M-Ticaret Nedir ve Neden Önemlidir (+ Örnekler)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:M-Ticaret Nedir ve Neden Önemlidir (+ Örnekler)

Hızla artan akıllı telefon kullanımı sayesinde, m-ticaret olarak da bilinen mobil ticaret ortamı, gelirlerini artırmaya aç markalar için fırsatlarla olgunlaşmış durumda.

Peki mobil ticaretin popülaritesinin nesi önemli?

Mobil web sitelerinin normal e-ticaret mağazalarından tam olarak farkı nedir? Mobil ticarete odaklanmanın dönüşüm oranları üzerindeki etkisi nedir?

Son olarak nereden başlamalısınız?

Bu yazıda, e-ticaretin bu yönü ve ölçeklenen bir marka olarak avantajlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında epeyce bilgi vereceğiz:

Hadi atlayalım!

Mobil ticaret nedir?

Mobil ticaret (diğer adıyla m-ticaret), akıllı telefon veya tablet gibi mobil bir cihaz üzerinden ürünlerin alınıp satılmasıdır.

Bu tür ticaret hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazalarda (mobil ödeme çözümlerinin yardımıyla) gerçekleşebilir ve bu da onu geleneksel elektronik ticaretten çok daha çok yönlü hale getirir.

Bu alışveriş yapanlar istedikleri her şeyi hemen her yerden satın alabilirler– otobüs, kanepeleri, beyzbol maçı, banyo – annelerine mesaj atmak kadar kolay (senden haber almak istiyor!).

Nasıl ki çevrimiçi ticaret yıllar içinde perakende pastasından payını istikrarlı bir şekilde artırdıysa (daha az insan en yakın fiziksel mağazayı masaüstü bilgisayarları tercih ederek ziyaret etti), mobil ticaret de çevrimiçi alışveriş dünyasını ele geçirdi.

Akıllı telefonlar günümüzde tam donanımlı el bilgisayarları olduğundan, bu hiç de şaşırtıcı değil 5.22 milyar insanlar cihazlarına bağlanıyor ve onlardan alışveriş yapıyor.

Akıllı telefon sahiplerinin çok sayıda olması, markaların müşterileriyle m-ticaret yoluyla bağlantı kurmasının hiç bu kadar iyi bir zaman olmadığını gösteriyor.

Rağmen, Bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için uygun bir mobil ticaret stratejisine yatırım yapmak çok önemlidir..

M-ticaret ve e-ticaret: Fark nedir?

İki terim kulağa aynı gelse de, temel fark, mobil ticaretin müşterilerin özellikle Mobil cihaz kullanarak ürün satın alın.

Markalar, daha iyi bir mobil deneyim sunmak için özel ticaret uygulamaları bile yaratıyor.

Öte yandan e-ticaret, daha genel olarak, geleneksel olarak (öncelikle) masaüstü deneyimi göz önünde bulundurularak oluşturulan çevrimiçi alışveriş etkinliğini ifade eder.

M-ticaret resmi olarak e-ticaretin bir alt kategorisi olsa da mobil deneyim göz ardı edilemez.

Dünya değiştikçe ve teknoloji geliştikçe, mobil cihazlar için optimize edilmiş e-ticaret deneyimleri standart olacaktır.

Zaten Google, sitenizi mobil sürümüne göre değerlendiriyor; bu nedenle, mobil ziyaretçilere hizmet vermemek SEO çabalarınızı ciddi şekilde sekteye uğratacaktır.

Mobil ticaretin geleceği nasıl görünüyor?

Peki mobil e-ticaret geleneksel e-ticaretle karşılaştırıldığında ne kadar güçlü?

İşte dikkate alınması gereken birkaç aydınlatıcı akıllı telefon büyüme istatistikleri:

Mobil ticaretin markalar için birincil kanal olmaya devam edeceğini söylemek yanlış olmaz Müşterileriyle bağlantı kurmak ve optimize etmek için.

Peki markanız buna nasıl yaklaşmalı? Ölçeklendikçe mobil ticaretten nasıl yararlanabileceğinize bakalım.

