Kurumsal SEO Denetimi Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Kurumsal SEO Denetimi Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO Denetimi: Kısa Bir Genel Bakış

Kurumsal SEO denetimiyle (bazen B2B SEO denetimi olarak da bilinir), bunun temel veya teknik SEO denetiminden ne kadar farklı olduğu ve neden gerekli olduğu ile başlayalım.

Kurumsal denetim, büyük bir web sitesinin arama sıralamasını etkileyen faktörlerin kapsamlı bir değerlendirmesidir. Bu denetim türü ile standart denetim arasındaki temel fark büyüklüktür.

Öte yandan teknik denetim, çevrimiçi görünürlüğü artırmak için bir şirketin web sayfalarının teknik yönlerini arama motoru tarayıcıları gibi çeşitli araçların yardımıyla analiz eder.

Kurumsal web siteleri genellikle 1.000’den fazla sayfadan oluşur. Bu, denetim sürecinin çok daha kapsamlı ve çok daha büyük ölçekte olduğu anlamına gelir.

Bir işletmenin SEO stratejisinin başarılı olup olmayacağını veya başarısız olup olmayacağını belirleyen perde arkasında birçok şey oluyor. Hareketli parçaların çoğu geri bağlantıları, site hızını ve hedef anahtar kelimeleri içerir.

Bunlardan biri plana göre çalışmazsa siteniz büyük olasılıkla hayati optimizasyon fırsatlarını kaçıracaktır. Ardından, siteniz çatlaklardan düştüğünde organik trafik yavaşlayacak, dönüşüm oranları düşecek ve sitenizin artık hiçbir değeri kalmayacaktır.

Böylece bu denetimi gerçekleştirerek sitenin güçlü ve zayıf yönlerinin farkına varırsınız. Bunu öğrendikten sonra işletmeniz ve pazarlama hedeflerinizle daha etkili bir şekilde uyumlu olan ilgi çekici SEO kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Kurumsal SEO Denetimi Nasıl Yapılır?

Kurumsal web sayfalarının çevrimiçi görünürlüklerini etkileyen herhangi bir sorun olmadan sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için SEO denetimleri rutin olarak yapılmalıdır.

Bu, SEO sıralamanızı sürekli izlemeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu, sitenizin nasıl yapıldığını takip etmenize yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışan bir SEO ajansının yardımıyla yapabilirsiniz.

Başka bir seçenek kullanılıyor çevrimiçi araçlar ve kaynaklar Google Arama Konsolu, Google Analytics veya diğer ücretsiz SEO denetim araçları gibi.

Tavsiye Edilen:  Microsoft Loop Açıklaması: Nasıl Erişilir ve Kullanılır?

Ancak yine de her altı ayda bir profesyonel bir ajansın yardımıyla daha büyük ölçekte kurumsal SEO denetimleri yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Bu tür bir denetimin uygulanması genellikle web sitesinin boyutuna bağlı olarak 30-45 gün içinde yapılır ve üç ana adımdan oluşur:

Adım 1: Değerlendirilmesi Gereken Faktörlerin SEO Denetim Kontrol Listesini Oluşturun

Her türlü kurumsal SEO denetimi, sitenizin sıralamanızı olumlu ve olumsuz etkileyen unsurlarını değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca SEO stratejilerinize yakından bakmayı da içerir.

Bu kapsamlı araştırmayı gerçekleştirdikten sonra kapsamlı bir kurumsal SEO denetim kontrol listesi derlemiş olacaksınız. Arama motoru optimizasyonu Taktikler olması gerektiği gibi çalışıyor ve hangilerinin iyileştirilmesi gerekiyor?

Bu listenin, iyi optimize edilmiş kurumsal web sitelerinin üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilecek çeşitli faktörleri içerebileceğini unutmayın. Muhtemelen onlarca tane daha olsa da, aşağıda sitenizdeki her sayfanın içermesi gereken en yaygın faktörlerin on örneğini bulacaksınız.

