Lansmandan Önce Çevrimiçi Kursunuzu ve Kârınızı Nasıl Önceden Satabilirsiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Lansmandan Önce Çevrimiçi Kursunuzu ve Kârınızı Nasıl Önceden Satabilirsiniz?

Çılgınlar gibi satan harika bir çevrimiçi kurs oluşturmak basit bir iş değildir ve kesinlikle bir gecede tamamlanamaz. Kurs oluşturucuların harika bir çevrimiçi kurs oluşturup ardından müşteri bulmakta zorlanmaları alışılmadık bir durum değildir.

Kursunuzu oluşturmak için çok çalışmış, zaman ve para harcamış olabilirsiniz, ancak kursunuza zaten aşina olan ve onu satın almak isteyen bir kitleniz yoksa, kurs satışlarını nasıl elde etmeyi planlıyorsunuz?

Pazarlamaya tonlarca para yatırmaya başlayabileceğiniz bariz bir seçenek var, ancak kursunuzu oluştururken ilgiyi çekebilseniz daha iyi olmaz mıydı?

Tüm bu fazladan zaman ve çabayı harcamadan önce izleyicilerinizi ısıtabileceğinizi ve yeni kurs fikrinizi doğrulayabildiğinizi hayal edin, böylece lansman tarihinize gelene kadar satışların arttığını ve ilk öğrenci turunuzu aldığınızı görürsünüz.

Cevap basit: kursunuzun ön satışını yapın.

Çevrimiçi bir kursu önceden satmak, kursu bitmeden satışa çıkarmak anlamına gelir, öğrencilerin kursu satın almasına izin verir, ancak asıl çıkış tarihine kadar kursa erişemez. İster kurs taslağınızı şimdi hazırlıyor olun, ister yolun yarısında olun, kursunuzun ön satışını yapmaya başlamak için her zaman iyi bir zamandır.

Gemma Bonham-Carter, “Pasif Proje”, başarılı bir çevrimiçi kurs yaratıcısıdır. bir röportaj o anlatıyor:

Ön satışın tüm faydaları ve yeni çevrimiçi kursunuz bitmeden ilk satışlarınızı nasıl elde edeceğiniz hakkında her şeyi öğrenmek için aşağıyı okumaya devam edin.

Oluşturmadan Önce Bir Çevrimiçi Kursla Nasıl Para Kazanılır – Ön Satış Kılavuzu.

Çevrimiçi Kursunuzun Ön Satışının Faydaları

Ön satış, kursunuz için doğru kitleyi geliştirdiğinizden emin olmanın harika bir yoludur: öğretilerinizle zaten ilgilenen ve çıkış tarihi konusunda endişeli bir kitle, büyük ihtimalle arkadaşlarına kursunuzdan bahsedecek ve çevrimiçi ürününüzü satın alacak kadar size güvenen, sosyal kanıt ve incelemeler için potansiyel ilk kaynağınız olan bir kitle.

Kursunuzu önceden satmanın başlıca faydaları aşağıdadır:

Hedef Kitle Oluşturun

Pazarlama çabalarınız, müşterilerden ve potansiyel alıcılardan oluşan bir e-posta listesi oluşturmanıza olanak tanır. Lansman tarihinizde tek yapmanız gereken, satışlarınızı artırmak ve ilk öğrenci turunuzu almak için onlara bir e-posta göndermek.

Bütçenize veya beklentilerinize bağlı olarak, lansman tarihinizden önce e-posta listesinin ne kadar uzun olacağına karar vermek size kalmıştır: ancak, pazarlama çabalarınız bu hedefe yönelik olmalıdır.

Fikrinizi Doğrulayın ve Geri Bildirim Alın

Kursunuzu bitirmeden müşteri kazanmak, içeriğinizin geçerliliği hakkında geri bildirim almanızı sağlayacaktır. Müşterilerinizden öneriler toplamak ve bunları kursunuza dahil etmek, öğrencilerinizin akılda kalmasını ve kursunuzun beğenilmesini sağlayacaktır.

Kurs Oluşturmanızı Kendi Kendine Finanse Etmek İçin Daha Erken Ödeme Alın

Çevrimiçi kursunuzu önceden satmak yalnızca fikrinizi doğrulamakla kalmaz, aynı zamanda derslerinizi üretmeye devam etmek için yeterli geliri toplamanıza olanak tanır. Herhangi bir satış garantisi almadan önce büyük miktarlarda para yatırmaktan kaçınacaksınız.

