Komple Yedekleme/Geri Yükleme Blogger Blogu Nasıl Alınır – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Komple Yedekleme/Geri Yükleme Blogger Blogu Nasıl Alınır – Showeblogin

Düzenlemeden veya yeni bir Tema kullanmadan önce blogger blogunuzun tam Şablonunu indirin. Eksiksiz yedekleme/geri yükleme blog şablonunu almanın doğru yolunu öğrenin.

Ücretsiz Blogger Blog’unuzu oluşturdunuz ve bunun üzerinden sınırsız çevrimiçi para ve bağlantı kazanmak için çok sayıda içerik paylaştınız mı? Evet! Tamam. bundan zevk aldığını biliyorum ücretsiz blog platformu Google tarafından sağlanmıştır ancak teknik kısımlarını çoğunuz bilmiyorsunuzdur.

Genel olarak, benzersiz ve harika bir profesyonel web sitesi yapmak için çeşitli çevrimiçi kaynakları ve öğreticileri kullanarak blogumuzu tasarlamaya başlarız. Ancak blogger şablonunu düzenlemeden veya özelleştirmeden önce yedek almayı unutuyoruz, bunun sonucunda önceki tüm şablon verilerimizi kaybettik.

Aslında, müşterimizden biri, bloglarına yeni bir şablon yüklemek veya yüklemek ve değiştirmek nedeniyle ciddi bir sorun yaşadıklarını bize bildirdi. Widget’larının çoğu boş kutuyu gösteriyor. Daha önce kaydettikleri yedekten önceki şablonlarını yeniden yükleseler bile, bloglarının widget’larında hiçbir şey görünmüyor.

Şimdi, önceki şablonu yeniden yüklemelerine rağmen, widget’ların içeriklerini içeren önceki verileri neden kaybettikleri sorusu aklınızı başınızdan alıyor.

Bunun çözümünü internette aradılar ama vakit kaybından başka bir şey olmadı ve sonunda bizimle iletişime geçtiler. Görüşme sırasında, blog şablonlarını kaydetmek için kullandıkları süreci öğrendik. Ve doğru cevabı aldık. Blogger blog şablonunun yedeğini alma yöntemlerinin tamamen yanlış olduğunu söylemek istiyorum. Başka bir deyişle, blogger şablonlarının tam yedeğini almamışlar.

Önlemenin Tedaviden daha iyi olduğunu bildiğimiz gibi. Bu nedenle, şablonu düzenli aralıklarla veya düzenlemeden önce yedeklemeniz önerilir ve bu nedenle BlogSpot.com blogger blog şablonunuzun tam bir yedeğini almanıza yardımcı olacak en iyi işlemi bilmelisiniz.

Blogger Blog Şablonunuzu Tek Tıkla Yedekleyin

Bu, BlogSpot blog şablonunun HTML kodlarını XML dosyasında indirdiğimiz basit ve temel işlemdir.

Tavsiye Edilen:  chatGPT, daha fazla eğitim içeriği oluşturmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Aşama 1:

Blogger hesabınıza giriş yapın ve yedeklemek istediğiniz şablonun bulunduğu blogunuzun kontrol panelini ziyaret edin.

Adım 2:

Şimdi, şuraya git: Şablon Sekmesi sol kenar çubuğunda ve tıklayın Yedekle/Geri Yükle sağ üst köşede görünen metin düğmesi.

Aşama 3:

Açık açılır pencerede üzerine tıklayın Tam şablonu indir ve blog şablonunuzu XML belge biçiminde kaydedin.

Blog temanızın tam yedeğini indirdiniz mi? Hey! Arkadaşlar bu, “Tam şablonu indir” yazsa bile blog şablonunuzun tam yedeği değildir. Bu nedenle, blog şablonunuzun tüm verilerini (tüm HTML kodlarını) kaydetmek için aşağıda belirtilen sonraki işlemi izlemelisiniz.

Adım-4:

Bu adımda, HTML/JavaScript widget’larına eklediğiniz üçüncü taraf kodları dahil olmak üzere tüm CSS, JavaScript ve HTML kodlarını kaydedeceksiniz.