Markanız için dikkate almanız gereken 3 mobil ticaret türü

Markanızın mobil trafiğe nasıl hazırlandığını düşünürken m-ticaretin radarda tutmak isteyeceğiniz birkaç yönü vardır. Yani:

1. Özel yerel/mobil uygulamalar

Markalar bir süredir satın almayı kolaylaştırmak ve markalarının akıllarda kalmasını sağlamak için özel mobil uygulamalara yöneliyor.

Aslında, Yanıt verenlerin %66’sı Statista’nın anketine katılanların telefonlarında markaya özel bir alışveriş uygulaması var.

Ancak bir uygulama geliştirmek yeterli değildir. Özel mobil uygulamalar şunlardan farklı olmalıdır (okuma: daha iyi daha) masaüstü deneyiminiz Alışveriş yapanların gerçekten değeri görmeleri için.

İşte nedeni:

 • Google bunu buldu Akıllı telefon kullanıcılarının %51’i markalı bir mobil uygulamayı mobil site üzerinden kullanma olasılıkları daha yüksektir ödül veya puan alabilirlerse.
 • Daha ne, Müşterilerin %39’u Daha kolay veya daha hızlı bir ödeme deneyimi varsa, muhtemelen bir markanın mobil uygulaması aracılığıyla satın alma işlemi yapacaklardır.

Özel bir mobil uygulamaya (Sephora veya IKEA’nın yerel mobil uygulamaları gibi) yatırım yapmayı düşündüğünüzü varsayalım.

Bu durumda, dikkate almak isteyeceksiniz Nasıl bu deneyim kasıtlı olarak mobil sitenizden farklı olacaktır (örneğin, uygulamaya özel bir ödül sistemi veya çok hızlı bir ödeme süreci).

Gözlük markası Warby Parker bu konuda profesyonel:

Warby Parker’ın uygulaması, müşterilerin sipariş vermeden önce gözlüklerini sanal olarak denemelerine olanak tanıyor. Bu sadece ilgi çekici bir alışveriş deneyimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda müşterilerin seveceklerini bildikleri mükemmel çifte evet demesine de yardımcı oluyor.

Kaynak: Warby Parker

Hatta uygulama, yüz boyutlarınıza göre çerçeve genişliğini otomatik olarak önerir; bu da, bu uygulama deneyimini masaüstünde aynı deneyimi kullanmaya göre çok daha özelleştirilmiş hale getirir.

#cta-visual-pb#Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir e-ticaret mağazası oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Dijital ve Sonuç Odaklı Bir Şekilde Sigorta Reklamcılığı

2. Mobil ödeme işlemleri

Günümüzde tüketicilerin fiziksel kredi kartı yerine telefonlarıyla ödeme yapması yaygındır. Apple Pay veya Google Pay gibi bir mobil cüzdana bağlı banka hesaplarına sahip alışveriş yapanlar, ödemeleri saniyeler içinde gerçekleştirebiliyor. Bu yöntem, 2020’de popülaritesini hızla artırdı.

Mobil ticaretin bu yönü, alışveriş yapanların satın alma şeklini değiştirdi ve mağazanızın bu mobil ödemeleri kabul etmeye hazır olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Aslında vardı 92,3 milyon ve 101,2 milyon mobil ödeme kullanıcısı sırasıyla 2020 ve 2021’de.

Ve mobil cüzdanların şu anlama geldiği tahmin ediliyor: Küresel çevrimiçi işlemlerin %44,5’i.

Shopify ve BigCommerce gibi popüler e-ticaret platformları, markaların Apple Pay ve Google Pay gibi dijital cüzdanlarla entegre olmasına olanak tanır, ancak bunu yapabilmek için öncelikle sitenizin bir dizi gereksinimi karşılaması gerekir.

3. Sosyal ticaret

Mobil ticaretin üçüncü yönü olarak önde gelen sosyal medya platformları, mobil satın almalar için önemli bir geçit haline geldi.

Facebook, Instagram ve Pinterest artık müşterilerin doğrudan uygulamaları/ağları üzerinden satın almalarını kolaylaştıran özellikler içeriyor.

Örneğin, Instagram Alışveriş, müşterilerin ürün bilgilerini (fiyat ve diğer ayrıntılar gibi) görüntülemesine ve Instagram’dan ayrılmadan tüm ürünleri satın almasına olanak tanır.

