrulanmasını gerektirir: TechSoup (uygunluk süreçlerinde bir düzeyde otomasyon oluşturmak için).

 • Hastane veya sağlık kuruluşu olamazsınız
 • Bir devlet kurumu veya kuruluşu olamazsınız
 • Okul, üniversite veya akademik kurum olamazsınız

2. 501(c)(3) Organizasyon Durumunu Tutun

501(c)(3) kuruluşu olarak tanınmak, Sivil Toplum Kuruluşları için Google’a başvuru sürecinin bir parçası olduğu kadar Google Reklam Bağışları programının da bir gereğidir.

3. Ayrımcılık Yapmamayı ve Bağış Makbuzunun Kullanımını Kabul Edin

Kuruluşunuzla ilgili aşağıdakileri belgelendirmeniz gerekir:

 • İşe alma/istihdam uygulamalarınız cinsel yönelim veya cinsiyet kimliğine dayalı ayrımcılık yapmaz.
 • Şirketinizdeki işe alma/istihdam uygulamaları veya program ve hizmet yönetimi konusunda yasa dışı bir temelde ayrımcılık yapmazsınız.
 • “Kuruluşum bu bağışı kendi politikası ve yürürlükteki yasa ve düzenlemeler kapsamında alabilir; bu bağış, Google’ın kuruluşumla iş yapma konusundaki mevcut veya gelecekteki becerisini olumsuz etkilemeyecektir; ve bu bağış, herhangi bir hükümet yetkilisini iş elde etmek veya sürdürmek veya herhangi bir uygunsuz avantaj elde etmek için yolsuzlukla etkilemek amacıyla kullanılmayacaktır.”
Tavsiye Edilen:  İşletmeniz İçin Metin Yazarları Nasıl Kiralanır?

4. Kabul Edilebilir Bir Web Sitesine Sahip Olun

web sitesi politikası Google Reklam Bağışları için çok kapsamlıdır. Kuruluşunuzun alan adı, Google hibe başvuru süreci sırasında onaylanmalıdır. Yapabilirsiniz ek alan adlarının onaylanması isteği gönderimden itibaren 10 gün içinde incelenecek özel bir form kullanılarak.

Aşağıdaki maddeler halinde web sitesi politikasının gerektirdiği hususların büyük bir kısmı ele alınacaktır, ancak daha fazla ayrıntı için Sivil Toplum Kuruluşları için Google Ads’in resmi sitesine bakın.

 • Reklam kullanıcılarınızın, reklamlarınıza tıkladıklarında yönlendirildikleri alan adının sahibi olmanız gerekir. Bazı durumlarda reklam kullanıcılarınızı doğrudan aşağıdaki gibi üçüncü taraf doğrulanmış bağış işleyicilere gönderebilirsiniz: Şık, FrontStream Artezveya Blackbaud Aydınlatma.
 • Web siteniz “yüksek kaliteli” olmalıdır. Bu, kuruluşunuza, misyonuna ve dahil olduğu faaliyetlere ilişkin ayrıntıların yer aldığı harika bir Hakkımızda sayfası anlamına gelir. Siteniz, benzersiz içerik ve doğrulanabilir iddialarla (hızlı yükleme süreleri, kolay gezinme, iyi CTA’lar) harika bir kullanıcı deneyimi sunmalıdır ( varsa) ve güvenli bir HTTPS bağlantısı.
 • Siteniz ticari işlemler etrafında dönemez. Siteniz e-ticareti kolaylaştırıyorsa, gelirlerin tam olarak nasıl kullanıldığını gösteren yıllık bir rapor sunmalısınız.
 • Siteniz Google AdSense veya bağlı kuruluş reklam bağlantılarını kullanamaz. Mevcut reklamların misyonunuzla alakalı olması ve rahatsız edici olmaması gerekir.

Siteniz kriterlere uymakta zorlanıyorsa bırakın WIX yardım etsin. Web tasarım şirketimiz, içerik pazarlama hizmetlerimizle kullanıcı deneyiminizi, gezinmenizi geliştirmenize ve benzersiz ve değerli içerik geliştirmenize yardımcı olabilir.

Web sitenizin performansını artırmanız mı gerekiyor? Sitenizdeki trafiği, etkileşimi ve dönüşümleri artırmak için web sitesinde bulunması gereken 24 şeyi keşfetmek için bu ücretsiz e-Kitabı indirin.

Kiliseler için Google Hibeleri

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik Google AdWords bağışının tüm koşullarını karşılıyorsanız kiliseniz aylık 10.000 ABD doları değerindeki ücretsiz Google Reklam Bağışlarına erişebilir.

Google bağışları kilisenizin farkındalığını artırmanıza ve misyonunuzu anlamlı bir şekilde yaymanıza yardımcı olabilir. Alternatif olarak yazar Jeremy Smith Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Google Grants’ın, teknoloji devi için vergi indirimi almanın, reklam ürünlerini hassaslaştırmanın ve reklam bağışlarına erişimi olmayan reklamverenler için anahtar kelime teklif fiyatlarını şişirmenin bir yolu olduğunu tahmin ediyor.

