Küçük İşletmeler için Ücretsiz Sosyal Medya Araçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Küçük İşletmeler için Ücretsiz Sosyal Medya Araçları

Eğer küçük bir işletme sahibiyseniz muhtemelen sayamayacağınız kadar çok şapka takıyorsunuzdur. Maaş bordrosunu dengelemekten çalışanları işe almaya ve pazarlamaya kadar her şeyi siz yaparsınız. Küçük işletmenizin kullanabileceği pazarlama yöntemlerinden biri sosyal medyadır.

Ben bir sosyal medya pazarlamacısıyım ve aynı zamanda küçük bir işletme sahibinin kızıyım. Annem bir fitness işinin kurucusu ve sahibidir. Geçtiğimiz 12 yıl boyunca onun küçük işletmesini sıfırdan büyütmesini izledim. Ayrıca işi için sosyal medyada gezinmeyi öğrenme mücadelesini de gördüm, dolayısıyla bunun yaratabileceği zorlukları ilk elden anlıyorum.

Bugün, siz diğer küçük işletme sahiplerinin, işletmeniz için sosyal medyada uzmanlaşmayı kolaylaştıracak bazı ücretsiz araçlar hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için buradayım. Üzerinize bazı bilgilerin düşmesine hazır olun!

Houston’da birkaç yıl boyunca sosyal medya pazarlamacılığı yaptıktan sonra, bu araçların küçük işletmeniz için sosyal medyayı kullanma şeklinizde devrim yaratacağını rahatlıkla söyleyebilirim!

Küçük İşletmeniz için 6 Ücretsiz Sosyal Medya Yönetim Aracı

Birden fazla sosyal medya hesabınız varsa ve şirketinizin sosyal medyasında “ayarla ve unut” yaklaşımını benimsemek istiyorsanız, o zaman bir sosyal izleme aracı denemeniz gerekir (Hootsuite, Filiz Sosyal, Tampon, vesaire.). Deneyimlerime göre, bunun size kazandıracağı zaman ve baş ağrısı, maliyete değer ve toplu mesajları önceden planlayabilmek harika bir avantaj. Bu platformların fiyatları farklılık gösterir ancak şirketinizde üç veya daha az sosyal platform varsa, ücretsiz bir Hootsuite planıyla başlamanızı öneririm.

Bu araçlar, gelecekteki gönderileri planlamanın yanı sıra sayfanızı, sektörünüzde neler olup bittiğini, mesajlarınızı ve bahsettiğiniz konuları ve daha fazlasını izlemek için akışlar da ayarlar. Tüm farklı sosyal profilleriniz için ihtiyacınız olan her şeyin tek bir kontrol panelinde olması gibi bir şey; bundan daha kolay ne olabilir ki?

Tavsiye Edilen:  Plastik Cerrahi Dijital Pazarlama - Klinik Tanıtımı İçin 9 Fikir

1. Sıçratmayı kaldır

Küçük bir işletme olarak, kendi fotoğraflarınızın tamamını çekecek kaynaklara sahip olmayabilirsiniz; stok fotoğrafların kullanışlı olabileceği nokta burasıdır. Stok fotoğrafların satın alınması genellikle pahalı olsa da daha iyi bir seçenek var: Sıçratmayı kaldır!

Unsplash.com, ücretsiz olarak indirilebilecek 800.000’den fazla fotoğraf sunan bir web sitesidir. Gerçek olamayacak kadar iyi gelebilir ama çok gerçek! Dolayısıyla bir dahaki sefere mükemmel çekime ihtiyaç duyduğunuzda, değerli zamanınızı veya paranızı boşa harcamadan önce ilk önce burayı kontrol edin.

2. Dilbilgisi açısından

Yazım ve dilbilgisi hatalarına veda edin Dilbilgisi açısından! Bu ücretsiz araç tarayıcınıza bir uzantı olarak yüklenebilir. Kurulduktan sonra, yazdıklarınızı algılayacak ve hatalı yazım ve dil bilgisi için otomatik olarak önerilerde bulunacaktır. Gerçekten bu kadar kolay!

3.Canva

İşte bir gerçek bombası: Photoshop pahalıdır ve nasıl kullanılacağını öğrenmek zordur. Kendinizi saatlerce “aptallar için photoshop” eğitim videolarını izlemekten kurtarın ve kullanın Canva yerine! Kullanımı kolay bir sürükle ve bırak arayüzü ile bu ücretsiz araç o kadar kullanıcı dostudur ki, herkes bunu anında yapabilir. Ve bir milyondan fazla fotoğraf, grafik ve yazı tipiyle olasılıklar sonsuz gibi görünüyor!

Canva ayrıca çeşitli farklı tuval boyutları ve düzen seçenekleri sunar; dolayısıyla yalnızca sosyal medya için değildir. Ayrıca profesyonel el ilanları, postalar ve daha fazlasını hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Güven bana – bir kez dene, bağımlısı olacaksın!

4. Beslemeli

Yemli ücretsiz bir yayın okuyucusudur (bunu 10 kat hızlı söylemeyi deneyin). Bu araç tüm favori haber akışlarınızı alır ve bunları okunması kolay tek bir akışta derler. Bu araç özellikle seçilmiş içerikleri sosyal platformlarında paylaşmayı seven küçük işletmeler için kullanışlıdır.

Feedly, tüm makaleleri tek bir organize yerde toplayarak, normalde içerik bulmak için farklı web sitelerini ve blogları ziyaret etmek zorunda kalacağınız zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Tavsiye Edilen:  Fotoğraftan En İyi Yapay Zeka Sanatı Üreticisi: Yapay Zeka ile Başyapıtlar Yaratmak

5. Etiketleme

Etiketleme bir hashtag arama ve keşif motorudur. Bu araçla, bir hashtag terimi arayabilirsiniz ve Hashtagify size o hashtag’in Twitter ve Instagram’daki popülerliğine ilişkin istatistikler vermenin yanı sıra, son zamanlarda nasıl trend olduğunu da gösterir. Ayrıca, gönderilerinize eklemek üzere ilgili hashtag’leri kolayca bulabilmeniz için size önerilen hashtag’leri de verecektir.

6. Son Geçiş

Annemin en büyük sosyal medya çöküşü mü? İşletmesinin hesap şifrelerini ASLA hatırlayamıyor! Eğer aynı sorununuz varsa, Son Geçiş günü kurtarmak için burada. Bu teknik olarak bir sosyal medya aracı değildir çünkü işletmenizin her yerinde şifrelerinizi kaydetmek ve paylaşmak için kullanılabilir.

LastPass, bir tarayıcı uzantısı olarak veya telefonunuzda bir uygulama olarak çalışır. Bu araç, şifreleri saklar ve şifresini kaydettiğiniz bir web sitesine girdiğinizde bunları otomatik olarak girer. Ve diğer tüm araçlar gibi harika bir ücretsiz sürümü de mevcut.

İşte karşınızda! Küçük işletmeniz için milyonlarca başka şeyle elleriniz bağlı olsa da, bu basit ve ücretsiz araçları kullanmak, sosyal medyanın baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir.

WIX’daki Sosyal Medya Stratejistlerinin Bugün Yardımına İzin Verin!

Sosyal medya işletmeniz için büyük bir fırsat sunuyor; onun yanınızdan geçip gitmesine izin vermeyin! Austin veya Houston’da sosyal medya pazarlamanızı geliştirmek için WIX uzmanlarının yardım etmesine izin verin!

Ödüllü pazarlama şirketimiz, yerel işletmelerin büyümesine yardımcı olan yaklaşık 40 yıllık deneyime sahiptir. Bugün bizimle iletişime geçin Ücretsiz danışmanlık randevusu almak ve bugün birlikte nasıl büyüyebileceğimizi öğrenmek için!