Mağazanızı Başarıya Hazırlamak

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Mağazanızı Başarıya Hazırlamak

Amazon Prime Day hakkında bilmeniz gereken üç şey var. Envanteri hareket ettiriyor, hızlı hareket ediyor ve bu yıl tarihleri ​​bir kez daha değiştirdi.

Başlangıçta Prime Day tek bir günde gerçekleşse de aslında iki günlük bir etkinlik. Amazon bu olayı (ve zamanlamasının belirsizliğini) insanları anlaşmaları satın almaya yönlendirmek için kullanıyor.

Ve pek çok anlaşma var.

Ancak Prime Day’in doğrudan tüketiciye yönelik mağazanız için roket yakıtı gibi davranması için Amazon’da satış yapmanıza gerek yok. Alışveriş yapanların heyecanını artırmak için mağazanızın tekliflerini nasıl konumlandıracağınızı bilmeniz yeterlidir.

#cta-visual-pb#Dönüştüren özel teklif açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfalarını oluşturun ve özelleştirin; üstelik kod gerekmeden.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Amazon Prime Günü 2023 ne zaman?

Az önce açıklandı Amazon Prime Day bu yıl 11-12 Temmuz’da gerçekleşecekpandemi öncesi programlarına geri dönerek bunu Amazon’un kuruluşunun bir nevi yıldönümü olarak planlamaya başladılar.

Amazon, Prime Day tarihleriyle göğsüne çok yakın oynuyor. Geçen yıl 12-13 Haziran’daydı. 2020’de pandemiye yanıt olarak 13-14 Ekim’e ertelendi.

2023 tarihlerinin onaylanmasıyla birlikte markaların hazırlanmak için birkaç haftası olacak.

Son birkaç Prime Day etkinliğine benzer şekilde, bu yılın indirimi art arda iki güne yayılacak ve milyonlarca anlaşma her departman genelinde.

Bu yıl, Prime üyelerine tükenebilecek en iyi fırsatlara kaydolma şansı veren, yalnızca davetlilere özel fırsatlar programını tanıtıyorlar.

Amazon markalı ürünlerde büyük indirimler içeren özel fırsatlar bu hafta zaten başladı.

Neden bu kadar kısa sürede haber verildi? Amazon mayıs istek bizi tetikte tutmak için.

Kara Cuma’nın her yıl aynı saatte, her zaman Şükran Günü’nden sonraki gün olduğu fikrine alıştık. Ancak Amazon işleri daha az tahmin edilebilir kılıyor.

Hızlı geri dönüş konusunda paniğe gerek yok.

Kritik soru o kadar da değil Ne zaman öyle, hatta Ne satacaksın. Onun Neden mağazanızın hazır olması gerekiyor ve Nasıl en iyi şekilde hazırlamak.

DTC markaları neden Amazon Prime Day ile uğraşsın ki?

Amazon’da ürün satıyorsanız bu basittir.

Alışveriş yapanların cüzdanları dışarıda olacak ve parmakları yerinde olacak. Akıllı bir Amazon satıcısı buna göre hazırlık yapacaktır.

Peki ya henüz doğrudan Amazon’da satış yapmıyorsanız?

Endişeye gerek yok, yine de yararlanabilirsiniz!

Başbakan Günü “Halo Etkisi”

Amazon Prime Day o kadar güçlü bir piyasa hareketlendiricisidir ki, internetin geri kalanına da yayılmaktadır. Uzmanlar buna seslendi “Prime Day Halo Etkisi.”

Hem gerçek hem de ölçülebilir.

Buna göre Yatırım Getirisi Devrimi Ve MevcutAmazon dışındaki perakendeciler Prime Day 2022’de kendi artışlarını gördü:

 • Prime Day müşterilerinin %40’ı başka bir perakendeciden de alışveriş yapıyor
 • 2021 Prime Day ile karşılaştırıldığında diğer perakendecilerin ABD satışlarında %8 artış görüldü
Tavsiye Edilen:  Mağazanızı Ölçeklendirmek İçin Üretken Yapay Zeka Nasıl Kullanılır?