Ne olursa olsun, Google Reklam Bağışları’na uygunluğunuzu sürdürmek bir kilise için çeşitli nedenlerden dolayı zor olabilir. Google bağışlarını kiliseler için kullanmanın neden zor olabileceğini görmek için Google Reklam Bağışları’na nasıl hak kazanabileceğinizle ilgili aşağıdaki bölümü okuyun.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT Dedektörleri: İçeriğin Yapay Zeka Kullanılarak Yazılıp Yazılmadığını Bilmek İçin 10 Araç

Okullar için Google Hibeleri

Çoğu durumda Google Reklam Bağışları’nın okullar için kullanılması mümkün değildir. Okullar, üniversiteler ve eğitim kurumları Sivil Toplum Kuruluşları için Google’a katılamaz ve 501(c)(3) kuruluşu olarak sınıflandırılmazlar. Okulunuzun kendisi uygun olmayabilir ancak Google, “eğitim kurumlarının hayırseverlik kollarının uygun olduğunu” ifade ediyor.

Eğitim kurumunuz Google Reklam Bağışlarına erişemeyebilir ancak Google Reklam Bağışları aracılığıyla kullanabileceğiniz kaynaklar mevcuttur. Google for Education programı. Buna Eğitim için G Suite, çevrimiçi bilgisayar bilimi eğitimi ve daha fazlası dahildir.

Google Reklam Bağışlarına Nasıl Başvurulur?

Artık yukarıdaki Google Reklam Bağışları uygunluk koşullarının tümüne sahip olduğunuza göre, beş kolay adımda başlayabilirsiniz:

 1. Google Grants programına uygun olduğunuzu doğrulayın.
 2. Sivil Toplum Kuruluşları için Google programına kaydolun (bunun ek uygunluk gereksinimleri vardır; kayıtlı olduğunuzdan emin olun) TechSoup).
 3. Google Reklam Bağışları Programına başvurun.
 4. Arama ağı reklamlarınızı oluşturmak için Google Ads hesabınızı oluşturun.
 5. Google Ads hesabınızı ve kampanyanızı incelemeye gönderin.

Google Reklam Bağışlarına Nasıl Uygun Kalınır?

Başlamak için hesabınızın uygun coğrafi hedefleme kullanılarak yapılandırılması gerekir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz yerel bölgenizde hizmet veriyorsa Google Ads coğrafi hedeflemenizin bunu yansıttığından emin olun. Sadece 10 bin dolarlık reklam bütçenizi kullanmak için ulusal bir kampanya yürütmeye çalışırsanız hesabınız askıya alınabilir.

Her kampanyada iki etkin metin reklam içeren en az iki reklam grubunuz olmalıdır. Hesabınızda iki farklı site bağlantısı uzantısının da kurulu olduğundan emin olun. Bu kriterler çoğunlukla, Google Reklam Bağışları kullanıcılarının kabul edilebilir minimum en iyi uygulamaları izlemesini sağlayacak şekilde mevcuttur. Bu standartları karşılayamıyorsanız, Google Ads deneyiminin tamamı yerine AdWords Express’i tercih etmeniz gerekecektir.

Daha sonra, AdWords Express’i kullanmıyorsanız hesabınızın ortalama Google Ads TO’sunun en az %5 olması gerekir. Ayrıca, bir tür dönüşüm bilgisi gerektiren bir teklif stratejisi kullanıyorsanız (Dönüşümleri En Üst Düzeye Çıkarma, Hedef ROAS vb. gibi), dönüşüm izlemeyi doğru şekilde ayarlamanız gerekir.

Hesabınızı oluşturmuş ve neredeyse optimize etmiş olsanız bile, yine de aylık olarak giriş yapmanız gerekir, aksi takdirde askıya alınma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Hepsini takip et program politikalarıve uygunluğu kolaylıkla sürdürebilmelisiniz.

Tavsiye Edilen:  Sosyal Medya İçin Yerelleştirme Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Kriterlerimizi tekrar ziyaret ettiğinizden ve koruduğunuzdan emin olun. Kabul Edilebilir Bir Web Sitesine Sahip Olun Yukarıdaki bölüm.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Diğer Pazarlama Hibeleri

Google AdWords Hibe programı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik tek program değildir. Dijital pazarlama varlığınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz daha fazla pazarlama hibesini burada bulabilirsiniz.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için YouTube

Google Reklam Bağışı, aramada yalnızca metin reklamlar almanızı sağlar. Peki ya kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz video gösteriminden faydalanabilirse? YouTube Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Programı tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

YouTube programı, videolarınızda özel CTA katmanları ve bağış “kartları” kullanmanıza olanak tanır, böylece izleyicileri uygun bağış kanallarına gönderebilirsiniz. YouTube bir Google şirketidir ve ayrıca sizden Sivil Toplum Kuruluşları için Google’a başvurun programlarına katılmak için.

Grants.gov

2002 yılında kurulan Grants.gov Binlerce hibe programı için bir depo ve takas odasıdır. Pazarlamaya özel olmasalar da kuruluşunuza uygulanan hibeleri arayabilir ve başvurabilirsiniz. Hibe başvurusunda bulunanlar bir süreç aracılığıyla alınacaktır. beş adımlı başvuru süreci Herhangi bir hibeye başvurmadan önce.

Uzman Pazarlama Yardımı Alın

WIX Marketing, Houston ve Austin’deki en iyi pazarlama ajansıdır. Reklam Bağışları Sertifikalı Uzmanlar Topluluğunun bir parçası olmasak da, bölgedeki işletmelere etkili tıklama başına ödeme hizmetleri sunma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz.

WIX’a bugün ulaşın kuruluşunuzun hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için!