Kaynak: Instagram

Instagram Alışveriş gönderileri alınır Her ay 130 milyon tıklama. Hangisi şu anlama gelebilir? çok fazla ürünlerinizdeki potansiyel gözlerin!

Markanızın bu alanlarda nasıl görünebileceğini düşünün.

Bu başka bir (süper etkili!) müşteri temas noktasıdır, bu nedenle sosyal ticaretten en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi bulmak mağazanıza fayda sağlayacaktır.

Örneğin, Instagram Mağazaları ile küçük bir başlangıç ​​yapabilir ve en çok satan ürünlerinizden birkaçını öne çıkarabilirsiniz. Veya her şeyi yapıp yeni bir koleksiyon başlatabilirsiniz.

Daha hızlı bir satın alma deneyimi sayesinde artan dönüşümler

Mobilde başarılı olmak için site hızı oyunun adı. Bu durumda hız, hem sayfa yükleme süresini hem de Ve alıcı yolculuğunuzdaki adım sayısı.

 • Başlangıç ​​olarak, ışık hızında bir mobil site, dönüşüm oranlarını doğrudan etkiler. Aslında, Müşterilerin %70’i Sayfa hızının, çevrimiçi bir markadan satın alma isteklerini etkilediğini bildirin.
 • Buna rağmen, ortalama bir mobil site 15,3 saniye yüklemek için, bu, ulaşmaya çalışmanız gereken önerilen 3-4 saniyelik yükleme süresinin çok üzerindedir.
 • Üstelik sadece bir saniyelik gecikme mobil yükleme süreleri dönüşümleri %20’ye kadar etkileyebilir!

Site performansı, müşterileri sitenizde tutmak ve kontrol etmek için çok önemlidir; bu nedenle, mobil ticaret odaklı bir stratejide yükleme süresine öncelik vermek, daha fazla dönüşüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Alıcı yolculuğunuz mobil ortamda da hıza katkıda bulunur.

Belirtildiği gibi, çok hızlı bir mobil siteniz olabilir, ancak ödeme süreciniz birden fazla sayfa veya adım içeriyorsa, bu durum müşterilerin satın alma işlemlerini mobil cihazda tamamlamasını engelleyebilir.

Örneğin soyulabilir ve yapıştırılabilir ahşap kaplama markası Stikwood’u ele alalım.

Müşteriler sepetlerine ürün eklediğinde ayrı bir sepet sayfası yerine anında yan panel açılıyor.

Bu kasıtlı olarak müşterilerin alışverişe devam etmesini sağlar kesintisiz ve ürün sayfasına geri dönmenize gerek kalmadan.

Alışveriş yapanların yan panelden anında ödeme seçenekleri bile var.

#cta-paragraph-pb#Mobil ticaret stratejinizin bir parçası olarak: Mağazanızın sitesinde potansiyel anlaşmazlık olabilecek alanları arayın. Daha iyi etkileşim fırsatlarını belirlemek için bir mobil cihaz üzerinden ilerleyin, QA yapın ve satın alma işlemlerini baştan sona gerçekleştirin.

Daha fazla anında müşteri hizmeti fırsatı

Mükemmel müşteri hizmeti sağlamanın temel parçası zamanındalıktır.

Alışveriş yapanlar sorularının yanıtlanmasını istiyor onların programında. Veya bir satışı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Mobil ticaret sayesinde markalar, SMS ve uygulama içi veya tarayıcı sohbet robotları aracılığıyla müşterilere doğrudan ulaşma konusunda eşsiz bir fırsata sahip oluyor. yapılmış anında iletişim için.

Buna rağmen yalnızca Müşteri hizmetleri ekiplerinin %24’ü Şu anda müşteri hizmetlerini kolaylaştırmak için yapay zekayı kullanıyoruz; bu, önümüzdeki yıl markanız için önemli bir fırsat.

Ve Hatırla: Mobil cihaz aracılığıyla mükemmel müşteri hizmeti sunmak yalnızca şu an için önemli değil, aynı zamanda uzun vadede daha güçlü müşteri tutmanın da anahtarıdır.

Alışveriş yapanların %93’ü Bir markayla ilgili olumlu bir müşteri deneyimine sahip olmaları durumunda, muhtemelen tekrar alıcı olacaklardır.