Geriye tek bir soru kalıyor: Amazon dışı bir perakendeci nasıl kazanç sağlayabilir?

Megan Barry’ye göre en iyi yol, Prime Day’in alaka düzeyini anlamak ve bir sonraki mağaza promosyonunuzu buna göre konumlandırmaktır:

“Amazon’da satış yapmayan satıcılar, tüketicilerin artan bağımsız markalardan alışveriş yapma isteğinden yararlanabilir. Satışlarınızı/promosyonlarınızı açıkça Prime Day’e koyarak tüketici harcamalarını Amazon’a kıyasla mağazanıza yönlendirebilirsiniz. Küçük işletmeleri desteklemeye ve hatta ‘Başbakan Karşıtı Gün’e yönelik mesajlardan yararlanabilirsiniz.”

—Megan BarryÜründen Sorumlu Başkan Yardımcısı OktanAI‍

Amazon platformunda çalışmak

Halo etkisi Amazon dışındaki perakendeciler için harikalar yaratsa da Amazon Prime Day 2023, büyüme için muhteşem bir platform.

Artık bitti 19 ülkede 200 milyon Prime üyesi. Ve yaklaşık 2 milyon küçük ve orta ölçekli işletme zaten Amazon’dalar.

Prime Day’e yeterli katılım var, bunu minyatür bir Kara Cuma gibi düşünebilirsiniz.

Satış geliri öncelikle Amazon’a fayda sağlarken, küçük ve orta ölçekli işletmeler de aynı derecede, hatta daha iyi performans gösteriyor: Üçüncü taraf satıcıların satışlarında 2021’den 2022’ye %11,7 artış görüldüAmazon’un kendi ürün gruplarındaki %6,1’lik artışıyla karşılaştırıldığında.

Örneğini alın Furbo, köpek kamerası. Şirket Amazon’da satışa 2016 yılında başlamış olsa da, 2020 Prime Day’de yapılan “önemli bir anlaşma” şirkete jet yakıtı kazandırdı.

Bir yıl içinde dünyanın en çok satan evcil hayvan kamerası oldular. Prime Day’de günlük ortalamanın 500 katı satış artışı gördüler.

#cta-paragraph-pb#Prime Day öncesinde Amazon’da satış yapmaya başlamak ister misiniz? Shopify markaları, özellikle Prime Day sırasında ekstra satışlar için Amazon’u kolayca satış kanalı olarak ekleyebilir. Bizim göz atın Amazon’da satış yapma rehberi Her iki dünyanın da en iyisini elde etmek için Shopify ile.

Şirketinizin satış yapıp yapmayacağı Açık Amazon Prime Day’de neyin satıldığını bilmekten zarar gelmez.

Trendleri ne kadar iyi bilirseniz, bu e-ticaret sektörlerinde kendi anlaşmalarınızdan o kadar faydalanabilir ve Amazon halo etkisinden potansiyel artışlar elde edebilirsiniz.

Yakın geçmiş bir gösterge ise, işte sıklıkla satılanlar:

 • Tüketici elektroniği. Amazon seviyor fiyatlarda indirim müşteri sadakati oluşturmak için Echoes, Kindles ve Fire TV’lerde. Bu cihazlar genellikle yarı yarıya çalışır ve diğer tüketici elektronikleri için bir çılgınlık yaratabilir.
 • Aletler. Ev otomasyonu geçen yıl popülerdi; akıllı prizler ve Instant Pot’lar gibi ürünler de en çok satanlar arasındaydı.
 • Kişisel Bakım. Diş beyazlatma şeritleri geleneksel Prime Day favorisidir. Geçen yıl Waterpiks ve yastıklar da en çok satanlar arasındaydı.

Unutmayın, Amazon bir rakip olduğu kadar bir arkadaş da olabilir.

Tavsiye Edilen:  Blogunuzdan Para Kazanma Sanatı: Kazancınızı ve Büyüme Potansiyelinizi En Üst Düzeye Çıkarma

Prime Day’i geride bırakmak veya Prime Day trafiğinin bir kısmını başka yöne çekmek için mümkün olduğunda yüksek indirimleri değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir senin yol.

Müşteriler sattığınız ürünün peşinde olacak. Yeni oluşturmayı düşünün Paketler bu ürünlerin bazılarında indirim oluşturmaya yardımcı olan.

Ya da Amazon Prime Day’den sonra bu ürünleri kaçırdığını hisseden herkes için hızlı bir indirim gerçekleştirin.

Aksi takdirde Amazon’un yoluna girecek trafiğin bir kısmını yakalamak için elektronik cihazlara, ev aletlerine ve kişisel bakıma yönelik reklam harcamalarını artırmayı düşünün. (Bu konuda daha sonra daha fazla bilgi verilecektir.)

Amazon Prime Day’de moda olan şey, müşterilerin indirim bulmak için Amazon’a gitmelerine gerek olmadığını bilmeleridir.

Shopify tabanlı ve bağımsız DTC mağazaları, satışlarını trafikteki artışlarla aynı zamana denk gelecek şekilde konumlandırmaktan mutluluk duyuyor.

Özellikle müşteriler zaten “hemen alışveriş yapmalı” modundayken.

Mağazanızı Amazon Prime Day’e nasıl hazırlayabilirsiniz?

Prime Day sırasında gerçekleşen tüm çevrimiçi alışverişlerden yararlanmanın birkaç güçlü yolu vardır.

Amazon’dan not almanıza ve bunları kendi mağazanıza uygulamanıza yardımcı olur. Bu satışları elde etmek için bu stratejileri deneyin.

BEDAVA İki Günde Kargolama

Tüketicilerin %90’ı ücretsiz kargo diyor satın alma kararları için en önemli teşviktir.

İki günlük teslimatın önemli bir satış noktası olduğu Prime üyeleri için bu özellikle önemlidir. 4,99 ABD doları tutarındaki nakliye ücretlerinizi görmek kaçınılmaz olarak bir hayal kırıklığı olabilir.

Bu etkiyi en aza indirmek için elinizden geleni yapın.

Nasıl? Birinci, öder iki günde teslimat teklif et mümkün olunca. Bu genellikle bir prim ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

Shopify’ın önerdiği Tekliflerinizi mağaza üyelerine sınırlamak veya bunları minimum sipariş değerinden sonra yapmak. Ayrıca, iki günlük nakliye maliyetinin ne zaman yaptığınız ek satışlara değeceğini anlamak için bir hesap makinesi de bulunur.

Ücretsiz gönderim sunuyorsanız reklamını yapın.

Özellikle minimum sipariş değerini teşvik ediyorsa, iki günlük tekliflerinizi vurgulayan bir rozet düşünün.

“Ücretsiz gönderimle birleştiğinde bu sizin için önemli bir gelişme olabilir” dedi İçerik Müdürü Amanda Natividad Gemi Bob.

Örneğin, ortalama sipariş değerinizden (AOV) %10-20 daha yüksek bir ücretsiz gönderim eşiği sunmak, yatırımın buna değmesini sağlayabilir.

Natividad’a göre ShipBob’un müşterileri bir Sepeti terk etme oranında %18 azalma ve bir AOV’de %97 artış iki günlük ücretsiz gönderim sunarken.

Yatırım yapmaya değer.

Flaş/yıldırım satışları

İnsanların Prime Day ve Black Friday’e akın etmesinin bir nedeni, akıllarında her zaman belirli bir ürünün olması değil.

Bu heyecan verici bir konsept anlaşmak bu onları çekiyor.

