Küçük İşletme Sahipleri için 15 Ucuz Pazarlama Fikri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Küçük İşletme Sahipleri için 15 Ucuz Pazarlama Fikri

Küçük bir işletme sahibi olarak pazarlama konusunda sınırlı kaynaklara sahip olabilirsiniz. Küçük işletme pazarlaması tamamen yaratıcı olmakla ilgilidir; özellikle İnternet bu kadar kolay ulaşılabilirken, paranızı artırmak için yapabileceğiniz sayısız şey vardır.

Bu blog yazısında size kolaylık sağlamak için en sevdiğimiz küçük işletme tanıtım fikirlerini derledik!

 1. Sosyal medya
 2. Blog yazmaya başla
 3. Sektörel Etkinliklere Katılın
 4. Yeniden Markalamayı Düşünün
 5. Gönüllü
 6. E-posta Pazarlamasını Başlatın
 7. Muhabirlerle bağlantı kurun
 8. Ödüllere Başvurun
 9. Aracınızı Markalayın
 10. Müşteri Tavsiye Programları
 11. Müşteri Sadakat Programları
 12. Podcast’i başlat
 13. Ücretsiz Ders/Web Semineri Teklif Edin
 14. Uzmanlık Oluşturun
 15. Teknik İncelemeyi Yayınla

Küçük İşletmeler İçin 15 Düşük Maliyetli Pazarlama Fikri

İster B2C ister B2B pazarlama stratejileri arayışında olun, küçük işletme sahiplerine yönelik bu on beş pazarlama stratejisi fikri kesinlikle başlamanıza yardımcı olacaktır!

Bu stratejilerden birinin başkası için işe yaramasının sizin işiniz için de işe yarayacağı anlamına gelmediğini unutmayın. Bu tekniklerin şirketinizde işe yarayıp yaramayacağını görmek için net pazarlama hedefleri olan bir test kampanyası tasarlayın.

1. Sosyal Medyadan Yararlanın

Küçük işletme sahipleri için en iyi ücretsiz pazarlama fikirlerinden biri sosyal medyayı kullanmaktır. İşletmenizin çevrimiçi varlığını geliştirmek sadece hayati önem taşımakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal medya platformları söz konusu olduğunda olanaklar sonsuzdur. Çevrimiçi yarışmalar düzenleyebilir, içeriğinizin ve videolarınızın çapraz tanıtımını yapabilir, müşterilere yanıt verebilir, yerel etkileyicilere ulaşabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Küçük işletmenizi pazarlamanın yaratıcı yollarını arıyorsanız, büyüyen bir trend, başkalarına değer katan bir Facebook Grubu kurmaktır. Örneğin, bir fırınınız varsa, yerel endüstriyi tartışabileceğiniz ve ortak sorunları gidermede birbirinize yardımcı olabileceğiniz “Houston Fırıncıları” adında bir grup kurabilirsiniz. Grubun lideri ve moderatörü olarak kendinizi topluluğun geri kalanına yönelik bir uzman ve rehber olarak tanıtıyorsunuz.

Başlamanıza yardımcı olması için küçük işletmelere yönelik önerilen ücretsiz sosyal medya araçları listemizi kullanın.

2. Bir Blog Başlatın (SEO vb. konularda yardımcı olur)

Küçük işletmelere yönelik çevrimiçi pazarlama fikirlerine ilişkin ipuçları listemize devam edersek, blog başlatmak en etkili ve ucuz seçeneklerden biridir.

Pazarlama için blog yazmanın faydalarından bazıları ilgi yaratma ve gelişmiş SEO’yu içerir. Arama motoru optimizasyonunuzu geliştirerek sitenize daha fazla müşteri çekebilir ve müşteri dönüşümü için daha fazla fırsat yaratabilirsiniz. Bir blog aynı zamanda insanlara öğreterek veya onları endüstri kavramları, sorunları veya çözümleri hakkında bilgilendirerek de değer katar.

Küçük işletmenizi uygun maliyetli bir şekilde pazarlamaya ilişkin daha fazla ipucu için arama motoru optimizasyonu dış kaynak kullanımı hakkındaki makalemizi okuyun.

Tavsiye Edilen:  AirPods Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

3. Bir Konferansa veya Ticari Fuara Katılın (Kartvizit, Ağ vb. Dağıtın)

Küçük işletmeler için düşük maliyetli B2B pazarlama fikirleri bulmak zor olabilir; neyse ki sektör etkinliklerine katılmak, şirketinizin tanıtımını yapmak için bir altın madenidir.

Sektörünüzdeki diğer işletmelerle bağlantı kurmak, yeni potansiyel müşteriler ve bağlantılar geliştirmek için kritik öneme sahiptir. Ayrıca yeni stratejiler öğrenecek veya işinizi geliştirmenize yardımcı olmak için özel olarak hazırlanmış seminerlere katılacaksınız. Etkinliğin tamamını ağ oluşturarak ve kartvizitinizi dağıtarak geçirdiğinizden emin olun.

4. Markanızı Yenileyin

Kartvizitlerden bahsetmişken, işletmenizin marka bilinci oluşturma süreci güncel mi yoksa şirketinizin imajını yenilemenizin üzerinden uzun zaman mı geçti? Bazı yerler, hantal logoları ve modası geçmiş renk şemalarıyla ne kadar eski olduklarını anlatıyor.

Küçük işletmeler için en çok gözden kaçırılan pazarlama ipuçlarından biri, mümkün olan en iyi ilk izlenimi sunduğunuzdan emin olmaktır. İnsanların dikkat süreleri kısadır ve çok sayıda seçenek vardır; yakaladığınızdan ve ilgilerini canlı tuttuğunuzdan emin olun!

Hedef kitlenizin ilgisini çekecek popüler şirket renk şemaları hakkında daha fazla bilgi edinin. Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa bugün Houston marka ajansımızla iletişime geçin!

5. Marka İtibarınızı Artırmak İçin Gönüllü Olun veya Bağış Yapın

Topluluğunuza katkı sağlamak, iyi niyet yaratmanın ve marka görünürlüğünüzü artırmanın mükemmel bir yoludur. Ürünlerinizi bağışladığınızda veya hizmetlerinizi işletmenizin adı altında sunduğunuzda, insanlar markanızı yardımsever ve olumlu bir varlık olarak algılayacaklardır. İnsanlar ayrıca sunduğunuz ürün ve hizmetlerin örneklerini görecek veya ücretsiz örneklerinizi deneyecek.

Küçük işletmenizi bir hayır etkinliğinde pazarlamanın birkaç farklı yolu daha vardır; örneğin, satışlarınızın bir kısmını bağışlayabilir, çalışanlarınıza gönüllü olmaları ve şirketi temsil etmeleri için bir gün izin verebilir, bir etkinliğe veya ekibe sponsor olabilirsiniz ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. .

6. E-posta Pazarlamayı (Bülten, Teklifler vb.) Kullanarak Müşterilerle Bağlantı Kurun

Popüler düşüncenin aksine, e-postayla pazarlama son derece etkili olabilir. Bu, yalnızca müşterilerinize bilgi yaymanın kolay ve düşük maliyetli bir yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir yatırım olduğu da kanıtlanmıştır; e-posta pazarlamasına harcadığınız her 1 ABD Doları için, ortalama 38$ getiri bekliyoruz.

Etkili bir e-posta pazarlama stratejisi, aylık bültenleri, heyecan verici duyuruları, itici promosyon tekliflerini ve daha fazlasını içerebilir!

7. Muhabirler İçin Erişilebilir Olun

Küçük bir işletme için alışılmadık pazarlama stratejisi fikirlerinden biri yerel medyaya ulaşmaktır. Yerel haber muhabirleri sürekli olarak alıntı yapacak kaynaklar arıyor; kaydolarak müsait olduğunuzdan emin olun HARO (Bir Muhabirin Çıkışına Yardım Edin) ücretsiz basın fırsatı için.

Sektörünüzde güncel bir olay varsa, uzman olarak çağrılabilirsiniz (işletmenizin güvenilirliğini ve görünürlüğünü artırır). PR’yi entegre eden dijital pazarlama kampanyası türleri genellikle daha başarılıdır.

Tavsiye Edilen:  İşinizi Bir Sonraki Seviyeye Taşıyabilecek 10 Temel Araç

8. Şirketinizi İşletme Ödülüne Başvurun

Yerel dergi derecelendirmelerine ve incelemelerine bakın veya sektörünüzde başvurabileceğiniz iş ödüllerini arayın. Dergiler işletmenizle ilgili bilgiler yayınlarken kuruluşlar genellikle web sitenize bağlantı verir.

Sektörle ilgili bir ödül kazanmak, işletmenizin adını duyurmanın harika bir yoludur ve genellikle web sitenizde veya ofisinizde sergilenecek bir rozet veya sertifika alırsınız. Aslında ödül alma, birçok etkili marka geliştirme stratejisinin popüler bir parçasıdır.

9. Şirket Aracınızı Markalayın

İşletmeniz bir araç kullanıyorsa, o zaman arabayı mobil bir reklam panosu olarak donatmak hiç akıllıca değildir. Tam kaplama çok pahalıysa mıknatıs ve pencere çıkartmaları kullanın. Nereye giderseniz gidin, insanlar işletmenizin adını ve hizmetlerini görür ve bu da insanların sizi araması veya araması için daha fazla fırsat yaratır.

10. Müşteri Tavsiye Programı Sunun

Ağızdan ağıza pazarlama, küçük işletmenizin yararlanabileceği en güçlü araçlardan biridir. İnsanların %92’si Diğer pazarlama kampanyaları yerine arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelen tavsiyelere güvenin. Mevcut müşterilerden indirimler, ücretsiz ürünler veya hizmetler ve daha fazlası gibi teşvikler sunarak başka müşteriler kazanmalarını isteyin.

11. Müşteri Sadakat Sistemi Sunun

Bir ödül programına sahip olmak, destekçilerinizin geri gelip daha fazla harcama yapması için daha fazla neden yaratır. Sadakat sisteminiz, ücretsiz bir ürün için bir delikli kart kadar basit veya karmaşık bir indirim ve promosyon teklifi olabilir. Müşterilerinizin geri gelmesini sağlayacak bir şey yaratmak istiyorsunuz.

12. Bir Ses veya Video Podcast’i başlatın

Bir podcast, işinizi sektörünüzde bir uzman olarak kurmanın eğlenceli bir yolu olabilir. Bu günlerde ihtiyacınız olan tek şey bir mikrofon, muhtemelen bir kamera ve kendi dizinizi düzenleyip yayınlamak için bir dizüstü bilgisayar.

Göz korkutucu görünüyor, ancak günlük, hatta haftalık bir ürün olmasına gerek yok; içeriğin kalitesi sürükleyiciyse ayda bir veya iki ayda bir iyi olur! İşletme sahipleri için popüler Austin ve Houston podcast’lerinin bir listesi için makalemize göz atın.

13. Ücretsiz Bir Derse, Etkinliğe veya Web Seminerine Ev Sahipliği Yapın

Bir etkinliğe ev sahipliği yapmak, işletmenizin hizmetlerini ve ürünlerini sergilemenin harika bir yoludur. İnsanlar ücretsiz etkinlikleri ve numuneleri severler; bu nedenle, onları yaklaşan teklifler hakkında bilgilendirirken promosyon malzemeleri ve kartvizitler dağıtarak bu fırsatı değerlendirin.

Çok fazla para harcamadan bir kalabalığa ev sahipliği yapmak imkansızsa, belki de halkı bir endüstri süreci veya ürünü hakkında bilgilendirmek için ücretsiz bir web semineri sunmak daha etkili olabilir. Var çeşitli araçlar ve platformlar mevcut bu, çevrimiçi yayın yapmanıza yardımcı olabilir.

Tavsiye Edilen:  İnovasyonun Geleceği: Startup'lar Değişimi Nasıl Yönlendiriyor?

14. Kendinizi Çevrimiçi Sektör Uzmanı Olarak Tanıtın

Bu, küçük işletme sahipleri için bu listedeki en ucuz pazarlama fikirlerinden biridir, ancak tutarlı bir zaman taahhüdü gerektirir.

Quora gibi web sitelerindeki veya sektörünüzle ilgili niş web sitelerindeki konuşmaları takip edin, böylece istendiğinde müdahale edebilir ve yanıt verebilirsiniz. Forumlara faydalı bir şekilde katılmak ve katkıda bulunmak, işletmenizin görünürlüğünü ve yardımseverlik algısını artıracaktır.

15. Bir Teknik Rapor Yayınlayın

Küçük işletmenizin reklamını yapmanın ve uzmanlık oluşturmanın bir başka akıllı yolu da bir teknik inceleme yayınlamaktır. Daha fazla trafik oluşturmak ve başkalarının bulabilmesi ve okuyabilmesi için kolayca paylaşılabilir hale getirmek için bunu web sitenize gönderebilirsiniz. Bu da başka bir büyük zaman taahhüdü, ancak blog gönderileri veya makaleler gibi önceden oluşturduğunuz eski içerikleri yeniden değerlendirerek bunu kolaylaştırabilirsiniz.

WIX Küçük İşletmenizin Pazarlama İhtiyaçlarına Yardımcı Olabilir

Daha fazla küçük işletme reklam fikrine ihtiyacınız varsa, uzman ekibimizle iletişime geçin WIX’daki pazarlama stratejistleri bugün! Pazarlama ajansımız yaklaşık 40 yıldır Teksas işletmelerine hizmet vermektedir. Küçük işletmeniz için daha ucuz reklam fikirleri bulmanıza yardımcı olmayı çok isteriz.