Çok kanallı müşteriler için daha yüksek memnuniyet oranları

Mobil ticaret stratejisi, markaların müşterilerle nerede alışveriş yaparlarsa yapsınlar (koltukta gezinerek veya eczane reyonunda) bağlantı kurmasına olanak tanır; bu aynı zamanda çok kanallı alışveriş olarak da bilinir.

Günümüzde müşterilerin masaüstü cihazlar yerine mobil cihazlarında vakit geçirmesi daha yaygın-hakkında günde beş ila altı saat.

Ayrıca müşterilerin mobil ortamda alışveriş yaparken nadiren doğrudan bir yolu takip ettiğini unutmayın. Örneğin, satın alma işlemi için Instagram reklamlarından birkaç markanın görülmesi gerekebilir.

Tavsiye Edilen:  Yapay Zekanın 6 Alt Kümesi

Dolayısıyla, farklı temas noktalarını ve müşterilerle en iyi şekilde nasıl buluşacaklarını düşünen markalar, genellikle en fazla başarıyı mobil ticarette buluyorlar.

Mobil ticaret stratejinizde kaçınmanız gereken hatalar

Müşterilerle mobil ticaret yoluyla doğrudan bağlantı kurabildiğiniz için, samimi ve hoş bir bağlantı ile rahatsızlık arasında ince bir çizgi vardır.

İşte kaçınmak isteyeceğiniz bazı şeyler:

Spam içerikli SMS mesajları gönderme

Müşteriler aslında istek favori markalarından metinler almak için. Aslında, Müşterilerin %52’si tercih etmek E-posta ve telefon görüşmeleri yerine pazarlama ve promosyonlarla ilgili SMS mesajları.

Ancak bir markadan daha çok önemsiz postaya benzeyen bir kısa mesaj aldıysanız veya kaydolmadan bir mesaj aldıysanız, bunun ince bir çizgi olduğunu bilirsiniz.

Basitlik tarafında hata yapmak en iyisidir. Örneğin Pottery Barn’dan gelen şu mesajı alın:

Kaynak: SMS Arşivleri

Bu kısa mesaj birkaç şeyi doğru anlıyor:

 • Pottery Barn belirlendi, bu nedenle müşteriler mesajı kimin gönderdiğini biliyor
 • Onun kısa ve özancak markaya uygun
 • Pottery Barn bir CTA (tüm fırsatlardan alışveriş yapın) sağladı, bu nedenle müşteriler ne yapacaklarını tam olarak biliyorlar/bağlantıyı tıkladıklarında nereye varacaklarını hayal edebiliyorum.
 • Mesaj şu: yalnızca kaydolanlara gidiyor markanın SMS mesajlaşma listesine.

Mobil cihazlar için optimize edilmiş değil, mobil uyumlu olmak

Bir siteyi mobil cihazlar için optimize etmek, masaüstü deneyimini akıllı telefon veya tablet boyutunda bir ekran için biçimlendirmenin ötesine geçer.

Gerçekten mobil cihazlar için optimize edilmiş olmak için, Deneyimin müşterinizin cihazına mümkün olduğunca özgü olmasını sağlamak için hangi işlevselliğe ihtiyacınız olduğunu düşünün, duyarlı bir siteye ek olarak.

Örneğin, Costco’nun mobil sitesi kullanışlı olsa da, ürün banner’ları ve reklamlarla doludur ve bu da sitede gezinmeyi zorlaştırır.

Kaynak: Costco

Mobil ekran için küçültülmüş masaüstü deneyimidir.

Ancak hiç kimse bir akıllı telefonda başparmaklarıyla açılır penceredeki X’e dokunmaya çalışmak istemez, bu nedenle markaların daha iyisini yapması zorunludur.

Bir yükseltilmiş mobil ticaret deneyimi olmanın ötesine geçiyor mobil uyumlu.

Ödeme yapılacak daha az sayfa veya farklılaştırılmış bir kullanıcı deneyimi gibi alışveriş deneyimini geliştiren özellikleri dikkate alır (başlamak için mobil cihazlarda bu açılır pencereleri ve geçiş reklamlarını kaldırmayı düşünün!).