Tavsiye Edilen:  Neden Kimse Çevrimiçi Kursumu Satın Almıyor? + Satışlar Nasıl Artırılır?

Hoş Olmayan Sürprizlerden Kaçının

Müşteriler kursunuzu önceden satarken satın almak isterse, fikrinizi doğrular. Bunu yaparak, sonunda başarısız olacak bir projeye zaman ve para yatırma riskini ortadan kaldırırsınız. Kursunuzun ön satışını yaparken, müşterileriniz memnuniyetle geri bildirimde bulunacak ve bu da içeriğinizin yönünü öğrencinizin beğenisine göre şekillendirmenizi kolaylaştıracaktır.

Lansman Öncesi Teklif Nasıl Oluşturulur ve Kursunuz Nasıl Tanıtılır?

Artık çevrimiçi kursunuzu önceden satmanın faydalarını belirlediğimize göre, kursunuzu nasıl tanıtacağınıza ve lansman öncesi teklifi nasıl oluşturacağınıza bakalım.

Kursunuzun nasıl görüneceğini zaten bildiğinizi varsayarsak, yapılacak ilk şey Lansman öncesi bir sayfa oluşturun (ön satış sayfası olarak da adlandırılır) çevrimiçi kurs platformunuzda.

Bir ön satış sayfasının birincil amacı, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmektir. Bu sayfa, kursunuzu ve özelliklerini tanımlamayı amaçlayan birkaç bölüm içermelidir.

Lansman öncesi sayfanızın içermesi gereken en önemli bileşenlerden bazıları aşağıda verilmiştir:

Akılda kalıcı Başlıklar Yaratın

Başlık, başarılı bir lansman öncesi sayfasının en önemli kısmı olabilir. Başlığınız, ziyaretçinizi sayfada kalmaya ve kursunuz hakkında okumaya devam etmeye zorlayacak kadar büyüleyici olmalıdır.

Başarılı bir başlık, yalnızca birkaç kelimeyle aşağıdakileri iletmelidir: kursunuz ne hakkında, öğrencilerinizin bundan alacağı değer (bir söz), kursunuzu benzersiz kılan nedir?

Kursun Özelliklerini ve Değer Teklifini Açıklayın

Başlığınız ziyaretçilerin ilgisini çektiyse, onları ikna edecek bir paragraf metni olmalıdır. Kursunuzun faydalarını ve kurstan alacakları değeri açıklayın ve dersleriniz hakkında hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek bazı ayrıntılar ekleyin. Uzun metin bloklarından kaçınarak madde işaretleri ve vurgulamalar kullanarak bu paragrafı ilgi çekici hale getirmeye çalışın.

Görüşler ve Sosyal Kanıt Ekleyin

Çevrimiçi bir ürünün satışı söz konusu olduğunda, özellikle de satış konuşmanızı yalnızca vaatlere dayandırdığınız bir lansman öncesi sırasında, sosyal kanıt oyunun kurallarını değiştirir.

Halihazırda olumlu müşteri yorumlarınız varsa, burası onları sergileyebileceğiniz yerdir. Eğer yapmazsan? Görüntüleyenlerinizin kolayca fark edebileceği sahte incelemeler oluşturmaktan kaçının. Bunun yerine, ailenizden ve arkadaşlarınızdan öğretme becerileriniz hakkında olumlu bir yorum bırakmalarını isteyin.

Bir Tanıtım Videosu Oluşturun

Kursunuzu ve başlıca faydalarını tanıttığınız bir video oluşturmak, müşterilerinizin ne sattığınızı anlamasını kolaylaştıracaktır. Konuşurken kendinizi filme almak, potansiyel öğrencilerinize öğretim becerilerinizin bir örneğini de sağlayacaktır.

Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin ve E-postaları Toplayın

Müşterilerinizin kişisel bilgilerini ve ödemelerini toplamak için lansman öncesi sayfanızda bir CTA (Harekete Geçirici Mesaj) düğmesi bulunmalıdır. Yapabiliyorsanız, öğrencilerinize teşvik vermeyi deneyin: bir şeyi ücretsiz olarak dağıtmak veya risksiz bir satın alma teklifi yapmak iyi bir fikirdir.

Bunlar, lansman öncesi sayfada bulunması gereken en önemli bölümlerden bazılarıdır. Dahil etmeye karar verdiğiniz her ne olursa olsun, kendinizi fazla büyütmemeniz ve teslim edeceğiniz ürün doğrultusunda verdiğiniz sözleri tutmanız önemlidir.

Lansman öncesi sayfanızı oluşturduktan ve umarız bazı e-postaları topladıktan sonra, e-posta kampanyanızı başlatın. Abonelerinize (spam göndermeden) sık sık e-postalar gönderin ve ilgilerini canlı tutmak için yaklaşan kursunuz hakkında heyecan verici haberler verin. Kursunuzu henüz satın almayanlara son şans e-postaları göndererek aciliyet yaratın. Kurs başlangıç ​​tarihinizden kısa bir süre önce hatırlatma göndermeyi unutmayın!

Tavsiye Edilen:  Daha İyi SEO İçin İlgi Çekici İçerik Nasıl Oluşturulur?

İlk tur öğrencilerinizi güvence altına almak için bir diğer önemli adım, lansman öncesi tanıtımınızı yapmak.

Kursunuzu pazarlamanın birçok yolu vardır, aşağıda bunu nasıl yapabileceğinize dair birkaç fikir verilmiştir:

 • Arkadaşlarınız ve ailenizle kursunuz hakkında konuşun
 • Ön lansmanınızı sosyal medyada paylaşın
 • Bir blog yazısı yazın veya niş alanınızda kursunuz hakkında konuşabilecek blog yazarlarıyla iletişim kurun (kişiye bağlı olarak, karşılığında bir ödeme veya indirim kodu vb. bir şey teklif etmeniz gerekebilir…)
 • Geçmişte öğrencileriniz veya bireysel müşterileriniz varsa, yeni kursunuzu onlarla birlikte tanıtın (onlara bir indirim kodu veya başka bir katma değer sunarak)
 • YouTube’da video yayınlayın
 • Kitlesi ideal müşterinizinkine benzeyen başka bir içerik oluşturucuyla ortak olun.
 • Lansman öncesi sayfanızın SEO’su üzerinde çalışın
 • Bir podcast veya web semineri başlatın
 • Ücretli reklamları ve PPC’yi düşünün

Ön Satış Çevrimiçi Bir Kurs Etik mi? Evet ve işte nedeni…

Çevrimiçi bir kursu önceden satmak, siz kursu teslim etmeden önce müşterilerinize değer vaat etmeyi içerir. Bazı içerik oluşturucular, müşterilerden kurslarını tamamlanmadan önce satın almalarını istemek konusunda çekingen davranabilir veya rahatsız hissedebilir, ancak ön satışın hem sizin hem de öğrencileriniz için gerçekten daha iyi olmasının birkaç nedeni aşağıda belirtilmiştir:

 1. Ön satış, fikrinizi doğrulamanıza yardımcı olur.
 2. Ön satış, pazarlamanızı doğrulamanıza yardımcı olur.
 3. Ön satış, potansiyel öğrencilerinizin sahip olabileceği soruları ve sorunları anlamanıza yardımcı olur.

Bu, zamanınızı doğru eylemlere, doğru içeriğe ayırmanıza ve doğru pazarlama stratejilerini ikiye katlamanıza olanak tanır. Ön satış, öğrencilerinize fayda sağlar çünkü sonunda tüm sorularını tam olarak yanıtlayan bir kurs alırlar!

Çalışmanızı, öğrencileriniz için mümkün olan en iyi kursu sağlama hedefine odaklayın. Yapamayacağınız şeyler için söz vermeyin ve zaman çerçeveniz konusunda gerçekçi olun! Bunları aklınızda tutun ve uzun vadede başarılı olacaksınız.

Kursunuzu lansman tarihinden önce bitirmek için zihinsel olarak hazırlanın ve her şey yoluna girecek. Bunu yapmazsanız, kendinizi müşterilerinizden gelen şikayetler ve geri ödeme talepleri ile uğraşırken bulacaksınız, bu da güvenilirliğinizi ve itibarınızı etkileyecektir.

