Küçük işletmeler için 2023’de Google Ads veya Google Ads ekspres kampanyalarının performansını artırmanın 10 yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Küçük işletmeler için 2020’de Google Ads veya Google Ads ekspres kampanyalarının performansını artırmanın 10 yolu

Google Ads, işletmenizi hedeflenen kullanıcılara ulaştırmak için doğru platformdur, ancak tıklama ve dönüşümlerden oluşan karma bir çantaya sahip olabilir. Ücretli reklamlarda, özellikle yerel düzeyde muazzam bir potansiyel vardır, ancak AdWords, reklamlarınızın işinize yaramasını sağlayacak çok sayıda araç seçeneği sunar.

Genellikle işletmeler, reklamlarını ayarladıktan sonra Google Ads özelliklerini kullanmayı unutur. Ayrıca Google, reklam kampanyalarını birkaç anahtar kelime ve günlük bütçeyle yürüten AdWords hesabı sahiplerinden memnun. Ama uzun süre çalışmıyor. Ancak çoğu küçük ve orta ölçekli işletme çok rahat bir şekilde çalışır.

Google AdWords 2020: Yeni başlayanlar için eksiksiz bir rehber

Google’ın sahip olduğu Akıllı Kampanyalar (AdWords Express / Google Ads express) normal bir Ads hesabının karmaşıklığını anlayamayanlar için. Akıllı Kampanyaların (AdWords Express / Google Ads Express) avantajı, gereksiz güçlük yaratabilecek unsurları ortadan kaldırarak işleri basitleştirmesidir.

Google Ads’de daha iyisini yapmak istiyorsanız, kampanyalarınızı optimize etmenin yollarını aramalısınız.

AdWords kampanyalarınızı optimize etmek için kanıtlanmış 10 ipucunu burada bulabilirsiniz.

1. Tıklamalar ve Dönüşümler

Google Reklamları tıklama başına maliyettir. Tıklamalar için ücret alır, ancak dönüşümler için ödeme yapmanız gerekir. Telefon araması, iletişim formu doldurma veya randevu alma gibi dönüşüm başına maliyet olmalıdır. Dönüşüm verilerini incelerseniz, hedeflenen anahtar kelimelerden bazılarının olası satışlara dönüştüğünü, ancak diğerlerinin yalnızca size maliyet getirdiğini göreceksiniz. Ancak tüm anahtar kelimeler size aynı fiyata mal oluyor.

Anahtar kelimelerle ilgili bu bilgiyle, zayıf anahtar kelimeleri kaldırabilir ve tıklamaları dönüştürenlerin performansını artırabilirsiniz. Dönüşümleri saymanın iki yolu vardır – Google Analytics ve AdWords’ün yerleşik dönüşüm izleme özelliği.

• Google Analytics, AdWords’ten gelen her ziyaretçiyi ve organik trafiği izler. Sitenize gelen tüm trafik akışını izlemek için iyidir.

• AdWords dönüşüm izleme, ücretli reklamlardan gelen trafiği dikkate alır. Yalnızca dönüşümleri izlemek için iyidir.

Herhangi bir yaklaşımı seçebilirsiniz, ancak tüm dönüşüm verilerinizi Google Analytics’e alıp ardından AdWords’e aktarmanız daha iyi olur. Kolay ve basittir ve sizi AdWords izleme kodları gibi ek izleme kodları üzerinde çalışmaktan kurtarır.

Sertifikalı Google AdWords PPC Yönetim Şirketi

2. Arama Takibi

Bir telefon görüşmesi, bir formu dolduran sıcak bir müşteri adayıdır. Ve web sitenizden veya ücretli bir reklamdan olabilir. Sektörünüze bağlı olarak kesin bir ipucu olabilir, ancak çoğu yerel işletmenin çevrimiçi çabalarından kaç çağrı aldıkları konusunda çok az fikri vardır.

Tavsiye Edilen:  EAT nedir ve SEO için neden önemlidir?

Google Ads, çağrı izlemeye iki şekilde izin verir:

Üçüncü Taraf Arama Takibi

Üçüncü taraf arama izleme hizmeti kullanmak, kullanımı kolay ve kurulumu uygun maliyetlidir. Tüm kaynaklardan ücretli reklamlara yapılan aramaları izler ve son olarak, arama verileri Analytics’te taşınabilir. Potansiyel müşterilerinizin önemli bir kısmını aramalar oluşturuyorsa aramaları Analytics’te izlemeli ve netlik için verileri Google Ads’e aktarmalısınız.

