Kriz Zamanlarında Çevrimiçi İtibarınızı Koruma

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kriz Zamanlarında Çevrimiçi İtibarınızı Koruma

Coronavirüs ve COVID-19, manşetlere hükmediyor ve tüm dünyada yaygın bir paniğe neden oluyor. Bunu kolaylaştırmak için, markalar ve bireyler ellerinden gelen her şekilde bir fark yaratmak için bu fırsatı değerlendirdiler. Markaların yardımcı olmak için neler yaptığını merak ettim ve bununla karşılaştım NYPost makalesi Şef José Andrés hakkında. Olağanüstü Şef, NYC ve Washington DC’deki sekiz restoranını, bu pandeminin ortasında geçim sıkıntısı çekenler için gurme aşevlerine dönüştürdü.

Şu anda öne çıkan tek kişi Şef Andrés değil. Uluslararası güzellik markası Sephora, operasyonların 3 Nisan’a kadar ücretsiz kargo ile devam etmesine izin verirken, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olan National Grid, krizden etkilenen ailelere 500.000 dolar bağışlıyor. Tüm bunları duyduğuma çok sevindim – nihayet çılgınlığın ortasında bazı olumlu haberler!

Bu inisiyatifleri okuduktan sonra ilk düşüncem, müşterileri için çok fazla iyilik yaptıkları için bu markaları inanılmaz derecede takdir etmek oldu, ancak ORM açısından bakıldığında bunun bir “kazan-kazan” durumu olduğunu da düşünmeden edemedim. onlara. Bu eylemler, fark yaratanların itibarı ve arama sonuçları üzerinde uzun süreli olumlu bir izlenim bırakacaktır. Ayrıca izleyicileri ve potansiyel müşterileri arasında güven inşa ediyorlar, bu da onları bir sonraki büyük kriz sırasında ve hatta her şey normal olsa bile insanların başvurmak isteyeceği marka haline getirecek.

Şirketiniz diğerleri kadar verecek konumda değilse, sorun değil. Bu süre zarfında müşterilerinize, çalışma saatleri, yeniden açılma planları ve diğer önemli bilgiler dahil olmak üzere iş değişiklikleri hakkında sık sık çevrimiçi güncellemeler vererek yardımcı olabilirsiniz. Müşterileriniz, hizmetleri için işletmenize güveniyor, bu nedenle zaman belirsiz olduğunda, güncellemeleriniz onlar için büyük bir rahatlama kaynağı olabilir. Ek olarak, güncellemeleriniz hedef kitlenizle daha derin ilişkiler kurmanıza yardımcı olabilir ve şirketiniz için olumlu bir çevrimiçi itibara katkıda bulunabilir.

Tavsiye Edilen:  En İyi 5 Bebek Yüzü Oluşturucu Çevrimiçi Ücretsiz: Bir Anında Sevimli Bebek Yüzleri Oluşturun!

Her markanın çevrimiçi kitlesiyle bağlantıda kalmak için atabileceği birkaç yararlı adımı burada bulabilirsiniz. Her adımda, çevrimiçi platformlarından başarıyla yararlanan kuruluşları vurgulayan birkaç bağlantı vardır.

  1. Öncelikle, halkla paylaşmak istediğiniz önemli bilgileri toplayın. Ardından, bu bilgileri web sitenizin ana sayfasına ekleyin ve/veya hepsini ana sayfanızda ve sosyal profillerinizde gösterilebilecek bir blog gönderisine yazın. Bir kişi bir kuruluşta arama yaptığında, çoğu zaman ilk sonuç şirketin web sitesi olur ve arama yapanların büyük çoğunluğu önemli bilgileri ilk olarak burada arar.
  2. Twitter, Facebook, Instagram, Reddit ve Pinterest gibi tüm sosyal medya hesaplarında takipçilerinize hitap edin, çünkü bu, hızlı güncellemelerle hedef kitlenizle iletişimde kalmanın en iyi yolu. Okunması ve paylaşılması kolay infografikler oluşturmayı düşünün, böylece kitleniz faydalı bilgileri başkalarına verimli bir şekilde retweetleyebilir. Ek olarak, takipçilerinizin sorduğu soruları dinleyin ve bunları elinizden geldiğince yanıtlayın.
  3. Takipçileri bilgilendirmek için tüm inceleme web sitelerindeki hizmet saatlerini ve önemli bilgileri güncelleyin. Yelp, Google Benim İşletmem ve TripAdvisor, müşterilerin şirketler ve kuruluşlar hakkında ek bilgi bulmak için sıklıkla kullandıkları popüler, kullanışlı ve güvenilir platformlara örnektir.
  4. Bir basın bülteni yayınlamayı düşünün. Bu, alakalı bilgileri daha büyük bir kitleye iletmenin başka bir harika yoludur ve markanız için arama sonuçlarında görünme potansiyeline sahiptir.

Bu noktalar oldukça basit görünse de, ister küçük bir işletme, ister büyük bir marka, birey veya başka bir kuruluş olun, en azından bazılarını uygulamak, bir kriz anında büyük fark yaratabilir. Çevrimiçi İtibar Yönetimi ajansımız, şu anda ve her zaman tüm soru ve yorumları memnuniyetle karşılar. Aşağıda bize bir tane bırakmaktan çekinmeyin!