Bunu yapmak için blogunuzun Düzen Sekmesine gidin ve burada blogunuzun tüm widget’larını görün. Tıkla Düzenlemek metin bağlantısı, her widget’ın sağ alt köşesinde görünür. Şimdi, her bir Gadget’ın tüm kodlarını kopyalayıp ayrı bir Not Defteri dosyasına yapıştırın.

Her bir Not Defteri’nin adını, belirli parçacık için olduğu gibi verin veya Gadget’ın HTML numarasını (widget kimliği) kullanarak da kaydedebilirsiniz. Bazılarınızın anlatmak istediğimi anlamadığını biliyorum. İşte size aynı şeyi açıklamak için bir örnek.

Diyelim ki, HTML/JavaScript Gadget’ına HTML kodları ekleyerek bloguma Dinamik Facebook Sayfa Beğeni Kutusu ekledim. Şimdi, tüm bu kodların yedeğini almam gerekiyor. Blogumun düzen sekmesinde aynı widget’ı adına göre görebiliyorum.

Ancak, gelecekte referans olması için adına widget kimliği dahil olmak üzere kaydetmem benim için daha iyi olacak. Facebook Sayfası (HTML2).

Belirli bir Gadget’ın widget kimliği nasıl bulunur?

Bu çok basittir, fareyi söz konusu widget’ın metin düzenleme bağlantısının üzerine getirin ve pencerenin alt kısmında o gadget’ın widget kimliğini içeren bir web adresi göreceksiniz. Bağlantı adresi aşağıdaki gibi görünecektir:

Tavsiye Edilen:  Sanal Gerçeklik, 2023'te İşletmelere nasıl yardımcı oluyor?

Ayrıca, bağlantı adresini kopyalamak için metni düzenle bağlantısına sağ tıklayabilir, widget kimliğini görmek için bu bağlantıyı bir Not Defteri’ne veya word belgesine yapıştırabilirsiniz.

https://www.blogger.com/rearrange?blogID=1234567890&widgetType=HTML&widgetId=HTML2&action=editWidget&sectionId=sidebar-right-1

Blogger Blog Şablonunuzu Geri Yükleme veya Değiştirme

Blogger şablonunuzu düzenlerken hata mesajı almış veya bir şeyler ters gitmiş olabilir. Şimdi, blogger blog şablonunuzun tam yedeğini aldıysanız, önceki şablonu düzenleme veya özelleştirmeden önceki haline kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Aşama 1:

Geri yüklemek veya şablonu yenisiyle değiştirmek istediğiniz blogunuzun kenar çubuğundan Şablon Sekmesine gidin.

Adım 2:

Bir açılır pencerenin açılması için sağ üst köşedeki Metin bağlantısını Yedekle/Geri Yükle düğmesine tıklayın.

Aşama 3:

Açılan açılır pencerede, Dosya Seç’e tıklayın ve ardından şablon-123456789987654321 gibi görünen indirilen XML dosyasını seçin ve açın. Mevcut şablonunuzla değiştirmek istediğiniz yeni blogger şablonunu da seçebilirsiniz.

Adım-4:

Şimdi, BlogSpot blog şablonunuzu geri yüklemek veya değiştirmek için turuncu yükle düğmesine tıklayın.

Blogunuzun önceki şablonunu gerçekten geri yüklediniz mi? Cevap hayır. Bunun nedeni, şablonunuzun yedeğini alma sürecinde yukarıda anlattığım gibi son adım olmamasıdır.

Bu nedenle, HTML/JavaScript ve TEXT widget’larınızı önceki şablonda olduğu gibi tekrar geri yüklemeniz gerekir.

Adım 5:

Gadget’larınızı tekrar geri yüklemek için, blogunuzun Düzen bölümüne gidin ve belirli HTML/JavaScript veya TEXT widget’ının Metin düzenle bağlantısını tıklayın ve içerik alanına, daha önce yedeğini aldığınız tüm kodları ve tam yedeğini alırken yapıştırın. blogger şablonunuz.

Şimdi aşağıda değerli yorumlarınızı vererek görüş ve deneyimlerinizi bizimle paylaşma sırası sizde. Mutlu Bloglama!