Keşfedildi veya Tarandı – şu anda dizine eklenmiyor – Nasıl çözülür? – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Keşfedildi veya Tarandı – şu anda dizine eklenmiyor – Nasıl çözülür? – Showeblogin

Keşfedildi – şu anda dizine eklenmemiş, Google’ın bu web sayfasını bildiği, ancak henüz taranmadığı ve bu nedenle Google tarafından dizine eklenmediği anlamına gelir.

Keşfedildi – şu anda indekslenmemiş. Tarandı – şu anda dizine eklenmemiş. Durum: Hariç tutuldu. Nasıl çözeceksin? Bu, yeni web sitesi sahiplerinin ve hatta uzun haber sitelerinin karşılaştığı çok yaygın bir sorundur.

Durumunuzun dışında kaldığını görürseniz Google Arama Konsolu o zaman lütfen aşağıdakileri okuyun.

  • Keşfedildi – şu anda indekslenmemiş
  • Tarandı – şu anda dizine eklenmemiş

Keşfedildi anlamı nedir – Şu anda İndekslenmemiş

Keşfedildi – şu anda indekslenmemiş Google’ın bu web sayfasını site haritası, dahili bağlantılar veya geri bağlantılar aracılığıyla bildiği anlamına gelir. Ancak, web sayfası henüz taranmamıştır ve bu nedenle Google tarafından dizine eklenmemiştir.

Şu anda bu URL’yi taramaya değmez. Goggle gelecekte bu web sayfasını tarayabilir veya taramayabilir. Bu karar kalıcı değildir ve Google daha sonra tarayıp dizine ekleyebilir ama kesin değildir.

Tarandı – Şu anda Dizine Eklenmedi – Bu ne anlama geliyor?

Tarandı – şu anda dizine eklenmemiş Google’ın sitenizi zaten keşfettiği ve taradığı, ancak henüz dizine yani veritabanına dahil etmediği anlamına gelir.

Başlıca nedenleri ve çözümü keşfedildi ancak şu anda dizine eklenmedi veya Tarandı – şu anda dizine eklenmemiş aşağıdadır:

Sebep-1 Aşırı Yükleme Sitesi

Google, URL’nin taranması durumunda taranacağını düşünür. siteyi aşırı yüklemek. Bu nedenle, endişelenmeyin, Google taramayı yeniden planladı ve web sayfanız bir sonraki programda otomatik olarak taranacak ve dizine eklenecek. Ah! Google şu anda meşgul.

Sebep-2 Alakasız URL’ler

Google Search Console’da Google tarafından dizinden çıkarılmış bazı URL’ler görebilirsiniz. Web sayfası URL’leriyle ilgili bu tür hataları göz ardı etmelisiniz. Çünkü bu web sayfalarında Besleme URL’leri, RSS URL’leri, Sonraki veya Önceki Gönderi/Kategori/Etiketler/Yazar web Sayfaları URL’leri, Yorum URL’leri, site arama sonucu URL’leri bulunabilir.

Tavsiye Edilen:  Jak stworzyć epicki projekt miniatur na Instagramie dla filmów

Aşağıdaki URL türleri ilgisizdir ve dizine eklenmesi için Google’a yeniden göndermeye gerek yoktur:

  • https://www.YourWebSite.com/feed/
  • https://www.YourWebSite.com/page/3/
  • https://www.YourWebSite.com/page/7?nonamp=1
  • https://www.YourWebSite.com/category/example/page/15/
  • https://www.YourWebSite.com/tutorials/example/

Yukarıdakiler, Google tarafından zaten taranmış ancak dizine eklenmemiş en yaygın URL’lerdir.

Sebep-3 Tutarsızlık

Google sitenizi ziyaret eder, ancak herhangi bir yeni içerik bulamazsa, bir sonraki ziyaret için gecikebilir. Diyelim ki Google bugün sitenizi ziyaret etti ve yeni gönderi buldu ancak yarın herhangi bir yeni içerik yayınlamadıysanız, Google önümüzdeki hafta sitenizi yeni web sayfaları yayınlayıp yayınlamadığını kontrol etmek için ziyaret edecek. Ancak Google, bir ay içinde yeni içerik yayınlamadığınızı tespit ederse, sitenizi aylık olarak taramayı planlar.

Bu nedenle, kullanıcılarınıza düzenli olarak günlük, haftalık veya aylık yeni içerikler sunmalısınız. Ancak, son altı ay içinde herhangi bir yeni gönderi oluşturmadıysanız, sorunun en büyük nedenlerinden biri bu olabilir.keşfedildi ancak şu anda dizine eklenmiyor“.

Sebep-4 Yinelenen İçerik

Sitenizde aynı konuda çok sayıda web sayfası varsa ve her web sayfasındaki içerikler benzer veya yineleniyorsa, Google yakın zamanda yayınlanan yayınınızı taramak ve dizine eklemekle ilgilenmeyecektir.

Otomatik oluşturulan içerikleri asla kullanmayın, yani otomatik araçlar veya eklentiler kullanarak çok sayıda yeni gönderi gönderiyorsunuz.

Sebep-5 Düşük kaliteli İçerik

Web sayfasındaki içerikler çok düşük kalitey ve bu nedenle Google bu URL’yi yok sayar. Bu nedenle, kullanıcılar için yüksek kaliteli ve benzersiz hale getirmek için mevcut içeriğe biraz daha değer katmalısınız.

eğer yayınlarsan yüksek kaliteli içerik kullanıcılar için, Arama Motoru Sonuçları Sayfasında üst sıralarda yer alma olasılığını artırmak için SEO’yu da geliştirir.

Sebep-6 Genel site kalitesi

Sitenizin genel kalitesi Google’ın gözünde iyi değil. Demek istediğim, sürekli olarak düşük kaliteli içerik yayınlıyorsunuz, ardından Google sitenizi düşük kaliteli web siteleri listesinden çıkaracaktır.

Tavsiye Edilen:  SEO sonuçlarının görülmesi ne kadar sürer?

Yakın zamanda yayınlanan tüm yayınlar için bu hata mesajını fark ediyor musunuz? Bu genellikle yeni web sitelerinde olur ve bu nedenle sitenizin tüm içeriğini gözden geçirmeli ve her gönderinizin orijinal ve yüksek kaliteli içerik sağladığından emin olmalısınız.

Farklı bir şekilde düşünün, siteniz yoksa kullanıcılarınız için bir kayıp olur mu veya aynı içeriği başka bir web sitesinde bulabilirler. Kullanıcılar aynı içeriği başka sitelerden alıyorsa, Google neden web sitenizi taramayı ve dizine eklemeyi tercih eder?