Flaş ve yıldırım satışları, halihazırda fırsat avlama modunda olan müşteriler için mükemmeldir. Ve önemli ücretler olabileceğinden Amazon’da kendi flaş satışınızı oluşturmabu kendi başınıza daha da karlı olabilir.

Tavsiye Edilen:  2023 İçin En Ateşli 10 Kara Cuma Pazarlama Fikri İşte Kara Cuma ile ilgili kapsamlı rehber. En iyi pazarlama taktiklerini öğrenin & satışlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve markanızı büyümeye hazırlamak için promosyon fikirleri.Rakefet Yacoby Başlangıç·9 dk. okuma·Güncelleme tarihi 11 Mayıs 2023

Aşağıdakileri sunarak hale etkisinden yararlanmayı düşünün:

 • Özel “Prime Day Öncesi” indirimleriyani “En son haberleri Prime Day’den önce alın!”
 • “Başbakan Günü’nü kaçırdınız mı?” Fırsatlar.
 • Bir kullanarak geri sayım saati flaş satışın ne kadar hızlı ilerleyeceğinin altını çizmek için. Bu, zaten acelesi olan müşteriler için aciliyet yaratır.
 • Flaş satışınız için özel bir açılış sayfası oluşturun. Bu, güvenilirlik oluşturur: Bir müşteri, bir anlaşmaya özel benzersiz bir URL’ye ulaştığında, satışın aciliyeti vurgulanır. Bunu Shogun Sayfa Oluşturucu ile yapmak özellikle kolaydır.

“Müşterilerinize bu süper indirimleri öngörmeyi öğretmek (ve diğer indirimler konusunda disiplinli olmak) inanıyorum ki aynı heyecanı veya daha fazlasını kazanacaktır, çünkü muhtemelen bu heyecan ve marka sadakatinin bir araya gelmesidir… Amazon’un muhtemelen yakın zamanda sahip olamayacak. Sorun şu ki, müşterilerinizin zihninde bu kadar yer kaplamak biraz zaman alıyor.”

— Rachel ÇözülmeKurucusu Harper Coats

#cta-mini-pb#Bir sonraki mağaza promosyonunuzun dönüşümünü sağlayın! Onları mükemmelleştiren markalardan ikna edici özel teklif sayfalarını nasıl oluşturacağınızı öğrenin.E-kitabı indirin

Paket satışlar

Satışları paketlediğinizde de aynı prensip iş başındadır. Müşteriler pazarlık yapma ve özel bir teklife ulaşma fikrini seviyorlar.

Paket satış teklif ettiğinizde aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Koşmak yan yana karşılaştırmalar Amazon’un indirimli fiyatları göstermesi gibi, anlaşmayı vurgulamak için ürünlerinizin orijinal fiyatlarını kullanın.
 • Bir düşünün üçüncü taraf lojistik operatörü Paket öğelerini otomatik olarak tek bir pakete koyabilen ShipBob gibi, sizin tarafınızdan ekstra çalışma gerektirmez.
 • Birden fazla paket oluşturun, bunları yan yana üç seçenekle ön sayfanızda vurgulayın. Ortadaki hedef satışınızdır. Bir çalışma, orta tercihe karşı önyargılı olduğumuzu ortaya çıkardıgörsel olarak düzenlendiğini gördüğümüzde.

Hazırlanmak

Amazon Prime Day bu yıl hızla yaklaşıyor ve bu da size hazırlanmak için daha az zaman kazandırıyor.

Ancak hazırlık yaparsanız Başbakan Günü geldiğinde perakende trafiğinizde olumlu bir artış görebilirsiniz! Mağazanızı hazırlayın ve halo etkisinin avantajlarından yararlanın.

#cta-visual-pb#Mağazanızın sınırlı süreli fırsatlarından en iyi şekilde yararlanınÖzel mağaza sayfanıza bugün bir geri sayım sayacı ekleyin; Shogun’s Elements’taki mevcut tüm sürükle ve bırak öğelerini görün kütüphane.Bugün ücretsiz başlayın