LinkedIn’in Kampanya Yöneticisinde Öngörülen Yeni Sonuçları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:LinkedIn’in Kampanya Yöneticisinde Öngörülen Yeni Sonuçları

Bu yeni aracın pazarlamacıların daha iyi kampanyalar oluşturmasına nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Geçen ay LinkedIn, pazarlamacıların ücretli kampanyalarını daha iyi hedeflemelerine yardımcı olmak için tasarlanan yeni reklam araçlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bunların arasında çok daha sağlam hedef kitle tahminlerine olanak tanıyan bir özellik var. LinkedIn’in yeni “Segment Dağılımı” özelliğini sunarak Hedef Kitle Tahmini aracını nasıl geliştirdiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Campaign Manager’da Tahmin Edilen Sonuçlar Penceresi

LinkedIn Kampanya Yöneticisi’nde yeni bir kampanya oluşturduğunuzda sayfanın yan tarafında Tahmin Edilen Sonuçlar penceresi görünür. Daha önce bu pencere yalnızca tahmini hedef kitle boyutu, kampanya harcaması ve kampanya sonuçları hakkında rapor veriyordu. LinkedIn’in yakın zamanda eklenen “Segment Dağılımı” sayesinde, bu panel artık hedef kitleniz hakkında şunları içeren bilgiler sağlıyor: İş Fonksiyonu, İş Kıdemi, Deneyim Yılı, Şirket Büyüklüğü, Şirket Sektörleri ve İlgi Alanları.

Önceki Tahmin Edilen Sonuçlar Penceresi

Yeni Tahmin Edilen Sonuçlar Penceresi

Yeni Tahmin Edilen Sonuçlarla Daha İyi Hedef Kitleler Oluşturun

Bu özellik, LinkedIn Kampanya Yöneticisine harika bir katkıdır çünkü pazarlamacıların LinkedIn reklam hedeflemelerini geliştirmelerine ve ideal potansiyel müşterilere ulaşma olasılıklarını artırmalarına yardımcı olur.

Pazarlamacılar, öngörülen hedef kitlenin yapısı hakkında daha iyi bilgi sahibi olarak hedef kitle hedeflemede stratejik değişiklikler yapabilir ve bunun gerçek zamanlı olarak ulaşılacak hedef kitle üzerinde yaratacağı etkiyi görebilir. Daha iyi başlangıç ​​kitle tahmini, A/B testine daha az zaman ve para harcanması anlamına gelir!

Ayrıca, bir kampanya benzer veya eşleşen bir hedef kitle kullandığında, bu özellik pazarlamacıların hedefledikleri insan türleri hakkında daha iyi bilgi edinmelerine olanak tanıyacaktır. Bu içgörü, sosyal medya pazarlama yaratıcı varlıklarının ve öngörülen hedef kitlede en iyi yankı uyandıracak mesajların oluşturulmasına olanak tanıyacak.

Tavsiye Edilen:  Kampanya İlhamı İçin Trendlerin Zirvesinde Nasıl Kalınır?

Yeni LinkedIn Tahmini Sonuçları Nasıl Görülür?

Kampanya yöneticinize gittiğinizde kitle kırılımı görünümünü göremiyorsanız, bir yer ve dil seçtiğinizden ve en az bir hedefleme segmenti veya eşleşen kitle segmenti eklediğinizden emin olun (çünkü bunlar eklenene kadar gösterilmeyecektir) .

Bu özelliği hâlâ göremiyorsanız segmentler aracını genişletmek için “Hedef Kitle Boyutu” altında “segmentleri göster” yazan metni tıklamanız gerekebilir.

Sosyal Medya Reklamcılığı Konusunda Yardım İçin WIX’la İletişime Geçin

Sosyal medya reklamlarınızla hedefi tutturmakta zorlanıyor musunuz? WIX’un Houston ve Austin’deki sosyal medya pazarlama ajansı, çabalarınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

Sosyal medya strateji uzmanlarımız, işletmenizin sosyal medyada doğru zamanda doğru kişileri çekecek şekilde reklamını nasıl yapacağınızı öğrenmenize yardımcı olabilir.

Bugün ücretsiz danışmanlık randevusu almak için bizimle iletişime geçin!