Mağazanız için 6 Popüler Ürün Fikri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Mağazanız için 6 Popüler Ürün Fikri

Çevrimiçi mağazanız için yeni ürünler mi arıyorsunuz? Araştırmayı yaptık ve büyük para kazandıran altı ürün kategorisini topladık.

Hepsi bu kadar değil; ayrıca yeni bir üründe nelere dikkat etmeniz gerektiğini tartışacağız ve size daha fazla ürün fikrini nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

Bir Üründe Nelere Bakılmalı?

Çevrimiçi mağazanız için ürün seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kriter vardır. Yeni ürününüz şunları sağlamalıdır:

Problem çözmek

Çevrimiçi mağazanıza ekleyecek yeni bir ürün ararken, belirli bir hedef kitlenin sorununu çözen ürünleri tanımlayarak başlamalısınız.

İyi bir ürün, bir sorunu çözmenin yanı sıra, rakip ürünlere göre üstün olan bir veya daha fazla özelliğe sahip olmalı veya pazarın henüz rakiplerin fark etmediği belirli bir bölümünü hedeflemelidir.

Uygun Fiyatlı Olun

En popüler ürünlerin maliyeti genellikle 50 dolardan azdır. Fiyatlandırmanız 50 doların üzerine çıkmaya başladığında, alışveriş yapanların en iyi teklifi bulmak için sıklıkla farklı çevrimiçi mağazalar arasındaki fiyatları karşılaştırdığını göreceksiniz.

Ancak uygun fiyatlı ürünler ararken 10 doların altında fiyatlı olanlardan kaçınmalısınız. Gönderim ücretleri genellikle bu tür ürünlerin toplam maliyetini ikiye katlayabilir; kar görmek için çok satmam gerekiyor.

Tutkulu bir izleyici kitlesine sahip olun

Yeni ürününüzün aynı zamanda tutkulu tüketicilerden oluşan bir takipçi kitlesine sahip olması gerekir. İnsanlar hemen hemen her konuda tutkulu olabilse de, aşağıdaki kategorilerdeki ürünler genellikle en tutkulu müşterilere sahip olacaktır:

 • Evcil Hayvan Ürünleri
 • Hobiler
 • Eğlence (filmler, TV şovları, müzik ve video oyunları)
 • Spor Dalları
 • Koleksiyonlar
 • Fitness

Saklanması ve Gönderilmesi Kolay Olun

Genel olarak saklaması ve nakliyesi kolay ürünleri tercih etmelisiniz. Bu, depolama maliyetlerinizi ve nakliye ücretlerinizi düşürmenize yardımcı olacağı gibi müşterilerinize ücretsiz kargo sunmanıza da olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Üretiminizi Ölçeklendirmek İçin 48'den Fazla Bilgi İstemi

Ayrıca seçtiğiniz ürünlerin aşırı kırılgan olmamasına da dikkat edin. Daha sağlam ürünleri tercih ederek ürünlerin nakliye sırasında kırılma veya hasar görme olasılığını azaltacaksınız.

Markalaşma Potansiyeli Var

Bir ürünün aşırı başarılı olması için gerçek bir sorunu çözmesi ve tutkulu bir izleyici kitlesine sahip olması gerekir. Markalaşma potansiyeli varsa bu daha da iyidir.

Ürününüz etrafında bir marka geliştirmek, sadakat oluşturmanıza ve müşterilerin sürekli olmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Trendlerden Yararlanın

En başarılı ürünlerden bazıları trendlerden yararlananlardır. Bu ürünler, doğru kitle için doğru zamanda doğru şey olmayı başarıyor. Bunu söylemek yapmaktan daha kolay olsa da, herhangi bir zamanda düzinelerce trend ürün mevcut.

Bu yazıda şu anda en popüler ürünlerden bazılarını tartışacağız.

2020’de Satılacak Popüler Ürünler

Bu yılın en popüler ürünleri arasında şekillendirici giysiler, buhar ürünleri, kablosuz akıllı telefon şarj cihazları, Bluetooth ürünleri, akıllı saatler ve file koşu ayakkabıları yer alıyor.

Listemizdeki ürünlerin tümü, bir önceki bölümde bahsedilen kriterlerin hepsini olmasa da çoğunu karşılıyor.

1. Şekillendirici Giysiler

Shapewear, kullanıcının daha ince bir görünüm elde etmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir iç çamaşırı türüdür. Şekillendirici giysiler kişiyi daha ince göstermenin yanı sıra sırt ve göğüs bölgelerine destek sağlayabilir ve selüliti gizleyebilir.

Resim kaynağı: Fruugo

Piyasada külotlar, şortlar, body’ler, kombinezonlar ve korseler dahil olmak üzere farklı tipte şekillendirici giyim ürünleri mevcuttur.

Son yılların en popüler ürün kategorilerinden biri olan şekillendirici giyim, 2020 yılında da gücünü sürdürüyor. Hatta şekillendirici giyim pazarının daha da büyümesi bekleniyor. 2022 yılına kadar 5.776 milyon dolara ulaşacak.

Her ne kadar şekillendirici giyim satışlarında Spanx başı çekse de çevrimiçi perakendecilerin pastadan paylarını almaları için hâlâ bolca yer var.

2. Buhar Ürünleri

Buhar ürünleri, e-sigaralar, elektronik sigara kalemleri ve kapsüllü elektronik sigaraları içeren bir cihaz kategorisidir.

fotoğrafı çeken Antonin FELS Açık Sıçratmayı kaldır

Bu cihazlar, üreticiye bağlı olarak nikotin içerebilen veya içermeyebilen, “e-sıvı” olarak bilinen sıvı bir çözeltiyi içerir. Sıvı ısıtıldığında, kullanıcının daha sonra soluduğu bir aerosol oluşturur.

Buhar ürünlerini kullanan çoğu kişi iki kategoriye ayrılır: eğlence amaçlı kullanıcılar ve geleneksel sigarayı bırakmaya çalışanlar. İlk olarak 2003 yılında tanıtılan buhar ürünleri şu anda 40 milyondan fazla insan dünya çapında.

Buhar piyasasının tahmin edildiği gibi 2023’e kadar 43 milyar doları aşmak, buhar ürünlerini, tekliflerini genişletmek isteyen çevrimiçi perakendeciler için kazançlı bir niş haline getiriyor. Ancak, eğer ABD’de faaliyet gösteriyorsanız, bir takım federal Ve durum Bu belirli ürünleri satmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken düzenlemeler.

3. Kablosuz Akıllı Telefon Şarj Cihazları

Kablosuz şarj, gücün elektrik prizinden elektronik bir cihaza bağlantı kablosu kullanmadan aktarılması işlemidir. Bu, bir alıcı ve bir güç aktarma pedinden oluşan kablosuz bir şarj cihazının yardımıyla yapılır.

Resim kaynağı: Hücresel Hat

Kablosuz akıllı telefon şarj cihazları, kullanıcılara akıllı telefonlarını daha kullanıcı dostu ve rahat bir şekilde şarj etme özgürlüğü ve esnekliği sağlar. Bunların kullanımı genellikle geleneksel akıllı telefon şarj cihazlarından daha güvenlidir ve akıllı telefonun şarj bağlantı noktasını daha az zorlar.

Çok küçük ve hafif olduklarından (ve dolayısıyla saklamaları ve nakliyeleri daha kolay olduğundan) kablosuz şarj cihazları, tekliflerine yeni bir ürün eklemek isteyen çevrimiçi perakendeciler için mükemmel bir seçenektir.

Kablosuz şarj cihazları son yıllarda giderek popülerlik kazanıyor. Kablosuz şarj pazarının büyümesi bekleniyor 2022’de 22,25 milyar dolara ulaşacak.

4.Bluetooth Ürünleri

Bluetooth özellikli cihazlar yıllardır piyasada olsa da, teknolojideki son gelişmeler Bluetooth ürünlerine yeni özellikler eklenmesine yardımcı olurken aynı zamanda onları genel halk için daha uygun fiyatlı hale getirdi.

fotoğrafı çeken Zarak Han Açık Sıçratmayı kaldır

Bluetooth teknolojisi, kulaklıklar, hoparlörler, fitness takipçileri ve akıllı saatler dahil olmak üzere birçok popüler tüketici cihazında kendine yer buldu.

Bluetooth ürünleri, yalnızca Bluetooth hoparlör pazarıyla birlikte tüketiciler arasında oldukça popüler 2025 yılına kadar 2,64 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

5) Akıllı saatler

Akıllı saatler, bileğe takılmak üzere tasarlanmış saat benzeri cihazlardır. Kullanıcıların akıllı saatleri akıllı telefonlara benzer şekilde çalıştırmasını sağlayan dokunmatik ekranlarla donatılmıştır.

Resim kaynağı: Michael Kors ABD

Akıllı saatlerin iki ana kategorisi bulunmaktadır: akıllı telefonlara dayanan genel amaçlı akıllı saatler ve belirli amaçlar için tasarlanmış niş cihazlar. Fitbit Versa.

Tüketiciler akıllı saatleri fitness aktivitelerini takip etmek, müzik dinlemek ve arama yapmak gibi çeşitli amaçlarla kullanıyor. Bu kullanışlı cihazlar aynı zamanda kullanıcıların koşarken, yüzerken, bisiklete binerken veya halter kaldırırken hareket halindeyken bağlantıda kalmalarına da olanak tanır.

Akıllı saatler son yılların tüketici elektroniği alanındaki en büyük trendlerinden biri oldu. Tahmin ediliyor ki kabaca altı ABD’li yetişkinden biri akıllı saat sahibi. Giyilebilir teknolojideki gelişmeler, akıllı saat satış tahminleriyle birlikte akıllı saatlerin daha da popüler hale gelmesine yol açacak gibi görünüyor 2025’te 117,51 milyon dolara ulaşacak.

6. Örgü Koşu Ayakkabısı

Geleneksel olarak ayakkabılar deri ve kanvas gibi daha dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Daha hafif ve nefes alabilen bir ayakkabı yaratma çabasıyla ayakkabı markaları bunun yerine file kullanmaya başladı. File, doğal özellikleri nedeniyle markaların hem rahat hem de dayanıklı spor ayakkabıları üretmesine olanak tanıyor.

fotoğrafı çeken Martin Katler Açık Sıçratmayı kaldır

Günümüzde file koşu ayakkabıları hem sporcular hem de sporcu olmayanlar tarafından giyilmektedir. Tüketiciler arasındaki popülaritesi, sağladıkları konforun yanı sıra deri muadillerine kıyasla daha düşük fiyat noktasından kaynaklanmaktadır.

Koşu tutkunlarının popüler dergisi “Runner’s World”, yakın zamanda bir makale yayınladım 2020’nin en iyi 40 koşu ayakkabısını listeliyor. Listedeki ayakkabıların tamamı fileden yapılmış.

Ayakkabı veya kıyafet satan çevrimiçi perakendeciler, artan tüketici talebini karşılamak için kesinlikle ürünlerine file koşu ayakkabılarını eklemeyi düşünmelidir.

Daha Fazla Ürün Fikri Nasıl Bulunur?

Yukarıda listelediğimiz ürünler sizin için yeterli değilse daha fazla ürün fikri bulmak için kullanabileceğiniz birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

Trend Ürünleri Takip Edin

Daha fazla ürün fikri bulmanın en iyi yollarından biri mevcut trendleri takip etmektir. Trend olan ürünleri bulmak için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar vardır:

 • Google Trendler: Google tarafından sunulan ücretsiz bir araç. Trend olan konuları görmenize ve belirli bir arama teriminin zaman içindeki popülerliğini kontrol etmenize olanak tanır.
 • Ecomhunt: Çeşitli farklı sektörlerdeki en son trend ürünleri seçen bir web sitesi. Listelenen tüm ürünler Ecomhunt’un e-ticaret uzmanları tarafından özenle seçilmiştir ve ortalama fiyat ve kar marjlarına ilişkin verileri içerir.
 • Trend Avcısı: Ecomhunt’a benzer şekilde Trend Hunter, moda, elektronik, spor ve seyahat dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki trend ürünleri listeliyor. Web sitesine 200.000’den fazla sektör uzmanı katkıda bulunuyor ve bu da onu dünyadaki en büyük trend topluluğu haline getiriyor.

Ürün İnceleme Web Sitelerine Göz Atın

Ürün inceleme ve keşif web siteleri bir başka harika ürün ilham kaynağıdır. Daha fazla ürün fikri bulmak için aşağıdaki web sitelerine göz atın:

 • Kutudan çıkar: 2005 yılında yayın hayatına başlayan Uncrate, her ay 1,5 milyondan fazla okuyucu tarafından ziyaret ediliyor. Web sitesinde giyim ve güzellik ürünlerinin yanı sıra gadget’lar ve çeşitli ürünlerle ilgili incelemeler yer alıyor.
 • YüksekTüketim: Elektronik, gadget, güzellik, bakım ve giyim ürünlerine ilişkin incelemelerin yer aldığı bir yaşam tarzı dergisi.
 • Dişli Devriyesi: Çeşitli farklı sektörlerdeki ürünler için fırsatlar, ürün incelemeleri ve satın alma kılavuzları içeren çevrimiçi bir dergi.

Reddit ve Quora’ya göz atın

Reddit ve Quora gibi çevrimiçi topluluklar, yeni ürün fikirlerini keşfetmek için mükemmel yerlerdir. Kullanıcıların çok çeşitli konuları tartıştığını ve çözülmesi gereken sorunlarla ilgili sorular sorduğunu göreceksiniz.

Özellikle Reddit, ürünleri tartışmaya adanmış bir dizi alt dizine ev sahipliği yaptığından, ürün fikirleri bulmak için oldukça faydalıdır. İşte bazı örnekler:

 • Sesini kes ve paramı al: Bu alt dizide kullanıcılar çevrimiçi olarak buldukları en yaratıcı ve ilginç ürünleri gönderir.
 • Ömür boyu satın al: Ömür boyu dayanacak şekilde tasarlanmış dayanıklı, yüksek kaliteli ürünlere ayrılmış bir alt dizin.
 • Amazon Ürünleri 25 Doların Altında: Adından da anlaşılacağı gibi, bu alt dizin, maliyeti 25 doların altında olan en iyi Amazon ürünleriyle ilgili gönderilerle doludur.

Hedef Kitlenizi İnceleyin

Yeni ürün fikirleri ararken mevcut ve geçmiş müşterilerinizi unutmayın. Bu kişiler zaten satmanız gereken ürünlere ilgi gösterdikleri için mağazanızda görmek isteyecekleri yeni ürünler hakkında muhtemelen birkaç fikirleri olacaktır.

Hedef kitlenize belirli ürün fikirleri sormanın yanı sıra, karşılaştıkları belirli sorunlar ve zorluklar hakkında bilgi edinmek ve hayatlarını nelerin kolaylaştıracağını öğrenmek için müşterilere anket de yapabilirsiniz. gibi araçları kullanabilirsiniz. Yazı biçimi veya Anket maymun Müşteri anketleri oluşturmak ve dağıtmak.

Rakiplerinizin Ne Yaptığını Görün

Son olarak, rakiplerinizi de araştırmalı ve hangi ürünleri sattıklarını öğrenmelisiniz. Teklifinizi onlarınkiyle karşılaştırın ve sizin satmadığınız bazı ürünleri satıp satmadıklarını görün. Ayrıca rakiplerinizin web sitelerindeki ürün incelemelerine göz atın ve müşterilerinin sattıkları ürünler hakkında neler söylediğini öğrenmek için sosyal medya sayfalarına bakın.

Rekabetinizi daha ayrıntılı olarak araştırmanıza yardımcı olması için bu araçları kullanabilirsiniz:

 • Ahrefler: Rakiplerinizin backlink profili hakkında size bilgi verebilecek ve en popüler içeriklerini ortaya çıkarabilecek popüler bir SEO aracı.
 • BenzerWeb: Rakiplerinizin işlerini nasıl pazarladığını öğrenmenize ve nasıl trafik ürettiklerini size göstermenize yardımcı olabilecek rekabetçi bir araştırma yazılımı çözümü.
 • Değinmek: Rakiplerinizden çevrimiçi olarak nerede bahsedildiğini takip etmek için kullanabileceğiniz bir marka izleme aracı.
 • Ne ÇalışırNerede: Rakiplerin reklam kampanyalarını izlemeye yönelik bir yazılım çözümü. WhatRuns Where, rakiplerinizin ürünlerini tanıtmak için hangi reklam ağlarını kullandığını öğrenmenize olanak tanır ve reklamlarının nasıl göründüğünü gösterir.
 • Posta Grafikleri: Binlerce farklı markanın haber bültenlerini toplayan bir hizmet. Mailcharts, rakiplerinizin e-posta abonelerine ne tür ürünleri tanıttığını görmenize olanak tanır.

Bu altı ürün fikrinin yanı sıra diğer popüler ürünleri bulmanızı sağlayacak araçlar ve web siteleri sayesinde, mağazanız için kısa sürede yeni tekliflere sahip olacaksınız.

Boris Mustapic, dijital pazarlama endüstrisinde on yıllık deneyime sahip bir yazar ve içerik pazarlama uzmanıdır. Kendi başarılı e-ticaret işini kuran Boris, bilgilerini e-ticaret meraklılarıyla paylaşmayı seviyor. Boris, pazarlama ve e-ticaret hakkında yazmanın yanı sıra iyi bir kitap okumaktan ve bir kadeh kırmızı şaraptan da keyif alıyor.