Panik yaratan bir mobil uygulama oluşturma

İnsanların mobil uygulamalarda zaman harcadığına şüphe yok. Ama bu sizin markanız anlamına mı geliyor? meli bir tane mi inşa edeceksin?

Yalnızca Müşterilerin %29’u Markalarla iletişim kurmak için özel bir uygulama indirme olasılığı yüksek olduğundan, bunun yatırıma değip değmeyeceğini düşünmek çok önemlidir.

Uygulamanızı kimin indireceğini (örneğin, sürekli müşteriler veya ilk defa gelenler) ve mobil sitenize kıyasla ne gibi ek avantajlar veya özellikler elde edeceklerini düşünün.

#cta-visual-pb#Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir e-ticaret mağazası oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

En iyi e-ticaret markalarından 5 mobil ticaret örneği

Markaların olağanüstü alışveriş deneyimleri oluşturmak için mobil ticaretin en iyi uygulamalarını nasıl değerlendirdiğini görmeyi seviyoruz.

Bu siteler telefonunuzda veya tabletinizde alışveriş yapmayı masaüstü bilgisayardaki kadar kolay (hatta daha kolay) hale getiriyor!

İşte birkaç Shogun favorisi. Mobil cihazda deneyimi yeni boyutlara taşıyan her birinin yaptığı tasarım seçimlerine göz atın.

Parlatıcı – Alışveriş deneyimini geliştiren m-ticaret örneği

Glossier, güzellik dünyasına kısa sürede damgasını vuran bir cilt bakımı ve makyaj markasıdır. Mobil ticaret deneyimleri de bir istisna değildir.

Glossier’in sitesi yerel bir uygulama gibi davranıyor— duyarlı ürün karusellerinden, eklenmesi kolay ücretsiz ürün örneklerinin bulunduğu açılır sepet penceresinden ve tonlarca zengin medyadan.

Kaynak: Glossier

Glossier’den bir sayfa alın:

 • Mobil deneyiminizi yerel bir uygulama gibi hissettirecek UX öğeleri ekleyin (ör. yatay kaydırma veya açılan sepet pencereleri)
 • Sitenizin hızlı yükleme sürelerine sahip olduğundan emin olun (2-3 saniye veya daha azını hedefleyin!)
 • Ana sayfada en çok satan ürünleri, yeni gelenleri veya özenle seçilmiş koleksiyonları belirtin

Göçebe – Zengin mağazacılık için başsız m-ticaret örneği

Nomad, telefon kılıfları ve pil şarj istasyonları için alışverişi dinamik ve havalı hale getiren lüks bir yaşam tarzı ürünleri ve aksesuar markasıdır.

Nomad’ın sayfaları da ürünleri kadar dinamiktir.

Her ürünün benzersiz özelliklerini ve özelliklerini video, HD yakın çekimler ve ürün geçişleri ile vurgulayarak işleri ilgi çekici hale getiriyorlar.

Kaynak: Göçebe

Nomad, günlük yaşam tarzı aksesuarları için alışverişi hem ilgi çekici hale getiriyor Ve ilgi çekici.

Nomad’dan bir sayfa alın:

 • Gözlerinizi sitenizde tutmak için arka plan videosu veya ince animasyonlar ekleyin
 • Daha fazla ayrıntı sunmak için geçiş düğmeleri gibi ürün özellikleri ekleyin
 • Ürün ve marka kalitesini vurgulamak için tamamına yüksek çözünürlüklü görseller ekleyin
Tavsiye Edilen:  İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA) nedir?

Omsom – Müşteri eğitimi için m-ticaretin renkli örneği

Omsom, ABD genelindeki evlere gururlu, gürültülü Asya lezzetlerini getiren, girişim destekli bir CPG markasıdır.

Mobil sitelerinin hızlı olmasının yanı sıra cesur, lezzet dolu ürünlerini keşfetmek de kolaydır.

Omsom.com, stop motion videolardan renkli, markaya özel görüntülere ve önerilen tarif eşleştirmelerine kadar yalnızca olağanüstü değil aynı zamanda keşfetmesi eğlenceli bir sitedir.

Kaynak: Omsom

Ayrıca nereden başlayacağından emin olmayan müşteriler için, Omsom, kuruculardan birinin kaydıyla faydalı bir sohbet robotu özelliği sunuyor.

“Kendi maceranı seç” tarzında, müşteriler kendi mükemmel lezzetlerini bulabilir veya şirketin derin Asya kökenleri hakkında bilgi edinebilir.

Omsom, markaların alışveriş deneyimini zorlaştırmadan mobil düzende seslerini nasıl duyurabileceklerinin mükemmel bir örneğidir.

Omsom’dan bir sayfa alın:

 • Müşterilerin ilgisini canlı tutmak için canlı marka görselleri ve stop-motion animasyon ekleyin
 • Müşterilerin ürünleriniz hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak özellikler ekleyin (örneğin, Omsom’un sohbet robotu özelliği ve yerleşik tarif sayfası)
 • Hem doğrulama hem de ilham kaynağı olması için UGC’nizi sitenizde sergileyin

Besleme – Başsız m-ticaret örneği hız sağlıyor

Feed, her türden sporcuya en iyi ürünleri sunmayı amaçlayan bir beslenme ve sağlıklı yaşam pazarıdır.

Feed’in başsız ticarete geçişi, markanın şunları sunmasına olanak sağladı: Shogun destekli sitenin temelini oluşturan PWA teknolojisiyle hızlı, uygulama benzeri bir alışveriş deneyimi.

Kaynak: Besleme

Bir pazar yeri olan The Feed, sporcu ekibinin önerdiği en iyi ürünleri öne çıkarmayı hedefliyor.

Site özellikle farklı markaların ürünlerini öne çıkarmak için tasarlanmıştır. Müşteriler öne çıkan markalardan (ana sayfanın üst kısmında vurgulanmıştır) alışveriş yapabilir veya sıvı alımı, uyku ve kahvaltı gibi bir kategoriye geçebilir.

Müşterilerin aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için tasarımı kullanmanın harika bir örneği Ve yeni ürünler keşfedin.

Feed’den bir sayfa alın:

 • Basit, ızgara benzeri bir ana sayfa ve tutarlı görüntülerle müşterileri aşırı yüklemeden yeni ürünleri vurgulayın
 • Basit mobil gezinmeyle müşterilerin ürünleri keşfetmesine yardımcı olun

Bütün kuşlar – Kolay gezinme için m-ticaret örneği

AllBirds, hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik küresel bir ayakkabı ve giyim markasıdır.

Bu mobil siteyi bu kadar benzersiz kılan şey nedir? Allbirds, zengin medya, göz atılması kolay ürün koleksiyonları ve daha fazlasıyla dinamik bir mobil alışveriş deneyimi sunuyor.

Kaynak: Allbirds

İster tam olarak ne tür bir ayakkabı istediğinizi biliyor olun, ister başka bir şey arıyor olun, bu ışık hızındaki mobil ticaret deneyimi aynı derecede ilgi çekici ve basittir.

AllBirds’ten bir sayfa alın:

 • Kolay keşif için ürünleri aktiviteye (koşu veya günlük giyim gibi) göre kategorilere ayırın
 • Stop motion arka plan videosuyla ürünlerinizin nasıl yapıldığını gösterin
 • Müşterilerin, basitleştirilmiş alışveriş için koleksiyon sayfasından ayrılmak zorunda kalmadan ürün renkleri arasında geçiş yapmasına olanak tanıyın

Mobil ticaret, alışveriş deneyiminize gürültü değil değer katmalıdır

Genel olarak, olağanüstü bir mobil ticaret deneyiminin, bir web sitesini daha küçük ekranlar için biçimlendirmenin ötesine geçtiğini unutmayın.

Önemli olan, alışveriş deneyimini ilgi çekici tutarken basitleştirmektir.

Bunu yapmak için markanızın özel bir mobil uygulamaya ihtiyacı olmayabilir. Bunun yerine, mobil uygulama kadar hızlı çalışan bir web deneyimi oluşturmak markanız için tam çözüm olabilir.

#cta-visual-pb#Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir e-ticaret mağazası oluşturunShogun’u ücretsiz deneyin ve tamamen benzersiz bir müşteri deneyimi yaratmak için mükemmel mağazanızı oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın