Mağazanız İçin En İyi Platform Nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Mağazanız İçin En İyi Platform Nedir?

İşletmenizin geleceğini e-ticaret devlerinden hangisine emanet edeceğinize karar vermek çok büyük bir karardır ve kolay bir cevabı yoktur.

İşletmeniz için neyin doğru olduğu bir dizi değişkene bağlı olacaktır.

İsteyebilirsin

 • Yalnızca kendi özel çevrimiçi mağazanız aracılığıyla satış yapmanın getirdiği ayrıcalık.
 • Amazon’da satış yapmanın getirdiği kullanım kolaylığı ve müşterilere hızlı erişim.
 • Her iki platformda çalışmanın getirdiği esneklik ve genişletilmiş erişim.

Shopify ve Amazon’a Genel Bakış

Kredi bilgileri: Shopify

Shopify ve Amazon çok farklı iki şeydir.

Shopify, çevrimiçi tüccarlara ürünlerini çevrimiçi satmak için ihtiyaç duydukları tüm e-ticaret olanaklarını sağlayan bir e-ticaret platformudur; Amazon ise e-ticaret işletmelerini alıcılara bağlayan bir pazar yeridir.

Amazon’da ve Shopify’da satış yaparken dikkate alınması gereken birçok farklı nokta var. Her zaman hangisinin en iyisi olduğu değil, hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğu önemlidir.

Bununla birlikte, iki platform birçok alanda benzer ve rakip hizmetler sunmaktadır.

Ve gibi yeniliklerle Prime ile satın alınAmazon şu anda Shopify’ın hakim olduğu bölgeye doğru ilerliyor olabilir.

Yani bugün iki şey yapmayı hedefliyoruz:

 1. İki çevrimiçi devi karşı karşıya getireceğiz, onları işletmeniz için en önemli kategorilerde karşı karşıya getireceğiz ve kimin zirveye çıkacağını göreceğiz.
 2. Amazon’da mı yoksa Shopify’da mı satış yapmanın daha iyi olduğunu soruyoruz? Ancak farklı markalar için en iyinin ne olduğuna da dikkat ediyoruz. Herhangi bir kategoride bunlardan biri veya diğeri daha iyi olsa da, işletme olarak nerede olduğunuzu düşünmek her zaman çok önemli olacaktır. Bu nedenle, ilerledikçe buna dikkat edeceğiz.

#cta-visual-pb#Shopify mağazanızı kodlamadan oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile bir satır kod yazmadan hayallerinizdeki mağazayı tasarlayın.Ücretsiz başlayın

Shopify vs Amazon: Artıları ve eksileri

Kredi bilgileri: Amazon

Shopify Amazon’dan daha mı iyi? Amazon’da satış yapmak, hem siz hem de müşterileriniz için Shopify’da satış yapmaktan çok farklı bir deneyimdir; dolayısıyla bu soruyu yanıtlamak, her seçeneğin avantajlarını ve dezavantajlarını değerlendirmek anlamına gelir.

Amazon ve Shopify için karşılaştırma incelememiz:

Shopify’ın artıları ve eksileri

Artıları EKSİLERİ
Eksiksiz e-ticaret araçları paketi. Shopify, talep düzeyi ne olursa olsun, müşteri yolculuğunun her aşamasında müşterilerinize hizmet vermenize olanak tanıyan çok çeşitli e-ticaret hizmetleri sunar. Daha uzun teslim süresi. Platformun kullanımı kolay olsa da, kurulumun ve çalıştırmanın hâlâ bir miktar zaman ve kaynak yatırımı olması gerekiyor. Amazon’da hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz, ancak iyi görünümlü bir mağaza kurmanın doğru olması biraz daha uzun sürer.
Benzersiz bir marka kimliği yaratın. Shopify kendi sitenizi oluşturmanıza olanak tanır. Markanızı geliştirmek ve müşterilerle kalıcı ilişkiler kurmak söz konusu olduğunda bu çok büyük bir mesele. Gelişmiş işlevsellik pahalıdır. Shopify’ın esnek bir fiyatlandırma yapısı olduğundan işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayan bir plan bulabileceksiniz. Bunun dezavantajı, gelişmiş e-ticaret özelliklerinin kilidini açmak için nispeten yüksek bir aylık ücret ödemeniz gerekmesidir.
Güzel ve ilgi çekici müşteri deneyimleri yaratın. Müşteri yolculuğunu yaratma konusunda sürücü koltuğundasınız. Kendi siteniz, müşterilerinizin markanızla çevrimiçi olarak nasıl etkileşime gireceğine karar verme olanağını da beraberinde getirir. Ekstra işlevsellik gerekli. Mağazanızın gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için büyük olasılıkla uygulamalar da eklemeniz gerekecektir. Genellikle bunların bir maliyeti vardır ve entegrasyon ve bakım gerektirir.
Birden fazla ürünü tek bir çatı altında sergileyin. Müşterileriniz sizi sitenizde ziyaret ettiğinden, hangi ürünleri sergileyeceğiniz ve kataloğunuzun ne kadarını sergileyeceğiniz konusunda çok fazla kontrole sahip olursunuz. Pazarlama sorumlulukları. Kendi benzersiz marka kimliğinizi yaratma özgürlüğünün dezavantajı, SEO ve pazarlamanın tüm ağır yükünü kendiniz yapmak zorunda olmanızdır. Amazon dünyanın her yerinden milyarlarca müşteriyi çekerken, kendinizi tanıtmak ve sitenize ziyaretçi çekmek için mücadele etmeniz gerekecek.
Ölçeklenebilir teknoloji. İhtiyacınız olan paketle başlayabilir ve büyüdükçe daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz. Shopify, sıradan mağazalardan küresel markalara kadar çok çeşitli işletmelere ev sahipliği yapıyor. Önceden oluşturulmuş temalar sınırlayıcıdır. Kendi marka kimliğinizi oluşturabilmek harika olsa da Shopify’ın standart temaları biraz kalıplaşmıştır ve öne çıkmak istiyorsanız daha da ileri gitmeniz gerekir.

Amazon’un artıları ve eksileri

Artıları EKSİLERİ
Dünyanın en büyük markalarından biriyle ortaklık yapıyorsunuz. 2.449 milyar alışveriş yapan kişi Amazon’u her ay kullanın. Amazon’da satış yapmaya başladığınızda, pazarlama bütçenizin çok ötesinde geniş bir pazara erişim elde edersiniz. Marka yaratmak zor. Başka bir şirketin sitesi üzerinden satış yapıyorsunuz, bu da Amazon’un müşterilerinizle olan tüm etkileşimleri kontrol ettiği anlamına geliyor. Müşterilere doğrudan pazarlama yapamazsınız ve kendi kimliğinizi yaratmak büyük bir zorluktur.
Büyük depo ve lojistik kapasitesi. Çevrimiçi perakende devi, envanterinizi depolayabilir ve siparişlerinizi geniş ölçekte yerine getirebilir. Amazon’a güvenme tehlikesi. Tüm iş modeliniz çok daha büyük başka bir şirket etrafında kuruluysa Amazon’a bağımlı olabilirsiniz. İşinizi etkileyecek bir değişiklik yapmaya karar verirlerse başınız ciddi belaya girebilir.
Daha hızlı başlatma. Amazon ile sitenizi geliştirmek için zaman harcamanıza gerek yok; sadece bir hesap açıp satış yapmaya başlıyorsunuz. Hızlı bir şekilde pazara ulaşmak isteyenler için çevrimiçi pazarı iyi bir seçim haline getirir. Tüm ürünlerinizi yüzeye çıkarmak zordur. Çok sayıda müşteriye erişiminiz olsa da, onlar genellikle koleksiyonlarınıza göz atmak yerine tek bir ürünü arıyorlar. Her müşteri etkileşiminden elde edilen değeri en üst düzeye çıkarmayı zorlaştırır.
Minimum teknik bakım. Ürünlerinizi satmak için bir web sitesi kurup yönetmeniz gerekmez, bu da ürün teklifinizi mükemmelleştirmeye odaklanabileceğiniz anlamına gelir. Çok fazla rekabet var. Amazon’da sizinle aynı tıklamalar için rekabet eden yüzlerce, hatta binlerce işletme var. Harika bir ürünle bile kalabalığın arasından sıyrılmak son derece zor olabilir.

Shopify ve Amazon arasındaki fark

İki platformun birbirinden çok farklı olduğu aşikar; Amazon bir çevrimiçi pazar yeri, Shopify ise bir çevrimiçi mağaza araç seti.

Tavsiye Edilen:  2023 Dijital Pazarlama Örnekleri ve Kampanya Stratejisi

Bu temel fark, her birinin kendine özgü bir çekiciliğe sahip olduğu anlamına gelir.

Amazon ile Shopify’ı karşılaştıran perakendecilerin Amazon ve Shopify’ın neyi farklı yaptığını anlaması önemlidir.

Bunu düşünmenin en iyi yolu gerçek hayattaki bir pazar yerini ve gerçek hayattaki bir mağazayı hayal etmektir.

 • Bir pazar yerinde: Geçen müşterilere genellikle oldukça benzer ürünler sunan çeşitli markalar vardır. Katılımınızı pazarlamanıza gerek olmamasının avantajı var; herkes pazarın nerede olduğunu biliyor! Ancak diğer birçok işletmeyle rekabet etmek zorunda kalmanın dezavantajı da var.

Kredi bilgileri: Amazon

 • Kendi mağazanızda: Alan üzerinde kontrol sizde. Mağazanızı nasıl düzenleyeceğinize, müşterilerin mağazada nasıl hareket edeceğine, kasayı nereye koyacağınıza vb. siz karar verirsiniz. Ancak bu daha kontrollü ortamın avantajlarından yararlanmak için öncelikle müşterileri ön kapıdan içeri sokmanız gerekir. Bu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
Kredi: Kirrin Finch

Seçim çoğu zaman ölçeğe göre değişir.

Eğer sahip olduğunuz boyuttaysanız Uygun bir pazarlama bütçesi ve heyecan verici, gelir artırıcı bir mağaza içi deneyim yaratacak kaynaklara sahip olmakardından Shopify’da kurulum yapmalısınız.

Eğer öyleysen Yeni başlıyorum ve pazarlama maliyetlerinizi daha geniş omuzlara taşımak istiyorumo zaman gidilecek yol Amazon’dur.

Elbette her işletme farklıdır ve bu kuralın istisnaları vardır.

Örneğin, büyük bir pazarlama bütçesi olmayan ancak lazer odaklı bir sosyal medya pazarlama stratejisine sahip küçük, niş bir marka olabilirsiniz. Bu durumda Amazon’da satış yaparak markanızı sulandırmak yerine, kendi mağazanızla benzersiz bir marka kimliği yaratmak isteyeceksiniz.

Ve Hem Amazon’da hem de Shopify’da aynı anda satış yapmanın faydasını göreceğiniz zamanlar vardırancak bunun hakkında daha sonra daha fazla bilgi vereceğiz.

Shopify ve Amazon: Özellik dökümü

Shopify’da mı yoksa Amazon’da mı satış yapmanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olmak için her kategorinin bir kazananıyla birlikte özelliklerinin ayrıntılı bir karşılaştırmasını yaptık.

Bu döküm size hangi platformu seçeceğinize karar vermeniz için ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi verecek şekilde tasarlanmıştır.

Fiyatlandırma ve ücretler

Shopify birkaç farklı fiyatlandırma planı sunar. Fiyatlandırmaları çoğu çevrimiçi işletmenin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar esnektir.

 • Temel: Aylık 39$
 • Shopify: Aylık 105$
 • Gelişmiş: Aylık 399$
Kredi bilgileri: Shopify

Bu aylık ücretlere ek olarak Shopify, hangi planı kullandığınıza bağlı olarak kredi kartı satışlarından belirli bir yüzde alır.

Ayrıca bir tane var Başlangıç size bir mağaza sağlamayan ancak sosyal medya uygulamaları aracılığıyla satışları kolaylaştıran seçenek.

İleri düzey kullanıcılar için, Shopify Plus, Aylık 2.000 ABD dolarından başlayan fiyatlarla ve daha da büyük şirketler için özel seçenekler mevcut.

Aşağıdakiler hariç tüm paketler Başlangıççok kanallı satışla mağazanızı Amazon’a bağlamanıza olanak tanır.

Amazon pazarına erişmenin iki yolu vardır: Satılan her ürün için 0,99 ABD doları ücret ödemeyi seçebilir veya ayda 39,99 ABD doları karşılığında aylık abonelik alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen:  Artırılmış Gerçeklik uygulaması yapma adımları
Kredi bilgileri: Amazon

Ayrıca Amazon yaptığınız her satıştan belirli bir yüzde alır.

Ödediğiniz yüzde, sattığınız ürünün türüne bağlıdır. Amazon’un ‘yönlendirme ücretlerinin’ tam listesini görebilirsiniz Burada.

Kazanan: Shopify

Uzun vadede Shopify karlılık açısından daha iyi bir seçenektir.

Amazon’un komisyonu yüksektir. Shopify’ın kredi kartı komisyonu %2,4 ile %2,9 arasında değişmektedir. Amazon’un ücretleri %8 ila %45 arasında değişmektedir ve birçok ürün %8 ila %15 aralığında yer almaktadır.

Amazon satıcıları bu kadar büyük bir hedef kitleye erişerek bu yüksek işlem ücretlerini telafi edecek olsa da, uzun vadede kendi Shopify mağazanıza trafik oluşturmak, çevrimiçi işletmenizi daha sağlam bir temele oturtacaktır.

Kullanım kolaylığı

Her iki platform da kendilerini her şekil ve büyüklükteki çevrimiçi işletmelere hitap edecek şekilde konumlandırıyor; dolayısıyla her ikisi de teknik olmayan kullanıcılar düşünülerek tasarlandı.

Ticaret platformları ilerledikçe Shopify’ın kullanımı oldukça kolaydır.

Önceden oluşturulmuş Shopify temalarından birinden memnunsanız mağazanızı kurabilir ve çok hızlı bir şekilde satışa başlayabilirsiniz.

Shopify’ı kullanmaya başladığınızda kafanızı karıştıracak daha birçok özellik olsa da ilk katılım deneyimi iyi düşünülmüş, net ve faydalıdır.

Satıcılara, çalışmaya başlamaları için ihtiyaç duydukları her şey konusunda rehberlik edilir.

Shopify’ın katılım süreci sezgisel ve basittir. Kredi bilgileri: Shopify

Ne yazık ki, başlamak için çok fazla ön çalışma gerektirmeyen bir pazar yeri ile karşı karşıyalar.

Kazanan: Amazon

Amazon’da satıcı olarak kurulum yapmak için tek yapmanız gereken bir hesap açmaktır.

İki platformun oldukça farklı seçenekler sunması nedeniyle bu kategorinin kazananını ilan etmek biraz adaletsiz olsa da, Amazon’un kullanımının inkar edilemez derecede daha kolay olduğu söylenebilir.

Sadece birkaç tıklamayla milyarlarca ziyaretçisine ulaşabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri

Shopify çok çeşitli ödeme ağ geçitlerini desteklerken Amazon yalnızca kendi ödeme ağ geçidini destekler. Amazon Ödemesi.

Bu, Shopify mağazanızın birkaç farklı biçimde ve yüzlerce para biriminde ödeme kabul edebileceği anlamına gelir.

Kredi: Shopify Payments

Amazon, kredi ve banka kartlarını kabul eder ancak PayPal aracılığıyla yapılan ödemeleri desteklemez.

Kazanan: Shopify

Önceki kategorinin aksine burada açık bir kazanan var. Shopify, müşterilerinizin ödeme yöntemleri konusunda çok daha esnek ve uzlaşmacıdır.

Shopify Payments, satıcılar için birçok ödeme yöntemini kolayca kabul etmelerine olanak tanıyan güçlü bir seçenektir.

Pazarlama ve SEO

Amazon ve Shopify arasında SEO açısından teknik bir fark var. Genel pazarlama ve müşteri ilişkileri kurma arasında daha geniş ve daha temel bir fark vardır.

SEO her ikisi için de geçerlidir, ancak Shopify ile Google için optimizasyon yapacaksınızVe Amazon ile Amazon’un kendi arama sonuçlarında rakiplerinizi geride bırakmaya çalışacaksınız.

Amazon SEO’da yeniyseniz Neil Patel’in bilgilendirici yazı işinize nasıl yarayacağı hakkında.

Akılda tutulması gereken en önemli nokta, Google çok geniş bir davranış yelpazesinde arama yapan kişinin niyetini tahmin etmeye çalışırken, Amazon’un arama yapanlarının yalnızca alış bir şey, dolayısıyla algoritmaları buna göre hedefleniyor.

Daha geniş pazarlama çabaları içinShopify, insanları sitenize çekmek, markanızı oluşturmak ve ziyaretçiler sitenizdeyken ilgi çekici deneyimler yaratmak için çok daha geniş bir kapsama sahiptir.

E-posta pazarlaması, SEO, içerik pazarlaması ve Facebook reklamlarının yanı sıra özel bir analiz hizmeti için araçlar sağlarlar.

Kredi bilgileri: Shopify

Tüm bunlar sunulmaktadır çünkü Shopify mağazasında müşteri ilişkileri size aittir.

Ziyaretçiler sayfalarınıza geldiğinde onları markanızın zamanlarına, dikkatlerine ve paralarına layık olduğuna ikna etmek için hâlâ çok çalışmanız gerekir.

Yalnızca Amazon’da satış yapıyorsanız, Amazon’un müşterilerine satış yapıyorsunuzdur ve yalnızca Amazon onlara pazarlama yapabilir. Kimin satın aldığını bilmiyorsunuz ve kendi müşteri verilerinizi toplayamıyorsunuz.

Shopify’da sizinle müşterileriniz arasında hiçbir aracı yoktur. Müşteri listeleri oluşturabilir, pazarlama kampanyaları için segmentlere ayırabilir ve kişiselleştirilmiş mesajlar ve iletişimler oluşturabilirsiniz.

Bu, ekstra çalışmaya değer çünkü müşteri ilişkileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Shogun Sayfa Oluşturucu, Shopify’da mağazanızda kullanabileceğiniz dönüşümü artıran açılış sayfaları ve özel markalama oluşturmanıza olanak tanır. Dönüşümleri artıran satış hunileri oluşturmanın kontrolü doğrudan sizdedir.

#cta-visual-pb#Mükemmel bir marka deneyimi tasarlayınShogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify mağazanız için sezgisel olarak tasarlanmış marka içi sayfalar oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Kazanan: Shopify

Shopify, marka bilinci oluşturma ve müşteri deneyimine yönelik tüm araçları içeren eksiksiz bir vitrin oluşturmanıza olanak tanıdığından, işinizi pazarlamak için çok daha ölçeklenebilir bir seçenek.

Kendi bağımsız kimliğini ve sadık müşteri tabanını oluşturan markalar Shopify’ı tercih etmelidir.

Tavsiye Edilen:  Meta Açıklama En İyi Uygulamalar: Etkili Meta Açıklama Yazın

E-ticaret araçları ve uygulamaları

Bir e-ticaret platformu olarak Shopify, mağazanızı yönetmenize yardımcı olacak çok çeşitli e-ticaret araçlarına ve özelliklerine sahiptir.

Pazarlama, alışveriş sepeti, ödeme ve ödeme desteği gibi standart hizmetlerin yanı sıra, tam bir uygulama ekosistemi farklı platformlarda satış yapmanıza, kendinizi daha iyi pazarlamanıza ve müşteri deneyimini geliştirmenize olanak tanır.

Kredi bilgileri: Shopify App Store

Amazon ayrıca önemli miktarda teklif sunuyor uygulamalar ve hizmetleriçermek:

 • Marka analitiği
 • Para birimi dönüştürme
 • Otomatik fiyatlandırma
 • Ekspres ödeme
 • Çok, çok daha fazlası

Amazon’da bulunan uygulamalardan bir seçki. Kredi bilgileri: Amazon

Kazanan: Amazon

Amazon dünyadaki en büyük işletmelerden biri olduğundan uygulama ortaklarının listesi şu şekildedir: büyük ve sunulan hizmetler neredeyse sınırsızdır.

Buna ek olarak, Amazon’da satış yaptığınızda platformun kendisinde yerleşik olan rakipsiz e-ticaret altyapısından da yararlanırsınız.

Shopify ile mükemmel e-ticaret işlevselliği oluşturabilseniz de, bu genellikle ihtiyacınız olan yeteneği sağlamak için çeşitli uygulamaların entegre edilmesine ve yönetilmesine bağlıdır.

Shogun Page Builder gibi Shopify sayfa oluşturucu uygulamaları, ihtiyacınız olan şeylerin çoğunu kullanımı kolay tek bir araçla yapmanıza olanak tanır, geliştirme süresinden tasarruf etmenizi sağlar ve devam eden teknoloji yönetimi yükümlülüklerini azaltır.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunKodlama gerektirmeden göz alıcı mağaza sayfaları ve açılış sayfaları tasarlayın. Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Çok kanallı satış ve yüz yüze satış

Amazon şu anda bir POS sistemi sunmuyor, Shopify ise yapmak.

Bu demektir Shopify çevrimiçi ve yüz yüze satışa olanak sağlar Gerçek dünyadaki ve çevrimiçi mağazalarını entegre etmesi gereken perakendecilere.

Bu kesin bir avantajdır, ancak bu da olabilir. değişmek üzere. Amazon bildirildiğine göre kendi POS sistemini geliştiriyor bu onları Shopify’ın doğrudan rakibi olarak konumlandırmaya yardımcı olabilir.

Amazon’un potansiyel POS sisteminin ayrıntıları ve fiyatlandırması henüz açıklanmadı; dolayısıyla çevrimiçi ve çevrimdışı mağazalarınızı şimdi entegre etmek istiyorsanız Shopify doğru yoldur.

Shopify çok kanallı entegrasyon sunuyorsatış yapmanıza olanak tanır birkaç kanal Amazon ve diğer pazaryerleri gibi fiziksel mağazanıza ek olarak.

Kredi bilgileri: Shopify

Üçüncü taraf uygulamalar İstediğiniz kanal standart olarak gelmiyorsa mağazanızı diğer birçok kanalla entegre etmenize olanak tanır. Amazon benzer hizmetler sunmuyor.

Kazanan: Shopify

Şimdilik Shopify burada açık ara kazanan. Ancak Amazon’un POS özelliğiyle ilgili gelişmeleri yakından takip edin.

Gerçekleştirme ve dropshipping

Ürünlerinizi müşterilerinizin eline ulaştırmak söz konusu olduğunda Amazon ve Shopify’ın farklı modelleri vardır.

Dropshipping, Shopify’dan daha büyük bir sipariş karşılama modelidir; Shopify kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın birçok çevrimiçi marka için cazip hale gelen bir iş modelidir.

Amazon Lojistik (FBA) tek bir şirketin yeteneklerine dayansa da başlı başına bir iş modeli haline geldi. FBA, stoğunuzu Amazon’un depolarında saklamanıza ve Amazon’un lojistik ağı aracılığıyla gönderilmesini sağlamanıza olanak tanır.

Shopify’ın böyle bir hizmeti sunacak fiziksel altyapısı veya iş gücü yok ancak dropshipping’i çok iyi kolaylaştırıyorlar.

Dropshipping, sitenizde envanter depolamadığınız veya yaptığınız satışları gerçekleştirmediğiniz, ancak bunu sizin için üçüncü bir tarafın yapmasını sağlamanızdır.

FBA ile dropshipping arasındaki temel fark, FBA’da, Amazon’un stoklarınızı sizin için depolamasını sağlasanız bile, yine de stokları önceden satın almanız ve Amazon’da depolanmasını ayarlamanız gerekmesidir.

Dropshipping’de, bir müşteri mağazanızdan sipariş verene kadar hisse senedini bile satın almazsınız. Daha düşük başlangıç ​​maliyetleri ve daha az sorumluluk gerektirir.

Kazanan: Shopify

Amazon FBA ve Shopify dropshipping karşılaştırması ile ilgili olarak Shopify’ın daha gelişmiş bir ürün yelpazesi vardır. uygulamalar ve iş ortakları Dropshipping’i kolaylaştırmak için.

Amazon stoksuz satış yaklaşımında daha az esnektir ve ücretler FBA hizmeti için.

Müşteri desteği

Amazon, müşteri desteği söz konusu olduğunda platformdan alışveriş yapanlarla aynı yaklaşımı satıcılarına da uyguluyor.

Amazon’un sorunuza cevap vereceğini umduğu bir dizi SSS ve eğitimde gezindikten sonra, bir insanla konuşmaya başlamadan önce çevrimiçi bir düğmeden geri aranma talebinde bulunmanız gerekir.

Shopify ise bunun aksine, 24 saat telefon desteği, topluluk forumlarına erişim ve uygulamalı teknik destek sağlayan müşteri hizmetleriyle gurur duymaktadır.

Kazanan: Shopify

Shopify, satıcılarına yönelik yardım ve destek konusunda öne çıkan kazanandır.

Shopify’dan Amazon’da satış

Amazon çok sayıda potansiyel müşteriye erişmenizi sağlarken Shopify size ayrıcalık ve kontrol sağlar.

Peki neden her iki dünyanın da en iyilerinden yararlanıp Shopify mağazanız aracılığıyla çok kanallı satışları ayarlamıyorsunuz?

Markanız bu noktadaysa Shopify’da Amazon satış kanalınızı nasıl kuracağınıza ilişkin adım adım bir kılavuz hazırladık.

Bunu yapmak şunları yapabileceğiniz anlamına gelir:

 • Erişiminizi genişletin ve potansiyel olarak milyarlarca müşteriyle bağlantı kurun
 • Markanızı tutarlı tutarak kimliğinizi koruyun
 • Marka bilinirliğini artırmak için Amazon’da artan görünürlüğü kullanın
 • Muhtemelen Amazon’da da satış yapan rekabette bir adım önde olun!

Shopify ve Amazon SSS’leri

Şimdi, yazıda henüz cevaplayamadığımız tüm soruları burada bulabilirsiniz.

İnsanlar neden Amazon yerine Shopify’ı tercih ediyor?

Shopify size daha fazla özgürlük ve kontrol sağlar. Kendi çevrimiçi mağazanızı kurmanız ve işletmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayan tam ölçekli bir e-ticaret platformudur.

Amazon, birçok müşteriyle tanışmanız için bir pazar yeri sağlar. Ancak kataloğunuzu sergilemek, müşterilerle kalıcı ilişkiler kurmak ve markanızı oluşturmak için aynı becerilere sahip değilsiniz.

Shopify’la mı yoksa Amazon’la mı başlamalıyım?

Küçük bir işletmeyseniz Amazon’la başlayın ve kendinizi geliştirin. Biraz daha büyükseniz, zaten çevrimiçi bir marka varlığınız varsa ve ölçeklenmeye başlamak istiyorsanız Shopify ile kendi mağazanıza geçmenin zamanı geldi.

Amazon mağazası ile Shopify mağazası arasındaki fark nedir?

Amazon, birçok küçük, bağımsız mağazayı içeren devasa bir mağazadır. Böylelikle çok çeşitli diğer işletmelerle yan yana olacaksınız.

Shopify mağazası size özeldir. Shopify, ürünlerinizi kendi e-ticaret web siteniz aracılığıyla satmanıza yönelik araçlar sağlar.

Shopify kimler için en uygun?

Shopify, güçlü bir marka kimliği oluşturması gereken veya müşteri deneyiminin kritik olduğu perakendeciler için çok uygundur.

Ziyaretçileri bağımsız bir çevrimiçi mağazaya çekmek için net bir pazarlama stratejiniz varsa Shopify doğru seçimdir.

Shopify’ınız varsa Amazon’da satış yapabilir misiniz?

Evet kesinlikle. Her iki platformda da aynı anda satış yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi Amazon ve Shopify’a koymak erişiminizi genişleterek daha fazla müşteriye ve pazara erişmenizi sağlar. Shopify’daki Amazon satış kanalını kullanarak Amazon’u Shopify ile entegre edebilirsiniz.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyın

Shopify, çevrimiçi mağazanız için inanılmaz bir temeldir.

Ancak platformdan en iyi şekilde yararlanmak için olağanüstü bir müşteri deneyimi sunan, dönüşümleri artıran ve marka kimliğinizi oluşturan güzel, özel bir site oluşturmanız gerekir.

Shogun Sayfa Oluşturucu, Shopify için hazırlanmış seçimler, önceden oluşturulmuş sürükle ve bırak öğeleri, sitenizde kaydedip çoğaltabileceğiniz stiller ve özelleştirilmiş açılış sayfalarıyla size bunu yapma gücü verir.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın