Kullanmanız Gereken Dijital Pazarlama Araçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kullanmanız Gereken Dijital Pazarlama Araçları

06/01/2022 10:00 tarihinde gönderildi

Bu son derece etkili dijital pazarlama araçlarından yararlanmıyorsanız başlamanın zamanı geldi! Bu beş aracın her sektörde etkili olduğu kanıtlanmıştır ve web sitesi trafiğini artırmaya, satışları artırmaya ve marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu araçları dijital pazarlama stratejinize nasıl dahil edeceğinizi öğrenin ve işletmenizin büyümesini izleyin!

Google Benim İşletmem

İşletmenizin muhtemelen zaten bir Google Benim İşletmem hesabı vardır; yoksa bir hesap oluşturmayı en önemli önceliğiniz haline getirin! Peki bu değerli aracın tüm avantajlarından yararlanıyor musunuz? Çok fazla işletme adresini, çalışma saatlerini, web sitesini ve genel açıklamasını ekledikten sonra Google Benim İşletmem profillerini doldurmayı bırakıyor. Gerçekte, profilinize ne kadar çok bilgi eklerseniz, profiliniz kullanıcı arama sorgularında o kadar çok görünür.

Müşteriler işletme grafiğinizi nasıl arıyor?müşteri eylemleri grafiği

Google Benim İşletmem profilinizi optimize etmek SEO’nun daha kolay bir şeklidir. Sayfa içi web sitesi içeriği arama motoru optimizasyonu, GMB profilinizi optimize etmekten genellikle daha karmaşıktır ve zaman alır. GMB ayrıca, kullanıcıların profilinizi nasıl buldukları ve profilinizle nasıl etkileşime geçtikleri hakkında size değerli bilgiler verebilecek bazı harika bilgiler de sunar. İşletmenizin arama sonuçlarında daha erken görünmesini ve Google Benim İşletmem ile daha fazla potansiyel müşteri elde etmesini sağlamanın birkaç kolay yolunu burada bulabilirsiniz.

 • Gelişmiş bilgi: Yukarıda belirtilen temel bilgilere ek olarak kategorilerinizin, hizmet bölgenizin ve “işletmeden” bölümlerinizin tamamen optimize edildiğinden emin olun. Hizmet verdiğiniz her şehri ve ilçeyi ekleyin, mümkün olduğunca çok sayıda ilgili kategori ekleyin ve “işletmeden” bölümündeki tüm bölümleri doldurun.
 • Hizmetler/ürünler: Hizmet tabanlı işletmeler için sunduğunuz her hizmeti, her biri için doldurulmuş bir açıklamayla birlikte ekleyin. E-Ticaret için, maksimum görüntüleme için ürününüzü GMB profilinizde listeleyin.
 • Fotoğraflar: Google Benim İşletmem profilinize düzenli olarak fotoğraf ekleyin. Fotoğraflar ofis fotoğraflarından personel fotoğraflarına ve aradaki her şeye kadar değişebilir.
 • İncelemeler: Daha fazla inceleme ve daha yüksek değerlendirmeler yalnızca potansiyel müşterilere iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda profilinizin daha erken görünmesine de yardımcı olur. Profilinizin inceleme bağlantısını (“daha fazla inceleme alın” altında) sosyal medyanızda, e-postalarınızda ve mümkün olduğunca başka yerlerde paylaşın.
 • Gönderiler: GMB profilinizde satışlar, güncellemeler, ödüller, yeni teklifler vb. hakkında düzenli olarak paylaşım yapın.
Tavsiye Edilen:  PFP Maker Uzman İncelemesi ve 15 ÜCRETSİZ Alternatif (2023)

E-postalar

E-posta pazarlaması kesinlikle yeni bir araç değildir ancak o kadar çok yönlüdür ki bazı değerli işlevler sıklıkla gözden kaçırılır. Satışlar/promosyonlar/yeni sürümler hakkındaki standart e-postaların yanı sıra, e-posta pazarlamasından yararlanmanın birkaç yolu daha vardır.

 • Bültenler: Bültenler, abonelerinizi sık sık e-posta bombardımanına tutmadan onlarla bağlantıda kalmanın harika bir yolu olabilir. Bültenler her türlü haber ve güncellemeyi, satış ve promosyonları ve daha fazlasını aylık veya üç aylık tek bir e-postayla içerebilir.
 • E-posta makbuzları/faturaları: Bir satış veya hizmet sonrasında müşterilere takip e-postaları göndermek düşündüğünüzden daha değerlidir. Onlara satın alma işlemlerinin bir özetini ve teşekkürlerini sunmanın yanı sıra, eklenecek birkaç şey daha var.
  • İşletmenizi Google Benim İşletmem’de inceleme bağlantısı
  • Sosyal medya profillerine bağlantılar
  • Daha fazla güncellemeye/e-postaya abone olma seçeneği
  • Bir dahaki sefere satın alma/randevu yapmaları için kupon veya sadakat/ödüller
 • Yeniden katılım e-postaları: E-posta aboneleriniz bir süredir etkin değilse, temas tabanlı e-posta göndermenin birçok faydası olabilir. Özel bir teklif veya geri bildirim e-postası göndermek, işletmenizi müşterinin aklına geri getirir ve etkileşimi teşvik eder.

Yeniden Pazarlama Reklamları

Web sitesi ziyaretçilerinin çoğunluğu, web sitenizi ilk kez ziyaret ettiklerinde hiçbir şey satın almaz veya randevu almazlar. Google yeniden pazarlama reklamları (yeniden hedefleme reklamları olarak da bilinir) bu ziyaretçileri tespit edebilir ve onlara pazarlama yapabilir. Google Ads’in bu formu, reklamlarınızı geçmişte web sitenizi ziyaret etmiş olan kullanıcılara gösterir. Bu ücretli reklam biçimi son derece etkili ve uygun maliyetli olabilir ve aynı zamanda bir rakibin web sitesini ziyaret eden kullanıcıları hedeflemek için de kullanılabilir. İşletmenize veya sizinkine benzer bir işletmeye ilgi gösteren kullanıcılara reklam vererek hedef pazarınıza etkili bir şekilde ulaşırsınız.

Tavsiye Edilen:  Kod Olmadan Bir Netflix Klonu Nasıl Oluşturulur?

Google Etiket Yöneticisi

Google Etiket Yöneticisi, ziyaretçilerin web sitenizin içeriğiyle nasıl etkileşim kurduğuna ilişkin derinlemesine izleme verileri sağlayabilen son derece değerli bir araçtır. Etkileşimi ve diğer ölçümleri izlemek için web sitenizdeki çeşitli farklı noktalara etiketler eklenebilir. Etiketler size şu konularda bilgi verebilir: Bir kullanıcının sayfada ne kadar ilerlediği, indirmeler, gönderim formunun doldurulması ve çok daha fazlası. Bu bilgiler, web tasarımınızın, içerik düzeninizin ve çok daha fazlasının etkinliği hakkında sonsuz bilgiler sağlayabilir.

Google etiketi türleri örnekleri

Örneğin, farklı içerik türlerine, farklı web tasarım stillerine, farklı içerik düzenlerine vb. sahip sayfalara etiket yüklerseniz hangilerinin diğerlerinden daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz. Kullanıcıların kaydırmayı genellikle nerede durdurduğu, hangi içerik türlerinin en ilgi çekici olduğu ve daha fazlası gibi değerli soruları yanıtlayabilirsiniz.

Yönlendirme Trafiği

Web Sitenizin Trafik Kanallarını Anlamak ve İyileştirmek adlı blogumuzda yönlendirme trafiğinin ne olduğunu ve neden önemli olduğunu tartıştık. Yönlendirme trafiği, içeriğinizi muhtemelen aynı hedef pazara hitap eden platformlardaki yeni kullanıcıların önüne çıkarır. Bu tür trafik, marka bilinirliğini artırmak ve yeni potansiyel müşteriler oluşturmak için mükemmeldir.

Yönlendirme trafiğinizi artırmanın birkaç yolu:

 • İşletmenizin çevrimiçi yerel dizinlerdeki listelerini izleyin ve artırın
 • İlgili web sitelerindeki misafir blogu
 • İçeriğinizi bloglarında/web sitelerinde tanıtmak için etkileyicileri işe alın
 • Endüstri forumlarında aktif olun

Nereden Başlamalıyım?

İyi bir dijital pazarlama stratejisi kapsamlı ve sürekli değişen bir stratejidir. Şu anda bu araçlardan bir veya daha fazlasını kullanmıyorsanız başlamanın zamanı geldi. Sektörünüz veya pazarlama hedefleriniz ne olursa olsun, Google Benim İşletmem hesabınızın tamamen optimize edildiğinden emin olmak, başlamak için en iyi yerdir. Bu araçların her birine ayak parmağınızı sokmak, düşündüğünüzden daha kısa sürede somut sonuçlar verebilir ve size harika bir başlangıç ​​noktası sağlayabilir.

Tavsiye Edilen:  En İyi Dijital Pazarlamacıları Bulmak İçin Bu 6 Mülakat Sorusunu Sorun

Deneme yanılma, pazarlamanın hayati bir yönüdür; bu nedenle, bu araçları test etmekten ve sizin ve işletmeniz için hangilerinin en iyi sonucu verdiğini görmekten korkmayın. Bunların hepsi, işletmeniz ve bir dijital pazarlama ajansı işbirliği yaptığında en iyi sonucu veren araçlardır. Hedefleriniz ve sektör bilginiz, bir dijital pazarlama şirketinin deneyimi ve gelişmiş araçlarıyla birleştiğinde en etkili sonuçları yaratır!

Tüm Araçlar, Stresin Yok

Ahrefs’in bu araçları ve daha fazlasını sizin için ayarlamasına izin vererek zamandan tasarruf edin ve öğrenme sürecini atlayın! Ahrefs, Iowa ve ötesinde işletmenize özel olarak tasarlanmış uzman, kapsamlı dijital pazarlama hizmetleri sağlar. Değerli dijital pazarlama araçlarını bir daha asla kaçırmayın!

Bugün ÜCRETSİZ Dijital Pazarlama Danışmanlığı Alın!