Kişisel Markalaşmanın Örneklerle İtibarınız İçin 6 Faydası

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kişisel Markalaşmanın Örneklerle İtibarınız İçin 6 Faydası

Kariyer yolunuz ne olursa olsun, her birey kişisel markalaşmadan yararlanabilir. Bu tam olarak ne anlama geliyor? Kişisel marka bilinci oluşturma, elinizden gelenin en iyisini yapmayı ve kendi hikayenizi çevrimiçi olarak kontrol etmeyi içerir. İster çevrimiçi ortamda birçok farklı platformu seven ve kullanan biri olun, ister tam tersi olup MIA olmayı tercih edin, kimin baktığını asla bilemeyeceğimiz için kişisel markanızın tam kontrolünü elinize almanız önemlidir. Bu alandaki düşüncelerinizi genişletmek için kişisel markalaşmanın itibarınız için en önemli 6 faydasını listeledim.

Kişisel Markalaşma Neden Önemlidir?

Kişisel markalaşmanın önemi, bir kişinin çevrimiçi itibarına ne kadar değer verdiğine bağlıdır. Birçoğu için kişisel bir marka oluşturmak önemlidir, çünkü kendinizi dünyaya bu şekilde sunarsınız. Herkesin bir başkası hakkındaki önyargıları, hayattaki kendi deneyimlerinden kaynaklanır, bu yüzden herkes için farklıdır. Buradaki ana nokta, tıpkı bir iş görüşmesi gibi, kendinizi en iyi şekilde ortaya koymanın yeni fırsatlara, arkadaşlara ve diğer bağlantılara yol açabileceğidir.

1. Konumunuzu çevrimiçi olarak güvence altına almak

Daha önce kendinize sormanız gereken ilk iki soru konumunuzu güvence altına almak ben kimim? Ve bunu nasıl şiir yazarım? Diyelim ki, imkanları kısıtlı topluluklar için gönüllü iş yapmayı seven bir avukatsınız. Bunun hayatınızın en büyük parçası olduğunu bilerek, profillerinizi bu nişte popüler olan platformlarda oluşturmaya odaklanın. Çevrimiçi konumunuzu bu şekilde güvence altına alabilirsiniz, sadece sizi ve üzerine inşa etmeye çalıştığınız markayı tanımlayan terimleri arayın ve buradan katılabileceğiniz ve aktif olabileceğiniz yeni sosyal medya platformları, bloglar, topluluklar vb. bulacaksınız. Açık.

2. Erişiminizi genişletmek

Erişiminizi genişletmek, kişisel markalaşmanın büyük bir avantajıdır. Yeni profiller oluşturarak ve eski profilleri şimdiki zamanda canlandırmaya çalıştığınız şeye uyacak şekilde güncelleyerek, yalnızca farklı topluluklardan yeni insanlarla tanışmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bu topluluklarda da yeni kaynaklar bulabilirsiniz. . Diyelim ki bir okul öğretmenisiniz ve öğrencileriniz için en iyi çevrimiçi matematik oyun platformunu araştırdınız. Sonuçlar, en iyi kaynakları bulmanın yanı sıra kaynak olarak kullanmak üzere diğer bilgilerle dolu yeni bir özel Facebook grubunu bulmayı içerebilir. Ayrıca BetterLesson gibi sadece öğretmenler için yeni bir sosyal medya platformuna da rastlayabilirsiniz, bu da nişinizdeki büyük itibarınızı artıracaktır.

Tavsiye Edilen:  CustomGPT.ai'te Neler Oluyor: Ocak 2023 Özeti

3. Hikayenizi anlatmak

Kişisel markalaşmanın en heyecan verici faydası, hikayenizi tam istediğiniz gibi anlatmaktır! Bunu sosyal medya hesaplarında fotoğraf paylaşarak veya Medium gibi bir sitede blog oluşturarak düşüncelerinizi paylaşarak yapabilirsiniz. Nerede ve nasıl paylaşmak istediğinize bakılmaksızın, diğer kişiler düşünce ve görüşlerinizle etkileşime geçebilecek. Sizi ilgilendiren nişe bağlı olarak, aynı konulara ilgi duyan çevrimiçi bir topluluğa katılmayı düşünün. Bu, okuyucuların sizinle kişisel olarak bir bağ hissetmesine yardımcı olacaktır, bu da takipçilerinizi genişletmek için harikadır. Hikayesini paylaşmakla iyi iş çıkaran bir profesyonel, büyük bir mayo markası olan Devin Brugman’ın CEO’sudur. Aşağıdaki arama sonuçlarında da görebileceğiniz gibi, LinkedIn profilini güncelleyerek arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasının yanı sıra kişisel markasını şirketi dışında genişletmek için pek çok haber sitesiyle de çalışmıştır. Business Insider başlığından.

4. Yeni bilgi edinmek

Kişisel markalaşmanın bir başka büyük yararı da yol boyunca yeni bilgiler edinmektir. Yeni bir blog veya haber sitesine rastladığınızda yeni ilgi alanları bulabilirsiniz. Yeni içerikle etkileşim kurmak, markanızı bundan sonra nereye inşa etmek istediğiniz konusunda size fikir verebilir. Bilgi edinmek, nişinizdeki diğer kişilerin belirli bir konu hakkında soruları olduğunda başvurabilecekleri bir lider olmanıza yardımcı olur. Diyelim ki bir otomobil tamirhanesi sahibisiniz, sahip olduğunuz bir soruna özgü şeyler hakkında yeni forumlar bulmak için araştırma yapmak, sizi o alandaki herhangi bir endişeniz için çevreleyen düşünce lideri yapacaktır. Bu, büyük itibarınızı yaymak için çok önemli olacaktır çünkü yeni müşteriler artık size daha fazla güvenecektir.

5. İyileştirilmiş arama sonuçları

Konumunuzu güvence altına almanın bir parçası, arama sonuçlarınızı iyileştirmeyi içerir. Belki de arama sonuçlarınız zaten “iyi” bir yerdedir ve tamamen olumlu duygulara sahiptir, bundan yararlanmak ve sonuçlar sayfanızda bu gayrimenkulü ele geçirmek için kendiniz hakkında rastgele profiller oluşturmak için iyi bir fırsattır. Öte yandan, bazı aşağılayıcı içeriğinizin olduğunu biliyorsanız, olumsuz duygu sizin için daha fazla sorun haline gelmeden önce içeriğinizi genişletmek iyi bir fikirdir. Anlatım üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz Ideamensch gibi bir siteye röportaj göndermeyi düşünün. İşte sayfa arama sonuçlarını kendi markasına yakışan profiller ve sayfalarla oluşturmanın tüm avantajlarından yararlanan bir CEO’nun başka bir örneği. Hello Fresh CEO’su Dominik Richter’in sonuçlarını kullandık.

Tavsiye Edilen:  Müteahhitler için Dijital Pazarlama: Genel Müteahhit Markanızı Büyütün

6. Yeni taahhütler ve fırsatlar

Markanızı oluşturmanın en iyi faydalarından biri, harcadığınız zaman nedeniyle ortaya çıkan yeni etkileşimler ve fırsatlardır. Harika bir örnek, bir moda markasının CEO’sunu içerebilir. CEO, modada sürdürülebilir bir şeyler yapmak istiyor; kişisel markalarını genişleterek, diğer sürdürülebilir moda markalarına gerçekten ulaşarak hayır işleri için bir işbirliği veya bu doğrultuda bir şeyler yapmak istiyor. Bu, yalnızca çok önemsedikleri amaca yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kişisel olarak onlar için neyin önemli olduğunu dünyaya göstererek kişisel markalarını ve itibarlarını geliştirmelerine yardımcı olur. Bunun gibi yeni bir fırsattan elde edilen büyük eylemlerden pek çok fayda elde edilebilir. yeni mikro site, yine konumunuzu güvence altına alacak ve marka bilinirliğinizi artıracaktır. Bu bağlantıları ve fırsatları oluşturmaya yardımcı olmak için sosyal medyadaki etkileşimlerinizi, özellikle de LinkedIn’i artırmayı düşünün.

Sizin de görebileceğiniz gibi, kişisel marka oluşturmanın birçok harika faydası vardır. Bunu yapmak için eyleme geçirilebilir adımlar atmaya gelince yaratıcı ve benzersiz olmak çok önemlidir. Spot ışığı yerine arka planda olmayı tercih etseniz bile, her birey bir şekilde diğerlerinden ayrılmalıdır. Yeni profiller, bilgiler, bloglar, haber siteleri, forumlar ve diğer platformlar hakkında gerçekten neler olup bittiğini araştırmak için zaman ayırarak, kişisel markanıza çevrimiçi olarak daha fazla güvenebileceksiniz. Güveninizi ve bilginizi inşa ettiğinizde, organizasyon, düşünce liderliği ve büyük bir itibar içeren sonuçlara bayılacaksınız!