Google Ads çağrı yönlendirme özelliği

Google Ads, kampanyalarınıza ekleyebileceğiniz bir çağrı yönlendirme özelliğine sahiptir. Kurulumu kolaydır, ancak yalnızca Reklam çağrıları için çalışır. Ama hiç olmamasından iyidir. Arama verilerini Google Ads’de alacaksınız.

Google Ads arama yönlendirme, SERP’lerdeki uzantılardan arama alan Arama Uzantıları ile iyi çalışır. Bunlar, web sitenizin Analytics ile izlemeyeceğiniz aramalardır.

3. Reklam Uzantıları

Site Bağlantısı Uzantıları, Arama Uzantıları, Yer Uzantıları ve İnceleme Uzantıları gibi reklam uzantılarını kullanmak, arama yapanların ilgisini çekecek ekstra öğeler ekleyerek daha üretken reklamlar oluşturmak için daha fazla SERP alanı yakaladıklarından yararlıdır. Uzantı eklemek kolaydır ve parasal olarak hiçbir maliyeti yoktur.

4. Kampanya Türü

Arama Ağı, farkındalık kampanyaları yürütmek için daha yararlı olan Görüntülü Reklam Ağı’ndan daha iyi sonuçlar verir. Ancak Arama Ağı, birincil kampanyalar için daha iyi bir seçimdir. Amacınız daha fazla müşteri adayı oluşturmaksa, gözlerinizi hedeflenen kitleden ayırmayı denemelisiniz. Arama Ağı, reklamlarınızı işletmenizle gevşek bir şekilde ilgili sitelerde göstermekten daha etkili olacaktır.

Dilerseniz reklamları her iki ağa ayırarak hem Arama hem de Görüntülü Reklam ağlarını kullanabilirsiniz. Kampanyaları bölmek, tek tek kampanyaların performansının izlenmesine ve ölçülmesine yardımcı olur.

5. Ayrıntılı Konum Eğitimi

Belirli bir alanda hizmet veriyorsunuz ve bu nedenle reklamlarınızın hedeflenen alanda veya hedeflenen alanı çevreleyen konumlarda görünmesini istiyorsunuz. Ancak daha ayrıntılı alanları hedeflemek istediğinizde, hangi alanların iyi performans gösterdiğini görmeli ve teklifleri yüksek performans gösterenler lehine ayarlamaya çalışmalısınız.

6. Optimize Edilmiş Açılış Sayfaları

Çoğu işletmenin açılış sayfaları evlerine dönüktür, ancak ne yazık ki ana sayfaları belirli olmaktan çok karışık çantalar gibidir. Muhteşem içeriğe ve büyük harekete geçirici mesaj düğmelerine sahipse, ziyaretçilerinizi ana sayfanızda görmek iyidir.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazarlar için En İyi Yapay Zeka Yazma Araçlarını Keşfedin

Reklama daha özel olan, özel olarak hazırlanmış bir açılış sayfası, gelen ziyaretçiler için uygundur. Sitenizin ana sayfası, sitenizde bulunan ürünler ve hizmetler hakkında karışık bilgiler içerir. Özel bir açılış sayfasına sahip olmak, Kalite Puanı ve dönüşüm oranı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Reklamınız çatı onarımıyla ilgili, ancak ana sayfanız genel inşaat hizmetiyle ilgili. Müteahhit olduğunuz için genel inşaat işleri sunan bir siteniz var. Çatı hizmeti almak isteyen ziyaretçileri genel hizmet içerikli ana sayfaya yönlendirmeniz Kalite Puanınızı etkiler. Ziyaretçiler ana sayfadaki çatı hizmetini kontrol edecek ve az bilgi bulduklarında geri tıklayacaktır.

Alakalı içeriğe ve görünür harekete geçirici mesaj sekmelerine sahip bir açılış sayfasına sahip olmak, reklamınızın Kalite Puanını ve performansını yükseltir. Ziyaretçiler, özel bir sayfaya ulaştıktan sonra bilgi bulmak için daha derine inmeye ihtiyaç duymazlar.

7. Anahtar Kelime Eşleme Türü

Geniş Eşleme Türü, her kampanyayı tanıtılacak işletmeyle eşleşen çok çeşitli anahtar kelimelere yönlendiren varsayılan ayardır. Özellikle sınırlı bütçeyle çalışan küçük şirketler için yıkıcı olabilir. Ancak negatif anahtar kelimelerle kullanıldığında bir işletme için sihir yapabilir.

Google Ads anahtar kelime eşleme türleri

• Kalın
• Geniş + Değiştirilmiş
• İfade etmek
• Bire bir aynı
• Olumsuz

En iyi tür eşleşmesine, tek tek kampanyalar incelendikten sonra karar verilebilir, ancak Geniş Arama, ücretli pazarlamada başarıya ulaşmada oldukça faydalı olabilir. Örneğin, işletmenizin farklı eşleme türlerini kontrol ederseniz, bütçenizi harcamak istemeyeceğiniz birçok arama sorgusu olduğunu göreceksiniz. Tam Eşleşmeye mümkün olduğunca yakın durmanız gerekir.

Ancak, Geniş Arama’da durup, kaçınılması gereken uygun bir kombinasyon oluşturmak için negatif anahtar kelimelere geçmemelisiniz.

8. Olumsuz Anahtar Kelimeler

AdWords, reklamınızın gösterilmesini istemediğiniz anahtar kelimeleri bildirmenizi ister. Birkaç negatif anahtar kelime ile başlayabilirsiniz, ancak negatif listenize daha fazla anahtar kelime ekleyebilirsiniz. Ayrıca, AdWords kampanyalarınızı yürütmek için kapsamlı bir negatif anahtar kelime listesi tutmalısınız. Doğru trafiği almak sizin kontrolünüzde olmasa da en azından bütçenizi tüketmeyi bırakabilirsiniz.

9. Yalnızca Mobil Müşteriler İçin Aramak İçin Tıklayın

Telefon aramaları, aradığınız müşteri adaylarıysa, yalnızca cep telefonunu tıkla ve ara seçeneğini deneyebilirsiniz. Reklam, telefon numaranızı görüntüler ve izleyiciden web sitenizi ziyaret etmek yerine numarayı çevirmesini ister. Ziyaretçiler, web sitenizin bağlantısını indirmek yerine telefon numaranızı cep telefonlarında bulur.

Tavsiye Edilen:  Edvin AI Nasıl Kullanılır: Başarıya Giden Yol

10. Yeniden Pazarlama

Sitenizi ziyaret etmiş potansiyel müşterilerle bağlantıda kalmak için yeniden pazarlama talebini geri çevirmeniz için hiçbir neden yok. Yeniden Pazarlama’da, reklamlarınız Görüntülü Reklam Ağı’nda sitenizi zaten ziyaret etmiş olan kullanıcılara gösterilir.

Yeniden Pazarlamanın Avantajları

• Web sitenize ve tekliflerinize aşina olan kullanıcılar, yeniden pazarlama için en iyi grubu oluşturur. İlk kez gelen ziyaretçilere göre dönüşüm gerçekleştirme olasılıkları daha yüksektir.

• Google Ads Görüntülü Reklam Ağı her yerde – YouTube, The Guardian, The Forbes, eBay, CNN vb. Reklamlarınızı bu platformlarda göstermeniz başarı oranınızı artıracaktır.

• Yeniden Pazarlama’da, reklam bütçenizi düşük tutacak yalnızca küçük bir kitle grubunu hedeflersiniz.

• Yeniden pazarlama, potansiyel kullanıcılara işletmenizi hatırlatır ve kullanıcılar sitenizi geçmişte ziyaret etmiş ve tekliflerinizi başkalarıyla karşılaştırmışsa, yeniden pazarlama reklamları sizin için sihir yapabilir.

Son olarak, Google Ads kampanyalarınızı yakından takip etmeli ve bütçeyi reklam gruplarının performansına göre ayarlamalısınız.

Çözüm

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, özellikle yeni başlayanlar, AdWords kampanyalarını ayarlarken büyük hatalar yapmaktadır. Ve yalnızca dönüşüm sağlamayan tıklamalara çok para harcadıktan sonra uyanırlar. Daha iyi performans için reklamlarınızı nasıl optimize edeceğinizi yeterince anlıyorsanız, Google Ads tam kontrole sahip olmanızı sağlar.

Yukarıda belirtilen 10 puan, Reklam kampanyalarınızı engellerden arındırmanıza yardımcı olabilir. Dönüşümlere odaklanmanız ve reklamlarınızda arama izleme özelliğinden yararlanmanız gerekir. Her reklam için açılış sayfaları geliştirin ve reklamlarınızı öne çıkarmak için doğru eşleşen anahtar kelimeleri seçin. Negatif anahtar kelimeler ile reklamlarınızın konumunu güçlendirebilirsiniz. Son olarak, potansiyel müşterilerin gözünde kalmak için yeniden pazarlamaya başlayabilirsiniz.

Küçük İşletme Reklamcılığı Uzmanı İşe Alın