Klaviyo E-posta Pazarlama: Klaviyo ile E-ticaretinizi Büyütmek İçin En İyi Kılavuz Klaviyo’nun neden e-Ticaret markaları için en iyi e-posta pazarlama aracı olduğunu öğrenin. En iyi 3 e-posta pazarlama kampanyasını, SMS pazarlama fikirlerini ve markanızı nasıl büyüteceğinizi ele alıyoruz.Octavia Drexler·9 dk. okuma·3 Temmuz 2023’te güncelleniyor

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Klaviyo E-posta Pazarlama: Klaviyo ile E-ticaretinizi Büyütmek İçin En İyi Kılavuz Klaviyo’nun neden e-Ticaret markaları için en iyi e-posta pazarlama aracı olduğunu öğrenin. En iyi 3 e-posta pazarlama kampanyasını, SMS pazarlama fikirlerini ve markanızı nasıl büyüteceğinizi ele alıyoruz.Octavia Drexler·9 dk. okuma·3 Temmuz 2023’te güncelleniyor

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

E-posta pazarlamacılarının “Bekle, e-posta hala bir pazarlama kanalı olarak kullanılıyor mu?” Herkesin e-posta pazarlamasının içinde yaşadığını düşündüğü perili evlerin tavan aralarından taşan kuruş kutuları.

2000’lerde e-posta pazarlamasının toplu cenazesine katıldığımızı düşünenler için bir haberimiz var: Mandela etkisi size oyun oynuyor.

Aslında, e-posta kanallarını görmezden gelirseniz, masada para bırakmış olursunuz. Ve e-posta ile pazarlama araçları söz konusu olduğunda, Klaviyo açık farkla kesin bir kazanandır. Daha spesifik olmak gerekirse, 2022’de Klaviyo e-posta pazarlaması, 2,2 milyar dolar satışta.

İşleri bir perspektife oturtmak için, bu tür bir para yaklaşık 35 yeni Falcon 9 roketi satın alabilir.

Klaviyo ajanslarının, e-posta pazarlama danışmanlarının ve e-Ticaret şirketlerinin uzay gemileri satın almak için tüm paralarını bir araya toplamaları pek olası değildir, ancak bu, rakamları daha az etkileyici yapmaz.

Klaviyo sadece sade ve basit iyi – ve birçok nedenden dolayı.

E-Ticaret işinizi hızla büyütmek için bunu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Klaviyo e-posta pazarlama otomasyon platformu: Bütün bu yaygara neyle ilgili?

Uzun lafın kısası Klaviyo, web siteniz, sosyal medya ve hatta POS’unuz gibi birçok e-Ticaret aracından veri toplar. Aynı şey, örneğin MailChimp gibi diğer e-posta platformları için geçerli değil.

Bu düzeyde veri toplama ve entegrasyon, insanların markanızla çevrimiçi olarak nasıl etkileşime girdiğine bağlı olarak gelişmiş e-posta kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olur. Klaviyo, otomatik e-posta göndermekten daha fazlasını yapar. Size müşterilerinizin kim olduğuna dair veri odaklı 360 derecelik bir görünüm sunar, böylece onlar için kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturabilirsiniz.

[Banner][Looking for a Klaviyo Expert?][Find The Perfect One on Mayple. Hand-picked vetted marketers, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-klaviyo-email-marketing][blue]

İşte saf pazarlama altını. Hepimiz dikkat çekmek için her zamankinden daha fazla rekabet ederken hangi işletme sahibi doğru yerde, doğru zamanda olmak istemez ki?

Yüksek oranda hedeflenmiş bir e-posta stratejisi yürütmenize izin veren bir pazarlama otomasyonu platformu arıyorsanız, Klaviyo tam size göre. Şununla birlikte gelir:

 • Dakikalar içinde ayarlayıp e-posta listenize gönderebileceğiniz çok sayıda e-ticaret iş akışı şablonu
 • Tutabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve kullanabileceğiniz duyarlı e-posta şablonlarını sürükleyip bırakın
 • Kişiselleştirilmiş e-postalar gönderebilmeniz için gelişmiş segmentasyon
 • Otomatik SMS mesajları gönderme seçeneği
 • ROI tabanlı raporlama
 • Dinamik ürün önerilerini ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği görüntüleme yeteneği
 • Alışveriş sepeti terk e-postaları, satın alma sonrası e-postalar, göz atma terk otomasyonu ve e-posta haber bültenleri
 • E-posta pazarlamanızı diğer araçlarla (Facebook, Google Ads, Shopify ve diğer 260’tan fazla) bağlamak için önceden oluşturulmuş entegrasyonlar
 • Diğer birçok özellik, müşteri yolculuklarınızı, dönüşüm oranınızı, elde tutma ve bağlılığınızı optimize etmeyi amaçlıyordu.

Denenecek 3 Klaviyo e-posta pazarlama kampanyası türü

Klaviyo e-posta pazarlama kampanyaları, daha fazla müşteriyi dönüştürmenize ve müşteri sadakati ve müşteriyi elde tutma gibi satış sonrası ölçümleri iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  6-minutowy wstęp do strategii budowania linków SEO

1. Sepeti terk etme

Sepeti terk etme kampanyaları, alışveriş sepetine ürün ekleyen ancak ödeme yapmayan potansiyel müşterileri geri çekmeyi amaçlar. Klaviyo, sepeti terk etme e-postalarınızı özelleştirmenize ve müşterilerin geri gelip ödeme sürecini tamamlamasını cazip hale getirmenize yardımcı olabilir.

2. Karşılama akışı

Karşılama akışları, müşterilerle verimli ilişkiler kurmak için çok önemlidir. Bir düşünün: “Merhaba” bile demeyen biriyle arkadaş olur muydunuz? Muhtemelen değil. Doğru zamanda doğru karşılama akışını tetiklemek, yeni müşterilerle bağlılık oluşturmaya hızlı bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir ve Klaviyo da bunu yapmanıza yardımcı olur.

3. Satın alma sonrası ek satış kampanyası

İşletmenizi büyütmek istiyorsanız sadık müşterilere ihtiyacınız var. Bu nedenle, bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra onları meşgul tutmak önemlidir. Klaviyo’nun satın alma sonrası ek satış kampanyaları, daha önce satın aldıkları ürünlerle ilgili ürünler önererek müşteri sadakatini artırmanıza yardımcı olabilir.

Bu, müşteri yaşam boyu değerlerinizi (CLV) artırmanıza ve istikrarlı bir büyüme elde etmenize yardımcı olabilir.

Klaviyo SMS pazarlama fikirleri

Klaviyo kısa süre önce e-Ticaret SMS pazarlama özelliklerini başlattı. İş hedeflerinize bağlı olarak, SMS kişilerine otomatik mesajlar göndermek, müşterilerinizin dikkatini çekmenize yardımcı olabilir.

1. Bir karşılama metni gönderin

E-Ticaret iş müşterilerinize hoş geldiniz SMS’i göndermek, aradaki buzları kırmanın ve bir ilişki kurmaya başlamanın iyi bir yoludur. Mesajınızın kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve neden ortalıkta dolanmaları gerektiğini açıkça belirttiğinden emin olun.

Ayrıca, özellikle GDPR, CCPA veya diğer veri gizliliği düzenlemeleri tarafından korunan müşterilerle çalışıyorsanız, SMS abonelerinizin de bir “aboneliği iptal et”/”SMS’i Durdur” seçeneğine sahip olduğundan emin olun.

2. Referans oluşturmak için SMS kullanın

Klaviyo, müşteri tabanınızı mağazanızı ve ürünlerinizi akranlarına önermeye teşvik eden otomatik SMS kampanyaları aracılığıyla yönlendirmeler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

tarafından yürütülen bir araştırmaya göre Ogilvy CannesTüketicilerin %74’ü, satın alma kararlarında kulaktan kulağa yayılan sözlerin önemli bir etken olduğunu söylüyor.

Anında satış yapmasanız bile, çeşitli akışlarınız ve dizilerinizle yeniden hedefleyebileceğiniz daha fazla e-posta adresi toplayacaksınız.

4. SMS hatırlatıcıları gönderin

Hızlı SMS hatırlatıcıları, alışveriş sepetini terk etmeyi azaltmanıza ve müşterileri satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik etmenize yardımcı olabilir. Yürüttüğünüz bir indirim veya promosyonun ne zaman sona ermek üzere olduğunu insanlara bildirmek ve büyük bir fırsatı kaçırmamalarını sağlamak için SMS hatırlatıcılarını da kullanabilirsiniz.

5. Bir teşekkür gönderin

Hiçbir şey eski moda kibarlığın yerini tutamaz. Basit bir “Satın aldığınız için teşekkür ederiz”, sadık müşteriler yaratmada uzun bir yol kat edebilir. Ayrıca, ilk kez satın alan müşterilerinizin işletmeleri için takdir edildiğini hissetmelerini sağlamanın harika bir yolu.

Profesyonel ipucu: Müşterinin müşteri destek ekibinize ulaşabileceği tüm çeşitli yolları (e-posta adresi, telefon numarası, sohbet ve sosyal medya destek kolları) gururla göstermeli ve onları bunu yapmaya teşvik etmelisiniz.

Teşekkür e-postası şablonları mı arıyorsunuz? Bağlantıdaki makaleye göz atın ve ilham alın!

Klaviyo ile markanızı büyütmenin en iyi 8 yolu

Sosyal medyaya ve reklamlara güvenmek, kiralık bir araziye ev inşa etmekle eşdeğerse, e-posta pazarlaması bir şekilde araziye sahip olmaya benzer.

Tavsiye Edilen:  İş Yaratmak için En İyi Web Semineri E-postaları (6 Şablon!)

Klaviyo’yu bu kadar güçlü bir araç yapan da tam olarak budur. Size birinci taraf verileriniz (veya önce müşteri verileri) üzerinde sahiplik sağlar ve abone listenize kişiselleştirilmiş, alakalı içerik göndermenize yardımcı olur.

Klaviyo kullanarak markanızı büyütmenin en iyi yollarından bazıları şunlardır:

1. Marka bilinirliği yaratın

Kolayca tanınan bir marka yaratmak, işinizi büyütmenin ilk adımıdır. Müşterilerin sizi yalnızca adınızla değil, daha fazlasıyla hatırlamasını istiyorsunuz. Onlara nasıl hissettirdiğinize göre sizi hatırlamalarını istiyorsunuz — işte tam da burada markalaşma devreye giriyor.

İyi bir e-posta pazarlaması, siz ve müşterileriniz arasındaki boşluğu doldurmanıza yardımcı olabilir.

Algoritma değişikliği yok, oyunun kurallarını değiştiren sosyal medya platformları yok. Sadece siz, bir iletişim kanalı ve müşterileriniz.

2. Kitlenizi bölümlere ayırın

Müşterilerinizi segmentlere ayırdığınızda, onların ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını daha iyi hedefleyebilirsiniz. Örneğin, kitlenizi aşağıdakilere göre bölümlere ayırabilirsiniz:

 • Ne tür ürünler satın almaya eğilimlidirler?
 • Tüm aile için ürün satın alıp almayacakları
 • Daha tuhaf bir ses tonuna tepki verip vermedikleri

Bu segmentasyon düzeyi, belirli bir müşteri türünü hedefleyen e-posta dizileri oluşturmanıza ve daha kişiselleştirilmiş içerik sunmanıza olanak tanır.

Örnek diziler şunları içerir:

 • Stokta otomasyon
 • Ürün lansmanı
 • VIP müşterileriniz için daha değerli ürünler

3. Diğer e-Ticaret platformları ve araçlarıyla entegre edin

Başarılı bir e-Ticaret stratejisi oluşturmak istiyorsanız, Klaviyo hesabınızı diğer e-Ticaret platformları ve araçlarıyla (Shopify Plus veya Magento gibi) entegre etmeniz çok önemlidir.

Bunun gibi entegrasyonlar, müşteri satın alma geçmişleri ve iletişim tercihleri ​​gibi değerli verilere erişmenizi sağlar. Tüm bu bilgiler, hiper kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturmanıza olanak tanır. Gerçekten iğneyi hareket ettirin.

Klaviyo’yu Shopify’da nasıl kullanacağınızı öğrenmek ister misiniz? İşte başlamanıza yardımcı olacak hızlı bir kılavuz.

4. Takip e-postaları gönderin

Birisi bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, sizden her zaman bir takip e-postası almalıdır. Karmaşık bir şey olması gerekmiyor. Müşterilerinizin alışverişlerinden memnun olduğundan emin olun ve mağazanızdan alışveriş yaptıkları için onlara teşekkür edin.

Bu, ürünleriniz ve hizmetiniz hakkında geri bildirim almak için harika bir fırsattır. Basit bir NPS anketi bile neyi iyi yaptığınızı (ve nerelerde geliştirebileceğinizi) anlamanıza yardımcı olabilir.

5. Davranışsal hedefleme kullanın

Davranışsal hedefleme neredeyse sihir gibidir – tek farkı değnek, pelerin veya herhangi bir sihirli iksire ihtiyacınız olmamasıdır. Temel olarak, davranışsal hedefleme, en iyi kaynaktan yararlanmanıza olanak tanır: insan psikolojisi. Kullanıcıların mağazanızla nasıl etkileşim kurduğunu anlayarak mesajları ve teklifleri onlara özel olarak uyarlayabilirsiniz.

Örnek e-posta akışları:

 • Alışveriş sepetini terk etme akışları
 • Vazgeçme e-postalarına göz atın
 • En çok görüntülenen ürünlerin müşteri yorumları
 • Tek seferlik alıcılar için ek satışlar ve çapraz satışlar

6. Marka sadakatini artırın

2021’de %39 Müşterilerin yüzdesi marka sadakatlerini teşviklere bağladı. Elbette, insanlar sevdikleri ve ilişki kurabilecekleri e-ticaret markalarına sadıktır. Ancak partnerinizle iletişim kurmazsanız uzun mesafeli ilişkiler yürümez ve aynısı müşteri ilişkileri için de geçerlidir.

Sadakat oluşturmak için sohbeti devam ettirmeniz gerekir. Klaviyo, müşterilerinizi yakınınızda tutmanıza yardımcı olacak hedefli kampanyalar oluşturmanıza olanak tanıdığı için bu noktada yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  BigCommerce'in Amiral Gemisi Temasını Nasıl Kişiselleştireceğinizi Öğrenin

7. Kişiselleştirmeyi kullanın

Hiç kimse sonsuz bir elektronik tablodaki herhangi bir giriş olmak istemez. Dijitalleşmeye rağmen internetin bizi bir numaraymış gibi hissetmemizi değil, sevdiğimiz markalara daha yakın hissetmemizi istiyoruz.

Bu yüzden kişiselleştirme çok önemli. Klaviyo’yu, belirli müşterilere hitap eden ve e-posta listenizdeki başka bir meçhul isim yerine onları bir hikayenin parçası gibi hissettiren dinamik içerik oluşturmak için kullanın.

8. Çok kanallı bir strateji başlatın

Çok kanallı pazarlama hızla müşterilere ulaşmanın en iyi yolu haline geliyor. Onlarla birden çok kanalda etkileşim kurarak, müşterilerinizin mağazanıza geri gelmesini sağlayacak uyumlu bir deneyim oluşturabilirsiniz.

E-posta pazarlaması, herhangi bir çok kanallı stratejinin önemli bir parçasıdır. Klaviyo ile, müşterilerin bir kanaldan diğerine sorunsuz bir şekilde geçmesine yardımcı olan dinamik kampanyalar oluşturabilirsiniz – neredeyse eski bir arkadaşınızla görüşmeye devam ediyormuşsunuz gibi.

Klaviyo E-posta Pazarlamacılığı: Çıkarımlar

Klaviyo, mağazanızın performansını optimize etmenize, müşteri deneyimini iyileştirmenize ve marka bağlılığını artırmanıza yardımcı olabilecek bir sonraki düzey e-ticaret pazarlama aracıdır. Diğer e-posta platformlarının aksine Klaviyo kapsamlıdır, veri odaklıdır ve başarılı bir e-ticaret stratejisi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklerle birlikte gelir.

Sosyal medyanın ve arama motoru algoritmalarının giderek daha dengesiz hale geldiği bir dünyada, e-posta hepimizin baktığı ışık huzmesi. Ve Klaviyo, o sinyali yakmak için gereken enerji kaynağı olabilir.

Klaviyo ile kişiselleştirilmiş e-postalar gönderebilir, diğer platformlar ve araçlarla entegre olabilir, takip e-postaları gönderebilir, davranışsal hedefleme ve kişiselleştirme kullanabilir, marka sadakatini artırabilir, çok kanallı stratejinizi destekleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Tüm bu özellikler bir araya geldiğinde daha fazla müşteriye ulaşmanıza, onları dönüştürmenize ve elde tutmanıza yardımcı olacak – tümü tamamen otomatik, hiper segmentli, veri odaklı bir şekilde.

Açıkçası, Klaviyo mükemmel değil. Sadece temel bir şey arıyorsanız fiyatlandırma biraz yüksek görünebilir ve bundan en iyi şekilde yararlanmak için sağlam bir pazarlama stratejisine ihtiyacınız olacak.

Bir Klaviyo e-posta pazarlama uzmanı veya e-posta pazarlama ajansı mı arıyorsunuz? Seni yakaladık. Nişinizde kanıtlanmış deneyime sahip, özenle seçilmiş, incelenmiş bir uzman bulun. Hemen buradan başlayın.

Klaviyo’nun sizin için en iyi araç olduğundan emin değil misiniz? İşte karar vermenize yardımcı olacak hızlı bir Klaviyo vs Drip rehberi.

[Banner][Looking for a Klaviyo Expert?][Find The Perfect One on Mayple. Hand-picked vetted marketers, hire in 72 hours.][Get Started][https://www.mayple.com/welcome-v4/?utm_content=blog-banner-klaviyo-email-marketing][orange]