Bir göz at.

  1. Uygun sayıda stratejik olarak yerleştirilmiş hedef anahtar kelimeler
  2. Sitenize nitelikli potansiyel müşteriler getirecek kısa kuyruklu anahtar kelimeler
  3. SEO dostu URL’ler
  4. Arama motoru sonuç sayfalarında görünmesini sağlamak için Google tarafından dizine ekleme
  5. Her sayfa için açıklayıcı başlık etiketleri
  6. Her sayfanın neyle ilgili olduğunu kısaca açıklayan benzersiz bir meta açıklama
  7. İyi biçimlendirilmiş başlıklar
  8. Yüksek kaliteli harici ve dahili bağlantılar
  9. Mobil uyumlu bir düzen
  10. Hızlı site hızı

Adım 2: Her SEO Faktörünü Değerlendirin

Sorunlu alanları belirledikten sonra sıra onları onarmaya gelir. Düzeltebileceğiniz öğeleri işaretleyerek listeyi inceleyin.

Bu kontrolü kendiniz yapıyorsanız, ortalamanın altında bir meta açıklaması veya hatalı dahili bağlantılar gibi teknik sorunları belirlemenize yardımcı olacak, çevrimiçi olarak bir avuç kullanıcı dostu araç bulabilirsiniz.

İyi haber şu ki bu kaynakların çoğu ücretsiz. Ancak, web sayfalarınızın her santiminin kapsamlı bir şekilde denetlendiğinden emin olmak için daha büyük web siteleri için pro sürümüne ihtiyacınız olabileceğini belirtmekte fayda var.

Tavsiye Edilen:  Satışlarınızı Artırmak için Şimdi Plan Yapın

3. Adım: İyileştirmeleri Uygulamak İçin Bir Plan Oluşturun

Çoğu SEO uzmanı, sitenizin performansını, üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için optimizasyona bütünsel bir yaklaşım getirmenizi önerir. Başka bir deyişle, yalnızca tek bir faktöre değil, site optimizasyonunu artırmak için hepsinin birlikte nasıl çalıştığına odaklanmalısınız.

SEO optimizasyonu dünyasında, yüksek kaliteli siteler daha yüksek sıralamalara sahiptir; bu, arama motorlarının diğerleriyle karşılaştırıldığında başarılı web sayfalarını nasıl işlediğini gösterir.

Kısacası daha yüksek sıralamalar, siteyi daha fazla kişinin ziyaret ettiği anlamına gelir. Daha fazla ziyaretçi, organik trafiğin artması anlamına gelir ve bu da daha yüksek bir dönüşüm anlamına gelir. dönüşüm oranı.

Bu sıralama algoritmaları yüzlerce faktörü dikkate aldığından, her zaman onların iyi tarafında kalmaya çalışmak en iyisidir. Bunu yapmanın en etkili yolu, mümkün olduğu kadar sıklıkta, mümkün olduğu kadar çok kişiyi artırmaktır.

Bu, çoğu faktörün her zaman mümkün olan en uygun, en uygun durumda olmasını garanti edecektir. Bu, kurumsal web sitenizin hiçbir sorun yaşamamasını ve her arama sonuçları sayfasının en üstünde kalmasını sağlar.

Özetle

Kurumsal SEO denetiminin nasıl yapılacağını öğrenmek, kazanan bir pazarlama stratejisini asla kaçırmamak veya rakipleriniz tarafından bir kenara itilmemek anlamına gelir.

Her altı ayda bir, tercihen SEO uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından rutin bir denetim planladığınızdan emin olun. Bu, SEO stratejinizin nitelikli potansiyel müşteriler sunmak, trafiği artırmak ve optimizasyonu geliştirmek gibi tüm iş hedeflerinizi karşılayacak şekilde gelişmesini ve çalışmasını sağlayacaktır.