Ancak, her şeyi doğru yaparsanız ve kendinizi fazla satmazsanız, kursunuzu önceden satmayı seçmenin avantajları çok büyük olacaktır! Kursunuzu finanse etmeye devam etmek için gerekli doğrulamayı sağlamanın yanı sıra öğrencilerinizde aciliyet ve heyecan yaratacak ve onlarla bağlantı kurabilecek ve sahip olabilecekleri istekleri yerine getirebileceksiniz.

Ön Satış veya Lansman Öncesi Plana Göre Gitmezse Ne Olur?

Herhangi bir işletme gibi, bir çevrimiçi kurs işletmesi oluşturmak da sıkı çalışma ve sürekli çaba gerektirir. Bir adım geriye gidelim ve satış öncesi lansmanınız için en kötü senaryoyu düşünelim. En kötü durum senaryosu hiç müşteri olmaması ve ikinci en kötü senaryo da çok az müşteri olacaktır, ancak bu senaryoların hiçbiri pes etmeniz gerektiği anlamına gelmez. İşte lansman öncesi kursunuzun plana göre gitmemesiyle nasıl başa çıkacağınız.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kurs Koşularınızda Bir Topluluk Oluşturun

Hiç müşteri alamıyorsanız, bu size pazarlama veya fikrinizle ilgili ciddi bir sorun olduğunu gösterir. Potansiyel müşterilerinizle konuşmaya çalışın ve onları satın alma konusunda kendilerine güvenmekten alıkoyan şeyin ne olduğunu öğrenin.

Yalnızca birkaç müşteriniz varsa, bunu bir sonraki aşamaya geçmenize yardımcı olacak bir fırsat olarak değerlendirin. Bu müşterilere mümkün olan en yüksek değeri sağlamak için, onlara bir grup görüşmesi veya hatta bire bir eğitim yoluyla ekstra ücret ödemeden ekstra bir şey sunmak isteyebilirsiniz. Bu, işletmeniz için iki harika şey yapacak:

 1. Bu lansman öncesi öğrencilere verdiğiniz sözü gereğinden fazla yerine getiriyor ve onlara beklediklerinden daha fazla ayrıntıyla yardımcı oluyorsunuz. Bu mutlu öğrenciler, lansman tarihinden sonra kursunuzu tanıtırken kullanabileceğiniz erken incelemeler ve referanslar sağlamanıza yardımcı olabilir.
 2. Öğrencilerinizle olan bu ekstra etkileşim, doğrudan zaman ve çabanızdan daha fazlasını alacak olsa da, gelecekte size kat kat geri ödeme yapacaktır çünkü öğrencilerinizin sahip olabileceği ortak sorunları ve soruları daha yakından anlamanıza yardımcı olacaktır. Kursunuzu gelecekteki öğrenciler için geliştirmek ve pazarlamanızı optimize etmek için bu yeni bilgiyi kullanın ve satış kopyanızın gelecekteki öğrencilerin olası sorularını veya endişelerini ele almasını sağlayın.

Çevrimiçi Kurs Platformunuzda Ön Satış: Yükseklerde Nasıl Yapılır?

Artık çevrimiçi bir kursu önceden satmanın tüm faydalarını bildiğinize göre, bilginizi uygulamaya koymanın zamanı geldi.

Jasper.ai çevrimiçi kurs yazılımını kullanarak birkaç basit adımda çevrimiçi bir kursa başlayabilirsiniz.

yararlanarak Lansman Tarihi Özelliğikursunuz için çıkış tarihini seçebilirsiniz: bugünün tarihini veya geçmişteki herhangi bir günü ayarlarsanız, kursunuz açılır ve öğrencileriniz kursa hemen erişebilir.

Kursunuzu önceden başlatmak için, gelecekte tercih ettiğiniz lansman tarihini seçmeniz ve promosyonunuz üzerinde çalışmaya başlamanız yeterlidir! Bu şekilde, öğrencileriniz yeni kursunuzu satın alacaklar, ancak lansman tarihinden önce derslerinize erişemeyecekler.

Siz farkına bile varmadan, önceden başlatılan çevrimiçi kursunuz için satış almaya başlayacaksınız. Müşterilerinizle bağlantı kurabilecek ve onları tatmin eden ve tüm sorularını yanıtlayan bir ürün yaratabileceksiniz.

Artık tüm bilgilere sahip olduğunuza göre, çevrimiçi kursunuzun ön satışını yapmaya başlama zamanı. Öyleyse deneyin ve nasıl gittiğini bize bildirin!